آموزش جامع رفع خطاهای تراست ولت به طور تصویری و گام به گام
ارز دیجیتال

آموزش جامع رفع خطاهای تراست ولت به طور تصویری و گام به گام

اگر با خطایی در  کیف پول تراست ولت روبرو شده‌اید و به‌دنبال رفع ارورهای تراست ولت هستید، جای درستی آمده‌اید. جامع‌ترین راه‌حل رفع تمامی مشکلات، ارورها و خطاهای کیف پول تراست ولت را در این مطلب بخوانید.

چگونه از ارورهای تراست ولت جلوگیری کنیم؟

تراست ولت یکی از بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال است که ارزهای بیش از 20 شبکه را پوشش می‌دهد. می‌توان با استفاده از این کیف پول که اکنون تحت مالکیت بایننس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال قرار دارد، به شبکه‌های هوشمند مانند اتریوم، بایننس‌اسمارت‌چین، پالیگان و ... متصل شد. حتی اخیراً می‌توان با اتصال به برخی از بریج‌ها، با استفاده از این کیف پول، توکن سواپ کراس‌چین نیز انجام داد. این کیف پول مزایای بیشماری دارد. تیم پشتیبانی تراست ولت اخیراً ارز تراست ولت را را‌ه‌اندازی کرده است که یکی از ارزهای آینده‌دار در بازار ارز دیجیتال است؛ با این‌حال، ممکن  است شما به عنوان کاربر، حین استفاده از این کیف پول با مشکلات و خطاهایی روبرو شوید. دسته‌ای از این مشکلات، مربوط به طرز کار با تراست ولت است که با آموزش تصویری به‌راحتی رفع می‌شوند. اما در مورد خطاها و ارورهای تراست ولت، بهترین راه‌حل‌ها را می‌توانید در ادامه بخوانید. قبل از این کار، برای جلوگیری از ارور در تراست ولت لازم است به موارد زیر دقت کنید:

 

🔔نکته‌ی بسیار مهم: هنگام استفاده از کیف پول تراست ولت، فیلتر شکن (VPN) خود را روشن کنید.

📢هر بلاکچین، مانند یک کشور که واحد پول مخصوص خود را دارد، استاندارد مخصوص خود را دارد. مثلاً شبکه‌ی بایننس‌اسمارت‌چین (استاندارد BEP20)، بلاکچین اتریوم (استاندارد ERC20)، بلاکچین ترون (استاندارد TRC20) را دارد. همه‌ی توکن‌هایی که در این شبکه‌ها راه‌اندازی می‌شوند، استاندارد آن شبکه را دارند. هنگام انتقال ارز، باید شبکه‌ی انتقال با استاندارد ارز مطابقت داشته باشد، وگرنه وجوه شما از بین می‌رود.

 

در ادامه، خطاهای رایج در تراست ولت و راه‌حل رفع آن‌ها برشمرده می‌شوند.

آموزش رفع خطای عدم نمایش موجودی در تراست ولت

چرا تراست ولت موجودی ارز را صفر نشان می‌دهد؟ آیا ارزهای انتقالی از بین رفته یا گم شده‌اند؟

پیش از هر چیز، ذکر این نکته ضروری است که اگر آدرس مقصد را اشتباه وارد کرده باشید، وجه شما از دست رفته و هیچ کاری نمی‌توانید انجام دهید؛ اما اگر آدرس را درست وارد کرده‌اید، به خواندن این مطلب ادامه دهید.

حال بازگردیم به حل ارور عدم نمایش موجودی: این یکی از مشکلات رایج تراست ولت است و زمانی به وجود می‌آید که یک ارز دیجیتال به آدرس تراست ولت شما انتقال داده شده و با اینکه در کیف پول مبدأ تأیید تراکنش را دریافت کرده‌اید، موجودی شما در تراست ولت صفر است. قضیه چیست؟ علت صفر شدن موجودی تراست ولت چیست؟

 

✔️پاسخ سریع و ساده: در کیف پول تراست ولت، تنها زمانی موجودی نمایش داده می‌شود که تاگل ارز مورد نظر روشن و فعال باشد.

 

به طور مثال، در تصویر زیر (شماره‌ی 1)، با وجود دریافت رمز ارز ترون، موجودی کیف پول تراست ولت صفر است.

برای روشن کردن تاگل ارز ترون، مراحل زیر را طی کنید:

 1. مطابق شماره‌ی 1، در نسخه‌ی بروزرسانی‌شده‌ی تراست ولت، با کلیک روی آیکن بالا، گوشه‌ی سمت راست، وارد لیست توکن‌های تراست ولت شوید.
 2. مطابق شماره‌ی 2، تاگل مقابل ارز مورد نظر را بکشید تا روشن شود.
 3. مطابق شماره‌ی 3، فلش را لمس کنید تا به صفحه‌ی نخست بازگردید.
 4. مطابق شماره‌ی 4، مشاهده می‌کنید که مشکل عدم نمایش موجودی رفع شد و موجودی شما (در اینجا ترون)، به همراه ارز نمایش داده می‌شود.

 

رفع ارور عدم نمایش موجودی در تراست ولت

اگر با این کار مشکل شما رفع نشد، به مرحله‌ی بعد بروید و راه حل بعدی را امتحان کنید.

راه حل دوم رفع مشکل عدم نمایش موجودی در تراست ولت

ممکن است شما یک ارز اتریومی استاندارد ERC20 را با استفاده از شبکه‌ی بایننس‌اسمارت‌چین انتقال داده باشید، این مورد به علت کارمزد پایین شبکه‌ی BSC رایج است. در این زمان، شما باید تاگل نسخه‌ی BEP20 ارز مورد نظر را روشن کنید.

 

تراست ولت یک کیف پول کراس‌چین است، یعنی بسیاری از بلاکچین‌ها را پوشش می‌دهد. برخی از ارزهای دیجیتال مانند، تتر، اتر، ... ارزهای کراس‌چین هستند و در چندین شبکه راه‌اندازی شده‌اند.

در اینجا توجه به شبکه‌ی انتقال مهم است. اگر اطلاع ندارید انتقال ارز با کدام شبکه انجام شده، به تاریخچه‌ی کیف پول مبدأ مراجعه کنید، یا از شخصی که انتقال ارز را انجام داده سؤال کنید که با کدام شبکه انتقال ارز را انجام داده. شما با دانستن شبکه‌ی انتقال، به طور مثال، اتریوم نسخه‌ی آن شبکه را در تراست ولت فعال می‌کنید. 

 

مطالعه‌ی این مطلب پیشنهاد می‌شود: آموزش انتقال ارز از نوبیتکس به تراست ولت

فرض می‌کنیم شما در یک انتقال ارز از صرافی به تراست ولت، ارز اتریوم را از طریق شبکه‌ی BSC، انتقال داده‌اید. این یعنی نسخه‌ی BEP20 ارز اتریوم را به کیف پول تراست ولت ارسال کرده‌اید، با طی مراحل بخش قبلی، باز هم تراست ولت موجودی شما را صفر نشان می‌دهد. برای رفع این مشکل، باید نسخه‌ی BEP20 ارز را به کیف پول تراست ولت اضافه کنید.

👈👈👈 برای رفع این مشکل، آموزش گام به گام افزودن توکن به کیف پول تراست ولت را مطالعه کنید.

آموزش حل مشکل عدم نمایش تتر در تراست ولت

ما از کیف پول خود به کیف پول تراست ولت تتر (usdt) ارسال کرده‌ و تأیید تراکنش را هم دریافت کرده‌ایم؛ اما چرا همچنان موجودی تتر trc20 ما صفر است؟

همانطور که در بخش قبلی نیز توضیح داده شد، این مشکل به استاندارد توکن انتقال‌یافته برمی‌گردد. تتر (usdt) یک ارز کراس‌چین است و در بیش از 20 شبکه موجود است. رایج‌ترین شبکه‌های انتقال ارز تتر، شبکه‌ی ترون (Trc20)، بایننس‌اسمارت‌چین (BEP20) و شبکه‌ی اتریوم (ERC20) است. تا زمانی که این استانداردها را به کیف پول تراست ولت اضافه نکنید، موجودی شما نمایش داده نمی‌شود.

اگر از شبکه‌ی انتقال اطلاع ندارید، هر سه استاندارد ذکر شده را فعال کنید.

رفع ارور عدم نمایش تتر در تراست ولت

شما می‌توانید مطابق دستورالعملی که لینک آن در بخش قبلی ارائه شد، استانداردهای مختلف هر ارز (در اینجا تتر) را در کیف پول تراست ولت وارد و تاگل آن را روشن کنید. 

آموزش حل مشکل انتقال ارز به تراست ولت

✔️ پیش از هر چیز بهتر است نکات انتقال ارز دیجیتال و نحوه انتخاب شبکه را به‌درستی فراگیرید.
🔴 اگر آدرس کیف پول مقصد به‌درستی وارد نشود، وجه شما به حساب دیگری منتقل می‌شود و به آن دسترسی نخواهید داشت. بنابراین در وارد کردن آدرس کیف پول نهایت دقت را به‌کار بندید.
✔️ اگر آدرس و شبکه‌ی انتقال ارز را به‌‌درستی وارد کرده‌‌اید، منتظر دریافت تأیید تراکنش از کیف پول مبدأ باشید. ممکن است تأیید تراکنش چند دقیقه طول بکشد، اما به محض تأیید، ارز مورد نظر در کیف پول مقصد می‌نشیند.
✔️ اگر تأیید تراکنش را دریافت کرده‌اید، برای رفع مشکل واریز نشدن ارز به تراست ولت به بخش‌‌های قبلی «مشکل عدم نمایش موجودی در تراست ولت» مراجعه کنید.

رفع مشکل عدم انتقال ارز از تراست ولت

حل مشکل انتقال ارز از تراست ولت، بسیار ساده است، به شرطی که بدانید عملکرد مناسب کیف پول تراست ولت، به 5 عامل زیر وابسته است:

 1. اتصال به اینترنت و فیلترشکن پایدار؛
 2. به روز بودن ساعت و تاریخ گوشی؛
 3. مطابقت آدرس کیف پول مقصد با شبکه‌ی انتقال ارز؛
 4. داشتن موجودی کافی برای پوشش کارمزد شبکه؛
 5. آپدیت بودن اپلیکیشن تراست ولت؛

حتی اگر یکی از عوامل بالا برقرار نباشد، انتقال ارز شما انجام نمی‌شود. در ادامه، راه‌حل‌های پیشنهادی را به ترتیب امتحان کنید و پس از انجام هریک از این مراحل، دوباره چک کنید که آیا مشکل برطرف شده است یا خیر. اگر مشکل برطرف نشده باشد، سراغ راه‌حل بعدی بروید.

👈👈👈پیش از ورود به مراحل رفع اشکال، تماشای ویدیوی آموزشی انتقال ارز از تراست ولت پیشنهاد می‌شود.

اولین راه رفع مشکل انتقال ارز با تراست ولت: اتصال به اینترنت و فیلتر شکن

نرم افزار تراست ولت احتیاج به یک اینترنت پایدار و با سرعت حداقل 2 مگابایت دارد. از اینترنتی استفاده کنید که قطع و وصلی ندارد.

نکته‌ی مهم بعدی، استفاده از فیلتر شکن است. از فیلترشکنی استفاده کنید که قطع  وصلی ندارد.

دومین راه رفع مشکل انتقال ارز با تراست ولت: اصلاح ساعت و تاریخ گوشی

اگر تاریخ و ساعت گوشی شما با تاریخ و ساعت جهانی همگام‌سازی نشده باشد، برخی از تراکنش‌ها با شکست مواجه می‌شوند. شما می‌توانید در قسمت تنظیمات، ساعت و تاریخ گوشی خود را همگام‌سازی کنید.

Settings > system > Date & Time > Use network provided time

سومین راه رفع مشکل انتقال ارز با تراست ولت: مطابقت آدرس مقصد و شبکه انتقال

از صحت آدرس مقصد، اطمینان حاصل فرمایید. برای ارسال کوین یا توکن، باید آدرس گیرنده را به طور صحیح وارد کنید. ممکن است گیرنده، به شما آدرس اشتباهی داده باشد و یا حتی یک کاراکتر آن، کم یا اشتباه باشد. اگر ارقام آدرس کم یا زیاد باشد، کیف پول تراست ولت ارور می‌دهد. اما در صورتی که یک رقم اشتباهی باشد، ارزها به آدرس دیگری ارسال می‌شوند و وجوه شما برای همیشه از بین می‌رود.

همچنین هر ارزی در یک بلاکچین راه اندازی شده و فقط باید با آن شبکه انتقال داده شود.

مثال ها:

 • برای انتقال کاردانو باید از شبکه‌ی کاردانو (ada) استفاده کنید و آدرس کاردانو را از کیف پول مقصد دریافت کنید.
 • انتقال اتر، از طریق شبکه‌ی اتریوم (erc20) و به آدرس اتریوم انجام می‌شود.

مطالعه این مطلب پیشنهاد می‌شود: بازیابی ارزهایی که اشتباه ارسال کرده اید.

چهارمین راه رفع مشکل انتقال ارز با تراست ولت: تأمین کارمزد شبکه

اگر شما موجودی کافی برای پوشش کارمزد شبکه نداشته باشید، با ارور "Insufficient Fees" مواجه می‌شوید. برای رفع این خطا، به موارد زیر دقت فرمایید.

آموزش رفع خطای "Insufficient Fees" در تراست ولت

توجه داشته باشید، در کیف پول تراست ولت، برای انتقال ارز از طریق یک شبکه، باید ارز بومی آن شبکه را در کیف پول خود داشته باشید؛ زیرا کارمزد انتقال ارز، فقط با کوین بومی آن شبکه قابل پرداخت است. هر شبکه ارز بومی خاص خود را دارد. ارز بومی مهم‌ترین شبکه‌های انتقال در زیر آورده شده است.

 • برای انتقال ارزهای اتریومی با استاندارد ERC-20: اتر (ETH)
 • برای انتقال ارزهای بایننس اسمارت چین با استاندارد BEP-20 :BNB
 • برای انتقال ارزهای شبکه‌ی ترون با استاندارد TRC20 و TRC10: ترون (TRX)

رفع خطای insufficient fees در تراست ولت

اگر موجودی کافی برای پوشش کارمزد شبکه نداشته باشید، خطای "Insufficient Fees" را دریافت می‌کنید. برای رفع این ارور، بسته به شبکه‌ی انتقال، ارز بومی آن شبکه را خریداری کنید.

 

 

💡 توجه داشته باشید که ممکن است یک ارز، هر سه استاندارد را داشته باشد. به عنوان مثال، ارز تتر هر سه نسخه‌ی ERC-20، BEP-20 و TRC20 را دارد. شما باید توجه کنید که در حال انتقال تتر با کدامیک از این استانداردها هستید و ارز مناسب برای پوشش کارمزد شبکه را تأمین کنید.

 

 

پنجمین راه رفع مشکل انتقال ارز با تراست ولت: آپدیت نرم افزار تراست ولت

تهیه نسخه پشتیبان از کلیدهای خصوصی تراست ولت مهم‌ترین کار قبل از آپدیت است؛ زیرا در صورت نداشتن یا گم کردن کلیدهای خصوصی، دیگر به وجوه خود در تراست ولت دسترسی نخواهید داشت.

در حال حاضر، آخرین نسخه‌ی تراست ولت، ورژن V6.55 است. برای آپدیت، آخرین نسخه‌ی تراست ولت را دانلود کنید. 

ششمین راه رفع مشکل انتقال ارز با تراست ولت: راه‌اندازی مجدد

اگر مشکل شما با هیچ یک از روش‌های بالا برطرف نشد، تراست ولت را حذف و مجدداً نصب و راه‌اندازی کنید. برای راه‌اندازی مجدد، حتماً به کلیدهای خصوصی نیاز خواهید داشت. پس قبل از اقدام به حذف کیف پول تراست ولت، از کلیدهای خصوصی خود، نسخه‌ی پشتیبان تهیه کنید.

آموزش حل مشکل سواپ در تراست ولت

مشکل توکن سواپ در تراست ولت به چند دسته تقسیم می‌شوند.

 1. مشکل سواپ در سرویس توکن سواپ داخلی تراست ولت (swap)؛
 2. مشکل سواپ در صرافی داخلی تراست ولت (exchange)؛
 3. مشکل سواپ در صرافی‌های غیرمتمرکز تراست ولت مانند صرافی پنکیک سواپ.

 

 

💡 اگر از صرافی غیرمتمرکز مانند صرافی پنکیک سواپ ارزی را خریداری کرده‌اید، اما تراکنش معلق (pending) است و تأیید نمی‌شود، آن را کنسل کنید و دوباره اقدام به توکن سواپ کنید و این بار عدد اسلیپیج را افزایش دهید. اگر مشکل شما در این بخش است، به ویدیوی آموزشی پنکیک سواپ در تراست ولت مراجعه کنید.

 

 

در ادامه مورد 1 و 2 بررسی و راه‌حل مناسب برای آن ارائه می‌شود. برای رفع مشکل سواپ در صرافی پنکیک سواپ، مطالعه‌ این مطلب پیشنهاد می‌شود: رفع تمامی ارورهای صرافی پنکیک سواپ .

مشکلات رایج توکن سواپ تراست ولت

یک صرافی و یک سرویس توکن سواپ عالی در داخل کیف پول تراست ولت موجود است که در نسخه‌ی بروزرسانی‌شده‌ی تراست ولت، از صفحه‌ی اصلی قابل دسترسی است.

دسترسی به سرویس توکن سواپ داخلی کیف پول تراست ولت

مشکلات رایج سرویس توکن سواپ داخلی کیف پول تراست ولت موارد زیر است:

🔴 چرا در تراست ولت نمی‌توان بیت کوین را به اسمارت‌چین تبدیل کرد؟
🔴 چرا در بخش توکن سواپ تراست ولت موجودی یک ارز نمایش داده نمی‌شود؟
🔴 چرا تراکنش تأیید نمی‌شود؟
 

علت مشکلات توکن سواپ داخلی تراست ولت

برای رفع مشکلات عمومی کیف پول تراست ولت، هم در سرویس توکن سواپ داخلی و هم در صرافی، توجه داشته باشید که این سرویس توکن سواپ برای موارد زیر استفاده می‌شود:

 1. تبدیل ارز بایننس کوین به ارز اسمارت‌چین و بالعکس؛
 2. ارزهای مخصوص بایننس‌اسمارت‌چین (استاندارد BEP20)؛
 3.  ارزهای استاندارد شبکه‌ی بایننس چین (BEP2)
 4. ارزهای استاندارد شبکه‌ی اتریوم (ERC20)؛
 5. در صرافی داخلی، ارزهای شبکه‌ی اتریوم، بایننس‌چین و بایننس‌اسمارت‌چین فقط در مقابل BNB چیده شده‌اند.

  مطالعه این مطلب پیشنهاد می‌شود: خرید و فروش ارز در تراست والت

بنا به محدودیت‌های ذکر شده در بخش قبلی، در سرویس توکن سواپ کیف پول تراست ولت، نمی‌توان موارد زیر را انجام داد:

🔴 نمی‌توان به‌صورت کراس‌چین تبدیل ارز انجام داد؛ یعنی نمی‌توانید ارز ترون استاندارد BEP20 را به ترون استاندارد TRC20 تبدیل کنید. در کیف پول تراست ولت فقط می‌توان دو ارز با یک استاندارد را به یکدیگر تبدیل کرد.
🔴 در سرویس توکن سواپ تراست ولت نمی‌توان بیت‌کوین را سواپ کرد.
🔴 سرویس توکن سواپ تراست ولت، سایر استانداردها مانند TRC20 را پوشش نمی‌دهد. بنابراین اگر ارز ترون در کیف پول خود دارید، در این سرویس موجودی شما نمایش داده نمی‌شود.
 

 

✔️نحوه توکن سواپ کراس چین در تراست ولت : با اتصال تراست ولت به صرافی غیرمتمرکز 1INCH امکان‌پذیر است.

✔️نحوه توکن سواپ تمامی ارزهای اتریومی (ERC20) در تراست ولت: با اتصال تراست ولت به صرافی یونی‌سواپ امکان‌پذیر است.

✔️نحوه توکن سواپ تمامی ارزهای بایننس‌اسمارت‌چین (BEP20) در تراست ولت: با اتصال تراست ولت به صرافی پنکیک سواپ امکان‌پذیر است.

 

مطالعه این مطلب پیشنهاد می‌شود: اتصال تراست ولت به صرافی‌های غیرمتمرکز

نتیجه گیری

اگر از افراد با سابقه در دنیای ارز دیجیتال هستید، حتماً می‌دانید که کیف پول‌های صرافی‌ها امن نیستند، زیرا هر لحظه امکان هک صرافی‌های متمرکز وجود دارد و بهترین کار برای تأمین امنیت کیف پول، انتقال ارز دیجیتال، به یک کیف پول نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری است. همه می‌دانند که تراست ولت با ویژگی‌های استثنایی‌اش از بهترین کیف‌پول‌های نرم افزاری است، با این‌حال ممکن است کاربران با خطا یا مشکلاتی در این کیف پول مواجه شوند.

در این مطلب از سری مقالات آموزشی وبسایت دنیای ترید، خطاهای رایج کیف پول تراست ولت و راه‌حل‌های آن ارائه شد. اگر با ارور جدیدی مواجه شدید که راه‌حل آن در این مطلب یافت نشد، در بخش نظرات، زیر همین مطلب مطرح کنید تا در اسرع وقت پاسخ آن را در همین مقاله بیابید.

مطالعه مقاله امنیت تراست ولت پیشنهاد میشود.

به اشتراک گذاری این مطلب!

donyaye-trade.com

ارسال دیدگاه


7 دیدگاه

  • comments

   علیرضا محمودی
   ، 20 آبان 1401

   سلام مبلغ ۱۰ تتر روی شبکه trc20 در کوکوین به کیف تراست ولت منتقل کردم آدرس تراست ولت هم مربوط به تتر trc20 است ولی در تراست ولت به تتر های trc20 اضافه نشده لازم به ذکر است قبلا در تراست ولت ۵ تتر trc20 موجودی داشتم و مقداری هم ترون

  • comments

   کارشناس وبسایت دنیای ترید ، 20 آبان 1401

   سلام علیرضا محمودی عزیز؛ اگر از انتخاب صحیح شبکه‌ی انتقال و روشن بودن تاگل نسخه trc20 اطمینان دارید، 2 روش را برای نمایش موجودی امتحان کنید. 1- vpn خود را هنگام استفاده از تراست ولت روشن کنید. 2- با پشتیبانی صرافی مبدآ تماس بگیرید و با ارائه‌ی لینک تایید تراکنش موضوع را پیگیری کنید. موفق باشید.


مطالب مرتبط