آموزش انتقال از تراست ولت به نوبیتکس؛ آموزش ویدئویی گام به گام
ارز دیجیتال

آموزش انتقال از تراست ولت به نوبیتکس؛ آموزش ویدئویی گام به گام

در این مطلب از مقالات ارز دیجیتال دنیای ترید، به طور کلی به نحوه انتقال ارز دیجیتال از صرافی ایرانی نوبیتکس به کیف پول تراست ولت می پردازیم و به صورت گام به گام، نحوه انتقال ارز از نوبیتکس به تراست ولت را در قالب یک ویدیوی آموزشی ارائه می‌دهیم.

انتقال از تراست ولت به نوبیتکس

در صورتی که ساکن ایران هستید و دبیت کارت، مستر کارت و یا ویزا کارت در اختیار ندارید، تنها راه انتقال دارایی به صرافی‌های خارجی، احراز هویت در یکی از صرافی‌های ایرانی است.

در ویدیوی آموزشی زیر، صرافی نوبیتکس به عنوان مثال در نظر گرفته شده و مراحل انتقال ارز دیجیتال از نوبیتکس به تراست ولت را آموزش می دهیم.

مدت زمان ویدیو : 05:24 دقیقه


مطالعه این مقاله پیشنهاد می شود: خرید و فروش در کیف پول تراست ولت

تراست ولت و انتقال ارز

ممکن است در درجه اول برایتان سؤال باشد که از کیف پول تراست ولت به چه مقصدهایی می‌توان انتقال ارز دیجیتال انجام داد؟

جواب ساده است: می‌توانید وجوه خود را به هر کجا که پشتیبانی می‌شود ارسال کنید. مقصد ارز دیجیتال شما می‌تواند یکی از موارد زیر باشد:

 • صرافی‌های ارزهای دیجیتال
 • کیف پول های سخت افزاری مانند Trezor ، Ledger Nano  و غیره
 • سایر کیف پول‌های نرم افزاری تلفن همراه و یا تحت وب،
 • به یک حساب دیگر تراست ولت.

کارمزد انتقال ارز از نوبیتکس به تراست ولت

آیا صرافی ایرانی برای انتقال ارز به تراست ولت کارمزد دریافت می کند؟

آیا کیف پول تراست ولت بابت انتقال رمز ارز به آن از کاربران خود کارمزد دریافت می‌کند؟

در پاسخ هر دو سؤال باید گفت: بسته به بلاکچینی که  برای انتقال ارز دیجیتال از آن استفاده می‌کنید، کارمزد شبکه از موجودی شما کسر می‌شود. توجه داشته باشید که تراست ولت و نوبیتکس، هیچیک برای انتقال ارز دیجیتال هزینه‌ای دریافت نمی کنند.

از میان شبکه ها، کارمزد شبکه ترون و اسمارت چین بایننس از همه پایین تر و کارمزد شبکه اتریوم از همه بیشتر است.

نحوه انتخاب شبکه انتقال ارز به تراست ولت

 • ⚠️حتماً به این نکته توجه کنید که هر ارز را فقط می‌توان با استفاده از یک شبکه خاص انتقال داد: شبکه‌ای که در آن راه‌اندازی شده و  انتقال از شبکه متفرقه موجب از دست رفتن وجوه انتقالی می‌شود.

شبکه انتقال اتریوم به تراست ولت

بسیار مهم است که برای انتقال ارز اتریوم شما از چه شبکه‌ای استفاده کنید. زیرا در نوبیتکس دو گزینه برای انتقال ارز اتریوم وجود دارد:

 • بایننس اسمارت چین (BSC)
 • اتریوم (ETH)

این دو شبکه تنها فرقی که با یکدیگر دارند، کارمزد انتقال است. اگر شما شبکه ETH یا همان اتریوم را انتخاب کنید، بسته به شلوغی شبکه، ممکن است مجبور شوید تا 30 تتر! کارمزد پرداخت کنید. اما شبکه بایننس اسمارت چین کارمزد بسیار کمتری (زیر 1 تتر) دارد. 

نحوه انتخاب شبکه هنگام انتقال ارز دیجیتال

فقط به این نکته توجه کنید که با انتخاب گزینه ETH، شما در مقصد (تراست ولت) اتریوم استاندارد ERC20 به دست می‌آورید، بنابراین باید این استاندارد رو در تراست ولت فعال کنید. این در حالی است که با انتخاب گزینه‌ی BSC، اتریوم استاندارد BEP20 برای شما فرستاده می‌شود.

برای درک فرق این دو استاندارد مطالعه مطلب زیر پیشنهاد می‌شود: 

فرق ERC20 و BEP20

نحوه انتقال bnb به تراست ولت

شما می توانید مراحل توضیح داده شده در فیلم آموزشی را در صرافی ایرانی دیگری پیاده کنید. برای مثال نحوه انتقال ارز از آبان تتر به تراست ولت نیز به همین ترتیب است. یعنی در هر صرافی برای انتقال ارز دیجیتال باید مراحل زیر را دنبال کنید.

 • به کیف پول خود در صرافی نوبیتکس بروید.
 • ابتدا حساب خود را شارژ کنید و ارز مورد نظر را خریداری کنید.
 • مقابل ارز مورد نظر مثلاً بایننس کوین، گزینه برداشت را انتخاب کرده و به صفحه برداشت منتقل شوید.

مرحله اول انتقال bnb به تراست ولت

 • در تراست ولت توکن bnb را انتخاب کرده اگر هنوز bnb را به صفحه اصلی اضافه نکرده اید، بالا سمت راست کلیک، نام bnb را در کادر جستجو سرج و تاگل آن را روشن کنید. اکنون  Receive را بزنید. 

نحوه انتقال توکن bnb به تراست ولت

 • با زدن دکمه copy آدرس را کپی کنید. توجه داشته باشید که زیر آدرس قید می شود که مموی عددی لازم است یا خیر. در این مثال عبارت "no memo required" در زیر QRکد، نشان می دهد که برای انتقال bnb به تراست ولت، ممو لازم نیست.

مرحله سوم انتقال bnb به تراست ولت

 • سپس بازگردید به صرافی و آدرسی را که کپی کرده اید، در کادر آدرس پیست کنید.

مرحله چهارم انتقال bnb به تراست ولت

 • پارامترهایی مانند تعداد واحد ارز مورد نظر برای انتقال، شبکه  انتقال ارز و همچنین کد شناسایی دو عاملی را متناسب با ارز دیجیتال خود انتخاب کنید. اگر ارز شما ممو عددی لازم ندارد، گزینه "بدون ممو" را تیکدار کنید.
 • دکمه "ایجاد درخواست برداشت" را بزنید.
 • در مرحله بعد، از طرف نوبیتکس کدی به گوشی شما ارسال می شود که باید آن را در کادر وارد کرده و گزینه انتقال را بزنید.

و اما سخن پایانی...

اگر تا اینجا با ما همراه بوده باشید به شما تبریک می‌گوییم! الان نحوه انتقال از نوبیتکس به تراست ولت و بالعکس را یاد گرفته‌اید. انتقال ارز دیجیتال از یک کیف پول به کیف پول دیگر، درست مانند کارت به کارت کردن، مراحل یکسانی دارد، بنابراین نگران نباشید. کافیست یکبار مرحله به مرحله این کار را انجام دهید تا به‌طور کامل به آن مسلط شوید.

فراموش نکنید کارشناسان دنیای ترید همیشه در کنار شما هستند. هر سؤالی داشتید، کافیست در بخش دیدگاه‌ها در انتهای صفحه مطرح کنید. پر سود باشید!

donyaye-trade.com

صرافی های ارز دیجیتال

صرافی لینک
صرافی بیت 24 ثبت نام
صرافی تبدیل ثبت نام
صرافی اکسیر ثبت نام
صرافی والکس ثبت نام
صرافی بینگ ایکس ثبت نام
صرافی بیت پین ثبت نام

ارسال دیدگاه


16 دیدگاه