تقویم اقتصادی فارکس

هر معامله‌گر و سرمایه گذار بازار فارکس به خوبی می‌داند تقویم اقتصادی فارکس مناسب می‌تواند مانند یک دستیار آگاه و حرفه‌ای کمک کننده باشد. دستیاری که از همه اتفاقات آگاه است و می‌داند هر رویداد، خبر، آمار و غیره چه تأثیری در بازار فارکس دارد. تقویم اقتصادی که در ادامه مشاهده می‌کنید، یک تقویم اقتصادی فارکس کامل و جامع است و تمامی رویدادهای مهم کشورهای استرالیا، نیوزلند، ژاپن، آمریکا، انگلیس، سوئیس، کانادا و چین را در خود جای داده است.

روز ساعت رویداد واحد کشور براورد محقق شده پیشین جزئیات شدت
پ 27 مرداد ساعت 23:30 Inflation Rate MoM (Jul) ژاپن
پ 27 مرداد ساعت 23:30 Inflation Rate YoY (Jul) ژاپن
پ 27 مرداد ساعت 23:30 Core Inflation Rate YoY (Jul) ژاپن
پ 27 مرداد ساعت 23:30 Inflation Rate Ex-Food and Energy YoY (Jul) ژاپن
پ 27 مرداد ساعت 23:01 Gfk Consumer Confidence (Aug) انگلیس -28
پ 27 مرداد ساعت 23:00 Reuters Tankan Index (Aug) ژاپن
پ 27 مرداد ساعت 22:45 Exports (Jul) نیوزیلند
پ 27 مرداد ساعت 22:45 Balance of Trade (Jul) نیوزیلند
پ 27 مرداد ساعت 22:45 Imports (Jul) نیوزیلند
پ 27 مرداد ساعت 17:00 30-Year TIPS Auction آمریکا
پ 27 مرداد ساعت 16:10 Balance of Trade (Jul) ال سالوادور
پ 27 مرداد ساعت 16:00 3-Year Bond Auction کانادا
پ 27 مرداد ساعت 15:30 8-Week Bill Auction آمریکا
پ 27 مرداد ساعت 15:30 4-Week Bill Auction آمریکا
پ 27 مرداد ساعت 14:30 EIA Natural Gas Stocks Change (12/Aug) آمریکا
پ 27 مرداد ساعت 14:00 Existing Home Sales MoM (Jul) آمریکا
پ 27 مرداد ساعت 14:00 Existing Home Sales (Jul) آمریکا
پ 27 مرداد ساعت 14:00 CB Leading Index MoM (Jul) آمریکا
پ 27 مرداد ساعت 12:30 Jobless Claims 4-week Average (13/Aug) آمریکا
پ 27 مرداد ساعت 12:30 Initial Jobless Claims (13/Aug) آمریکا


تقویم اقتصادی فارکس

تقویم اقتصادی به تاریخ‌ رویدادهای از قبل برنامه ریزی شده اشاره دارد که ممکن است بر قیمت‌های سهام و یا به طور کلی بر مارکت تأثیر بگذارد. سرمایه گذاران و معامله گران از تقویم اقتصادی فارکس جهت برنامه ریزی معاملات، تخصیص سرمایه لازم و همچنین آگاهی نسبت به الگوها و رفتارهای مارکت استفاده می‌کنند. تقویم اقتصادی کشورهای مختلف به صورت رایگان در چندین وب سایت مالی و بازار موجود است که یکی از این وبسایت‌ها، وبسایت دنیای ترید است. در تقویم اقتصادی فارکس آمارهایی مانند نرخ بیکاری، تورم، گزارشات بانک‌های مرکزی، گزارشات دولت‌ها، تغییرات برنامه ریزی شده و ... منتشر می‌شود. در هر صورت اکثر رویدادهای ذکر شده به یکی از دو دسته زیر تقسیم می‌شوند: 1. رویدادهای مالی یا اقتصادی آینده 2. گزارش رویدادهای مالی یا اقتصادی گذشته آنچیزی که مهم است این است که معامله گران و سرمایه گذاران جهت دریافت اطلاعات و استفاده از فرصت‌های تجاری به تقویم اقتصادی فارکس نیاز دارند. استفاده از تقویم اقتصادی فارکس به معامله گرانی که استراتژی معاملات کوتاه مدت دارند، بسیار توصیه می‌شود. لازم به ذکر است که تقویم‌های اقتصادی از سایتی به سایت دیگر متفاوت هستند؛ اگرچه همه آنها را "تقویم اقتصادی" خطاب می‌کنند، اما برخی از آنان فقط به یک کشور می‌پردازند. به تعبیر بهتر، ممکن است شما تقویم اقتصادی فارکس مشاهده کنید که مخصوص کشور ایالات متحده باشد و صرفا رویدادهای مالی این کشور را پوشش دهد. اما تقویم اقتصادی فارکس وبسایت دنیای ترید به این شکل نیست، چرا که معامله‌گران می‌توانند از رویدادهای کشورهای استرالیا، نیوزلند، ژاپن، آمریکا، انگلیس، سوئیس، کانادا و چین نیز مطلع شوند. در هر صورت، آنچیزی که مهم و مفید است، این است که استفاده از تقویم‌های اقتصادی می‌تواند یک نقطه شروع برای معامله گران تازه وارد باشد. جالب است بدانیم تقویم اقتصادی یکی از ابزارهای مدیریت ریسک است! شما می‌توانید با استفاده از تقویم اقتصادی فارکس از سرمایه خود محافظت کنید. معامله گران می‌توانند با استفاده از تقویم اقتصادی فارکس خود را برای آشفتگی‌های مارکت آماده کنند و از دارایی خود محافظت کنند. این تقویم معمولا دارای دسته بندی‌های روزانه، هفتگی و ماهانه بوده و به معامله‌گر در راستای کسب سود کمک می‌کند.

دسته‌بندی اطلاعات موجود در تقویم اقتصادی فارکس:

مسلماً اطلاعاتی که در تقویم اقتصادی نوشته شده از نظر اهمیت با هم برابر نیستند. اطلاعات مندرج در تقویم اقتصادی فارکس طبقه بندی شده است. به طور کلی این اطلاعات به سه دسته اولویت بسیار بالا، اولویت متوسط و اولویت پایین تقسیم می‌شود. اطلاعات بسیار مهم (اولویت بسیار بالا) به رنگ قرمز، اطلاعات دارای اولویت متوسط به رنگ نارنجی و اطلاعات اولویت کم به رنگ زرد نشان داده می‌شود. معامله‌گران می‌توانند در تقویم اقتصادی فارکس وبسایت دنیای ترید از روز، ساعت، رویداد، واحد، کشور، جزئیات و شدت رویداد مطلع شوند. این شاخص‌ها به هر معامله‌گر بازار فارکس کمک می‌کند تا با چشمی باز در مارکت فعالیت کند. امید است با بررسی همیشگی این تقویم از رویدادهای اقتصادی مهم جا نمانید و بتوانید از معامله در بازار فارکس، سود خوبی کسب کنید.