تقویم اقتصادی فارکس

هر معامله‌گر و سرمایه گذار بازار فارکس به خوبی می‌داند تقویم اقتصادی فارکس مناسب می‌تواند مانند یک دستیار آگاه و حرفه‌ای کمک کننده باشد. دستیاری که از همه اتفاقات آگاه است و می‌داند هر رویداد، خبر، آمار و غیره چه تأثیری در بازار فارکس دارد. تقویم اقتصادی که در ادامه مشاهده می‌کنید، یک تقویم اقتصادی فارکس کامل و جامع است و تمامی رویدادهای مهم کشورهای استرالیا، نیوزلند، ژاپن، آمریکا، انگلیس، سوئیس، کانادا و چین را در خود جای داده است.

روز ساعت رویداد واحد کشور براورد محقق شده پیشین جزئیات شدت
پ 24 آذر ساعت 00:00 Consumer Inflation Expectations (Dec) استرالیا
چ 23 آذر ساعت 23:50 Stock Investment by Foreigners (Dec/10) ژاپن
چ 23 آذر ساعت 23:50 Foreign Bond Investment (Dec/10) ژاپن
چ 23 آذر ساعت 23:50 Stock Investment by Foreigners (10/Dec) ژاپن
چ 23 آذر ساعت 23:50 Balance of Trade (Nov) ژاپن
چ 23 آذر ساعت 23:50 Exports YoY (Nov) ژاپن
چ 23 آذر ساعت 23:50 Imports YoY (Nov) ژاپن
چ 23 آذر ساعت 23:50 Foreign Bond Investment (10/Dec) ژاپن
چ 23 آذر ساعت 21:45 GDP Growth Rate YoY (Q3) نیوزیلند 4.8 0.4
چ 23 آذر ساعت 21:45 GDP Growth Rate QoQ (Q3) نیوزیلند 0.4 1.7
چ 23 آذر ساعت 20:00 Westpac Consumer Confidence (Q4) نیوزیلند 87.6
چ 23 آذر ساعت 19:30 Fed Press Conference آمریکا
چ 23 آذر ساعت 19:00 FOMC Economic Projections آمریکا
چ 23 آذر ساعت 19:00 Interest Rate Projection - Current آمریکا 4.4
چ 23 آذر ساعت 19:00 Interest Rate Projection - 1st Yr آمریکا 4.6
چ 23 آذر ساعت 19:00 Interest Rate Projection - 2nd Yr آمریکا 3.9
چ 23 آذر ساعت 19:00 Interest Rate Projection - 3rd Yr آمریکا 2.9
چ 23 آذر ساعت 19:00 Interest Rate Projection - Longer آمریکا 2.5
چ 23 آذر ساعت 19:00 Fed Interest Rate Decision آمریکا 4.5
چ 23 آذر ساعت 15:30 EIA Distillate Stocks Change (Dec/09) آمریکا 6.159


تقویم اقتصادی فارکس

تقویم اقتصادی به تاریخ‌ رویدادهای از قبل برنامه ریزی شده اشاره دارد که ممکن است بر قیمت‌های سهام و یا به طور کلی بر مارکت تأثیر بگذارد. سرمایه گذاران و معامله گران از تقویم اقتصادی فارکس جهت برنامه ریزی معاملات، تخصیص سرمایه لازم و همچنین آگاهی نسبت به الگوها و رفتارهای مارکت استفاده می‌کنند. تقویم اقتصادی کشورهای مختلف به صورت رایگان در چندین وب سایت مالی و بازار موجود است که یکی از این وبسایت‌ها، وبسایت دنیای ترید است. در تقویم اقتصادی فارکس آمارهایی مانند نرخ بیکاری، تورم، گزارشات بانک‌های مرکزی، گزارشات دولت‌ها، تغییرات برنامه ریزی شده و ... منتشر می‌شود. در هر صورت اکثر رویدادهای ذکر شده به یکی از دو دسته زیر تقسیم می‌شوند: 1. رویدادهای مالی یا اقتصادی آینده 2. گزارش رویدادهای مالی یا اقتصادی گذشته آنچیزی که مهم است این است که معامله گران و سرمایه گذاران جهت دریافت اطلاعات و استفاده از فرصت‌های تجاری به تقویم اقتصادی فارکس نیاز دارند. استفاده از تقویم اقتصادی فارکس به معامله گرانی که استراتژی معاملات کوتاه مدت دارند، بسیار توصیه می‌شود. لازم به ذکر است که تقویم‌های اقتصادی از سایتی به سایت دیگر متفاوت هستند؛ اگرچه همه آنها را "تقویم اقتصادی" خطاب می‌کنند، اما برخی از آنان فقط به یک کشور می‌پردازند. به تعبیر بهتر، ممکن است شما تقویم اقتصادی فارکس مشاهده کنید که مخصوص کشور ایالات متحده باشد و صرفا رویدادهای مالی این کشور را پوشش دهد. اما تقویم اقتصادی فارکس وبسایت دنیای ترید به این شکل نیست، چرا که معامله‌گران می‌توانند از رویدادهای کشورهای استرالیا، نیوزلند، ژاپن، آمریکا، انگلیس، سوئیس، کانادا و چین نیز مطلع شوند. در هر صورت، آنچیزی که مهم و مفید است، این است که استفاده از تقویم‌های اقتصادی می‌تواند یک نقطه شروع برای معامله گران تازه وارد باشد. جالب است بدانیم تقویم اقتصادی یکی از ابزارهای مدیریت ریسک است! شما می‌توانید با استفاده از تقویم اقتصادی فارکس از سرمایه خود محافظت کنید. معامله گران می‌توانند با استفاده از تقویم اقتصادی فارکس خود را برای آشفتگی‌های مارکت آماده کنند و از دارایی خود محافظت کنند. این تقویم معمولا دارای دسته بندی‌های روزانه، هفتگی و ماهانه بوده و به معامله‌گر در راستای کسب سود کمک می‌کند.

دسته‌بندی اطلاعات موجود در تقویم اقتصادی فارکس:

مسلماً اطلاعاتی که در تقویم اقتصادی نوشته شده از نظر اهمیت با هم برابر نیستند. اطلاعات مندرج در تقویم اقتصادی فارکس طبقه بندی شده است. به طور کلی این اطلاعات به سه دسته اولویت بسیار بالا، اولویت متوسط و اولویت پایین تقسیم می‌شود. اطلاعات بسیار مهم (اولویت بسیار بالا) به رنگ قرمز، اطلاعات دارای اولویت متوسط به رنگ نارنجی و اطلاعات اولویت کم به رنگ زرد نشان داده می‌شود. معامله‌گران می‌توانند در تقویم اقتصادی فارکس وبسایت دنیای ترید از روز، ساعت، رویداد، واحد، کشور، جزئیات و شدت رویداد مطلع شوند. این شاخص‌ها به هر معامله‌گر بازار فارکس کمک می‌کند تا با چشمی باز در مارکت فعالیت کند. امید است با بررسی همیشگی این تقویم از رویدادهای اقتصادی مهم جا نمانید و بتوانید از معامله در بازار فارکس، سود خوبی کسب کنید.