توجه: تحلیل‌های دنیای ترید بر اساس اظهارات مراجع و کارشناسان معتبر بین‌المللی جمع‌آوری و تدوین می‌شود. اما توجه داشته باشید که معاملات در این بازار همواره با ریسک هموار بوده و تحلیل‌ها، حتی اگر توسط بهترین کارشناسان ارائه شوند، هیچگاه تضمین‌کننده سودآوری نیستند. بدین سبب مسئولیت استفاده از این تحلیل‌ها در معاملات بر عهده کاربران گرامی بوده و میزان مفید بودن مطالب تحلیل فارکس به سطح دانش شما از تحلیل بنیادی و تکنیکال وابسته است.

قیمت لحظه ای نفت برنت؛ تحلیل تکنیکال و سیگنال نفت برنت

تحلیل قیمت نفت برنت - 8 دسامبر

امروز پنجشنبه 8 دسامبر 2022 است و نفت وست تگزاس اینترمیدیت پس از سقوط تا اطراف قیمت 71 دلار به نظر می رسد در حال ترمیم جراحات خودش است.

نفت برنت

همینطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید خرس های نفت wti موفق شده اند قیمت را تا 71 دلار پایین بیاورند. نفت تمام 4 روز گذشته را نزولی بوده و به پایین ترین میزان خود در امسال سقوط کرده است.

اگر تایم فریم خود را به 4 ساعته تغییر دهید و نیم نگاهی به اندیکاتور rsi بیندازید مشاهده خواهید کرد که نوک rsi در حال افزایش است و در این لحظه عدد 35 را نشانه گرفته است.

نگاه کلی به قیمت نفت برنت

تصویر کلی مارکت در تایم روزانه نزولی است.

سطوح حمایت کلیدی نفت برنت

اگر قیمت نفت کاهش پیدا کند، اولین سطح مهم و حمایت آن 72 دلار خواهد بود. در صورتیکه مارکت موفق شود از این منطقه پایین تر بیاید، سطح حمایت بعدی منطقه مهم 70 دلار می باشد. چنانچه خرس ها موفق شوند قیمت را از این منطقه هم پایین تر بیاورند، سطح حمایت بعدی 68 دلار خواهد بود.

سطوح مقاومت کلیدی نفت برنت

اگر قیمت نفت WTI افزایش پیدا کند، اولین سطح مقاومت آن 73 دلار خواهد بود. چنانچه گاوهای مارکت موفق شوند قیمت را از این منطقه بالاتر ببرند، سطح مقاومت بعدی 75 دلار خواهد بود. چنانچه خریداران نفت موفق شوند مارکت را از این منطقه هم بالاتر ببرند، سطح مقاومت بعدی 77 دلار خواهد بود.

همینطور که مشاهده می کنید قیمت هر بشکه نفت وست تگزاس به پایین ترین میزان خود در سال 2022 سقوط کرده است. در این لحظه که مشغول نگارش این تحلیل هستیم نفت در قیمت 73 دلار در حال معامله شدن است.

یکی از دلایل ریزش نفت، بحران های ژئوپلیتیکی پیرامون روسیه است. یکی از این مشکلات، تهدید رئیس جمهور روسیه، ولادیمیر پوتین به استفاده از سلاح های اتمی است.

تنها چیزی که هنوز نتوانسته روی مارکت نفت تاثیر بگذارد و گاوهای مارکت را تحریک کند، بازگشایی بازارهای چین به دلیل کاهش اعمال قرنطینه های اجباری است.

با این حال، بلومبرگ با انتشار اخباری مبنی بر تنش بیشتر بین ایالات متحده و چین به دلیل آخرین لوایحی که کنگره ایالات متحده در حال تصویب آن است و خریداران نفت را آزمایش می کند، بازار را متعجب کرده است.

بلومبرگ گفت: ایالات متحده قرار است قانونی را تصویب کند که استفاده دولت از چیپ های نیمه هادی را محدود کند، اقداماتی که به نظر می رسد با وجود اینکه جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به دنبال کاهش تنش ها است ولی برای پکن خصمانه به نظر می رسد.

فاکتور دیگری که روی بازار تاثیر منفی گذاشته ترس ها از یک رکود اقتصادی است که شما می توانید بازتاب آن را در نرخ بازده اوراق قرضه ده ساله خزانه امریکا مشاهده کنید.

حال تنها چیزی که می تواند باعث بهبود وضعیت مارکت باشد داده های هفتگی اداره ذخیره انرژی ایالات متحده است.

.

تحلیل قیمت نفت برنت (Oil)- 6 دسامبر

امروز سه شنبه 6 دسامبر 2022 است و قیمت هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمیدیت فارغ از اعمال سقف قیمتی روی آن در حال ریزش است.

چارت نفت برنت

همینطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید خرس های مارکت موفق شده اند قیمت را تا اطراف 73.44 دلار پایین بکشند. در حقیقت این سومین روزی است که قیمت نفت wti ریزشی است.

اگر تایم فریم خود را به 4 ساعته تغییر دهید و نیم نگاهی به اندیکاتور rsi بیندازید مشاهده خواهید کرد که نوک rsi در حال افزایش است و در این لحظه عدد 46 را نشانه گرفته است.

نگاه کلی به قیمت نفت وست تگزاس

تصویر کلی مارکت در تایم روزانه نزولی است.

سطوح حمایت کلیدی نفت وست تگزاس

اگر قیمت نفت کاهش پیدا کند، اولین سطح مهم و حمایت آن 75 دلار خواهد بود. در صورتیکه مارکت موفق شود از این منطقه پایین تر بیاید، سطح حمایت بعدی منطقه مهم 73 دلار می باشد. چنانچه خرس ها موفق شوند قیمت را از این منطقه هم پایین تر بیاورند، سطح حمایت بعدی 70 دلار خواهد بود.

سطوح مقاومت کلیدی نفت وست تگزاس

اگر قیمت نفت WTI افزایش پیدا کند، اولین سطح مقاومت آن 76 دلار خواهد بود. چنانچه گاوهای مارکت موفق شوند قیمت را از این منطقه بالاتر ببرند، سطح مقاومت بعدی 78 دلار خواهد بود. چنانچه خریداران نفت موفق شوند مارکت را از این منطقه هم بالاتر ببرند، سطح مقاومت بعدی 80 دلار خواهد بود.

همینطور که مشاهده می کنید قیمت هر بشکه نفت WTI امروز به پایین ترین میزان خود در یک هفته گذشته سقوط کرد. این مساله فارغ از کاهش قرنطینه های اجباری در چین در حال رقم خوردن است.

به نظر می رسد دلیل اصلی این اتفاق، ابهامات موجود از سمت کشورهای صنعتی و اتحادیه اروپا پس از اعمال سقف قیمت 60 دلاری روی نفت روسیه است.

امروز یکی از تانکرهای نفتی روسیه به دلیل اعمال همین فشارها از سوی گروه جی 7 موفق به دریافت گواهینامه بیمه دریایی برای عبور نشد.

بر اساس این مکانیسم، شرکت های اتحادیه اروپا از بیمه کردن محموله های نفتی روسیه که بیش از 60 دلار در هر بشکه خریداری می شوند، منع شده اند.

اگر این مشکل ادامه دار شود قیمت نفت می تواند افزایش پیدا کند ولی این مساله می تواند باعث شود که روسیه به دنبال خریداران آسیایی نیز بگردد.

فراموش نکنید که تا ساعاتی دیگر ایالات متحده قرار است گزارش موجودی هفتگی خود از نفت را اعلام کند.

.

تحلیل قیمت نفت برنت (Oil)- 29 نوامبر

امروز سه شنبه 29 نوامبر 2022 است و گاوهای نفت وست تگزاس اینترمیدیت موفق شده اند قیمت را تا اطراف 80 دلار افزایش دهند.

چارت نفت برنت

همینطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید پس از اینکه دیروز قیمت نفت wti به دلیل قرنطینه های اجباری در چین در پی شیوع دوباره کووید به پایین ترین میزان خود در 11 ماه گذشته سقوط کرد، امروز و در این لحظه دوباره موفق شده تا اطراف 80 دلار پرواز کند.

دلیل این اتفاق، کاهش محدویدت های کرونایی در چین و خوشبینی سرمایه گذاران به مارکت است.

اگر تایم فریم خود را به 4 ساعته تغییر دهید و نیم نگاهی به اندیکاتور rsi بیندازید متوجه خواهید شد که نوک RSI  در این لحظه با شیب بسیار ملایمی به سمت پایین در حرکت است. ضمنا rsi در این لحظه عدد 53 را نشان می دهد.

نگاه کلی به قیمت نفت وست تگزاس

تصویر کلی مارکت در تایم روزانه نزولی است.

سطوح حمایت کلیدی نفت وست تگزاس

اگر قیمت نفت کاهش پیدا کند، اولین سطح مهم و حمایت آن 78 دلار خواهد بود. در صورتیکه مارکت موفق شود از این منطقه پایین تر بیاید، سطح حمایت بعدی منطقه مهم 76 دلار می باشد. چنانچه خرس ها موفق شوند قیمت را از این منطقه هم پایین تر بیاورند، سطح حمایت بعدی 74 دلار خواهد بود.

سطوح مقاومت کلیدی نفت وست تگزاس

اگر قیمت نفت WTI افزایش پیدا کند، اولین سطح مقاومت آن 80 دلار خواهد بود. چنانچه گاوهای مارکت موفق شوند قیمت را از این منطقه بالاتر ببرند، سطح مقاومت بعدی 82 دلار خواهد بود. چنانچه خریداران نفت موفق شوند مارکت را از این منطقه هم بالاتر ببرند، سطح مقاومت بعدی 84 دلار خواهد بود.

همینطور که مشاهده می کنید قیمت نفت wti  امروز موفق شد تا اطراف 80 دلار در هر بشکه پرواز کند. یکی از دلایل اصلی این اتفاق کاهش قرنطینه های اجباری در چین بود.

طبق آخرین گزارش ها اخیرا چینی ها به دلیل شیوع دوباره کرونا و ایجاد رکوردهای جدید در مبتلایان به کووید، سیاست کووید صفر را اعمال کرده بودند و بسیاری از شهرهای بزرگ خود را بسته بودند.

این مساله باعث نگرانی سرمایه گذاران نسبت به تقاضای نفت از دومین اقتصاد بزرگ جهان؛ چین شده بود و قیمت نفت را تا پایین ترین میزان 11 ماه گذشته تنزل داده بود.

حال امروز پس از کاهش قرنطینه های اجباری توسط مقامات چینی، نفت wti موفق شد چیزی در حدود 3% افزایش پیدا کند.

امروز مقامات بهداشتی چین روز اعلام کردند که این کشور قصد دارد واکسیناسیون کووید ۱۹ را برای افراد مسن تسریع کند. هدف از اجرای این کار کاهش محدودیت ‌های سیاست کووید صفر است.

تحلیلگر گروه اکتیو، ریکاردو اوانجلیستا می گوید: چشم انداز بازگشت چین؛ بزرگترین وارد کننده نفت جهان به حالت عادی کافی بود تا بتواند قیمت نفت را تا 80 دلار افزایش دهد.

فاکتور دیگری که باعث افزایش قیمت نفت شد صحبت های مقامات اوپک برای کاهش تولیدات بیشتر است که قرار است در جلسه هفته آینده درباره آن صحبت شود. این جلسه قرار است 4 دسامبر برگزار شود.

در انتها فراموش نکنید که مارکت همچنان در حال ارزیابی برای اعمال محدودیت های بیشتر و گذاشتن سقف روی واردات نفت از روسیه است.

دیپلمات های کشورهای گروه هفت (G7) و اتحادیه اروپا با هدف محدود کردن درآمد برای تأمین مالی حمله نظامی مسکو در اوکراین بدون ایجاد اختلال در بازارهای جهانی نفت، در مورد محدودیتی بین 65 تا 70 دلار در هر بشکه در حال بحث و تبادل نظر هستند.

.

تحلیل قیمت نفت برنت (Oil)- 24 نوامبر

امروز پنجشنبه 24 نوامبر 2022 است و خرس های نفت وست تگزاس اینترمیدیت موفق شده اند قیمت را تا اطراف 77 دلار پایین بکشند.

چارت نفت برنت

همینطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید قیمت هر بشکه نفت وست تگزاس در این لحظه اطراف قیمت 77 دلار در حال معامله شدن است. دلیل اصلی این اتفاق افزایش ویروس کووید در چین و اعمال قرنطینه های اجباری از سمت دومین اقتصاد بزرگ جهان است.

اگر تایم فریم خود را به 4 ساعته تغییر دهید و نیم نگاهی به اندیکاتور rsi بیندازید متوجه خواهید شد که نوک RSI  در این لحظه کاملا صاف است. ضمنا rsi در این لحظه عدد 32 را نشان می دهد.

نگاه کلی به قیمت نفت برنت

تصویر کلی مارکت در تایم روزانه نزولی است.

سطوح حمایت کلیدی نفت برنت

اگر قیمت نفت کاهش پیدا کند، اولین سطح مهم و حمایت آن 77 دلار خواهد بود. در صورتیکه مارکت موفق شود از این منطقه پایین تر بیاید، سطح حمایت بعدی منطقه مهم 74 دلار می باشد. چنانچه خرس ها موفق شوند قیمت را از این منطقه هم پایین تر بیاورند، سطح حمایت بعدی 72 دلار خواهد بود.

سطوح مقاومت کلیدی نفت برنت

اگر قیمت نفت WTI افزایش پیدا کند، اولین سطح مقاومت آن 78 دلار خواهد بود. چنانچه گاوهای مارکت موفق شوند قیمت را از این منطقه بالاتر ببرند، سطح مقاومت بعدی 80 دلار خواهد بود. چنانچه خریداران نفت موفق شوند مارکت را از این منطقه هم بالاتر ببرند، سطح مقاومت بعدی 82 دلار خواهد بود.

همینطور که مشاهده می کنید قیمت نفت wti بعد از اینکه دوشنبه و با آغاز هفته کاری تا 75 دلار سقوط کرد و بهبود یافت امروز دوباره تا اطراف 77 دلار در هر بشکه ریزش کرده است. این پایین ترین قیمت نفت در دو ماه گذشته است.

در واقع بازارهای نفت خام دیروز چهارشنبه پس از اعمال محدودیت های قیمتی بسیار بالاتر از حد انتظار بر فروش نفت روسیه توسط کشورهای گروه هفت یا G7 به شدت سقوط کردند.

داده های اقتصادی ضعیف از سمت ایالات متحده امریکا به علاوه افزایش موارد کووید در چین تصویر آینده تقاضا برای این طلای سیاه را تیره و تار کرده است.

داده های اولیه دیروز چهارشنبه نشان داد که فعالیت های تجاری ایالات متحده در ماه نوامبر کاهش بیشتری یافته است. دلیل عمده این مساله سیاست های انقباضی فدرال رزرو است که برای مبارزه با تورم سرسخت اعمال شده اند.

تنها چیزی که معامله گران را خوشحال کرده اظهارات کمتر شاهینی دیشب مقامات فدرال رزرو امریکا است. اکثریت اعضای کمیته بازار آزاد فدرال رزرو با هم و یک صدا موافق بودند تا فرایند افزایش نرخ های بهره را آهسته تر کنند.

این مساله باعث ریزش شدید دلار شد که نفت هم می تواند از این قضیه سو استفاده کند چرا که کشورهای خریدار نفت باید برای خرید این طلای سیاه دلار پرداخت کنند.

حال تنها مشکل موجود ضعیف تر شدن سمت تقاضا برای خرید نفت است. در انتها نگاه معامله گران مارکت نفت به جلسه ماه آینده اعضای اوپک است.

.

تحلیل قیمت نفت برنت - 22 نوامبر

امروز سه شنبه 22 نوامبر 2022 است و خرس های نفت وست تگزاس اینترمیدیت موفق شده اند قیمت را تا 75 دلار در هر بشکه پایین بکشند. البته در این لحظه که مشغول نگارش این تحلیل هستیم قیمت نفت wti اطراف 80 دلار می باشد.

چارت نفت برنت

همینطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید قیمت هر بشکه نفت wti امروز و در این لحظه اطراف قیمت 80 دلار در نوسان است. دیروز قیمت نفت به پایین ترین میزان 11 ماه گذشته خود سقوط کرد ولی خیلی سریع تا سطح مهم مقاومتی 80 دلار برگشت.

اگر تایم فریم خود را به 4 ساعته تغییر دهید و نیم نگاهی به اندیکاتور rsi بیندازید متوجه خواهید شد که نوک RSI  به سمت بالا در حرکت است. ضمنا rsi در این لحظه عدد 38 را نشان می دهد.

نگاه کلی به قیمت نفت وست تگزاس

تصویر کلی مارکت در تایم روزانه نزولی است.

سطوح حمایت کلیدی نفت وست تگزاس

اگر قیمت نفت کاهش پیدا کند، اولین سطح مهم و حمایت آن 77 دلار خواهد بود. در صورتیکه مارکت موفق شود از این منطقه پایین تر بیاید، سطح حمایت بعدی منطقه مهم 74 دلار می باشد. چنانچه خرس ها موفق شوند قیمت را از این منطقه هم پایین تر بیاورند، سطح حمایت بعدی 72 دلار خواهد بود.

سطوح مقاومت کلیدی نفت وست تگزاس

اگر قیمت نفت برنت افزایش پیدا کند، اولین سطح مقاومت آن 82 دلار خواهد بود. چنانچه گاوهای مارکت موفق شوند قیمت را از این منطقه بالاتر ببرند، سطح مقاومت بعدی 84 دلار خواهد بود. چنانچه خریداران نفت موفق شوند مارکت را از این منطقه هم بالاتر ببرند، سطح مقاومت بعدی 87 دلار خواهد بود.

همینطور که مشاهده می کنید قیمت نفت پس از سقوط دیروز تا اطراف 75 دلار در حال بهبود است و موفق شده تا سطح مهم روانشناسی 80 دلار افزایش پیدا کند. دلیل این اتفاق دخالت ها و اظهارات برخی از مقامات اوپک است.

اخیرا وزیر انرژی عربستان صعودی، عبد العزیز بن سلمان آل سعود نگرانی هایی درباره مشکلات عرضه نفت به مارکت مخابره کرده و همین موضوع قیمت را تا 80 دلار افزایش داد.

پس از آن که وزیر انرژی عربستان گفت توافق فعلی اوپک پلاس تا پایان سال 2023 ادامه خواهد داشت، صحبت ها درباره مداخله اوپک در بازار نفت برای حمایت از قیمت نفت از تحرکات نامتعادل آن حمایت کرد.

اگر فراموش نکرده باشید چندی پیش کشورهای صادرکننده نفت توافق کردند تولیدات نفت خود را روزانه دو میلیون بشکه کاهش دهند تا قیمت نفت افزایش یابد. این حرکت به احتمال زیاد مکانیسم عرضه و تقاضا را مختل خواهد کرد.

از نظر تقاضا نیز، افزایش موارد ابتلا به کووید 19 در چین نگرانی‌ هایی را در مورد تقاضای نفت در آینده ایجاد کرده است. این مشکل مجددا مقامات چینی را مجبور خواهد کرد تا وارد فاز قرنطینه های اجباری شوند.

در همین راستا و به دلیل افزایش کووید در چین، شرکت بانکداری سرمایه گذاری گلدمن ساکس پیش بینی خود را برای قیمت نفت خام برنت در سه ماهه چهارم از برآورد قبلی 110 دلار به 100 دلار در هر بشکه کاهش داده است.

در همین حال تقاضا برای کالاهای بادوام ایالات متحده نیز تقاضای نفت برنت در اقتصاد ایالات متحده در آینده را بیشتر مشخص می کند.

طبق پیش بینی ها، سفارش کالاهای بادوام ایالات متحده 0.4٪ مشابه با انتشار قبلی آنها خواهد بود. در نهایت بهبود بیشتر تقاضا برای کالاهای بادوام نشان دهنده پیش بینی تقاضای نفت خواهد بود.

.

تحلیل قیمت نفت برنت (Oil)- 15 نوامبر

امروز سه شنبه 15 نوامبر 2022 است و خرس های نفت وست تگزاس اینترمیدیت (wti) موفق شده اند قیمت را تا سطح مهم 84 دلار کاهش دهند. البته در این لحظه که مشغول نگارش این تحلیل هستیم قیمت نفت در حال افزایش تا اطراف 88 دلار می باشد.

چارت نفت برنت

همینطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید پس از اینکه قیمت نفت تا 84 دلار ریزش کرد سروکله خریدارن مارکت پیدا شده و در حال بالا بردن قیمت هستند.

اگر تایم فریم خود را به 4 ساعته تغییر دهید و نیم نگاهی به اندیکاتور rsi بیندازید متوجه خواهید شد که نوک RSI با شیب بسیار تندی به سمت بالا در حرکت است. ضمنا rsi در این لحظه عدد 56 را نشان می دهد.

نگاه کلی به قیمت نفت وست تگزاس

تصویر کلی مارکت در تایم روزانه نزولی است.

سطوح حمایت کلیدی نفت وست تگزاس

اگر قیمت نفت کاهش پیدا کند، اولین سطح مهم و حمایت آن 85 دلار خواهد بود. در صورتیکه مارکت موفق شود از این منطقه پایین تر بیاید، سطح حمایت بعدی منطقه مهم 83 دلار می باشد. چنانچه خرس ها موفق شوند قیمت را از این منطقه هم پایین تر بیاورند، سطح حمایت بعدی 80 دلار خواهد بود.

سطوح مقاومت کلیدی نفت برنت

اگر قیمت نفت برنت افزایش پیدا کند، اولین سطح مقاومت آن 90 دلار خواهد بود. چنانچه گاوهای مارکت موفق شوند قیمت را از این منطقه بالاتر ببرند، سطح مقاومت بعدی 92 دلار خواهد بود. چنانچه خریداران نفت موفق شوند مارکت را از این منطقه هم بالاتر ببرند، سطح مقاومت بعدی 94 دلار خواهد بود.

همینطور که مشاهده می کنید قیمت نفت خام wti امروز و در این لحظه به دلیل سقوط قیمت دلار امریکا در حال افزایش تا 88 دلار است.

اگر همین الان سری به چارت شاخص دلار امریکا با نماد dxy بزنید مشاهده خواهید کرد که دلار با فشار شدید فروش از سمت خرس های مارکت مواجه شده است. قیمت حال حاضر دلار 105.50 می باشد. در حقیقت قیمت دلار امریکا به پایین ترین میزان خود در سه ماه گذشته نزول کرده است.

ساعاتی پیش تنش ‌ها بر سر شیوع کووید 19 در چین باعث شد تا نفت خام وست تگزاس اینترمدیت در نیویورک و نفت برنت لندن به پایین ‌ترین سطح سه هفته اخیر خود سقوط کند.

ولی اینطور که به نظر می رسد معامله گران پیش بینی کرده اند مقامات فدرال رزرو امریکا قادر نخواهند بود تا نرخ های بهره را با سرعت قبل افزایش دهند.

بر اساس ابزار مشهور گروه CME شانس اینکه روسای بانک مرکزی امریکا نرخ های بهره خود را در جلسه ماه دسامبر 50 واحد بالا ببرند 90% می باشد. همینطور که مشاهده می کنید مارکت هم در حال قیمت گذاری همین 50 واحد افزایش نرخ بهره است.

ساعاتی پیش شاخص تورم تولید کننده امریکا حاکی از آهسته ترین سرعت افزایش در 14 ماه اخیر بود.

ضمنا یکی دیگر از دلایل افزایش قیمت نفت، پیش بینی های مارکت نسبت به کاهش موجودی ذخایر نفت برنت است. در انتها باید منتظر گزارش موجودی انبارهای نفت باشیم تا بتوانیم حرکت بعدی نفت wti را پیش بینی کنیم.

.

تحلیل قیمت نفت برنت (Oil)- 9 نوامبر

امروز چهارشنبه 9 نوامبر 2022 است و قیمت هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمیدیت به دلیل ترس از رکود اقتصادی در امریکا و نگرانی ها درباره کووید در چین به 88 دلار کاهش یافته است.

چارت نفت برنت

همینطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید پس از اینکه قیمت نفت wti تا اطراف 94 دلار افزایش یافت، امروز و در این لحظه شروع به کاهش تا نزدیک 88 دلار کرده است.

در واقع این ریزش زمانی اتفاق افتاد که نفت نتوانست خودش را بالای سطح مهم و روانشناسی 90 دلار حفظ کند.

اگر تایم فریم خود را به 4 ساعته تغییر دهید و نیم نگاهی به اندیکاتور rsi بیندازید متوجه خواهید شد که نوک RSI با شیب بسیار ملایمی به سمت بالا در حرکت است. ضمنا rsi در این لحظه عدد 40 را نشان می دهد.

نگاه کلی به قیمت نفت برنت

تصویر کلی مارکت در تایم روزانه نزولی است.

سطوح حمایت کلیدی نفت برنت

اگر قیمت نفت کاهش پیدا کند، اولین سطح مهم و حمایت آن 88 دلار خواهد بود. در صورتیکه مارکت موفق شود از این منطقه پایین تر بیاید، سطح حمایت بعدی منطقه مهم 86 دلار می باشد. چنانچه خرس ها موفق شوند قیمت را از این منطقه هم پایین تر بیاورند، سطح حمایت بعدی 84 دلار خواهد بود.

سطوح مقاومت کلیدی نفت برنت

اگر قیمت نفت برنت افزایش پیدا کند، اولین سطح مقاومت آن 90 دلار خواهد بود. چنانچه گاوهای مارکت موفق شوند قیمت را از این منطقه بالاتر ببرند، سطح مقاومت بعدی 92 دلار خواهد بود. چنانچه خریداران نفت موفق شوند مارکت را از این منطقه هم بالاتر ببرند، سطح مقاومت بعدی 94 دلار خواهد بود.

همینطور که مشاهده می کنید قیمت هر بشکه نفت آتی wti در بازار بورس نیویورک پس از اینکه نتوانست خودش را بالای سطح مهم 90 دلار نگه دارد، شروع به ریزش تا 88 دلار کرده است.

یکی از فاکتورهایی که باعث ریزش قیمت نفت شده، افزایش ذخایر نفت در امریکا است که توسط موسسه نفت API اعلام شد.

فاکتورهای دیگری که باعث تضعیف قیمت نفت برنت شدند عبارتند از ترس از رکود اقتصادی در امریکا و نگرانی ها به دلیل شیوع مجدد کووید در چین. این مسایل باعث شده اند تا شاخص دلار امریکا (DXY) به پایین ترین میزان خود در دو هفته گذشته یعنی 109.36 سقوط کند. از آنجا که تمرکز سرمایه گذاران روی انتخابات میان دوره ای و گزارش تورم امریکا است، انتظار می‌ رود که DXY همچنان در رکود باقی بماند.

دیروز سه ‌شنبه آژانس API ایالات متحده از افزایش 5.6 میلیون بشکه ای ذخایر نفت برنت در هفته منتهی به 4 نوامبر همچنین افزایش 2.6 میلیون بشکه ای بنزین خبر داد. در واقع یکی از دلایل اصلی ریزش قیمت نفت، کاهش تقاضا برای نفت در امریکا است.

در انتها بد نیست بدانید که تحلیلگران گلدمن ساکس خاطرنشان کردند که شانس ورود اقتصاد آمریکا به رکود در سال آینده 35 درصد است.

.

تحلیل سایر جفت ارزهای فارکس


به اشتراک گذاری این مطلب!

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه