توجه: تحلیل‌های دنیای ترید بر اساس اظهارات مراجع و کارشناسان معتبر بین‌المللی جمع‌آوری و تدوین می‌شود. اما توجه داشته باشید که معاملات در این بازار همواره با ریسک هموار بوده و تحلیل‌ها، حتی اگر توسط بهترین کارشناسان ارائه شوند، هیچگاه تضمین‌کننده سودآوری نیستند. بدین سبب مسئولیت استفاده از این تحلیل‌ها در معاملات بر عهده کاربران گرامی بوده و میزان مفید بودن مطالب تحلیل فارکس به سطح دانش شما از تحلیل بنیادی و تکنیکال وابسته است.

لازم میدانیم در کنار مطالعه این تحلیل ها، مطالعه مقاله شاخص cpi را هم پیشنهاد دهیم. چراکه ترکیب این مطالب میتواند به سودآوری بیشتر شما کمک کند.

قیمت لحظه ای نفت برنت - نمودار تحلیل تکنیکال و سیگنال - دنیای ترید

Dec 07-2023 ساعت 02:55

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال نفت برنت (Brent Oil)- 7 دسامبر

امروز پنجشنبه 7 دسامبر 2023 است و خرس های نفت برنت بریتانیا موفق شده اند قیمت را تا سطح مهم 74 دلار کاهش دهند.

همینطور که مشاهده می کنید نفت برنت تمام 5 روز گذشته را نزولی بوده و موفق شده به پایین ترین میزان خود در 6 ماه گذشته یعنی 74 دلار سقوط کند.

اگر تایم فریم خود را به 4 ساعته تغییر دهید و نیم نگاهی به اندیکاتور RSI بیندازید متوجه خواهید شد که نوک rsi درون منطقه اشباع فروش به سمت بالا است و در حال نشان دادن عدد 27 می باشد. ضمنا قیمت حال حاضر نفت برنت 74.60 دلار می باشد.

نگاه کلی به نفت برنت

تصویر کلی مارکت در تایم روزانه نزولی است.

سطوح حمایت کلیدی نفت برنت

اگر نفت برنت کاهش پیدا کند اولین سطح حمایت آن 74 دلار خواهد بود. در صورتیکه نفت بتواند از این منطقه پایین تر برود سطح حمایت بعدی 72 دلار می باشد. چنانچه نفت خام برنت موفق شود از این منطقه هم پایین تر برود سطح مهم بعدی 70 خواهد بود.

سطوح مقاومت کلیدی نفت برنت

اگر نفت برنت افزایش پیدا کند اولین سطح مقاومت آن قیمت 75 دلار خواهد بود. در صورتیکه نفت خام برنت بتواند از این ناحیه بالاتر برود سطح مقاومت بعدی منطقه مهم 77 دلار خواهد بود. چنانچه نفت برنت از این منطقه هم بالاتر رود سطح مقاومت بعدی 79 و 80 دلار خواهد بود.

همینطور که مشاهده می کنید نفت برنت امروز و دیروز توانسته به پایین ترین میزان خود در 6 ماه گذشته یعنی 74 دلار سقوط کند. بزرگترین فاکتورهایی که باعث ادامه دار شدن ریزش نفت شده کاهش تقاضا و کندی رشد اقتصادی در ایالات متحده و چین است.

البته یکی از کارشناسان بازار نفت هم بر این باور است که افزایش ذخایر نفت ایالات متحده هم تاثیرات منفی خودش را روی قیمت نفت گذاشته که این فاکتور مهم هم تاثیرگذار می باشد.

دیروز اداره انرژی یا همان EIA اعلام کرد: ذخایر بنزین با 5.4 میلیون بشکه در هفته به 223.6 میلیون بشکه رسیده که بسیار فراتر از میزان 1 میلیون بشکه بوده است.

این اولین بار در یک سال گذشته است که قیمت لحظه ای نفت برنت از قیمت قراردادهای آتی آن کمتر شده که اصطلاحا به آن Contango گفته می شود (این مساله شامل نفت wti هم می شود).

جالب است بدانید قیمت نفت از تاریخی که اعضای اوپک به طور داوطلبانه تصمیم گرفتند روزانه میزان صادرات خود را تا 2.2 میلیون بشکه کاهش دهند ریزش کرده است!

البته برخی کارشناسان بازار کامودیتی بر این باورند که کاهش تورم هم که منجر به کندی رشد اقتصاد شده باعث شده تا چشم انداز نفت جوری به نظر برسد که مارکت با کمبود تقاضا مواجه خواهد شد.

حال مارکت امروز منتظر گزارش درخواست برای مطالبات بیکاری هفتگی است و فردا هم که قرار است مهمترین خبر این هفته یعنی NFP منتشر شود.

.

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال نفت برنت (Brent Oil)- 5 دسامبر

امروز سه شنبه 5 دسامبر 2023 است و خرس های نفت خام برنت بریتانیا یکبار دیگر موفق شده اند قیمت را تا سطح مهم 77 دلار کاهش دهند.

همینطور که مشاهده می کنید نفت برنت تمام 3 روز گذشته را نزولی بوده و توانسته یکبار دیگر تا قیمت ماه ژوئیه سقوط کند.

اگر تایم فریم خود را به 4 ساعته تغییر دهید و نیم نگاهی به اندیکاتور RSI بیندازید متوجه خواهید شد که نوک rsi به سمت بالا است و در حال نشان دادن عدد 42 می باشد. ضمنا قیمت حال حاضر نفت برنت 78.60 دلار می باشد.

نگاه کلی به نفت برنت

تصویر کلی مارکت در تایم روزانه نزولی است.

سطوح حمایت کلیدی نفت برنت

اگر نفت برنت کاهش پیدا کند اولین سطح حمایت آن 77 دلار خواهد بود. در صورتیکه نفت بتواند از این منطقه پایین تر برود سطح حمایت بعدی 76 دلار می باشد. چنانچه نفت خام برنت موفق شود از این منطقه هم پایین تر برود سطح مهم بعدی 75 خواهد بود.

سطوح مقاومت کلیدی نفت برنت

اگر نفت برنت افزایش پیدا کند اولین سطح مقاومت آن قیمت 79 دلار خواهد بود. در صورتیکه نفت خام برنت بتواند از این ناحیه بالاتر برود سطح مقاومت بعدی منطقه مهم 80 دلار خواهد بود. چنانچه نفت برنت از این منطقه هم بالاتر رود سطح مقاومت بعدی 81 دلار خواهد بود.

همینطور که مشاهده می کنید نفت برنت بریتانیا دوباره تا نزدیک کف قیمتی ماه ژوئیه 2023 یعنی منطقه 77 دلار ریزش کرده است.

اگر خاطرتان باشد همه چیز از نشست موکول شده اعضای اوپک در هفته گذشته آغاز شد.

اعضا بعد از ساعت ها جلسه و گفتمان به این نتیجه رسیدند که عرضه محصولاتشان را کاهش دهند ولی قرار شد هر کدام میزان این کاهش را جداگانه به سمع و نظر رسانه ها و معامله گران برسانند!

همین ابهام باعث شد تا معامله گران دست به فروش نفت بزنند که ماحصل آن ریزش های ادامه دار نفت از هفته گذشته تا الان است.

در همین حال، از سرگیری درگیری ها و جنگ بین اسرائیل و حماس و همچنین حملات به سه کشتی تجاری در آب های بین المللی در جنوب دریای سرخ، نگرانی های مربوط به عرضه این طلای سیاه را برانگیخته است.

گزارش امروز فروش کارخانجات امریکا هم که بسیار کمتر از پیش بینی مارکت و تحلیلگران بود باعث ایجاد نگرانی و تشویش درباره تقاضای نفت از سمت امریکا شده است.

در انتها باید تا همین جمعه و زمان گزارش nfp ایالات متحده صبر کرد و دید نتیجه این خبر چه خواهد بود.

.

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال نفت برنت (Brent Oil)- 1 دسامبر

امروز جمعه 1 دسامبر 2023 است و خرس های نفت خام برنت بریتانیا موفق شده اند قیمت را تا سطح مهم 80 دلار کاهش دهند.

همینطور که مشاهده می کنید بعد از اینکه نفت برنت بریتانیا تمام دو روز گذشته به علاوه امروز را صعودی بود و حتی تا قیمت 84.50 دلار هم بالا رفت ناگهان با مقاومت خرس های مارکت مواجه شد و تا سطح مهم 80 دلار سقوط کرد.

اگر تایم فریم خود را به 4 ساعته تغییر دهید و نیم نگاهی به اندیکاتور RSI بیندازید متوجه خواهید شد که نوک rsi به سمت پایین  است و در حال نشان دادن عدد 44 می باشد. ضمنا قیمت حال حاضر نفت برنت 80.80 دلار می باشد.

نگاه کلی به نفت برنت

تصویر کلی مارکت در تایم روزانه نزولی است.

سطوح حمایت کلیدی نفت برنت

اگر نفت برنت کاهش پیدا کند اولین سطح حمایت آن 80 دلار خواهد بود. در صورتیکه نفت بتواند از این منطقه پایین تر برود سطح حمایت بعدی 78 دلار می باشد. چنانچه نفت خام برنت موفق شود از این منطقه هم پایین تر برود سطح مهم بعدی 76 خواهد بود.

سطوح مقاومت کلیدی نفت برنت

اگر نفت برنت افزایش پیدا کند اولین سطح مقاومت آن قیمت 82 دلار خواهد بود. در صورتیکه نفت خام برنت بتواند از این ناحیه بالاتر برود سطح مقاومت بعدی منطقه مهم 84 دلار خواهد بود. چنانچه نفت برنت از این منطقه هم بالاتر رود سطح مقاومت بعدی 85 دلار خواهد بود.

همان گونه که در جریان بودید مارکت دیروز پنجشنبه منتظر نشست آنلاین اعضای صادر کننده نفت یا همان اوپک بود تا بتواند ادامه مسیر نفت را پیش بینی کند.

بعد از ساعت ها مذاکره بالاخره اعضای گروه اوپک به توافق رسیدند تا میزان صادراتشان را به طور داوطلبانه در ابتدای سال آینده به روزی 2 میلیون بشکه کاهش دهند.

تا اینجای کار همه چیز به نفع گاوهای نفت بود ولی از آنجا که اعضای اوپک قرار گذاشته بودند که به طور جداگانه میزان کاهش داوطبانه خود را اعلام کند مارکت شروع به واکنش کرد.

همین فاکتور مهم باعث شد تا سرمایه گذاران نتوانند این موضوع را هضم کنند در نتیجه نفت برنت شروع به کاهش تا سطح مهم 80 دلار کرد.

به گفته باب یاوگر، مدیر معاملات آتی انرژی در میزوهو، میزان زیادی تردید در مورد چگونگی دستیابی اعضای اوپک به این کاهش ها وجود دارد!

یاوگر در ادامه گفت: این یک گزارش بسیار کلی است و اعتبار اینکه چگونه قرار است این اتفاق رقم بخورد را زیر سوال می برد.

در کل ابهامات این جلسه به علاوه موکول کردن این جلسه از قبل به دیروز باعث شد تا معامله گران بازار نفت واکنش منفی نشان دهند و قیمت هم سقوط کرد.

.

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال نفت برنت (Brent Oil)- 28 نوامبر

امروز سه شنبه 28 نوامبر 2023 دومین روز کاری مارکت در این هفته میلادی است و خرس های نفت خام برنت بریتانیا موفق شده اند قیمت را تا پایین سطح مهم 80 دلار کاهش دهند.

همینطور که مشاهده می کنید این پنجمین روز متوالی است که نفت خام برنت در حال ریزش است و فروشندگان توانستند برای لحظاتی قیمت را تا 79.26 دلار پایین بکشند.

اگر تایم فریم خود را به 4 ساعته تغییر دهید و نیم نگاهی به اندیکاتور RSI بیندازید متوجه خواهید شد که نوک rsi  در این لحظه صاف است و در حال نشان دادن عدد 43 می باشد. ضمنا قیمت حال حاضر نفت برنت 80.09 دلار می باشد.

نگاه کلی به نفت برنت

تصویر کلی مارکت در تایم روزانه نزولی است.

سطوح حمایت کلیدی نفت برنت

اگر نفت برنت کاهش پیدا کند اولین سطح حمایت آن 80 دلار خواهد بود. در صورتیکه نفت بتواند از این منطقه پایین تر برود سطح حمایت بعدی 78 دلار می باشد. چنانچه نفت خام برنت موفق شود از این منطقه هم پایین تر برود سطح مهم بعدی 76 خواهد بود.

سطوح مقاومت کلیدی نفت برنت

اگر نفت برنت افزایش پیدا کند اولین سطح مقاومت آن قیمت 81 دلار خواهد بود. در صورتیکه نفت خام برنت بتواند از این ناحیه بالاتر برود سطح مقاومت بعدی منطقه مهم 82 دلار خواهد بود. چنانچه نفت برنت از این منطقه هم بالاتر رود سطح مقاومت بعدی 83 دلار خواهد بود.

همینطور که مشاهده می کنید نفت برنت از اواسط هفته گذشته که سازمان اوپک تاریخ نشست خود با اعضایش را تغییر داد شروع به ریزش کرده است.

البته فاکتور دیگری هم وجود دارد و آن هم داده های ضعیف اقتصادی از سمت چین به عنوان دومین اقتصاد بزرگ جهان است. این مساله باعث ایجاد ترس نسبت به کاهش تقاضا از سمت چین شد.

ولی در کل و بر اساس تحلیل شخصی یکی از کارشناسان زبده بازار نفت فاکتور اول یعنی موکول کردن تاریخ نشست اعضای اوپک به 30 نوامبر یعنی پنجشنبه همین هفته که به منظور کاهش بیشتر عرضه از سمت عربستان و روسیه می باشد باعث ریزش بیشتر قیمت نفت در مارکت شده است.

.

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال نفت برنت (Brent Oil)- 22 نوامبر

امروز چهارشنبه 22 نوامبر 2023 است و خرس های نفت خام برنت بریتانیا موفق شده اند قیمت را تا پایین سطح مهم 79 دلار کاهش دهند.

همینطور که مشاهده می کنید نفت برنت بریتانیا دیروز و امروز تحت فشار شدید از سمت خرس های مارکت بود و تا پایین سطح مهم 79 دلار سقوط کرد. البته نفت در حال حاضر با مقاومت گاوها مواجه شده و به سمت بالا در حرکت است.

اگر تایم فریم خود را به 4 ساعته تغییر دهید و نیم نگاهی به اندیکاتور RSI بیندازید متوجه خواهید شد که نوک rsi  به سمت بالا در حرکت است و در حال نشان دادن عدد 50 می باشد. ضمنا قیمت حال حاضر نفت برنت 81.80 دلار می باشد.

نگاه کلی به نفت برنت

تصویر کلی مارکت در تایم روزانه نزولی است.

سطوح حمایت کلیدی نفت برنت

اگر نفت برنت کاهش پیدا کند اولین سطح حمایت آن 80 دلار خواهد بود. در صورتیکه نفت بتواند از این منطقه پایین تر برود سطح حمایت بعدی 78 دلار می باشد. چنانچه نفت خام برنت موفق شود از این منطقه هم پایین تر برود سطح مهم بعدی 76 خواهد بود.

سطوح مقاومت کلیدی نفت برنت

اگر نفت برنت افزایش پیدا کند اولین سطح مقاومت آن قیمت 83 دلار خواهد بود. در صورتیکه نفت خام برنت بتواند از این ناحیه بالاتر برود سطح مقاومت بعدی منطقه مهم 84 دلار خواهد بود. چنانچه نفت برنت از این منطقه هم بالاتر رود سطح مقاومت بعدی 85 دلار خواهد بود.

همینطور که مشاهده می کنید نفت خام برنت بریتانیا دیروز و امروز بالای 3 درصد ریزش کرده است.

بزرگترین فاکتوری که باعث ریزش قیمت نفت شده این است که تولیدکنندگان نفت اوپک به طور غیر منتظره ای نشست خود را درباره کاهش تولید نفت به تعویق انداختند.

همین موضوع باعث شد سوالاتی در مورد عرضه جهانی نفت به وجود آید.

طبق آخرین گزارشات مشخص شد که گروه بزرگ صادر کنندگان نفت اوپک که قرار بود 26 نوامبر یعنی 4 روز دیگر جلسه ای درباره کاهش تولیدات نفت خود داشته باشند نشست خود را به روز 30 نوامبر یعنی 4 روز دیرتر موکول کردند.

یکی از کارشناسان زبده بازار نفت می گوید: این به تعویق انداختن نشان‌ دهنده مشکلات درون گروه اوپک پلاس برای دستیابی به توافقی مشترک درباره کاهش تولیدات نفتشان است.

بر همین اساس عده کثیری بر این باورند که موکول کردن این جلسه نشانگر این است که احتمالا کاهش تولیدات نفت در حال حاضر با مشکل مواجه شده و تولیدات بیشتری در راه است.

همین فاکتور باعث کاهش قیمت نفت در مارکت شده است.

.

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال نفت برنت (Brent Oil)- 16 نوامبر

امروز پنجشنبه 16 نوامبر 2023 است و خرس های نفت خام برنت بریتانیا موفق شده اند قیمت را تا 78 دلار پایین بکشند.

همینطور که مشاهده می کنید این سومین روز متوالی است که نفت برنت ریزشی است و توانسته به پایین ترین میزان خود در 4 ماه گذشته سقوط کند.

اگر تایم فریم خود را به 4 ساعته تغییر دهید و نیم نگاهی به اندیکاتور RSI بیندازید متوجه خواهید شد که نوک rsi درون منطقه اشباع فروش به سمت پایین در حرکت است و در حال نشان دادن عدد 24 می باشد. ضمنا قیمت حال حاضر نفت برنت 78.03 دلار می باشد.

نگاه کلی به نفت برنت

تصویر کلی مارکت در تایم روزانه نزولی است.

سطوح حمایت کلیدی نفت برنت

اگر نفت برنت کاهش پیدا کند اولین سطح حمایت آن 78 دلار خواهد بود. در صورتیکه نفت بتواند از این منطقه پایین تر برود سطح حمایت بعدی 77 دلار می باشد. چنانچه نفت خام برنت موفق شود از این منطقه هم پایین تر برود سطح مهم بعدی 76 خواهد بود.

سطوح مقاومت کلیدی نفت برنت

اگر نفت برنت افزایش پیدا کند اولین سطح مقاومت آن قیمت 79 دلار خواهد بود. در صورتیکه نفت خام برنت بتواند از این ناحیه بالاتر برود سطح مقاومت بعدی منطقه مهم 80 دلار خواهد بود. چنانچه نفت برنت از این منطقه هم بالاتر رود سطح مقاومت بعدی 82 دلار خواهد بود.

همینطور که مشاهده می کنید این سومین روز متوالی است که نفت خام برنت در حال ریزش است و موفق شده به پایین ترین میزان خود در 4 ماه گذشته سقوط کند.

فاکتورهای مختلفی دست به دست هم داده اند تا نفت برنت کماکان ریزشی بماند که در ادامه این تحلیل به شما خواهیم گفت.

اولین فاکتور مهمی که باعث سقوط قیمت نفت در کل مارکت شده گزارش اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده است که ساعاتی پیش نشان داد ذخایر نفت خام آمریکا بسیار بیشتر از حد انتظار افزایش یافته است(همانطور که مطلع هستید گزارش ذخایر نفت امریکا یکی از فاکتورهای تاثیرگذار روی قیمت نفت است).

تولیدات نفت خام ایالات متحده با رکورد 13.2 میلیون بشکه در روز نشان می دهد احتمالا بزرگترین تولید کننده نفت در جهان تولیداتش به اوج خود رسیده است.

فاکتور مهم بعدی مربوط به چین است که نشان می دهد پالایشگاه های چینی در ماه اکتبر مقدار کمتری نفت را نسبت به ماه قبل فرآوری کرده اند که این موضوع بر احساسات مارکت تاثیرات منفی گذاشته است.

فراموش نکنید چین بزرگترین واردکننده نفت خام در جهان است و هرگونه مشکلی از سمت این کشور نگرانی هایی در مورد رشد تقاضا برای سال جاری ایجاد می کند.

البته زمزمه هایی از سمت ایالات متحده برای تحریم دوباره نفت ایران شنیده می شود (به دلیل حمایت این کشور از گروه فلسطینی حماس) که اگر این موضوع به وقوع بپیوندد قیمت نفت مجددا افزایش پیدا خواهد کرد.

.

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال نفت برنت (Brent Oil)- 14 نوامبر

امروز سه شنبه 14 نوامبر 2023 دومین روز کاری فارکس در این هفته میلادی است و گاوهای نفت خام برنت بریتانیا توانسته اند قیمت را تا نزدیک سطح 83 دلار افزایش دهند.

همینطور که مشاهده می کنید این سومین روز متوالی است که نفت برنت در حال صعود است و موفق شده به بالاترین میزان خود از چهارشنبه گذشته تا الان افزایش یابد.

اگر تایم فریم خود را به 4 ساعته تغییر دهید و نیم نگاهی به اندیکاتور RSI بیندازید متوجه خواهید شد که نوک RSI  به سمت پایین در حرکت است و در حال نشان دادن عدد 56 می باشد. ضمنا قیمت حال حاضر نفت برنت 82.52 دلار می باشد.

نگاه کلی به نفت برنت

تصویر کلی مارکت در تایم روزانه نزولی است.

سطوح حمایت کلیدی نفت برنت

اگر نفت برنت کاهش پیدا کند اولین سطح حمایت آن 81 دلار خواهد بود. در صورتیکه نفت بتواند از این منطقه پایین تر برود سطح حمایت بعدی 80 دلار می باشد. چنانچه نفت خام برنت موفق شود از این منطقه هم پایین تر برود سطح مهم بعدی 79 خواهد بود.

سطوح مقاومت کلیدی نفت برنت

اگر نفت برنت افزایش پیدا کند اولین سطح مقاومت آن قیمت 83 دلار خواهد بود. در صورتیکه نفت خام برنت بتواند از این ناحیه بالاتر برود سطح مقاومت بعدی منطقه مهم 84 دلار خواهد بود. چنانچه نفت برنت از این منطقه هم بالاتر رود سطح مقاومت بعدی 85 دلار خواهد بود.

همینطور که مشاهده می کنید این سومین روز متوالی است که نفت خام برنت بریتانیا صعودی است و موفق شده تا نزدیک 83 دلار صعود کند.

بزرگترین دلیل این صعود گزارش ماهانه اوپک است که نگرانی ها را درباره کاهش تقاضا از سمت ایالات متحده امریکا و چین کم کرد.

بر اساس آخرین گزارشات اوپک اعلام کرد که بازار نفت از لحاظ فاندامنتالی قوی باقی مانده و ریزش اخیر مارکت سراسر مرتبط با دلالان نفتی باشد.

ضمنا نکته مهمی که باعث افزایش بیشتر قیمت نفت شد پیش بینی اوپک از افزایش تقاضا برای نفت تا پایان سال جاری 2023 و نیمه اول سال 2024 بود.

در واقع یکی از فاکتورهایی که هفته گذشته باعث سقوط قیمت نفت شد داده های ضعیف تراز تجاری چین به عنوان دومین کشور قدرتمند جهان است.

حال برخی از تحلیلگران بر این باور هستند که بالاخره نفت هفته گذشته و بعد از 4 درصد ریزش توانسته کف فعلی خود را پیدا کند.

در انتها فراموش نکنید که مارکت منتظر گزارش مهم شاخص قیمت مصرف کننده یا همان گزارش تورم امریکا است.

نتیجه گزارش تورم کمک بسیار زیادی به ادامه روند دلار و نفت خواهد کرد.

.

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال نفت برنت (Brent Oil)- 9 نوامبر

امروز پنجشنبه 9 نوامبر 2023 است و خرس های نفت خام برنت بریتانیا موفق شده اند قیمت را تا پایین سطح مهم 80 دلار کاهش دهند.

همینطور که مشاهده می کنید این چهارمین روز متوالی است که نفت برنت نزولی است و موفق شده به پایین ترین میزان 4 ماه گذشته سقوط کند.

اگر تایم فریم خود را به 4 ساعته تغییر دهید و نیم نگاهی به اندیکاتور RSI بیندازید متوجه خواهید شد که نوک RSI  به سمت بالا در حرکت است و در حال نشان دادن عدد 23 می باشد. ضمنا قیمت حال حاضر نفت برنت 79.55 دلار می باشد.

نگاه کلی به نفت برنت

تصویر کلی مارکت در تایم روزانه نزولی است.

سطوح حمایت کلیدی نفت برنت

اگر نفت برنت کاهش پیدا کند اولین سطح حمایت آن 79 دلار خواهد بود. در صورتیکه نفت بتواند از این منطقه پایین تر برود سطح حمایت بعدی 78 دلار می باشد. چنانچه نفت خام برنت موفق شود از این منطقه هم پایین تر برود سطح مهم بعدی 76 خواهد بود.

سطوح مقاومت کلیدی نفت برنت

اگر نفت برنت افزایش پیدا کند اولین سطح مقاومت آن قیمت 81 دلار خواهد بود. در صورتیکه نفت خام برنت بتواند از این ناحیه بالاتر برود سطح مقاومت بعدی منطقه مهم 84 دلار خواهد بود. چنانچه نفت برنت از این منطقه هم بالاتر رود سطح مقاومت بعدی 86 دلار خواهد بود.

همینطور که مشاهده می کنید این چهارمین روز متوالی است که نفت برنت بریتانیا در حال ریزش است و موفق شده به پایین ترین میزان 4 ماه گذشته خود سقوط کند.

در واقع نفت خام به دلیل نگرانی از کاهش تقاضا از سمت ایالات متحده امریکا چیزی در حدود 3 درصد ریزش کرده است.

اینطور که به نظر می رسد بازار کمتر نگران احتمال اختلالات عرضه در خاورمیانه است و در عوض بر کاهش تعادل متمرکز شده است.

البته افزایش ذخایر نفت خام هفته گذشته امریکا تا 12 میلیون بشکه هم بی تاثیر نبوده و این فاکتور هم روی قیمت نفت اثر منفی گذاشته است.

فاکتور بسیار مهم دیگر روی کاهش قیمت نفت داده های اخیر اقتصادی از سمت چین است.

آخرین گزارشات از سمت چین؛ بزرگترین وارد کننده نفت خام جهان نشان می ‌دهد که صادرات کل کالاها و خدمات این کشور سریع ‌تر از حد انتظار کاهش یافته و نگرانی‌ ها را در مورد چشم‌ انداز تقاضای انرژی زیاد کرده است.

از طرفی دیگر داده های خرده فروشی ضعیف اروپا هم که نشان از کاهش تقاضا است دورنمایی از وقوع یک رکود در این منطقه را به تصویر کشیده است.

تمامی موارد مذکور باعث شده تا قیمت نفت خام در چند روز اخیر قرمز باشد.

.

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال نفت برنت (Brent Oil)- 6 نوامبر

امروز دوشنبه 6 نوامبر 2023 اولین روز کاری مارکت فارکس در این هفته میلادی است و گاوهای نفت خام برنت بریتانیا موفق شده اند قیمت را تا نزدیک 86.50 افزایش دهند.

همینطور که مشاهده می کنید بعد از اینکه قیمت نفت خام برنت برای چندمین بار تا پایین سطح مهم 85 دلار ریزش کرد سروکله گاوهای مارکت پیدا شد و قیمت را بالا بردند.

اگر تایم فریم خود را به 4 ساعته تغییر دهید و نیم نگاهی به اندیکاتور RSI بیندازید متوجه خواهید شد که نوک RSI  به سمت پایین در حرکت است و در حال نشان دادن عدد 46 می باشد. ضمنا قیمت حال حاضر نفت برنت 85.70 دلار می باشد.

نگاه کلی به نفت برنت

تصویر کلی مارکت در تایم روزانه نزولی است.

سطوح حمایت کلیدی نفت برنت

اگر نفت برنت کاهش پیدا کند اولین سطح حمایت آن 85 دلار خواهد بود. در صورتیکه نفت بتواند از این منطقه پایین تر برود سطح حمایت بعدی 84 دلار می باشد. چنانچه نفت خام برنت موفق شود از این منطقه هم پایین تر برود سطح مهم بعدی 83 خواهد بود.

سطوح مقاومت کلیدی نفت برنت

اگر نفت برنت افزایش پیدا کند اولین سطح مقاومت آن قیمت 86.50 دلار خواهد بود. در صورتیکه نفت خام برنت بتواند از این ناحیه بالاتر برود سطح مقاومت بعدی منطقه مهم 87.50 دلار خواهد بود. چنانچه نفت برنت از این منطقه هم بالاتر رود سطح مقاومت بعدی 88.50 دلار خواهد بود.

همینطور که مشاهده می کنید نفت خام برنت بریتانیا امروز بعد از اینکه دو کشور مهم صادرکننده سازمان اوپک یعنی روسیه و عربستان سعودی مجددا بر تعهد خود برای کاهش عرضه نفت تا پایان سال جاری 2023 تاکید کردند قیمت نفت تا اطراف 86.50 دلار صعود کرد.

روز یکشنبه یکی از منابع وزارت انرژی اعلام کرد عربستان سعودی تایید کرده که به کاهش داوطلبانه خود به میزان یک میلیون بشکه در روز در ماه دسامبر ادامه خواهد داد تا تولیدات خود را حدود 9 میلیون بشکه در روز حفظ کند.

روسیه هم مثل عربستان به کاهش روزانه 300.000 بشکه نفت خود تا پایان دسامبر 2023 تاکید کرد.

حال تمام سرمایه گذاران بعد از گزارش ضعیف سفارش کارخانجات چین دنبال دیگر داده های این کشور هستند که قرار است فردا سه شنبه منتشر شود.

تحلیلگران پیش بینی کرده اند بعد از کاهش 6.2 درصدی صادرات چین در ماه سپتامبر حال رقم صادرات ماه اکتبر به 3.3 درصد کاهش پیدا کرده باشد.

.

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال نفت برنت (Brent Oil)- 1 نوامبر

امروز چهارشنبه اولین روز ماه نوامبر 2023 است و خرس های نفت خام برنت بریتانیا موفق شده اند قیمت را تا اطراف 84.60 دلار پایین بکشند.

همینطور که مشاهده می کنید این سومین روز متوالی است که نفت خام برنت در حال ریزش است و موفق شده به پایین ترین میزان خود در یک ماه گذشته سقوط کند.

اگر تایم فریم خود را به 4 ساعته تغییر دهید و نیم نگاهی به اندیکاتور RSI بیندازید متوجه خواهید شد که نوک RSI  به سمت پایین در حرکت است و در حال نشان دادن عدد 37 می باشد. ضمنا قیمت حال حاضر نفت برنت 84.90 دلار می باشد.

نگاه کلی به نفت برنت

تصویر کلی مارکت در تایم روزانه نزولی است.

سطوح حمایت کلیدی نفت برنت

اگر نفت برنت کاهش پیدا کند اولین سطح حمایت آن 84.50 دلار خواهد بود. در صورتیکه نفت بتواند از این منطقه پایین تر برود سطح حمایت بعدی 83.50 دلار می باشد. چنانچه نفت خام برنت موفق شود از این منطقه هم پایین تر برود سطح مهم بعدی 82.50 خواهد بود.

سطوح مقاومت کلیدی نفت برنت

اگر نفت برنت افزایش پیدا کند اولین سطح مقاومت آن قیمت 85 دلار خواهد بود. در صورتیکه نفت خام برنت بتواند از این ناحیه بالاتر برود سطح مقاومت بعدی منطقه مهم 87 دلار خواهد بود. چنانچه نفت برنت از این منطقه هم بالاتر رود سطح مقاومت بعدی 89 تا 90 دلار خواهد بود.

همینطور که مشاهده می کنید نفت خام برنت بریتانیا امروز و تا بدین لحظه موفق شده به پایین ترین میزان خود در یک ماه گذشته ریزش کند. به نظر می رسد سخنان امشب پاول باعث ریزش بیشتر نفت در مارکت شد.

همینطور که در جریان بودید امشب جلسه مهم ماه نوامبر فدرال رزرو امریکا به منظور تعیین نرخ های بهره بود.

همان گونه که پیش بینی شده بود بانک مرکزی امریکا برای دومین جلسه متوالی نرخ های  بهره خود را ثابت نگه داشت.

تنها فاکتوری که باعث افزایش قیمت نفت خام در کل مارکت شد تاکید رئیس فدرال رزرو امریکا، جرومی پاول بر این مساله بود که به دلیل اقتصاد قوی و مقاوم امریکا درها برای یک افزایش نرخ بهره دیگر باز خواهد ماند.

همانطور که مستحضر هستید افزایش نرخ های بهره که از آن به عنوان سیاست های شاهینی نامبرده می شود باعث کند شدن رشد اقتصاد و کاهش تقاضا برای نفت می شود.

در حقیقت زمانی که نرخ های بهره افزایش داده می شود و یا مانند الان در محدوده بالایی نگه داشته می شود دلار امریکا قوی تر می شود و کسانی که می خواهند با دلار گران تر نفت را خریداری کنند دچار مشکل شده و همین موضوع باعث کاهش قیمت نفت می شود.

حال تمام مارکت منتظر گزارش مهم مشاغل یا همان nfp است که قرار است روز جمعه همین هفته منتشر شود.

.

تحلیل سایر جفت ارزهای فارکس


ارسال دیدگاه


3 دیدگاه