توجه: تحلیل‌های دنیای ترید بر اساس اظهارات مراجع و کارشناسان معتبر بین‌المللی جمع‌آوری و تدوین می‌شود. اما توجه داشته باشید که معاملات در این بازار همواره با ریسک هموار بوده و تحلیل‌ها، حتی اگر توسط بهترین کارشناسان ارائه شوند، هیچگاه تضمین‌کننده سودآوری نیستند. بدین سبب مسئولیت استفاده از این تحلیل‌ها در معاملات بر عهده کاربران گرامی بوده و میزان مفید بودن مطالب تحلیل فارکس به سطح دانش شما از تحلیل بنیادی و تکنیکال وابسته است.

تحلیل تکنیکال و سیگنال پوند دلار آمریکا (GBPUSD)

Oct 02-2023 ساعت 06:15

تحلیل جفت ارز پوند به دلار (GBPUSD)- 2 اکتبر

امروز دوشنبه 2 اکتبر 2023 اولین روز کاری فارکس در این هفته میلادی است و خرس های جفت ارز پوند انگلستان به دلار امریکا موفق شده اند قیمت را تا سطح مهم 1.2150 پایین بکشند.

همینطور که مشاهده می کنید بعد از اینکه جفت ارز GBPUSD موفق به عبور از سطح مقاومتی اطراف 1.2220 نشد سروکله خرس های مارکت پیدا شد.

اگر تایم فریم خود را به 4 ساعته تغییر دهید مشاهده خواهید کرد که نوک RSI  به سمت پایین در حرکت می باشد. ضمنا RSI در این لحظه عدد 37 را نشانه گرفته و این جفت ارز در حال حاضر در قیمت 1.2150 در حال معامله شدن است.

 نگاه کلی به پوند به دلار تحلیل

تصویر کلی مارکت در تایم روزانه نزولی است.

سطوح حمایت کلیدی پوند به دلار

اگر جفت ارز پوند به دلار کاهش پیدا کند، اولین سطح مهم حمایتی و روانشناس آن 1.2160 است. در صورتیکه پوند موفق شود از این منطقه پایین تر برود سطح حمایتی بعدی 1.2130 می باشد. چنانچه خرس های مارکت از این منطقه هم پایین تر بروند، سطح حمایتی بعدی 1.2100 خواهد بود.

سطوح مقاومت کلیدی پوند به دلار

اگر جفت ارز پوند به دلار افزایش پیدا کند، اولین سطح مهم و جدی مقاومت آن 1.2200 خواهد بود. در صورتیکه گاوها موفق شوند پوند را از این منطقه بالاتر ببرند سطح مقاومت مهم بعدی 1.2220 می باشد. چنانچه پوند بتواند به سلامت از این منطقه عبور کند، سطح مقاومت بعدی 1.2270 خواهد بود.

همینطور که مشاهده می کنید جفت ارز پوند به دلار بعد از اینکه در سشن معاملاتی توکیو تا بالای سطح مهم 1.22 صعود کرد مومنتوم خود را از دست داد و شروع به ریزش کرده است.

پوند انگلستان هفته گذشته به دلیل افزایش بازده اوراق قرضه و قوی تر شدن دلار امریکا در یک محدوده منفی به کار خود پایان داد.

از آنجا که کنگره ایالات متحده امریکا در آخر هفته ای که گذشت لایحه ای جهت توقف بودجه برای جلوگیری از تعطیلی دولت تصویب کرد به نظر می رسد این خبر خوب پتانسیل بهبود مارکت امروز را خواهد داشت!

حال و با توجه به همین فاکتور مهم شاخص های آتی سهام ایالات متحده تا بدین لحظه مثبت می باشند اگر به هر دلیلی این فضای مثبت با به صدا درآمدن زنگ وال استریت ادامه داشته باشد دلار ریزش خواهد کرد و پوند شروع به قوی تر شدن خواهد کرد.

مارکت امروز در سشن معاملاتی نیویورک منتظر گزارش شاخص مدیران خرید کارخانجات ایالات متحده امریکا است.

پیش ‌بینی می ‌شود که PMI تولیدی ماه سپتامبر ISM نشان ‌دهنده انقباض مداوم در فعالیت‌ های اقتصادی بخش تولیدی ایالات متحده باشد. اگر به هر دلیلی عدد اعلام شده بالای 50 و یا نزدیک به آن باشد دلار امریکا شروع به قوی تر شدن خواهد کرد.

در ضمن شاخص پرداختی قیمت ها یا همان مولفه تورمی نیز انتظار می رود از رقم 48.4 به 48.6 درصد افزایش پیدا کند.

اگر به هر دلیلی این رقم بالای 50 باشد دلار امریکا شروع به قوی تر خواهد کرد و پوند باز هم ضعیف تر می شود.

در ضمن فراموش نکنید که امروز رئیس فدرال رزرو امریکا، جرومی پاول، قرار است برای مارکت صحبت کند.

.

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال پوند به دلار (GBPUSD)- 27 سپتامبر

امروز چهارشنبه 27 سپتامبر 2023 است و خرس های جفت ارز پوند انگلستان به دلار امریکا موفق شده اند قیمت را تا پایین سطح مهم حمایتی 1.2150 کاهش دهند.

همینطور که مشاهده می کنید این ششمین روز متوالی است که جفت ارز GBPUSD نزولی است و موفق شده به پایین ترین میزان خود در شش ماه گذشته سقوط کند.

اگر تایم فریم خود را به 4 ساعته تغییر دهید مشاهده خواهید کرد که نوک RSI درون منطقه اشباع خرید به سمت پایین در حرکت می باشد. ضمنا RSI در این لحظه عدد 21 را نشانه گرفته و این جفت ارز در حال حاضر در قیمت 1.2140 در حال معامله شدن است.

 نگاه کلی به پوند به دلار تحلیل

تصویر کلی مارکت در تایم روزانه نزولی است.

سطوح حمایت کلیدی پوند به دلار

اگر جفت ارز پوند به دلار کاهش پیدا کند، اولین سطح مهم حمایتی و روانشناس آن 1.2130 است. در صورتیکه پوند موفق شود از این منطقه پایین تر برود سطح حمایتی بعدی 1.2100 می باشد. چنانچه خرس های مارکت از این منطقه هم پایین تر بروند، سطح حمایتی بعدی 1.2050 خواهد بود.

سطوح مقاومت کلیدی پوند به دلار

اگر جفت ارز پوند به دلار افزایش پیدا کند، اولین سطح مهم و جدی مقاومت آن 1.2200 خواهد بود. در صورتیکه گاوها موفق شوند پوند را از این منطقه بالاتر ببرند سطح مقاومت مهم بعدی 1.2240 می باشد. چنانچه پوند بتواند به سلامت از این منطقه عبور کند، سطح مقاومت بعدی 1.2300 خواهد بود.

همینطور که مشاهده می کنید جفت ارز پوند به دلار امریکا امروز و تا بدین لحظه موفق شده به پایین ترین میزان خود در شش ماه گذشته یعنی تا قیمت 1.2130 سقوط کند.

انتظار می رود جفت ارز پوند-دلار امریکا زیان های بیشتری را تجربه کند زیرا توقف در چرخه کاهش نرخ بهره توسط بانک مرکزی انگلستان (BoE) انتظارات تورمی مصرف کنندگان را افزایش داده است.

در واقع توقف در چرخه سیاست های انقباضی بانک مرکزی انگلستان نه تنها نگرانی را درباره اقتصاد داخلی افزایش داده بلکه باعث عدم اطمینان درباره دورنمای تورم نیز شده است.

شایان ذکر است بدانید قیمت انرژی ها در بریتانیا به دلیل افزایش قیمت جهانی نفت بالاتر رفته و همین فاکتور مهم باعث افزایش مجدد تورم در این کشور خواهد شد.

تورم بالا و تقاضای ضعیف نیروی کار ممکن است باعث ایجاد ریسک رکود تورمی در آینده شود.

این فاکتور به علاوه قوی تر شدن دلار امریکا در کل مارکت باعث شده تا قیمت پوند انگلستان در مقابل دلار امریکا به پایین ترین میزان خود در شش ماه گذشته سقوط کند.

حال تا ساعاتی دیگر بازار منتظر خبر فروش کالاهای بادوام ایالات متحده است.

بازارها انتظار دارند که کالاهای بادوام پس از انقباض 5.2 درصدی ثبت شده در ماه ژوئیه، 0.5 درصد کاهش یابد. اگر به هر دلیلی رقم اعلام شده بدتر از پیش بینی ها باشد دلار دچار آسیب خواهد شد و پوند کمی نفس خواهد کشید.

.

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال پوند به دلار (GBPUSD)- 25 سپتامبر

امروز دوشنبه 25 سپتامبر 2023 اولین روز کاری فارکس در این هفته میلادی است و خرس های جفت ارز پوند انگلستان به دلار امریکا موفق شده اند قیمت را تا نزدیک سطح مهم و روانی 1.22 پایین بکشند.

همینطور که مشاهده می کنید این چهارمین روز متوالی است که جفت ارز GBPUSD نزولی است و موفق شده به پایین ترین میزان خود در شش ماه گذشته سقوط کند.

اگر تایم فریم خود را به 4 ساعته تغییر دهید مشاهده خواهید کرد که نوک RSI درون منطقه اشباع خرید به سمت پایین در حرکت می باشد. ضمنا RSI در این لحظه عدد 27 را نشانه گرفته و این جفت ارز در حال حاضر در قیمت 1.2210 در حال معامله شدن است.

 نگاه کلی به پوند به دلار تحلیل

تصویر کلی مارکت در تایم روزانه نزولی است.

سطوح حمایت کلیدی پوند به دلار

اگر جفت ارز پوند به دلار کاهش پیدا کند، اولین سطح مهم حمایتی و روانشناس آن 1.2200 است. در صورتیکه پوند موفق شود از این منطقه پایین تر برود سطح حمایتی بعدی 1.2140 می باشد. چنانچه خرس های مارکت از این منطقه هم پایین تر بروند، سطح حمایتی بعدی 1.2100 خواهد بود.

سطوح مقاومت کلیدی پوند به دلار

اگر جفت ارز پوند به دلار افزایش پیدا کند، اولین سطح مهم و جدی مقاومت آن 1.2250 خواهد بود. در صورتیکه گاوها موفق شوند پوند را از این منطقه بالاتر ببرند سطح مقاومت مهم بعدی 1.2280 می باشد. چنانچه پوند بتواند به سلامت از این منطقه عبور کند، سطح مقاومت بعدی 1.2300 خواهد بود.

همینطور که مشاهده می کنید جفت ارز پوند به دلار امریکا امروز و با آغاز هفته کاری فارکس توانسته به پاین ترین میزان خود از ماه مارس تا الان یعنی سطح مهم و روانی 1.22 سقوط کند.

به نظر می رسد سنتیمنت و فضای منفی بازار هم به کمک دلار امریکا شتافته تا پشت پوند استرلینگ را به زمین بزند.

دیروز یکشنبه غول املاک و مستغلات چین؛ اورگراند، اعلام کرد به دلیل تحقیقات در حال انجام در مورد زیر مجموعه اصلی داخلی خود؛ گروه سهامی خاص املاک Hengda، قادر به انتشار لیست بدهی های جدید خود نیست و طرح تجدید ساختار بدهی هایش را به حالت تعلیق درآورده است.

به دنبال کاهش شدید شاخص ‌های اصلی سهام آسیا در پی این خبر، شاخص FTSE انگلستان هم در اعماق قلمرو منفی باز شد که این مساله منعکس‌ کننده وضعیت بد و منفی موجود در بازار امروز است.

از آنجا که هیچ خبر مهمی قرار نیست برای پوند و دلار منتشر شود در نتیجه احساسات ریسک بازار محرک این جفت ارز خواهد بود.

در نظر داشته باشید که فردا قرار است گزارش شاخص اطمینان مصرف کننده هیئت کنفرانس راس ساعت 17:30 به وقت ایران برای امریکا منتشر شود.

در ضمن گزارش GDP نهایی امریکا روز پنجشنبه ساعت 16 و GDP نهایی انگلستان هم روز جمعه ساعت 09:30 صبح اعلام خواهد شد.

.

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال پوند به دلار (GBPUSD)- 21 سپتامبر

امروز پنجشنبه 21 سپتامبر 2023 است و خرس های جفت ارز پوند انگلستان به دلار امریکا موفق شده اند قیمت را تا پایین سطح مهم 1.2250 کاهش دهند.

همینطور که مشاهده می کنید این دومی روز متوالی است که جفت ارز GBPUSD نزولی است و موفق شده به پایین ترین میزان خود در 6 ماه گذشته سقوط کند.

اگر تایم فریم خود را به 4 ساعته تغییر دهید مشاهده خواهید کرد که نوک RSI درون منطقه اشباع فروش به سمت بالا می باشد. ضمنا RSI در این لحظه عدد 28 را نشانه گرفته و این جفت ارز در حال حاضر در قیمت 1.2270 در حال معامله شدن است.

 نگاه کلی به پوند به دلار تحلیل

تصویر کلی مارکت در تایم روزانه نزولی است.

سطوح حمایت کلیدی پوند به دلار

اگر جفت ارز پوند به دلار کاهش پیدا کند، اولین سطح مهم حمایتی و روانشناس آن 1.2300 است. در صورتیکه پوند موفق شود از این منطقه پایین تر برود سطح حمایتی بعدی 1.2250 می باشد. چنانچه خرس های مارکت از این منطقه هم پایین تر بروند، سطح حمایتی بعدی 1.2200 خواهد بود.

سطوح مقاومت کلیدی پوند به دلار

اگر جفت ارز پوند به دلار افزایش پیدا کند، اولین سطح مهم و جدی مقاومت آن 1.2300 خواهد بود. در صورتیکه گاوها موفق شوند پوند را از این منطقه بالاتر ببرند سطح مقاومت مهم بعدی 1.2330 می باشد. چنانچه پوند بتواند به سلامت از این منطقه عبور کند، سطح مقاومت بعدی 1.2360 خواهد بود.

همینطور که مشاهده می کنید جفت ارز پوند به دلار امریکا دیروز و امروز و تا بدین لحظه شروع به ریزش تا پایین سطح مهم 1.22.50 کرده است. دلیل اصلی این مساله سیاست های شاهینی بانک مرکزی امریکا (FED) و سیاست های محتاط گونه بانک مرکزی انگلستان (BoE) است.

همینطور که در جریان بودید دیشب جلسه مهم ماه سپتامبر بانک مرکزی امریکا به منظور تعیین نرخ های بهره بود و همان گونه که انتظار می رفت فدرال رزرو امریکا نرخ های بهره اش را در همان محدوده 5.25 تا 5.5 درصد ثابت و بدون تغییر باقی گذاشت.

نکته مهم و قابل تامل این بود که رئیس فدرال رزرو امریکا، جرومی پاول، در بخش پیش بینی وضعیت اقتصادی (SEP) یا همان نمودار نقطه ای اعلام کرد که تا پایان سال جاری 2023 احتمال یک افزایش نرخ بهره 25 واحدی دیگر بسیار قوی می باشد.

ضمنا در همین نمودار نقطه ای مشخص شد که به جاری اینکه سال 2024 فدرال رزرو 4 کاهش نرخ بهره داشته باشد فقط 2 کاهش نرخ بهره خواهد داشت.

از طرفی دیگر بانک مرکزی انگلستان نیز که امروز نشست ما سپتامبر خود را برگزار کرد و انتظار می رفت نرخ هایش را 25 واحد دیگر افزایش دهد این کار را انجام نداد!

حال نرخ فعلی BoE همان رقم 5.25 درصد قبل می باشد.

در حقیقت این اولین باری است که بانک انگلستان در یک سال گذشته نرخ هایش را تغییر نداده و در همان رقم قبلی رها کرده است.

بزرگترین فاکتوری که باعث شد اعضای کمیته سیاستگذاری بانک مرکزی انگلستان به یک افزایش نرخ بهره دیگر رای ندهند (5 نفر از اعضا درخواست توقف کردند و 4 نفر درخواست افزایش مجدد) کاهش تورم انگلستان به رقمی پایین تر از پیش بینی تحلیلگران اقتصادی است (البته این مساله تنها فاکتور نیست بلکه بیکاری در انگلستان افزایش یافته و رشد اقتصادی هم دچار مشکل شده است).

در انتها پیش بینی کارشناسان بخش فارکس وبسایت دنیای ترید این است که پوند استرلینگ باز هم ضعیف تر خواهد شد و بازگشت فعلی آن به سمت بالا موقتی است.

.

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال پوند  به دلار (GBPUSD)- 18 سپتامبر

امروز دوشنبه 18 سپتامبر 2023 اولین روز کاری فارکس در این هفته میلادی است و قیمت جفت ارز پوند انگلستان به دلار امریکا کمی پایین تر از سطح مهم 1.24 راکد مانده است.

همینطور که مشاهده می کنید بعد از اینکه جفت ارز GBPUSD تا اطراف قیمت 1.2370 ریزش کرد با مقاومت گاوهای مارکت مواجه شد.

اگر تایم فریم خود را به 4 ساعته تغییر دهید مشاهده خواهید کرد که نوک RSI  در این لحظه به سمت بالا می باشد. ضمنا RSI در این لحظه عدد 37 را نشانه گرفته و این جفت ارز در حال حاضر در قیمت 1.2395 در حال معامله شدن است.

 نگاه کلی به پوند به دلار تحلیل

تصویر کلی مارکت در تایم روزانه نزولی است.

سطوح حمایت کلیدی پوند به دلار

اگر جفت ارز پوند به دلار کاهش پیدا کند، اولین سطح مهم حمایتی و روانشناس آن 1.2380 است. در صورتیکه پوند موفق شود از این منطقه پایین تر برود سطح حمایتی بعدی 1.2330 می باشد. چنانچه خرس های مارکت از این منطقه هم پایین تر بروند، سطح حمایتی بعدی 1.2300 خواهد بود.

سطوح مقاومت کلیدی پوند به دلار

اگر جفت ارز پوند به دلار افزایش پیدا کند، اولین سطح مهم و جدی مقاومت آن 1.2400 خواهد بود. در صورتیکه گاوها موفق شوند پوند را از این منطقه بالاتر ببرند سطح مقاومت مهم بعدی 1.2440 می باشد. چنانچه پوند بتواند به سلامت از این منطقه عبور کند، سطح مقاومت بعدی 1.2470 خواهد بود.

هفته گذشته جفت ارز پوند به دلار امریکا چیزی در حدود 100 پیپ از دست داد و امروز هم ابتدا تا پایین سطح مهم 1.24 سقوط کرد ولی بلافاصله با کمک گاوهای مارکت به سمت بالا حرکت کرد.

در واقع این پایین ترین میزان قیمت این جفت ارز از اوایل ماه ژوئن تا الان است.

در نظر داشته باشید که با توجه به داده ها و رویدادهای مهم این هفته معامله گران ترجیح می دهند در حاشیه مارکت ایستاده و نتایج این خبرها را مشاهده کنند.

بزرگترین فاکتوری که هفت گذشته روی قیمت این جفت ارز فشار نزولی وارد کرد قوی تر شدن بدون وقفه دلار امریکا در کل مارکت بود.

فراموش نکنید که دفتر آمار ملی بریتانیا قرار است روز چهارشنبه و یک روز قبل از نشست بانک مرکزی انگلستان (BoE) گزارش تورم مصرف کننده یا همان شاخص CPI بریتانیا را منتشر کند.

بر اساس نتایج نظرسنجی سه ماهه اخیر بانک مرکزی بریتانیا، 40 درصد از مردم انگلستان گفته اند که کاهش نرخ های بهره برای اقتصاد بهتر است چرا که رقم فعلی نرخ بهره بالاترین میزان از سال 2008 تا الان است.

علاوه بر این انتظارات تورمی میان مدت از 3 درصد در نظرسنجی قبلی به 2.9 درصد کاهش یافته است.

یادتان باشد چهارشنبه همین هفته فدرال رزرو امریکا قرار است آخرین تغییرات درباره نرخ های بهره خود به علاوه آخرین ارزیابی درباره وضعیت آینده اقتصاد را به مارکت اعلام کند.

.

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال پوند به دلار (GBPUSD)- 13 سپتامبر

امروز چهارشنبه 13 سپتامبر 2023 است و خرس های جفت ارز پوند انگلستان به دلار امریکا موفق شده اند قیمت را تا اطراف سطح مهم 1.2430 پایین بکشند.

همینطور که مشاهده می کنید پس از اینکه جفت ارز GBPUSD نتوانست از سطح مقاومتی اطراف 1.2530 عبور کند سروکله خرس های مارکت پیدا شد.

اگر تایم فریم خود را به 4 ساعته تغییر دهید مشاهده خواهید کرد که نوک RSI  در این لحظه به سمت پایین می باشد. ضمنا RSI در این لحظه عدد 47 را نشانه گرفته و این جفت ارز در حال حاضر در قیمت 1.2495 در حال معامله شدن است.

 نگاه کلی به پوند به دلار تحلیل

تصویر کلی مارکت در تایم روزانه نزولی است.

سطوح حمایت کلیدی پوند به دلار

اگر جفت ارز پوند به دلار کاهش پیدا کند، اولین سطح مهم حمایتی و روانشناس آن 1.2500 است. در صورتیکه پوند موفق شود از این منطقه پایین تر برود سطح حمایتی بعدی 1.2460 می باشد. چنانچه خرس های مارکت از این منطقه هم پایین تر بروند، سطح حمایتی بعدی 1.2430 خواهد بود.

سطوح مقاومت کلیدی پوند به دلار

اگر جفت ارز پوند به دلار افزایش پیدا کند، اولین سطح مهم و جدی مقاومت آن 1.2500 خواهد بود. در صورتیکه گاوها موفق شوند پوند را از این منطقه بالاتر ببرند سطح مقاومت مهم بعدی 1.2550 می باشد. چنانچه پوند بتواند به سلامت از این منطقه عبور کند، سطح مقاومت بعدی 1.2600 خواهد بود.

همینطور که مشاهده می کنید پوند استرلینگ بعد از انتشار خبر مهم تورم مصرف کننده ماه اوت تحت فشار نزولی قرار گرفت و تا اطراف قیمت 1.2430 ریزش کرد.

ساعاتی پیش اداره آمار کار ایالات متحده گزارش داد که شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) در ماه اوت 3.7 درصد افزایش یافته است که این رقم بالاتر از 3.6 درصد مورد انتظار و 3.2 درصد ثبت شده در ماه ژوئیه است.

در همین حین تورم ماهانه امریکا نیز درست مطابق با پیش بینی ها 0.6 درصد بود در حالی که تورم خالص سالانه نیز انتظارات را برآورده کرد و از 4.7% در ماه قبل به 4.3% کاهش یافت.

جزییات بیشتر این گزارش نشان داد که درصد زیادی از افزایش تورم امریکا به دلیل بالاتر رفتن قیمت نفت می باشد. در واقع شاخص انرژی نسبت به ماه قبل تر 5.6 درصد افزایش یافته بود.

کمی قبل از تر انتشار گزارش تورم امریکا، پوند استرلینگ به دلیل اینکه دفتر آمار ملی بریتانیا (ONS) گزارش داد که اقتصاد در ماه ژوئیه 0.5 درصد کوچک شده و فعالیت ‌های کارخانه ‌ها به ‌دلیل بدتر شدن چشم ‌انداز تقاضا به میزان قابل توجهی کاهش یافته تحت فشار قرار گرفته بود.

تمامی شواهد حاکی از به پایان رسیدن چرخه سیاست های انقباضی بانک مرکزی انگلستان است مگر اینکه داده های آینده نقطه مقابل این نگرش را اثبات کند.

.

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال پوند به دلار (GBPUSD)- 11 سپتامبر

امروز دوشنبه 11 سپتامبر 2023 اولین روز کاری فارکس در این هفته میلادی است و گاوهای جفت ارز پوند انگلستان به دلار امریکا موفق شده اند قیمت را تا اطراف 1.2550 افزایش دهند.

همینطور که مشاهده می کنید پس از اینکه جفت ارز GBPUSD جای پای خود را اطراف قیمت 1.2460 محکم کرد شروع به بازگشت به سمت بالا و یا بهتر بگوییم اصلاح خود کرده است.

اگر تایم فریم خود را به 4 ساعته تغییر دهید مشاهده خواهید کرد که نوک RSI  در این لحظه به سمت بالا می باشد. ضمنا RSI در این لحظه عدد 52 را نشانه گرفته و این جفت ارز در حال حاضر در قیمت 1.2532 در حال معامله شدن است.

 نگاه کلی به پوند به دلار تحلیل

تصویر کلی مارکت در تایم روزانه نزولی است.

سطوح حمایت کلیدی پوند به دلار

اگر جفت ارز پوند به دلار کاهش پیدا کند، اولین سطح مهم حمایتی و روانشناس آن 1.2540 است. در صورتیکه پوند موفق شود از این منطقه پایین تر برود سطح حمایتی بعدی 1.2500 می باشد. چنانچه خرس های مارکت از این منطقه هم پایین تر بروند، سطوح حمایتی بعدی 1.2480 و 1.2450 خواهد بود.

سطوح مقاومت کلیدی پوند به دلار

اگر جفت ارز پوند به دلار افزایش پیدا کند، اولین سطح مهم و جدی مقاومت آن 1.2540 خواهد بود. در صورتیکه گاوها موفق شوند پوند را از این منطقه بالاتر ببرند سطح مقاومت مهم بعدی 1.2600 می باشد. چنانچه پوند بتواند به سلامت از این منطقه عبور کند، سطح مقاومت بعدی 1.2630 خواهد بود.

همینطور که مشاهده می کنید جفت ارز پوند به دلار امریکا امروز و تا بدین لحظه عزم خود را جزم کرده و موفق شده به بالاترین میزان سه روز گذشته خود یعنی اطراف 1.2543 صعود کند.

بزرگترین فاکتوری که باعث صعود این جفت ارز شده اصلاح شاخص دلار امریکا از بالاترین میزان خود در شش ماه گذشته است.

ولی ریزش جفت ارز GBPUSD می تواند به دلیل اخبار مهم اقتصادی که قرار است این هفته برای ایالات متحده (منظور خبر تورم CPI امریکا است) منتشر شود یک فرصت خرید مناسب تلقی شود.

همان گونه که در جریان هستید نتیجه گزارش CPI ایالات متحده برای مارکت و مقامات فدرال رزرو بسیار مهم و حائز اهمیت است چرا که ادامه مسیر سیاست های بانکی امریکا را حداقل تا پایان سال جاری 2023 مشخص خواهد کرد.

البته فراموش نکنید که انگلستان هم قرار است فردا و پس فردا دو گزارش مهم مشاغل و تولید ناخالص داخلی خود را منتشر کند ولی در نظر داشته باشید که موتور محرکه این جفت ارز فقط گزارش مهم تورم امریکا است که ادامه سیاست های بانک مرکزی امریکا را به مارکت نشان می دهد.

.

تحلیل جفت ارز پوند به دلار (GBPUSD)- 6 سپتامبر

امروز چهارشنبه 6 سپتامبر 2023 است و خرس های جفت ارز پوند انگلستان به دلار امریکا موفق شده اند قیمت را تا پایین سطح مهم 1.25 کاهش دهند.

همینطور که مشاهده می کنید این دومین روز متوالی است که جفت ارز GBPUSD نزولی است و موفق شده به پایین ترین میزان خود در 3 ماه گذشته سقوط کند.

اگر تایم فریم خود را به 4 ساعته تغییر دهید مشاهده خواهید کرد که نوک RSI  در این لحظه به سمت پایین می باشد. ضمنا RSI در این لحظه عدد 31 را نشانه گرفته و این جفت ارز در حال حاضر در قیمت 1.2485 در حال معامله شدن است.

 نگاه کلی به پوند به دلار تحلیل

تصویر کلی مارکت در تایم روزانه نزولی است.

سطوح حمایت کلیدی پوند به دلار

اگر جفت ارز پوند به دلار کاهش پیدا کند، اولین سطح مهم حمایتی و روانشناس آن 1.2540 است. در صورتیکه پوند موفق شود از این منطقه پایین تر برود سطح حمایتی بعدی 1.2500 می باشد. چنانچه خرس های مارکت از این منطقه هم پایین تر بروند، سطوح حمایتی بعدی 1.2480 و 1.2450 خواهد بود.

سطوح مقاومت کلیدی پوند به دلار

اگر جفت ارز پوند به دلار افزایش پیدا کند، اولین سطح مهم و جدی مقاومت آن 1.2540 خواهد بود. در صورتیکه گاوها موفق شوند پوند را از این منطقه بالاتر ببرند سطح مقاومت مهم بعدی 1.2600 می باشد. چنانچه پوند بتواند به سلامت از این منطقه عبور کند، سطح مقاومت بعدی 1.2630 خواهد بود.

همینطور که مشاهده می کنید جفت ارز پوند به دلار امریکا بعد از گزارش بسیار قوی شاخص مدیران خرید (PMI) خدمات امریکا شروع به ریزش تا پایین سطح بسیار مهم 1.25 کرده است.

ساعاتی پیش طبق آخرین گزارشات مشخص شد که فعالیت های اقتصادی در بخش خدمات ایالات متحده در ماه اوت برای هشتمین ماه متوالی با افزایش از رقم 52.7 به 54.5 اتفاق افتاده است.

شایان ذکر است بدانید مارکت منتظر رقم 52.5 بود که عدد اعلام شده بسیار بهتر از پیش های کارشناسان اقتصادی از آب درآمد.

جزئیات بیشتر این نشریه نشان داد در حالی که شاخص پرداختی قیمت ها از 56.8 به 58.9 صعود کرده که این مساله نشان دهنده نرخ سریع تر افزایش و حرکت از تعادل است، شاخص اشتغال نیز از رقم 50.7 به 54.7 افزایش یافته است.

بلافاصله بعد از انتشار این خبر شاخص دلار امریکا تا بالای سطح مهم 105 یعنی بالاترین میزان خود از اوایل ماه مارس 2023 تا الان پرواز کرد و باعث شد پوند استرلینگ در مقابل دلار شروع به ریزش کند.

.

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال پوند به دلار (GBPUSD)- 4 سپتامبر

امروز دوشنبه 4 سپتامبر 2023 اولین روز کاری فارکس در این هفته میلادی است و گاوهای جفت ارز پوند انگلستان به دلار امریکا موفق شده اند قیمت را تا نزدیک سطح مقاومتی 1.2650 افزایش دهند.

همینطور که مشاهده می کنید پس از اینکه جفت ارز GBPUSD تا پایین سطح مهم 1.26 ریزش کرد سروکله گاوهای مارکت پیدا شد.

اگر تایم فریم خود را به 4 ساعته تغییر دهید مشاهده خواهید کرد که نوک RSI  در این لحظه به سمت پایین می باشد. ضمنا RSI در این لحظه عدد 44 را نشانه گرفته و این جفت ارز در حال حاضر در قیمت 1.2620 در حال معامله شدن است.

 نگاه کلی به پوند به دلار تحلیل

تصویر کلی مارکت در تایم روزانه نزولی است.

سطوح حمایت کلیدی پوند به دلار

اگر جفت ارز پوند به دلار کاهش پیدا کند، اولین سطح مهم حمایتی و روانشناس آن 1.2600 است. در صورتیکه پوند موفق شود از این منطقه پایین تر برود سطح حمایتی بعدی 1.2560 می باشد. چنانچه خرس های مارکت از این منطقه هم پایین تر بروند، سطوح حمایتی بعدی 1.2500 خواهد بود.

سطوح مقاومت کلیدی پوند به دلار

اگر جفت ارز پوند به دلار افزایش پیدا کند، اولین سطح مهم و جدی مقاومت آن 1.2640 خواهد بود. در صورتیکه گاوها موفق شوند پوند را از این منطقه بالاتر ببرند سطح مقاومت مهم بعدی 1.2680 می باشد. چنانچه پوند بتواند به سلامت از این منطقه عبور کند، سطح مقاومت بعدی 1.2700 خواهد بود.

جفت ارز پوند به دلار جمعه گذشته چیزی در حدود 100 پیپ از سودهای خود را از دست داد و به نوعی بدون تغییر آخرین روز کاری هفته خود را به پایان رساند.

امروز و با شروع هفته کاری فارکس این جفت ارز به دلیل تغییر احساسات مارکت از منفی به مثبت ابتدا موفق شد خودش را نه تنها تا بالای سطح مهم 1.26 برساند بلکه تا سطح مقاومتی 1.2650 صعود کرد.

در حقیقت آنچه باعث شد تا پوند استرلینگ آخرین روز کاری هفته گذشته را منفی شود رالی افزایشی دلار امریکا بعد از انتشار خبر مهم NFP بود.

طبق آخرین گزارشات از اداره کار ایالات متحده، رشد مشاغل در ماه اوت صعودی بوده اما نرخ بیکاری به 3.8٪ افزایش یافت و افزایش دستمزدها نیز تعدیل شده است.

تمامی این گزارشات نشان از منبسط شدن بازار کار امریکا و یک "فرود نرم" (منظور کاهش تورم به گونه ای است که مردم و کسب و کارها متضرر نشوند) از سمت فدرال رزرو است.

در کل فراموش نکنید که کماکان و بر اساس ابزار پیش بینی کننده نرخ های بهره گروه CME، احتمال یک افزایش نرخ بهره در همین ماه سپتامبر نزدیک به صفر و یک افزایش 25 واحدی دیگر در ماه نوامبر چیزی در حدود 30 درصد است!

در انتها فراموش نکنید از آنجا که مارکت ایالات متحده به دلیل روز کارگر تعطیل می باشد حجم معاملات به شدت کاهش یافته و انتظاری نمی رود که این جفت ارز از وضعیت خنثی و بدون روند موجود تا روز سه شنبه رها شود.

.

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال پوند به دلار (GBPUSD)- 30 اوت

امروز چهارشنبه 30 اوت 2023 است و گاوهای جفت ارز پوند انگلستان به دلار امریکا موفق شده اند قیمت را تا سطح مقاومتی 1.2750 افزایش دهند.

همینطور که مشاهده می کنید این سومین روز متوالی است که جفت ارز GBPUSD صعودی می باشد و موفق شده به بالاترین میزان خود در یک هفته گذشته افزایش پیدا کند.

اگر تایم فریم خود را به 4 ساعته تغییر دهید مشاهده خواهید کرد که نوک RSI  در این لحظه به سمت بالا می باشد. ضمنا RSI در این لحظه عدد 63 را نشانه گرفته و این جفت ارز در حال حاضر در قیمت 1.2719 در حال معامله شدن است.

 نگاه کلی به پوند به دلار تحلیل

تصویر کلی مارکت در تایم روزانه نزولی است.

سطوح حمایت کلیدی پوند به دلار

اگر جفت ارز پوند به دلار کاهش پیدا کند، اولین سطح مهم حمایتی و روانشناس آن 1.2650 است. در صورتیکه پوند موفق شود از این منطقه پایین تر برود سطح حمایتی بعدی 1.2600 می باشد. چنانچه خرس های مارکت از این منطقه هم پایین تر بروند، سطوح حمایتی بعدی 1.2550 خواهد بود.

سطوح مقاومت کلیدی پوند به دلار

اگر جفت ارز پوند به دلار افزایش پیدا کند، اولین سطح مهم و جدی مقاومت آن 1.2740 خواهد بود. در صورتیکه گاوها موفق شوند پوند را از این منطقه بالاتر ببرند سطح مقاومت مهم بعدی 1.2770 می باشد. چنانچه پوند بتواند به سلامت از این منطقه عبور کند، سطح مقاومت بعدی 1.2800 خواهد بود.

همینطور که مشاهده می کنید جفت ارز پوند به دلار امریکا امروز موفق شد بعد از سه روز متوالی صعودی بودن خودش را به بالاترین میزان در یک هفته گذشته برساند.

بزرگترین فاکتوری که باعث قوی تر شدن پوند نسبت به دلار امریکا شد داده های ایالات متحده امریکا بود.

طبق آخرین گزارشات تعداد مشاغل ADP در ماه ژوئیه 324 هزار نفر بوده و مارکت هم انتظار رقم 195 هزار نفر را داشت که در کمال تعجب تعداد مشاغل ADP در ماه اوت به رقم 177 هزار نفر کاهش یافته است.

همین فاکتور مهم و اساسی باعث شد تا بازده اوراق قرضه ده ساله خزانه داری کاهش پیدا کند و دلار امریکا را با خود پایین بکشد.

حال و با توجه به گزارش ضعیف مشاغل امریکا این گمانه که فدرال رزرو نرخ های بهره را ماه آینده بدون تغییر باقی خواهد گذاشت به بالای 90 درصد افزایش یافته است.

در انتها فراموش نکنید که کل مارکت منتظر گزارش مهم PCE است که یک شاخص تورم سنج مهم و معیار سنجش تورم مورد علاقه فدرال رزرو است.

.

تحلیل سایر جفت ارزهای فارکس


ارسال دیدگاه


0 دیدگاه