توجه: تحلیل‌های دنیای ترید بر اساس اظهارات مراجع و کارشناسان معتبر بین‌المللی جمع‌آوری و تدوین می‌شود. اما توجه داشته باشید که معاملات در این بازار همواره با ریسک هموار بوده و تحلیل‌ها، حتی اگر توسط بهترین کارشناسان ارائه شوند، هیچگاه تضمین‌کننده سودآوری نیستند. بدین سبب مسئولیت استفاده از این تحلیل‌ها در معاملات بر عهده کاربران گرامی بوده و میزان مفید بودن مطالب تحلیل فارکس به سطح دانش شما از تحلیل بنیادی و تکنیکال وابسته است.

تحلیل تکنیکال و سیگنال رایگان جفت ارز دلار ین ژاپن (USDJPY)

Oct 04-2023 ساعت 06:13

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال دلار به ین (USDJPY)- 4 اکتبر

امروز چهارشنبه 4 اکتبر 2023 است و خرس های جفت ارز دلار امریکا به ین ژاپن موفق شده اند قیمت را تا پایین سطح مهم 149 کاهش دهند.

همینطور که مشاهده می کنید بعد از اینکه جفت ارز USDJPY موفق شد به بالاترین میزان یک سال گذشته خود یعنی 150.16 پرواز کند با مقاومت خرس های مارکت مواجه شده است.

 اگر تایم فریم خود را به 4 ساعته تغییر دهید و نیم نگاهی به اندیکاتور RSI بیندازید مشاهده خواهید کرد که نوک RSI به سمت پایین در حرکت است و در این لحظه عدد 48 را به نمایش گذاشته است. ضمنا قیمت دلار-ین در حال حاضر 148.86 است.

نگاه کلی به جفت ارز دلار به ین

تصویر کلی این جفت ارز در تایم روزانه صعودی است.

سطوح حمایت کلیدی دلار به ین

اگر دلار به ین کاهش پیدا کند، اولین سطح مهم و جدی آن 148.70 است. در صورتیکه دلار بتواند از این منطقه پایین تر بیاید سطح حمایت بعدی منطقه 148.50 است. چنانچه خرس های مارکت موفق شوند دلار را از این منطقه هم پایین تر بیاورند سطح حمایت بعدی 147.50 است.

سطوح مقاومت کلیدی دلار به ین

اگر دلار به ین افزایش پیدا کند، اولین سطح مهم مقاومت آن 149.30 خواهد بود. در صورتیکه دلار موفق شود از این منطقه عبور کند سطح مقاومت بعدی قیمت 149.70 می باشد. چنانچه گاوهای مارکت موفق شوند دلار را از این منطقه هم بالاتر ببرند سطح مقاومت بعدی 150.20 خواهد بود.

دیروز سه شنبه جفت ارز دلار امریکا به ین ژاپن چیزی در حدود 2 درصد ریزش کرد و از قله 150.15 تا 147.30 سقوط کرد. البته بلافاصله با دخالت گاوهای مارکت قیمت این جفت ارز دوباره تا بالای سطح مهم 149 صعود کرد.

همینطور که قبلا هم به شما اعلام کرده بودیم که نگاه گاوهای مارکت به قیمت مهم و رند 150 است، مارکت بالاخره دیروز این قله مهم را فتح کرد ولی طولی نکشید که جفت ارز دلار به ین ریزش کرد.

کماکان بزرگترین فاکتوری که مارکت را در ترس نگاه داشته، احتمال زیاد دستکاری مقامات بانک مرکزی ژاپن (BoJ) است.

البته سخنان مقامات BoJ کماکان نشان دهنده اختلاف بزرگ سیاست های دو بانک مرکزی ژاپن و فدرال رزرو امریکا است.

ساعاتی پیش آمارهای منتشر شده توسط ADP نشان داد که اشتغال بخش خصوصی در ایالات متحده در ماه سپتامبر به 89.000 نفر افزایش یافته است!

شایان ذکر است بدانید رقم اعلام شده به دنبال عدد 180.000 نفری ماه اوت و در مقابل پیش بینی 153.000 نفری مارکت بود.

واکنش شاخص دلار به این گزارش چیزی در حدود 0.50 درصد ریزش تا الان بوده است.

حال تمام مارکت منتظر گزارش مهم ماهانه مشاغل یا همان شاخص NFP است که قرار است همین جمعه منتشر شود.

ژاپنی ها امیدوارند که گزارش مشاغل کاهش پیدا کند تا بلکه ین ژاپن یک نفس راحتی بکشد.

.

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال دلار به ین (USDJPY)- 28 سپتامبر

امروز پنجشنبه 27 سپتامبر 2023 است و گاوهای جفت ارز دلار امریکا به ین ژاپن موفق شده اند قیمت را تا اطراف سطح مهم و روانی 150 افزایش دهند.

همینطور که مشاهده می کنید جفت ارز USDJPY تمام 4 روز گذشته را صعودی بوده و موفق شده تا اطراف 149.70 پرواز کند.

اگر تایم فریم خود را به 4 ساعته تغییر دهید و نیم نگاهی به اندیکاتور RSI بیندازید مشاهده خواهید کرد که نوک RSI به سمت پایین در حرکت است و در این لحظه عدد 64 را به نمایش گذاشته است. ضمنا قیمت دلار-ین در حال حاضر 149.33 است.

نگاه کلی به جفت ارز دلار به ین

تصویر کلی این جفت ارز در تایم روزانه صعودی است.

سطوح حمایت کلیدی دلار به ین

اگر دلار به ین کاهش پیدا کند، اولین سطح مهم و جدی آن 149.20 است. در صورتیکه دلار بتواند از این منطقه پایین تر بیاید سطح حمایت بعدی منطقه 148.70 است. چنانچه خرس های مارکت موفق شوند دلار را از این منطقه هم پایین تر بیاورند سطح حمایت بعدی 148.20 است.

سطوح مقاومت کلیدی دلار به ین

اگر دلار به ین افزایش پیدا کند، اولین سطح مهم مقاومت آن 149.70 خواهد بود. در صورتیکه دلار موفق شود از این منطقه عبور کند سطح مقاومت بعدی قیمت 150 می باشد. چنانچه گاوهای مارکت موفق شوند دلار را از این منطقه هم بالاتر ببرند سطح مقاومت بعدی 150.30 خواهد بود.

همینطور که مشاهده می کنید جفت ارز دلار امریکا به ین ژاپن موفق شده به بالاترین میزان خود در 11 ماه گذشته یعنی 149.70 پرواز کند. بزرگترین دلیل ضعیف تر شدن ین در مقابل دلار کماکان اختلاف فاحش بین سیاست های بانکی دو کشور ژاپن و ایالات متحده است.

اگر تریدر این جفت ارز هستید در نظر داشته باشید که معمولا هر زمان قیمت این جفت ارز به 150 رسیده بانک مرکزی ژاپن (BoJ) ورود کرده و با دخالت خود قیمت را به سمت پایین برگردانده است.

درست به همین دلیل است که گاوهای جفت ارز دلاربه ین آنطور که باید برای خریدهای بیشتر دلار و فروش ین شهامت ندارند.

از نقطه نظر فاندامنتالی بزرگترین دلیل ضعیف تر شدن ین ژاپن سیاست های فوق انبساطی BoJ در مقابل سیاست های شاهینی یا همان انقباضی فدرال رزرو امریکا است.

در ضمن داده های اخیر ژاپن کماکان از دیدگاه فوق انبساطی این کشور حمایت می کند.

هزینه ‌های خانوار و رشد دستمزدها به احتمال زیاد نرخ های بهره را در کوتاه‌ مدت در محدوده منفی حفظ خواهد کرد.

رئیس بانک مرکزی ژاپن، اوئدا هم نیاز به رشد دستمزدها و تورم مبتنی بر تقاضا را برای حمایت از دور شدن از نرخ های منفی اعلام کرده است.

در کل مادامیکه ژاپن به سیاست های فوق انبساطی خود ادامه دهد انتظار تغییری نمی توان داشت و تنها ترس از دستکاری مارکت توسط بانک مرکزی ژاپن جلوی خریدهای بیشتر گاوهای این جفت ارز را گرفته است.

حال تمام نگاه ها بر گزارش نهایی تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم امریکا، درخواست برای مطالبات بیکاری هفتگی و فروش خانه های در حال انتظار است.

ضمنا فراموش نکنید که رئیس فدرال رزرو امریکا، جرومی پاول، قرار است راس ساعت 23:30 به وقت ایران سخنرانی مهمی داشته

یادتان باشد اگر به هر دلیلی درخواست برای مطالبات بیکاری هفتگی باز هم کاهش یافته باشد معامله گران نسبت به ادامه سیاست های انقباضی فدرال رزرو مطمئن تر خواهند شد.

.

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال دلار به ین (USDJPY)- 26 سپتامبر

امروز سه شنبه 26 سپتامبر 2023 است و گاوهای جفت ارز دلار امریکا به ین ژاپن موفق شده اند قیمت را تا بالای سطح مهم 149 افزایش دهند.

همینطور که مشاهده می کنید این سومین روز متوالی است که جفت ارز USDJPY صعودی است و موفق شده به بالاترین میزان خود در 11 ماه گذشته پرواز کند.

اگر تایم فریم خود را به 4 ساعته تغییر دهید و نیم نگاهی به اندیکاتور RSI بیندازید مشاهده خواهید کرد که نوک RSI  درون منطقه اشباع خرید به سمت بالا در حرکت است و در این لحظه عدد 70 را به نمایش گذاشته است. ضمنا قیمت دلار-ین در حال حاضر 148.96 است.

نگاه کلی به جفت ارز دلار به ین

تصویر کلی این جفت ارز در تایم روزانه صعودی است.

سطوح حمایت کلیدی دلار به ین

اگر دلار به ین کاهش پیدا کند، اولین سطح مهم و جدی آن 148.70 است. در صورتیکه دلار بتواند از این منطقه پایین تر بیاید سطح حمایت بعدی منطقه 148.20 است. چنانچه خرس های مارکت موفق شوند دلار را از این منطقه هم پایین تر بیاورند سطح حمایت بعدی 147.70 است.

سطوح مقاومت کلیدی دلار به ین

اگر دلار به ین افزایش پیدا کند، اولین سطح مهم مقاومت آن 149.20 خواهد بود. در صورتیکه دلار موفق شود از این منطقه عبور کند سطح مقاومت بعدی قیمت 149.70 می باشد. چنانچه گاوهای مارکت موفق شوند دلار را از این منطقه هم بالاتر ببرند سطح مقاومت بعدی 150 خواهد بود.

همینطور که مشاهده می کنید جفت ارز دلار امریکا به ین ژاپن موفق شده به بالاترین میزان خود در 11 ماه گذشته یعنی بالای قیمت مهم 149 صعود کند.

بزرگترین فاکتوری که باعث پرواز قیمت دلار در مقابل ین ژاپن شده سیاست های دو بانک مرکزی امریکا و ژاپن است.

هفته گذشته فدرال رزرو امریکا در نشست ماه سپتامبر خود با اینکه نرخ های بهره را بدون تغییر رها کرد ولی اظهارات شاهینی رئیس فدرال رزرو، جرومی پاول، به علاوه نمودار نقطه ای که حاکی از یک افزایش نرخ بهره دیگر برای بانک امریکا تا پایان سال جاری 2023 بود باعث قوی تر شدن دلار نه تنها در مقابل ین بلکه در کل مارکت شده است.

در مقابل بانک مرکزی ژاپن هم هفته گذشته در نشست ماه سپتامبر خود اعلام کرد تا رساندن تورم به تارگت 2 درصدی به سیاست های فوق انبساطی خود ادامه خواهند داد.

این جلسه نشان داد که مقامات ژاپنی قصد کوتاه آمدن از سیاست های انبساطی خود را ندارند و همین فاکتور مهم باعث شده تا ین در مقابل دلار امریکا به شدت ضعیف شود.

.

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال دلار به ین (USDJPY)- 21 سپتامبر

امروز پنجشنبه 21 سپتامبر 2023 است و خرس های جفت ارز دلار امریکا به ین ژاپن موفق شده اند قیمت را تا پایین سطح مهم 148 کاهش دهند.

همینطور که مشاهده می کنید بعد از اینکه جفت ارز USDJPY نتوانست از سطح مقاومتی پیش روی خود اطراف 148.50 عبور کند سروکله خرس های مارکت پیدا شد و قیمت را اطراف 147.30 پایین آوردند.

اگر تایم فریم خود را به 4 ساعته تغییر دهید و نیم نگاهی به اندیکاتور RSI بیندازید مشاهده خواهید کرد که نوک RSI  به سمت بالا در حرکت است و در این لحظه عدد 45 را به نمایش گذاشته است. ضمنا قیمت دلار-ین در حال حاضر 147.57 است.

نگاه کلی به جفت ارز دلار به ین

تصویر کلی این جفت ارز در تایم روزانه صعودی است.

سطوح حمایت کلیدی دلار به ین

اگر دلار به ین کاهش پیدا کند، اولین سطح مهم و جدی آن 147.50 است. در صورتیکه دلار بتواند از این منطقه پایین تر بیاید سطح حمایت بعدی منطقه 147.30 است. چنانچه خرس های مارکت موفق شوند دلار را از این منطقه هم پایین تر بیاورند سطح حمایت بعدی 147 است.

سطوح مقاومت کلیدی دلار به ین

اگر دلار به ین افزایش پیدا کند، اولین سطح مهم مقاومت آن 148 خواهد بود. در صورتیکه دلار موفق شود از این منطقه عبور کند سطح مقاومت بعدی قیمت 148.50 می باشد. چنانچه گاوهای مارکت موفق شوند دلار را از این منطقه هم بالاتر ببرند سطح مقاومت بعدی 149 خواهد بود.

امروز پنحشنبه جفت ارز دلار به ین علی رغم قوی تر شدن سراسری دلار امریکا شروع به ریزش تا اطراف 147.30 کرد. بزرگترین فاکتوری که باعث ریزش دلار امریکا در مقابل ین ژاپن شده به غیر از اصلاح تکنیکالی موضوع ترس و نگرانی ها درباره دخالت مقامات بانک مرکزی ژاپن برای قوی تر کردن ین در مارکت است.

همینطور که مطلع هستید قرار است فردا بانک مرکزی ژاپن (BoJ) نشست ماه سپتامبر خود را به منظور تعیین نرخ های بهره برگزار کند.

دقیقا همین مساله و تشدید گمانه زنی ها درباره تغییر سیاست های فوق انبساطی بانک مرکزی ژاپن به انقباضی باعث قوی تر شدن ین در مقابل دلا امریکا شده است.

فراموش نکنید مساله "دستمزدهای محلی و تورم"، محرک های اصلی سیاستگذاران BoJ است و تا زمانی که این ارقام بالاتر از پیش ‌بینی بانک مرکزی ژاپن نباشد مقامات BoJ به ترک موضع سیاست‌ های فوق انبساطی فعلی خود فکر نخواهند کرد.

ضمنا هرگونه اظهار نظری از سمت مقامات ژاپنی می تواند ادامه مسیر این جفت ارز را مشخص کند.

.

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال دلار به ین (USDJPY)- 19 سپتامبر

امروز سه شنبه 19 سپتامبر 2023 است و قیمت جفت ارز دلار امریکا به ین ژاپن اطراف 147.70 راکد مانده و در حال درجا زدن می باشد.

همینطور که مشاهده می کنید بعد از اینکه جفت ارز USDJPY به بالاترین میزان خود در 10 ماه گذشته یعنی نزدیک سطح مهم 148 پرواز کرد شروع به درجا زدن اطراف همین منطقه مهم کرده است.

اگر تایم فریم خود را به 4 ساعته تغییر دهید و نیم نگاهی به اندیکاتور RSI بیندازید مشاهده خواهید کرد که نوک RSI  به سمت پایین در حرکت است و در این لحظه عدد 56 را به نمایش گذاشته است. ضمنا قیمت دلار-ین در حال حاضر 147.70 است.

نگاه کلی به جفت ارز دلار به ین

تصویر کلی این جفت ارز در تایم روزانه صعودی است.

سطوح حمایت کلیدی دلار به ین

اگر دلار به ین کاهش پیدا کند، اولین سطح مهم و جدی آن 147.50 است. در صورتیکه دلار بتواند از این منطقه پایین تر بیاید سطح حمایت بعدی منطقه 147.30 است. چنانچه خرس های مارکت موفق شوند دلار را از این منطقه هم پایین تر بیاورند سطح حمایت بعدی 147 است.

سطوح مقاومت کلیدی دلار به ین

اگر دلار به ین افزایش پیدا کند، اولین سطح مهم مقاومت آن 148 خواهد بود. در صورتیکه دلار موفق شود از این منطقه عبور کند سطح مقاومت بعدی قیمت 148.80 می باشد. چنانچه گاوهای مارکت موفق شوند دلار را از این منطقه هم بالاتر ببرند سطح مقاومت بعدی 149 خواهد بود.

همینطور که مشاهده می کنید جفت ارز دلار به ین ژاپن بعد از رسیدن به بالاترین میزان ده ماه گذشته خود شروع به درجا زدن کرده است.

به نظر می رسد معامله گران به دلیل نشست مهم ماه سپتامبر اعضای فدرال رزرو و بانک مرکزی ژاپن کمی محتاطتر شده اند. همین احتیاط مقداری از جریان سرمایه را به سمت ین ژاپن که یک دارایی امن محسوب می شود سرازیر کرده است.

علاوه بر این مساله چیزی که روی این جفت ارز فشار وارد کرده اصلاح شاخص دلار از بالاترین میزان 6 ماه گذشته خود به دلیل کاهش نرخ بازده اوراق قرضه ده ساله از بالاترین میزان 16 سال گذشته خود است.

اگر همین الان نمودار نرخ بازده اوراق قرضه ده ساله (US10Y) را در سایت تریدینگ ویو باز کنید مشاهده خواهید کرد که بازده اوراق بعد از اینکه دیروز به بالاترین میزان خود در 16 سال گذشته پرواز کرد با مقاومت خرس ها روبرو شد و تا اطراف 4.31 درصد ریزش کرد.

تنها فاکتوری که باعث اصلاح نرخ بازده و به دنبال آن اصلاح شاخص دلار امریکا شده گمانه زنی ها نسبت به عدم افزایش نرخ بهره در جلسه فردا بانک مرکزی امریکا است.

البته یادتان باشد از آنجا که قرار است رئیس فدرال رزرو امریکا، جرومی پاول، بعد از قرائت بیانیه شورای سیاستگذاری کمیته بازار آزاد فدرال رزرو درباره آینده وضعیت اقتصادی امریکا صحبت کند این جلسه برای معامله گران مهم تر شده است.

.

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال دلار به ین (USDJPY)- 14 سپتامبر

امروز پنجشنبه 14 سپتامبر 2023 است و قیمت جفت ارز دلار امریکا به ین ژاپن اطراف قیمت 147.40 راکد مانده و در حال درجا زدن می باشد.

همینطور که مشاهده می کنید به نظر می رسد سطح مقاومتی اطراف 147.80 یک سد بسیار مهم و جدی برای گاوهای جفت ارز USDJPY می باشد.

اگر تایم فریم خود را به 4 ساعته تغییر دهید و نیم نگاهی به اندیکاتور RSI بیندازید مشاهده خواهید کرد که نوک RSI  به سمت بالا در حرکت است و در این لحظه عدد 56 را به نمایش گذاشته است. ضمنا قیمت دلار-ین در حال حاضر 147.43 است.

نگاه کلی به جفت ارز دلار به ین

تصویر کلی این جفت ارز در تایم روزانه صعودی است.

سطوح حمایت کلیدی دلار به ین

اگر دلار به ین کاهش پیدا کند، اولین سطح مهم و جدی آن 147 است. در صورتیکه دلار بتواند از این منطقه پایین تر بیاید سطح حمایت بعدی منطقه 146.50 است. چنانچه خرس های مارکت موفق شوند دلار را از این منطقه هم پایین تر بیاورند سطح حمایت بعدی 146 است.

سطوح مقاومت کلیدی دلار به ین

اگر دلار به ین افزایش پیدا کند، اولین سطح مهم مقاومت آن 147.50 خواهد بود. در صورتیکه دلار موفق شود از این منطقه عبور کند سطح مقاومت بعدی قیمت 147.80 می باشد. چنانچه گاوهای مارکت موفق شوند دلار را از این منطقه هم بالاتر ببرند سطح مقاومت بعدی 148 خواهد بود.

همینطور که مشاهده می کنید جفت ارز دلار به ین بعد از اینکه به بالاترین میزان خود در 10 ماه گذشته صعود کرد شروع به اصلاح و درجا زدن نزدیک سطح مهم 147.80 کرده است.

همان گونه که در جریان هستید امروز نوبت گزارشات مهم خرده فروشی، تورم تولید کننده و درخواست برای بیمه بیکاری هفتگی امریکا بود.

طبق آخرین گزارشات خرده فروشی در امریکا در ماه اوت به 0.6 درصد افزایش یافت. این در حالی بود که مارکت منتظر افزایش 0.2 درصدی بود.

در همین حین، تورم مصرف کننده ماهانه و سالانه به ترتیب به 0.7 و 1.6 درصد افزایش یافت که هردوی این گزارشات هم بهتر از پیش بینی های مارکت از آب درآمدند. در ضمن درخواست برای مطالبات بیکاری هفتگی نیز کمتر از آنچه انتظار می رفت اعلام شد که در حقیقت همگی گزارشات نشان از سالم بودن وضعیت اقتصادی در امریکا دارد.

به نظر می رسد دلار امریکا در حال جمع آوری مومنتوم برای ورود به سطوح جدیدی مثل 148، 149 و 150 در دراز مدت می باشد.

دلیل این گفته ما این است که مقامات فدرال رزرو با توجه به داده های اخیر امریکا می توانند تا پایان سال جاری 2023 یک بار دیگر نرخ های بهره شان را افزایش دهند.

بالعکس درست است که ژاپنی ها صحبت از نزدیک شدن به پایان سیاست های فوق انبساطی کرده اند ولی تا اجرای این طرح در سال آینده هنوز زمان بسیار زیادی باقی مانده و در کل همه چیز باب میل گاوهای دلار-ین جلو می رود.

.

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال دلار به ین (USDJPY)- 12 سپتامبر

امروز سه شنبه 12 سپتامبر 2023 است و گاوهای جفت ارز دلار امریکا به ین ژاپن موفق شده اند قیمت را تا اطراف سطح مهم 147 بالا ببرند.

همینطور که مشاهده می کنید بعد از اینکه دیروز جفت ارز USDJPY به دلیل اظهارات شاهینی مقامات ژاپنی تا پایین سطح مهم 146 ریزش کرد سروکله گاوهای مارکت پیدا شد.

اگر تایم فریم خود را به 4 ساعته تغییر دهید و نیم نگاهی به اندیکاتور RSI بیندازید مشاهده خواهید کرد که نوک RSI  به سمت بالا در حرکت است و در این لحظه عدد 45 را به نمایش گذاشته است. ضمنا قیمت دلار-ین در حال حاضر 146.83 است.

نگاه کلی به جفت ارز دلار به ین

تصویر کلی این جفت ارز در تایم روزانه صعودی است.

سطوح حمایت کلیدی دلار به ین

اگر دلار به ین کاهش پیدا کند، اولین سطح مهم و جدی آن 146.80 است. در صورتیکه دلار بتواند از این منطقه پایین تر بیاید سطح حمایت بعدی منطقه 146.40 است. چنانچه خرس های مارکت موفق شوند دلار را از این منطقه هم پایین تر بیاورند سطح حمایت بعدی 146 است.

سطوح مقاومت کلیدی دلار به ین

اگر دلار به ین افزایش پیدا کند، اولین سطح مهم مقاومت آن 147 خواهد بود. در صورتیکه دلار موفق شود از این منطقه عبور کند سطح مقاومت بعدی قیمت 147.40 می باشد. چنانچه گاوهای مارکت موفق شوند دلار را از این منطقه هم بالاتر ببرند سطح مقاومت بعدی 147.80 خواهد بود.

همینطور که مشاهده می کنید جفت ارز دلار به ین ژاپن امروز و تا بدین لحظه موفق شده خودش را تا نزدیک سطح مهم 147 بالا بکشد.

دیروز بلافاصله بعد از اینکه رئیس بانک مرکزی ژاپن، کازئو اوئدا اعلام کرد که زمان خروج آرام از سیاست های فوق انبساطی فرا رسیده ین ژاپن در مقابل دلار امریکا قوی شد و قیمت این جفت ارز را تا پایین 146 کاهش داد.

ولی به نظر می رسد عمر این اتفاق به دلیل اینکه ژاپنی ها قرار است این کار را از تابستان آینده شروع کنند خیلی کوتاه بود!

اوئدا در مصاحبه ‌ای با روزنامه یومیوری که روز شنبه منتشر شد گفت: پایان دادن به نرخ‌ های بهره منفی یکی از گزینه‌ های موجود است در صورتی که BoJ مطمئن شود که قیمت ‌ها و دستمزدها به طور پایدار بالا می ‌روند.

همین موضوع ترس ها و نگرانی ها را درباره اقدامات فوری ژاپنی ها در مارکت کاهش داد و همراه با قوی تر شدن دوباره دلار امریکا باعث شده تا این جفت ارز مجددا خودش را تا نزدیک سطح مهم 147 بالا بکشد.

حال تمام تمرکزها بر نشست گزارش مهم تورم مصرف کننده امریکا یا همان CPI است که قرار است فردا چهارشنبه منتشر شود. نتیجه این گزارش ادامه سیاست های فدرال رزرو به علاوه ادامه مسیر این جفت ارز را مشخص خواهد کرد.

.

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال دلار به ین (USDJPY)- 7 سپتامبر

امروز پنجشنبه 7 سپتامبر 2023 است و قیمت جفت ارز دلار امریکا به ین ژاپن کماکان نزدیک بالاترین میزان این جفت ارز در ده ماه گذشته در حال معامله شدن است.

همینطور که مشاهده می کنید جفت ارز USDJPY امروز و دو روز گذشته چند بار تا اطراف قیمت 147.80 افزایش یافته ولی دوباره کمی عقب نشینی کرده است. به نظر می رسد این جفت ارز در حال آزمایش برای شکستن این سطح مهم مقاومتی است.

اگر تایم فریم خود را به 4 ساعته تغییر دهید و نیم نگاهی به اندیکاتور RSI بیندازید مشاهده خواهید کرد که نوک RSI  به سمت پایین در حرکت است و در این لحظه عدد 54 را به نمایش گذاشته است. ضمنا قیمت دلار-ین در حال حاضر 147.25 است.

نگاه کلی به جفت ارز دلار به ین

تصویر کلی این جفت ارز در تایم روزانه صعودی است.

سطوح حمایت کلیدی دلار به ین

اگر دلار به ین کاهش پیدا کند، اولین سطح مهم و جدی آن 147 است. در صورتیکه دلار بتواند از این منطقه پایین تر بیاید سطح حمایت بعدی منطقه 146.60 است. چنانچه خرس های مارکت موفق شوند دلار را از این منطقه هم پایین تر بیاورند سطح حمایت بعدی 146 است.

سطوح مقاومت کلیدی دلار به ین

اگر دلار به ین افزایش پیدا کند، اولین سطح مهم مقاومت آن 147.40 خواهد بود. در صورتیکه دلار موفق شود از این منطقه عبور کند سطح مقاومت بعدی قیمت 147.90 می باشد. چنانچه گاوهای مارکت موفق شوند دلار را از این منطقه هم بالاتر ببرند سطح مقاومت بعدی 148.50 خواهد بود.

همینطور که مشاهده می کنید جفت ارز دلار به ین ژاپن بعد از صعود تا اطراف سطح مهم 148 شروع به ریزش تا اطراف 147.30 کرده است. در واقع دلار امریکا قوی تر شدن این روزهای اخیر خود را مدیون داده های قوی خود می باشد.

ایالات متحده به غیر از گزارش شاخص مدیران خرید خدمات ISM خود که دیروز بهتر از انتظارات مارکت اعلام شد امروز نیز داده درخواست برای مطالبات بیکاری خود را منتشر کرد که آن هم بهتر از پیش بینی های تحلیلگران اقتصادی از آب درآمد.

ساعاتی پیش داده های هفتگی منتشر شده توسط وزارت کار ایالات متحده (DOL) نشان داد که در هفته منتهی به 2 سپتامبر 216.000 نفر درخواست برای بیمه اولیه بیکاری وجود داشته است.

شایان ذکر است بدانید رقم هفته قبل 229.000 نفر بود و مارکت هم منتظر عدد 234.000 نفر بود که عدد اعلام شده نسبت به هر دوی این ارقام بهتر از آب درآمد.

جزئیات بیشتر این گزارش نشان می ‌دهد که نرخ بیکاری بیمه‌ و تعدیل ‌شده فصلی از 1.2 درصد به 1.1 درصد کاهش یافته و میانگین متحرک 4 هفته ‌ای نیز به 229.250 نفر رسیده است که حاکی از یک کاهش 8500 نفری نسبت به هفته قبل است.

شاخص دلار امریکا هم بلافاصله بعد از انتشار این گزارش تا بالای سطح مهم 105 یعنی قیمت 105.15 پرواز کرد. این بالاترین میزان قیمت دلار در شش ماه گذشته است.

حال به نظر می رسد تنها فاکتوری که جلوی صعودهای بیشتر دلار را گرفته یکی ترس از دستکاری جفت ارز دلار-ین توسط مقامات بانک مرکزی ژاپن است و دیگری گزارش دیروز رویتر درباره اعمال بسته های محرک اقتصادی توسط ژاپن در ماه اکتبر به منظور تقویت اقتصاد این کشور است.

.

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال دلار به ین (USDJPY)- 5 سپتامبر

امروز سه شنبه 5 سپتامبر 2023 است و گاوهای جفت ارز دلار امریکا به ین ژاپن موفق شده اند قیمت را تا 147.70 یعنی بالاترین میزان آن در 10 ماه گذشته افزایش دهند.

همینطور که مشاهده می کنید این سومین روز متوالی است که جفت ارز USDJPY صعودی است و موفق شده به بالاترین میزان خود در ده ماه گذشته پرواز کند.

اگر تایم فریم خود را به 4 ساعته تغییر دهید و نیم نگاهی به اندیکاتور RSI بیندازید مشاهده خواهید کرد که نوک RSI  از منطقه اشباع خرید فراتر رفته و در این لحظه عدد 71 را به نمایش گذاشته است. ضمنا قیمت دلار-ین در حال حاضر 147.55 است.

نگاه کلی به جفت ارز دلار به ین

تصویر کلی این جفت ارز در تایم روزانه صعودی است.

سطوح حمایت کلیدی دلار به ین

اگر دلار به ین کاهش پیدا کند، اولین سطح مهم و جدی آن 147.20 است. در صورتیکه دلار بتواند از این منطقه پایین تر بیاید سطح حمایت بعدی منطقه 146.70 است. چنانچه خرس های مارکت موفق شوند دلار را از این منطقه هم پایین تر بیاورند سطح حمایت بعدی 146.20 است.

سطوح مقاومت کلیدی دلار به ین

اگر دلار به ین افزایش پیدا کند، اولین سطح مهم مقاومت آن 147.70 خواهد بود. در صورتیکه دلار موفق شود از این منطقه عبور کند سطح مقاومت بعدی قیمت 148 می باشد. چنانچه گاوهای مارکت موفق شوند دلار را از این منطقه هم بالاتر ببرند سطح مقاومت بعدی 148.50 خواهد بود.

همینطور که مشاهده می کنید دلار امریکا امروز و تا بدین لحظه موفق شده در مقابل ین ژاپن به بالاترین میزان خود در ده ماه گذشته افزایش یابد.

یادتان باشد که امروز بازگشت امریکایی ها از یک تعطیلی سه روزه باعث ایجاد افزایش نقدینگی در بازار شده است.

یکی از بزرگترین فاکتورهایی که باعث افزایش دلار امریکا در مارکت شده گزارش ناامید کننده PMI چین به عنوان دومین اقتصاد بزرگ جهان است.

بر اساس آخرین گزارشات، مشخص شده که PMI خدمات کیژین چین که توسط موسسه S&P منتشر می شود از 54.1 به 51.8 درصد در ماه اوت کاهش یافته است. این پایین ترین میزان PMI خدمات چین از دسامبر 2022 می باشد و نشانگر وخیم تر شدن اوضاع در دومین اقتصاد بزرگ جهان است.

همین فاکتور مهم باعث ایجاد ترس و نگرانی بین سرمایه گذاران در مارکت شده و تمام پول ها را به سمت دلار امریکا که یک دارایی امن است سوق داده است.

فاکتور مهم دیگر اختلاف فاحش بین سیاست های پولی دو بانک مرکزی ژاپن و فدرال رزرو امریکا است.

نظر شخصی کارشناسان فارکس دنیای ترید این است که روند جفت ارز دلار به ین کماکان صعودی است و هرگونه ریزشی چه به دلیل تکنیکالی و چه فاندامنتالی مادامیکه مقامات ژاپنی دست از سیاست های فوق انبساطی خود برندارند یک فرصت خرید خوب تلقی می شود.

.

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال دلار به ین (USDJPY)- 29 اوت

امروز سه شنبه 29 اوت 2023 است و خرس های جفت ارز دلار امریکا به ین ژاپن موفق شده اند قیمت را تا پایین سطح مهم 147 کاهش دهند.

همینطور که مشاهده می کنید پس از اینکه قیمت جفت ارز USDJPY به بالاترین میزان خود در 9 ماه گذشته یعنی 147.40 پرواز کرد با فشار خرس ها مارکت مواجه شد و شروع به ریزش تا پایین قیمت 147 کرد.

اگر تایم فریم خود را به 4 ساعته تغییر دهید و نیم نگاهی به اندیکاتور RSI بیندازید مشاهده خواهید کرد که نوک RSI  به سمت پایین در حرکت است و در این لحظه عدد 55 را به نمایش گذاشته است. ضمنا قیمت دلار-ین در حال حاضر 146.55 است.

نگاه کلی به جفت ارز دلار به ین

تصویر کلی این جفت ارز در تایم روزانه صعودی است.

سطوح حمایت کلیدی دلار به ین

اگر دلار به ین کاهش پیدا کند، اولین سطح مهم و جدی آن 146.20 است. در صورتیکه دلار بتواند از این منطقه پایین تر بیاید سطح حمایت بعدی منطقه 145.80 است. چنانچه خرس های مارکت موفق شوند دلار را از این منطقه هم پایین تر بیاورند سطح حمایت بعدی 144.90 است.

سطوح مقاومت کلیدی دلار به ین

اگر دلار به ین افزایش پیدا کند، اولین سطح مهم مقاومت آن 146.75 خواهد بود. در صورتیکه دلار موفق شود از این منطقه عبور کند سطح مقاومت بعدی قیمت 147.40 می باشد. چنانچه گاوهای مارکت موفق شوند دلار را از این منطقه هم بالاتر ببرند سطح مقاومت بعدی 148 خواهد بود.

همینطور که مشاهده می کنید پس از اینکه جفت ارز دلار به ین تا بالای سطح مهم 147 یعنی بالاترین میزان خود در 9 ماه گذشته صعود کرد شروع به ریزش کرد. دلیل اصلی این اتفاق، داده های ضعیف تر از حد انتظار از سمت ایالات متحده بود.

طبق آخرین گزارشات احساسات مصرف کننده در ایالات متحده در ماه اوت بدتر شد و شاخص اعتماد مصرف کننده هیئت کنفرانس از 114.0 در ژوئیه به 106.1 کاهش یافت.

از طرفی دیگر اداره آمار کار ایالات متحده (BLS) گزارش داد که تعداد فرصت های شغلی در آخرین روز کاری ماه ژوئیه به 8.82 میلیون نفر رسیده است.

مشکل این گزارش این بود که پایین تر از رقم ماه قبل یعنی 9.16 میلیون نفر و کمتر از تصورات مارکت یعنی رقم 9.46 میلیون نفر بود!

بلافاصله بعد از انتشار این گزارش شاخص دلار امریکا تحت فشار فروش قرار گرفت و شروع به ریزش کرد. جفت ارز دلار به ین هم به دنبال این فشار نزولی شروع به ریزش تا پایین سطح مهم 147 کرد.

در انتها یادتان باشد که مارکت منتظر دو گزارش مهم دیگر یعنی PCE و NFP از سمت امریکا است که نتیجه هردوی این گزارشات برای مارکت و این جفت ارز مهم است.

در کل فراموش نکنید که مسیر اصلی این جفت ارز مادامیکه سیاست های دو بانک مرکزی امریکا و ژاپن با هم اختلاف دارند صعودی باقی خواهد ماند و هرگونه ریزشی یک فرصت خرید عالی تلقی می شود.

.

تحلیل سایر جفت ارزهای فارکس


ارسال دیدگاه


3 دیدگاه

  • comments

   سعید
   ، 31 خرداد 1401

   سلام بنظر من نزولی هستش

  • comments

   کارشناس وبسایت دنیای ترید ، 01 تیر 1401

   درود بر شما سعید عزیز خوشحالیم که عضو وبسایت دنیای ترید هستید. نظر شما برای ما بسیار محترم هستش ولی همینطور که در تحلیل اشاره کرده بودیم، دلار-ین منتظر محرک بعدی برای ادامه مسیر صعودی بود. اگر الان سری به چارت بزنید، متوجه صعودی بودن اون می شید. پرسود باشید.

  • comments

   کارشناس وبسایت دنیای ترید ، 01 تیر 1401

   درود بر شما سعید عزیز خوشحالیم که عضو وبسایت دنیای ترید هستید. نظر شما برای ما بسیار محترم هستش ولی همینطور که در تحلیل اشاره کرده بودیم، دلار-ین منتظر محرک بعدی برای ادامه مسیر صعودی بود. اگر الان سری به چارت بزنید، متوجه صعودی بودن اون می شید. پرسود باشید.