توجه: تحلیل‌های دنیای ترید بر اساس اظهارات مراجع و کارشناسان معتبر بین‌المللی جمع‌آوری و تدوین می‌شود. اما توجه داشته باشید که معاملات در این بازار همواره با ریسک هموار بوده و تحلیل‌ها، حتی اگر توسط بهترین کارشناسان ارائه شوند، هیچگاه تضمین‌کننده سودآوری نیستند. بدین سبب مسئولیت استفاده از این تحلیل‌ها در معاملات بر عهده کاربران گرامی بوده و میزان مفید بودن مطالب تحلیل روزانه یا تحلیل فارکس به سطح دانش شما از تحلیل بنیادی و تکنیکال وابسته است.

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال یورو دلار (EURUSD)

Oct 04-2023 ساعت 02:57

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال یورو به دلار (EURUSD)- 4 اکتبر

امروز چهارشنبه 4 اکتبر 2023 است و گاوهای جفت ارز یورو یو اس دی موفق شده اند قیمت را تا بالای سطح مهم 1.05 افزایش دهند.

همینطور که مشاهده می کنید بعد از اینکه جفت ارز EURUSD به پایین ترین میزان خود در 10 ماه گذشته یعنی پایین 1.0450 سقوط کرد با مقاومت گاوهای مارکت مواجه شد.

البته فراموش نکنید که بازگشت یورو به سمت بالا فقط یک اصلاح تکنیکالی است و کماکان روند اصلی این جفت ارز در تایم روزانه نزولی است.

اگر تایم فریم خود را به 4 ساعته تغییر دهید مشاهده خواهید کرد که نوک RSI  به سمت بالا در حرکت است. ضمنا RSI در این لحظه عدد 47 را نشانه گرفته و این جفت ارز در حال حاضر در قیمت 1.0508 در حال معامله شدن است.

 نگاه کلی به یورو دلار تحلیل

تصویر کلی مارکت در تایم روزانه نزولی است.

سطوح حمایت کلیدی یورو یو اس دی

اگر جفت ارز یورو به دلار کاهش پیدا کند، اولین سطح مهم حمایتی و روانشناس آن 1.0475 است. در صورتیکه یورو موفق شود از این منطقه پایین تر برود، سطح حمایتی بعدی 1.0450 می باشد. چنانچه خرس های مارکت از این منطقه هم پایین تر بروند، سطوح حمایتی بعدی 1.0420 خواهد بود.

سطوح مقاومت کلیدی یورو یو اس دی

اگر جفت ارز یورو به دلار افزایش پیدا کند، اولین سطح مهم و جدی مقاومت آن 1.0500 خواهد بود. در صورتیکه گاوها موفق شوند یورو را از این منطقه بالاتر ببرند، سطح مقاومت مهم بعدی 1.0550 می باشد. چنانچه یورو بتواند به سلامت از این منطقه عبور کند، سطح مقاومت بعدی 1.0600 خواهد بود.

همینطور که مشاهده می کنید بعد از اینکه جفت ارز یورو به دلار امریکا به پایین ترین میزان خود در 10 ماه گذشته سقوط کرد شروع به اصلاح خود تا بالای سطح مهم 1.05 کرده است.

چشم انداز تکنیکالی این جفت ارز کماکان نزولی است و هرگونه اصلاح قیمت به سمت بالا یک فرصت فروش مناسب تلقی می شود.

پرواز نرخ بازده اوراق قرضه ده ساله خزانه داری امریکا به بالاترین میزان خود در 16 سال گذشته (4.88%) باعث قوی تر شدن دلار در کل مارکت شده است.

جدای از فروش اوراق قرضه خزانه داری، اظهارات شاهینی مقامات فدرال رزرو نیز باعث شده تا دلار امریکا نه تنها در مقابل یورو بلکه در مقابل دیگر ارزهای ماژور قوی تر گردد.

داده های منتشر شده توسط اداره آمار کار ایالات متحده در روز گذشته نشان داد که تعداد فرصت های شغلی در آخرین روز کاری ماه اوت به 9.6 میلیون نفر رسیده که رقم اعلام شده بسیار بیشتر از 8.8 میلیون فرصت شغلی ثبت شده در ماه ژوئیه است.

حال و با توجه به این گزارش و بر اساس ابزار پیش بینی کننده گروه CME، احتمال اینکه فدرال رزرو یک بار دیگر نرخ های بهره اش را در ماه نوامبر افزایش دهد چیزی در حدود 40 درصد است.

فراموش نکنید ایالات متحده امریکا قرار است در سشن معاملاتی نیویورک داده های اشتغال بخش خصوصی را منتشر کند که پیش بینی می شود رشد شغلی 153.000 نفری را در ماه سپتامبر نشان دهد.

چنانچه به هر دلیلی این رقم نزدیک به 100.000 نفر باشد دلار امریکا دچار مشکل حدی خواهد شد.

ضمنا امریکا قرار است شاخص مدیران خرید خدمات ISM ماه سپتامبر خود را نیز اعلام کند. اگر به هر دلیلی شاخص پرداختی قیمت ها و مولفه های زیر مجموعه اشتغال، بالای عدد مهم 50 باشد دلار امریکا قدرت خود را حفظ خواهد کرد.

.

تحلیل جفت ارز یورو به دلار (EURUSD)- 2 اکتبر

امروز دوشنبه 2 اکتبر 2023 اولین روز کاری فارکس در این هفته میلادی است و خرس های جفت ارز یورو یو اس دی موفق شده اند قیمت را تا اطراف 1.0530 پایین بکشند.

همینطور که مشاهده می کنید بعد از اینکه جفت ارز EURUSD موفق به عبور از سطح مقاومتی اطراف 1.0620 نشد سروکله خرس های مارکت پیدا شد.

اگر تایم فریم خود را به 4 ساعته تغییر دهید مشاهده خواهید کرد که نوک RSI  به سمت پایین در حرکت است. ضمنا RSI در این لحظه عدد 39 را نشانه گرفته و این جفت ارز در حال حاضر در قیمت 1.0536 در حال معامله شدن است.

 نگاه کلی به یورو دلار تحلیل

تصویر کلی مارکت در تایم روزانه نزولی است.

سطوح حمایت کلیدی یورو یو اس دی

اگر جفت ارز یورو به دلار کاهش پیدا کند، اولین سطح مهم حمایتی و روانشناس آن 1.0550 است. در صورتیکه یورو موفق شود از این منطقه پایین تر برود، سطح حمایتی بعدی 1.0500 می باشد. چنانچه خرس های مارکت از این منطقه هم پایین تر بروند، سطوح حمایتی بعدی 1.0480 خواهد بود.

سطوح مقاومت کلیدی یورو یو اس دی

اگر جفت ارز یورو به دلار افزایش پیدا کند، اولین سطح مهم و جدی مقاومت آن 1.0600 خواهد بود. در صورتیکه گاوها موفق شوند یورو را از این منطقه بالاتر ببرند، سطح مقاومت مهم بعدی 1.0640 می باشد. چنانچه یورو بتواند به سلامت از این منطقه عبور کند، سطح مقاومت بعدی 1.0660 خواهد بود.

همینطور که مشاهده می کنید جفت ارز یورو به دلار امریکا بعد از اینکه در سشن معاملاتی توکیو تا بالای سطح مهم 1.06 صعود کرد با مقاومت خرس های مارکت مواجه شد.

اگر به هر دلیلی بازار وال استریت امروز مثبت بازگشایی شود فروشندگان بازار با مشکل جدی مواجه خواهند شد.

کنگره ایالات متحده امریکا در آخر هفته ای که گذشت لایحه ای جهت توقف بودجه برای جلوگیری از تعطیلی دولت تصویب کرد.

با این توافق، بودجه قبلی به مدت 45 روز تمدید می شود و اعتبار دولت تا 26 آبان ماه تامین خواهد شد. به نظر می رسد این خبر خوب پتانسیل بهبود مارکت امروز را خواهد داشت!

مارکت امروز در سشن معاملاتی نیویورک منتظر گزارش شاخص مدیران خرید کارخانجات ایالات متحده امریکا است.

پیش ‌بینی می ‌شود که PMI تولیدی ماه سپتامبر ISM نشان ‌دهنده انقباض مداوم در فعالیت‌ های اقتصادی بخش تولیدی ایالات متحده باشد. اگر به هر دلیلی عدد اعلام شده بالای 50 باشد دلار امریکا شروع به قوی تر شدن خواهد کرد.

در همین حین یادتان باشد یک چشم معامله گران به جفت ارز USDJPY است که تا اطراف سطح مهم 150 صعود کرده است. معامله گران بر این باور هستند که اگر قیمت تا بالای سطح 150 صعود کند مقامات بانک مرکزی ژاپن مارکت را دستکاری خواهند کرد.

اگر این اتفاق بیفتد دلار امریکا شروع به ریزش خواهد کرد و جفت ارز یورو به دلار شروع به قوی تر خواهد کرد.

در ضمن فراموش نکنید که امروز رئیس فدرال رزرو امریکا، جرومی پاول، قرار است برای مارکت صحبت کند.

.

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال یورو به دلار (EURUSD)- 28 سپتامبر

امروز پنجشنبه 27 سپتامبر 2023 است و گاوهای جفت ارز یورو یو اس دی موفق شده اند قیمت را تا بالای سطح مهم 1.0550 افزایش دهند.

همینطور که مشاهده می کنید پس از اینکه جفت ارز EURUSD برای هشتمین روز متوالی موفق شد تا پایین سطح مهم و روانی 1.05 سقوط کند در این لحظه با مقاومت گاوهای مارکت مواجه شده و در حال اصلاح خود می باشد.

اگر تایم فریم خود را به 4 ساعته تغییر دهید مشاهده خواهید کرد که نوک RSI  به سمت بالا در حرکت است. ضمنا RSI در این لحظه عدد 43 را نشانه گرفته و این جفت ارز در حال حاضر در قیمت 1.0550 در حال معامله شدن است.

 نگاه کلی به یورو دلار تحلیل

تصویر کلی مارکت در تایم روزانه نزولی است.

سطوح حمایت کلیدی یورو یو اس دی

اگر جفت ارز یورو به دلار کاهش پیدا کند، اولین سطح مهم حمایتی و روانشناس آن 1.0480 است. در صورتیکه یورو موفق شود از این منطقه پایین تر برود، سطح حمایتی بعدی 1.0440 می باشد. چنانچه خرس های مارکت از این منطقه هم پایین تر بروند، سطوح حمایتی بعدی 1.0390 خواهد بود.

سطوح مقاومت کلیدی یورو یو اس دی

اگر جفت ارز یورو به دلار افزایش پیدا کند، اولین سطح مهم و جدی مقاومت آن 1.0560 خواهد بود. در صورتیکه گاوها موفق شوند یورو را از این منطقه بالاتر ببرند، سطح مقاومت مهم بعدی 1.0610 می باشد. چنانچه یورو بتواند به سلامت از این منطقه عبور کند، سطح مقاومت بعدی 1.0660 خواهد بود.

همینطور که مشاهده می کنید بعد از اینکه جفت ارز یورو به دلار امریکا تا پایین ترین میزان خود در 9 ماه گذشته سقوط کرد شروع به بازگشت و اصلاح خود به سمت بالا کرده است.

آلمان پیش از باز شدن بازار وال استریت گزارش تخمین اولیه شاخص هماهنگ مصرف کننده (HICP) ماه سپتامبر را منتشر کرد که به طور ماهانه 0.2 درصد و به طور سالانه 4.6 درصد بود. شایان ذکر است که هر دوی این ارقام پایین تر از انتظارات مارکت از آب درآمد.

از طرف دیگر ایالات متحده امریکا هم گزارشات درخواست برای مطالبات بیکاری هفتگی خود به علاوه ارقام نهایی تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم خود را منتشر کرد که هر دو این ارقام بهتر از انتظارات و پیش بینی های مارکت بود.

با توجه به اتخاذ سیاست های شاهینی فدرال رزرو و توقف فعلی بانک مرکزی اروپا کماکان کفه ترازو به سمت دلار امریکا می چربد و هر گونه صعودی نشان از اصلاح این جفت ارز است و یک فرصت فروشی خوب تلقی می شود.

.

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال یورو به دلار (EURUSD)- 27 سپتامبر

امروز چهارشنبه 27 سپتامبر 2023 است و خرس های جفت ارز یورو یو اس دی موفق شده اند قیمت را تا سطح مهم حمایتی 1.0550 پایین بکشند.

همینطور که مشاهده می کنید این هفتمین روز متوالی است که جفت ارز EURUSD در حال ریزش است و موفق شده به پایین ترین میزان خود در شش ماه گذشته سقوط کند.

اگر تایم فریم خود را به 4 ساعته تغییر دهید مشاهده خواهید کرد که نوک RSI  به سمت پایین در حرکت است. ضمنا RSI در این لحظه عدد 29 را نشانه گرفته و این جفت ارز در حال حاضر در قیمت 1.0554 در حال معامله شدن است.

 نگاه کلی به یورو دلار تحلیل

تصویر کلی مارکت در تایم روزانه نزولی است.

سطوح حمایت کلیدی یورو یو اس دی

اگر جفت ارز یورو به دلار کاهش پیدا کند، اولین سطح مهم حمایتی و روانشناس آن 1.0550 است. در صورتیکه یورو موفق شود از این منطقه پایین تر برود، سطح حمایتی بعدی 1.0520 می باشد. چنانچه خرس های مارکت از این منطقه هم پایین تر بروند، سطوح حمایتی بعدی 1.0500 خواهد بود.

سطوح مقاومت کلیدی یورو یو اس دی

اگر جفت ارز یورو به دلار افزایش پیدا کند، اولین سطح مهم و جدی مقاومت آن 1.0600 خواهد بود. در صورتیکه گاوها موفق شوند یورو را از این منطقه بالاتر ببرند، سطح مقاومت مهم بعدی 1.0630 می باشد. چنانچه یورو بتواند به سلامت از این منطقه عبور کند، سطح مقاومت بعدی 1.0650 خواهد بود.

همینطور که مشاهده می کنید جفت ارز یورو به دلار امریکا امروز و تا بدین لحظه موفق شده به پایین ترین میزان خود در شش ماه گذشته سقوط کند. بزرگترین فاکتوری که باعث ریزش یورو در مقابل دلار امریکا شده، قوی تر شدن دلار در کل مارکت است.

اگر همین الان نمودار شاخص دلار امریکا را باز کنید متوجه صعود قیمت دلار تا بالاترین میزان خود در 10 ماه گذشته یعنی 106.30 خواهید شد.

به نظر می رسد با توجه به رنگ قرمز درون بازار سهام، دلار امریکا قوی تر شدن خود را مدیون فضای گریز از ریسک موجود در مارکت است. هرچه باشد دلار امریکا یک "دارایی امن" محسوب می شود و در چنین مواقعی با افزایش تقاضا مواجه می شود.

حال تا ساعاتی دیگر بازار منتظر خبر فروش کالاهای بادوام ایالات متحده است. ولی چیزی که برای معامله گران مهم است "سنتیمنت یا احساسات مارکت" است.

اگر با باز شدن بازار وال استریت شاخص های سهام امریکا نزولی باشند دلار به مانور صعودی خود ادامه خواهد داد. بالعکس اگر بازار سهام نیویورک مثبت باشد دلار شروع به ریزش خواهد کرد و یورو یک نفس راحتی خواهد کشید.

.

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال یورو به دلار (EURUSD)- 25 سپتامبر

امروز دوشنبه 25 سپتامبر 2023 اولین روز کاری فارکس در این هفته میلادی است و جفت ارز یورو یو اس دی اطراف قیمت 1.0640 راکد و بلاتکلیف در حال درجا زدن می باشد.

بعد از اینکه جفت ارز EURUSD به پایین ترین میزان خود در شش ماه گذشته ریزش کرد شروع به درجا زدن و کف سازی اطراف قیمت 1.0640 کرده است.

اگر تایم فریم خود را به 4 ساعته تغییر دهید مشاهده خواهید کرد که نوک RSI  به سمت بالا در حرکت است. ضمنا RSI در این لحظه عدد 43 را نشانه گرفته و این جفت ارز در حال حاضر در قیمت 1.0640 در حال معامله شدن است.

 نگاه کلی به یورو دلار تحلیل

تصویر کلی مارکت در تایم روزانه نزولی است.

سطوح حمایت کلیدی یورو یو اس دی

اگر جفت ارز یورو به دلار کاهش پیدا کند، اولین سطح مهم حمایتی و روانشناس آن 1.0630 است. در صورتیکه یورو موفق شود از این منطقه پایین تر برود، سطح حمایتی بعدی 1.0600 می باشد. چنانچه خرس های مارکت از این منطقه هم پایین تر بروند، سطوح حمایتی بعدی 1.0570 خواهد بود.

سطوح مقاومت کلیدی یورو یو اس دی

اگر جفت ارز یورو به دلار افزایش پیدا کند، اولین سطح مهم و جدی مقاومت آن 1.0660 خواهد بود. در صورتیکه گاوها موفق شوند یورو را از این منطقه بالاتر ببرند، سطح مقاومت مهم بعدی 1.0700 می باشد. چنانچه یورو بتواند به سلامت از این منطقه عبور کند، سطح مقاومت بعدی 1.0750 خواهد بود.

جفت ارز یورو به دلار امریکا به دنبال سشن معاملاتی آرامی که در تایم آسیا تا اطراف 1.0623 ریزش کرد، در این لحظه و در سشن معاملاتی لندن شروع به درجا زدن کرده است.

چشم انداز تکنیکالی این جفت ارز حاکی از کنترل خرس ها بر مارکت است.

ساعاتی پیش یکی از اعضای شورای حکام بانک مرکزی اروپا به نام فرانسوا ویلروی دی گالهاو در مصاحبه ای با CNBC گفت: نرخ بهره باید برای مدت زمان کافی در این سطوح باقی بماند.

البته وی در ادامه اعلام کرد که ما هنوز منتظر یک رشد مثبت برای سال های 2024 تا 2025 برای اتحادیه اروپا هستیم.

در همین حین گزارش اخیر شاخص وضعیت کسب و کارها در آلمان توسط موسسه IFO نشان داد که این گزارش از رقم 85.8 در ماه اوت توانسته به 85.7 در ماه سپتامبر کاهش پیدا کند.

اگرچه این خبر از رقم مورد انتظار 85.2 درصد مارکت فراتر رفت ولی نتوانست روی ارزش یورو تاثیر مثبتی بگذارد.

فراموش نکنید در سشن معاملاتی امریکا قرار است مراسم ادای سوگند رئیس بانک مرکزی اروپا، کریستین لاگارد، در مقابل کمیته امور اقتصادی و پولی برگزار شود.

اگر به هر دلیلی خانم لاگارد درها را برای افزایش های بیشتر نرخ بهره باز بگذارد یورو می تواند در مقابل دلار امریکا قوی تر شود.

.

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال یورو به دلار (EURUSD)- 20 سپتامبر

امروز چهارشنبه 20 سپتامبر 2023 است و خرس های جفت ارز یورو یو اس دی موفق شده اند قیمت را تا اطراف 1.0650 پایین بکشند.

همینطور که مشاهده می کنید بعد از اینکه جفت ارز EURUSD تا اطراف 1.0720 بالا رفت با مقاومت خرس های مارکت مواجه شد و شروع به ریزش کرده است.

اگر تایم فریم خود را به 4 ساعته تغییر دهید مشاهده خواهید کرد که نوک RSI  به سمت پایین در حرکت است. ضمنا RSI در این لحظه عدد 41 را نشانه گرفته و این جفت ارز در حال حاضر در قیمت 1.0650 در حال معامله شدن است.

 نگاه کلی به یورو دلار تحلیل

تصویر کلی مارکت در تایم روزانه نزولی است.

سطوح حمایت کلیدی یورو یو اس دی

اگر جفت ارز یورو به دلار کاهش پیدا کند، اولین سطح مهم حمایتی و روانشناس آن 1.0630 است. در صورتیکه یورو موفق شود از این منطقه پایین تر برود، سطح حمایتی بعدی 1.0600 می باشد. چنانچه خرس های مارکت از این منطقه هم پایین تر بروند، سطوح حمایتی بعدی 1.0540 خواهد بود.

سطوح مقاومت کلیدی یورو یو اس دی

اگر جفت ارز یورو به دلار افزایش پیدا کند، اولین سطح مهم و جدی مقاومت آن 1.0660 خواهد بود. در صورتیکه گاوها موفق شوند یورو را از این منطقه بالاتر ببرند، سطح مقاومت مهم بعدی 1.0700 می باشد. چنانچه یورو بتواند به سلامت از این منطقه عبور کند، سطح مقاومت بعدی 1.0760 خواهد بود.

همینطور که مشاهده می کنید جفت ارز یورو به دلار امریکا ساعاتی پیش و بعد از نشست مهم ماه سپتامبر فدرال رزرو شروع به ریزش تا پایین سطح مهم 1.07 کرده است.

همان گونه که در جریان بودید امشب ساعت 21:30 جلسه مهم بانک مرکزی امریکا بود.

مقامات فدرال رزرو امریکا همانطور که پیش بینی شده بود نرخ های بهره خود را بدون تغییر و در همان محدوده 5.25 تا 5.50 حفظ کردند.

آنچه باعث قوی تر شدن دلار در مقابل یورو شد اظهارات شاهینی رئیس فدرال رزرو امریکا، جرومی پاول، در بخش پیش بینی وضعیت آینده اقتصاد یا همان نمودار نقطه ای بود.

پاول اعلام کرد همکاران من در بانک مرکزی پیش بینی خود را برای نرخ های بهره در سال 2024 از 4.6 درصد به رقم 5.1 درصد ارتقا داده اند.

این مساله نشانگر دو کاهش نرخ بهره در سال آینده به جای چهار کاهش نرخ بهره بود!

نکته بسیار مهمی که باعث قوی تر شدن دلار و افزایش نرخ بازده اوراق قرضه ده ساله شده این است که نمودار نقطه ای فدرال رزرو نشان می دهد 12 عضو از 17 عضو کمیته بازار آزاد فدرال رزرو بر این باورند که بانک مرکزی امریکا می تواند تا پیش از پایان سال جاری 2023 یک بار دیگر نرخ های بهره اش را افزایش دهد.

همین موضوع باعث شد تا یورو با کله زمین بخورد و دلار شروع به قوی تر شدن کند.

.

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال یورو به دلار (EURUSD)- 18 سپتامبر

امروز دوشنبه 18 سپتامبر 2023 اولین روز کاری فارکس در این هفته میلادی است و جفت ارز یورو یو اس دی کمی بالاتر از سطح مهم 1.0650 در حال معامله شدن است.

همینطور که مشاهده می کنید بعد از اینکه جفت ارز EURUSD تا اطراف سطح مهم حمایتی 1.0630 ریزش کرد سروکله گاوهای مارکت پیدا شد و مارکت شروع به اصلاح خود کرده است.

اگر تایم فریم خود را به 4 ساعته تغییر دهید مشاهده خواهید کرد که نوک RSI  به سمت پایین در حرکت است. ضمنا RSI در این لحظه عدد 40 را نشانه گرفته و این جفت ارز در حال حاضر در قیمت 1.0660 در حال معامله شدن است.

 نگاه کلی به یورو دلار تحلیل

تصویر کلی مارکت در تایم روزانه نزولی است.

سطوح حمایت کلیدی یورو یو اس دی

اگر جفت ارز یورو به دلار کاهش پیدا کند، اولین سطح مهم حمایتی و روانشناس آن 1.0630 است. در صورتیکه یورو موفق شود از این منطقه پایین تر برود، سطح حمایتی بعدی 1.0600 می باشد. چنانچه خرس های مارکت از این منطقه هم پایین تر بروند، سطوح حمایتی بعدی 1.0540 خواهد بود.

سطوح مقاومت کلیدی یورو یو اس دی

اگر جفت ارز یورو به دلار افزایش پیدا کند، اولین سطح مهم و جدی مقاومت آن 1.0660 خواهد بود. در صورتیکه گاوها موفق شوند یورو را از این منطقه بالاتر ببرند، سطح مقاومت مهم بعدی 1.0700 می باشد. چنانچه یورو بتواند به سلامت از این منطقه عبور کند، سطح مقاومت بعدی 1.0760 خواهد بود.

برای بهتر ترید کردن این جفت ارز مطالعه مقاله: EURUSD چیست و چطور می شود آن را ترید کرد پیشنهاد می شود.

بعد از اینکه جفت ارز یورو به دلار امریکا تمام هشت هفته گذشته را نزولی بود به نظر می رسد هفته آرامی را تا بدین لحظه شروع کرده و اطراف قیمت 1.0650 شروع به درجا زدن کرده است.

امروز قرار نیست مارکت هیچ خبر اقتصادی با درجه اهمیت بالایی را داشته باشد در نتیجه معامله گران ترجیح داده اند پیش از نشست مهم مقامات فدرال رزرو امریکا در روز چهارشنبه در حاشیه مارکت بایستند.

جفت ارز EURUSD نیمه دوم هفته گذشته تحت فشار نزولی قرار گرفت و موفق شد به پایین ترین میزان خود از اوایل ماه مارس تا الان یعنی 1.0630 سقوط کند.

درست است که هفته گذشته بانک مرکزی اروپا (ECB) به طور غیر منتظره ای نرخ های بهره خود را 25 واحد دیگر بالا برد ولی سیگنالی به بازار مبنی بر اینکه به پایان چرخه سیاست های انقباضی خود رسیده مخابره کرد.

در همین راستا مدیس مولر، یکی دیگر از سیاستگذاران بانک مرکزی اروپا گفت: در ماه ‌های آینده هیچ افزایش بیشتری نرخ بهره وجود ندارد.

تمامی این موارد باعث شده تا معامله گران جفت ارز محبوب و پرطرفدار یورو به دلار امروز و تا بدین لحظه وارد بازار نشوند.

در ضمن یادتان باشد که فردا اتحادیه اروپا قرار است گزارش نهایی تورم خالص خود را برای مارکت منتشر کند.

.

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال یورو به دلار (EURUSD)- 14 سپتامبر

امروز پنجشنبه 14 سپتامبر 2023 است و خرس های جفت ارز یورو یو اس دی موفق شده اند قیمت را تا نزدیک سطح مهم 1.0650 پایین بکشند.

همینطور که مشاهده می کنید این دومین روز متوالی است که جفت ارز eurusd در حال ریزش است و موفق شده به پایین ترین میزان خود در 4 ماه گذشته کاهش پیدا کند.

اگر تایم فریم خود را به 4 ساعته تغییر دهید مشاهده خواهید کرد که نوک RSI  به سمت پایین در حرکت است. ضمنا RSI در این لحظه عدد 32 را نشانه گرفته و این جفت ارز در حال حاضر در قیمت 1.0659 در حال معامله شدن است.

 نگاه کلی به یورو دلار تحلیل

تصویر کلی مارکت در تایم روزانه نزولی است.

سطوح حمایت کلیدی یورو یو اس دی

اگر جفت ارز یورو به دلار کاهش پیدا کند، اولین سطح مهم حمایتی و روانشناس آن 1.0650 است. در صورتیکه یورو موفق شود از این منطقه پایین تر برود، سطح حمایتی بعدی 1.0600 می باشد. چنانچه خرس های مارکت از این منطقه هم پایین تر بروند، سطوح حمایتی بعدی 1.0560 خواهد بود.

سطوح مقاومت کلیدی یورو یو اس دی

اگر جفت ارز یورو به دلار افزایش پیدا کند، اولین سطح مهم و جدی مقاومت آن 1.0720 خواهد بود. در صورتیکه گاوها موفق شوند یورو را از این منطقه بالاتر ببرند، سطح مقاومت مهم بعدی 1.0770 می باشد. چنانچه یورو بتواند به سلامت از این منطقه عبور کند، سطح مقاومت بعدی 1.0810 خواهد بود.

همینطور که مشاهده می کنید پس از اینکه جفت ارز یورو به دلار امریکا در ابتدای سشن معاملاتی لندن تا سطح مقاومتی 1.0750 بالا رفت با مقاومت خرس های مارکت مواجه شد و تا الان چیزی در حدود 0.65% سقوط کرده است.

دیروز بعد از اینکه گزارش تورم ایالات متحده منتشر شد بازارهای مالی کمی خوشبین شدند.

در حقیقت تورم در ایالات متحده آنچنان که فدرال رزرو می خواست دلگرم کننده نبود اما نتوانست آنطور که باید بر تصمیمات سیاستگذاران پولی تأثیر بگذارد تا این احساسات را تقویت کنند.

سپس ساعاتی پیش بانک مرکزی اروپا (ECB) در یک حرکت غیر منتظره نرخ های بهره خود را 25 واحد افزایش دادند. شاید تعجب کنید که چرا جفت ارز یورو به دلار با این افزایش نرخ بهره صعود نکرد؟!

دلیل این مساله بیانیه کاملا کبوتری (منظور طرفداران کاهش نرخ های بهره است) بعد از افزایش نرخ های بهره بود.

شورای حکام ECB بر این باورند که نرخ‌ های بهره کلیدی بانک مرکزی اروپا به سطوحی رسیده‌ است که اگر برای مدت کافی و طولانی حفظ شود، سهم قابل ‌توجهی در بازدهی به موقع خواهد داشت.

بعد از این حرکت متعجب کننده از سمت بانک مرکزی اروپا نوبت گزارشات مهم خرده فروشی، تورم تولید کننده و درخواست برای بیمه بیکاری هفتگی امریکا رسید.

طبق آخرین گزارشات خرده فروشی در امریکا در ماه اوت به 0.6 درصد افزایش یافت. این در حالی بود که مارکت منتظر افزایش 0.2 درصدی بود.

در همین حین، تورم مصرف کننده ماهانه و سالانه به ترتیب به 0.7 و 1.6 درصد افزایش یافت که هردوی این گزارشات هم بهتر از پیش بینی های مارکت از آب درآمدند.

بعد از انتشار این دو گزارش بازده اوراق قرضه ده ساله خزانه داری ایالات متحده افزایش یافت و باعث شد تا دلار امریکا در مقابل رقبای خود مخصوصا یورو قوی تر گردد.

در انتها به عقیده کارشناسان بخش فارکس دنیای ترید یورو حداقل تا نشست مهم این ماه فدرال رزرو نزولی باقی خواهد ماند و فقظ در صورتیکه بانک مرکزی امریکا هم چنین اظهارات کبوتری بکند، یورو می تواند یک نفس راحتی بکشد.

.

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال یورو به دلار (EURUSD)- 13 سپتامبر

امروز چهارشنبه 13 سپتامبر 2023 است و خرس های جفت ارز یورو یو اس دی موفق شده اند قیمت را تا اطراف سطح مهم 1.07 پایین بکشند.

همینطور که مشاهده می کنید پس از اینکه جفت ارز EURUSD نتوانست از سطح مقاومتی اطراف 1.0770 عبور کند سروکله خرس های مارکت پیدا شد.

اگر تایم فریم خود را به 4 ساعته تغییر دهید مشاهده خواهید کرد که نوک RSI  به سمت بالا در حرکت است. ضمنا RSI در این لحظه عدد 54 را نشانه گرفته و این جفت ارز در حال حاضر در قیمت 1.0750 در حال معامله شدن است.

 نگاه کلی به یورو دلار تحلیل

تصویر کلی مارکت در تایم روزانه نزولی است.

سطوح حمایت کلیدی یورو یو اس دی

اگر جفت ارز یورو به دلار کاهش پیدا کند، اولین سطح مهم حمایتی و روانشناس آن 1.0720 است. در صورتیکه یورو موفق شود از این منطقه پایین تر برود، سطح حمایتی بعدی 1.0685 می باشد. چنانچه خرس های مارکت از این منطقه هم پایین تر بروند، سطوح حمایتی بعدی 1.0640 خواهد بود.

سطوح مقاومت کلیدی یورو یو اس دی

اگر جفت ارز یورو به دلار افزایش پیدا کند، اولین سطح مهم و جدی مقاومت آن 1.0770 خواهد بود. در صورتیکه گاوها موفق شوند یورو را از این منطقه بالاتر ببرند، سطح مقاومت مهم بعدی 1.0815 می باشد. چنانچه یورو بتواند به سلامت از این منطقه عبور کند، سطح مقاومت بعدی 1.0850 خواهد بود.

همینطور که مشاهده می کنید جفت ارز یورو به دلار امریکا امروز و در سشن معاملاتی آسیا و نیمی از سشن لندن در همان محدوده باریک دیروز خود در حال درجا زدن بود. دلیل آن این بود که معامله گران منتظر گزارش تورم مصرف کننده امریکا بودند.

یورو پس از انتشار داده های محلی خود عقب نشینی کرد زیرا در حالی که نسبت به سال قبل 2.2 درصد کاهش یافته بود تولیدات صنعتی آن نیز در منطقه یورو در ماه ژوئیه 1.1 درصد کاهش یافت.

سپس ساعاتی پیش اداره آمار کار ایالات متحده گزارش داد که شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) در ماه اوت 3.7 درصد افزایش یافته است که این رقم بالاتر از 3.6 درصد مورد انتظار و 3.2 درصد ثبت شده در ماه ژوئیه است.

در همین حین تورم ماهانه امریکا نیز درست مطابق با پیش بینی ها 0.6 درصد بود در حالی که تورم خالص سالانه نیز انتظارات را برآورده کرد و از 4.7% در ماه قبل به 4.3% کاهش یافت.

جزییات بیشتر این گزارش نشان داد که درصد زیادی از افزایش تورم امریکا به دلیل بالاتر رفتن قیمت نفت می باشد. در واقع شاخص انرژی نسبت به ماه قبل تر 5.6 درصد افزایش یافته بود.

جفت ارز یورو به دلار هم که در واکنش به خبر تورم ریزش کرده بود در حال حاضر موفق شده خودش را تا بالای سطح مهم 1.0750 برساند.

حال تنها دلیلی که می توان برای افزایش قیمت یورو در مقابل دلار امریکا متصور شد تشدید گمانه زنی ها درباره یک افزایش نرخ بهره دیگر برای یورو از سمت بانک مرکزی اروپا (ECB) است.

در انتها پیش بینی کارشناسان دنیای ترید این است که این بالا و پایین رفتن شدید شاخص دلار و این جفت ارز به دلیل اصطلاح: شایعه رو بخر، حقیقت رو بفروش در بازارهای مالی است و به محض اینکه گرد و خاک ها از مارکت دور شوند این جفت ارز روند ریزشی خود را ادامه خواهد داد.

.

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال یورو به دلار (EURUSD)- 11 سپتامبر

امروز دوشنبه 11 سپتامبر 2023 اولین روز کاری فارکس در این هفته میلادی است و گاوهای مارکت موفق شده اند قیمت را تا اطراف 1.0750 افزایش دهند.

همینطور که مشاهده می کنید پس از اینکه جفت ارز EURUSD موفق شد سطح حمایتی خود را اطراف قیمت مهم 1.07 پیدا کند شروع به افزایش کرده است. البته بیشتر از اینکه حرکت صعودی یورو به دلار یک تغییر روند باشد یک اصلاح تکنیکالی محسوب می شود.

اگر تایم فریم خود را به 4 ساعته تغییر دهید مشاهده خواهید کرد که نوک RSI  به سمت پایین در حرکت است. ضمنا RSI در این لحظه عدد 48 را نشانه گرفته و این جفت ارز در حال حاضر در قیمت 1.0730 در حال معامله شدن است.

 نگاه کلی به یورو دلار تحلیل

تصویر کلی مارکت در تایم روزانه نزولی است.

سطوح حمایت کلیدی یورو یو اس دی

اگر جفت ارز یورو به دلار کاهش پیدا کند، اولین سطح مهم حمایتی و روانشناس آن 1.0700 است. در صورتیکه یورو موفق شود از این منطقه پایین تر برود، سطح حمایتی بعدی 1.0635 می باشد. چنانچه خرس های مارکت از این منطقه هم پایین تر بروند، سطوح حمایتی بعدی 1.0600 خواهد بود.

سطوح مقاومت کلیدی یورو یو اس دی

اگر جفت ارز یورو به دلار افزایش پیدا کند، اولین سطح مهم و جدی مقاومت آن 1.0740 خواهد بود. در صورتیکه گاوها موفق شوند یورو را از این منطقه بالاتر ببرند، سطح مقاومت مهم بعدی 1.0760 می باشد. چنانچه یورو بتواند به سلامت از این منطقه عبور کند، سطح مقاومت بعدی 1.0780 خواهد بود.

همینطور که مشاهده می کنید جفت ارز یورو به دلار امریکا موفق شده از پایین ترین میزان خود در سه ماه گذشته فاصله بگیرد و اولین روز هفته کاری بازار فارکس را صعودی شود.

البته حرکت صعودی این جفت ارز به خاطر اصلاح شاخص دلار از بالاترین میزان خود در شش ماه گذشته و عدم مومنتوم در بازار می باشد.

همینطور که در جریان هستید این هفته قرار است خبرهای مهمی مانند نشست بانک مرکزی اروپا، انتشار شاخص تورم مصرف کننده (CPI) و شاخص تورمی PPI انجام شود.

اگر تحلیل هفتگی دیروز جفت ارز یورو به دلار را بخوانید درباره سیاست های اخیر بانک مرکزی اروپا و فدرال رزرو توضیحات بیشتری دریافت خواهید کرد.

ولی همین قدر کافی است که بدانید گمانه زنی ها درباره ادامه سیاست های انقباضی از سمت فدرال رزرو به این جفت ارز اجازه نخواهد داد تا آنطور که باید قدرت نمایی کند.

علاوه بر این عدم شفافیت از سمت مقامات بانک مرکزی اروپا نیز باعث شده تا گاوهای جفت ارز EURUSD علاقه چندانی برای سرمایه گذاری روی یورو نشان ندهند.

همین عدم شفافیت، جلوی سرمایه گذاری روی یورو را تا نشست مهم ECB در این هفته خواهد گرفت.

.

تحلیل سایر جفت ارزهای فارکس


ارسال دیدگاه


2 دیدگاه

  • comments

   جلال
   ، 31 مرداد 1401

   سلام ،یورو بسیار از آنچه در تحلیل شما اومده سقوط کرد ،پیشبینی بازار فارکس خیلی سخته.

  • comments

   کارشناس وبسایت دنیای ترید ، 01 شهریور 1401

   درود بر شما دوست عزیز اولا مرسی که وبسایت دنیای ترید رو انتخاب کردید دوما اگر همین الان سری به جفت ارز یورو به دلار بزنید، مشاهده خواهید کرد که قیمت حال حاضر مارکت دقیقا بین همین سطوحیه که پیش بینی کردیم. ما سطح حمایتی 0.9950 و 0.9900 رو پیش بینی کرده بودیم و مارکت تا 0.9926 ریزش کرده یعنی بین این دو سطح مهم حمایتی. پرسود باشید.