بهترین تریدرهای جهان در سال 2024 چه کسانی هستند؟ راز موفقیت آنها چیست؟
فارکس

بهترین تریدرهای جهان در سال 2024 چه کسانی هستند؟ راز موفقیت آنها چیست؟

به راستی رمز موفقیت بهترین تریدرهای جهان چیست؟ تریدرهای اندکی جزو بهترین تریدرهای جهان هستند. موفقیت در ترید فرمول، ورد یا معجون خاصی ندارد. اما دستورالعملی وجود دارد که با به کار بردن آن در طول زمان، می‌توان موفقیت در ترید را لمس کرد. اما بهترین راه، مشاهده‌ی تجربیات و زندگی بهترین تریدهای جهان است. 

 

موفق شدن در هر کاری، نیازمند آموزش و آگاهی، تمرین، پشتکار و شهامت است. ما با بررسی تجربیات و زندگی 5 مورد از موفق ترین تریدرهای جهان، عادات مهم آن ها برای موفقیت را پیدا کرده‌ایم و حالا قصد داریم آن را با شما در میان بگذاریم. تریدر شدن یک موهبت الهی نیست. بلکه با تمرین این عادت‌ها به دست می‌آید. پس شما هم مثل این میلیاردها با تکرار این عادت‌ها می‌توانید تریدر موفق باشید.

 

چه تعداد از معامله گران فارکس موفق هستند؟

به نظر شما معامله گران بزرگ دنیا چه چیزی دارند که آنها را از دیگر تریدرها، متمایز می‌کند؟

 

یک آمار بسیار معتبر نشان می‌دهد که حدود 90 درصد از تریدرهای جهان، موفق نمی‌شوند! حتی برخی رسانه‌ها این آمار را 95 درصد اعلام می‌کنند.

 

شاید با خواندن این آمار شوکه شده باشید! یا شاید هم با خودتان می‌گویید که احتمالا این شغل مناسب من نیست! اما صبر کنید! دلیل شکست در معاملات به نحوه نگرش آنها، عملکرد ضعیف، آموزش ندیدن، تمرین نکردن در فضای دمو، نداشتن انضباط و استراتژی شخصی و بسیاری چیزهای دیگر برمی‌گردد.

مطالعه این مقاله پیشنهاد می‌شود: بررسی 7 علت اصلی شکست در معاملات

پس چه چیزی آن 5 تا 10 درصد دیگر را از سایر معامله گران جدا می‌کند؟

احتمالا با خودتان فکر می‌کنید که اگر تنها 5 تا 10 درصد تریدرهای فارکس موفق هستند حتما این معامله گران باید نوابغ بی‌نظیری باشند و یا خداوند به آنها ویژگی‌های بی‌نظیری را عطا کرده باشد. عجله نکنید! در ادامه این مقاله، به نکاتی طلایی درباره دلیل موفقیت این گروه اقلیت در فارکس، خواهیم پرداخت.

آیا بهترین تریدرهای جهان پولدارترین هستند؟

قبل از اینکه کمی جلوتر برویم می‌خواهبم تا شما هم با تعریف موفقیت در بازارهای مالی و فارکس آشنا شوید. به محض اینکه صحبت از موفقیت می شود احتمالا ذهن شما نیز معطوف به تریدرهایی می‌شود که فقط قادرند خوب پول دربیاورند!

ولی باید به شما بگوییم که منظور ما از موفقیت اصلا پول نیست. چیزهای خیلی زیادی وجود دارد که یک تریدر را موفق می‌کند. 

 

بهترین معامله گران کسانی هستند که عاشق کارشان هستند و با شور و شوق زیادی روزشان را آغاز می‌کنند و در نتیجه احساس خوشبختی را هر روز تجربه می‌کنند. در حقیقت آنها عاداتی را درون خودشان پرورش داده‌اند که باعث موفقیت و وجه تمایزشان با دیگر معامله گران می‌شود. 

 

اما به این نکته هم توجه داشته باشید که برای ورود به بازار فارکس نیاز به سرمایه اولیه زیاد نیست. در لیست بزرگترین تریدرهای جهان کسانی هستند که از صفر شروع کردند. در ادامه با 5 تریدر موفق جهان آشنا می‌شوید. شما می‌توانید چیزهای زیادی از ان‌ها بیاموزید.

بهترین تریدرهای فارکس که میلیاردر شدند

بازار فارکس هم مثل دیگر بازارهای جهان از عده‌ای افراد حرفه‌ای و به نام تشکیل شده است. به عنوان نمونه هر وقت سخن از بهترین سرمایه گذاری اکنون جهان می‌شود همه به یاد فرانکلین گراهام و وارن بافت می‌افتند.

هر زمان کسی درباره شطرنج سخنی به میان می آورد کسی نیست که به یاد گری کاسپاروف روسی نیفتد. این مساله در بازار فارکس نیز صادق است. در این قسمت مقاله قصد داریم تا شما را با برخی از نوابغ سرمایه گذاری و معامله گری آشنا کنیم.

نابغه فارکس: جورج سوروس (George Soros) 

بی شک بهترین معامله‌گر بازار فارکس جورج سوروس، سرمایه‌دار و متفکر مشهور است. وی متولد 1931 و اهل مجارستان است. هیچ تریدر حرفه‌ای نیست که درباره ترید جادویی سوروس در سال 1992 زمانی که از فروش پوند انگلستان میلیاردها دلار به جیب زد، نداند. 

از جورج سوروس به عنوان کسی که بانک مرکزی انگلستان را ورشکست کرد یاد می‌کنند!

جورج سوروس بهترین تریدر فارکس در سال 2024

جورج سوروس، تجربیات و استراتژی پولساز خود را درباره موفقیت و سرمایه‌گذاری در مشهورترین کتابش «کیمیای مالی» (به انگلیسی The Alchemy of Finance) به اشتراک گذاشته است. وی در این  کتاب درباره مفاهیمی مانند تئوری تحلیل تکنیکال، نظریه اصلاح بازار بحث می‌کند. در ادامه، به چهار رمز موفقیت کلیدی جورج سوروس اشاره می شود:

 1. تحلیل عمیق: از نظر سوروس تحلیل صحیح و درک عمیق از رویدادها و موقعیت‌ها، کلید موفقیت در سرمایه‌گذاری است.
 2. مدیریت ریسک: سوروس معتقد است که شناخت و مدیریت درست ریسک‌ها، تفاوت بین سرمایه‌گذاران موفق و شکست خورده را ایجاد می‌کند. باید میان ریسک و ریوارد، تعادل مناسبی ایجاد کنیم و از تنوع سرمایه‌گذاری بهره ببریم.
 3. قدرت تصمیم‌گیری: سوروس باور دارد که قدرت تصمیم‌گیری صحیح در شرایط دشوار و پیچیده، یکی از صفات کلیدی برای رسیدن به موفقیت است. او تأکید می‌کند که باید براساس داده‌های موجود و تحلیل کمی و کیفی تصمیم‌های عقلانی بگیریم.
 4. یادگیری مداوم: از نظر سوروس باید همواره در حال یادگیری و به‌روزرسانی دانش خود باشیم، زیرا با تجربه و آموخته‌های جدید، می‌توانیم بهترین تصمیم‌ها را بگیریم و در بازار سرمایه عالمانه عمل کنیم.

میلیاردر بازار فارکس: جیمز سایمونز (James Simmons)

میلیاردر بعدی جیمز سیمونز (James Simmons) است. وی یکی از بهترین روسای موسسات مالی و سرمایه گذاران حال حاضر جهان است. در واقع ایشان را به عنوان موفق ترین مدیر موسسات سرمایه گذاری می‌شناسند. در زمان رکود و بحران مالی سال 2008 که تقریبا همه معامله گران می‌نالیدند و در ضرر بودند، جیمز موفق شد بخش اعظمی از سرمایه خود را بازگرداند. تخمین زده میشود 80 درصد از سرمایه خود را بازگرداند و به اینطور ثابت کرد که یک مدیریت ریسک درست و حسابی در بدترین بازارها معجزه می‌کند!

جیمز سایمونز بهترین تریدر فارکس 2024

در کتابی به نام جادوگران بازار (به انگلیسی: Market Wizards)، مصاحبه‌هایی با تریدرهای موفق از جمله جیمز سایمونز انجام شده که وی در آن درباره روش‌ها، استراتژی‌ها و فلسفه‌ی سرمایه‌گذاری خود صحبت می‌کند.

طبق این کتاب، سه مورد کلیدی از رمزهای موفقیت جیمز سایمونز را عبارتند از:

 1. آموزش: جیمز سایمونز تأکید می‌کند که برای موفقیت در بازارهای مالی، باید زمان و انرژی زیادی را صرف یادگیری و به‌روزرسانی مستمر دانش و روش‌های مربوطه کنید.
 2. مدیریت ریسک: سایمونز معتقد است برنامه‌ریزی موفق برای کنترل ریسک و استفاده از روش‌های مدیریت سرمایه می‌تواند دستاوردهای بزرگی برای تریدر به ارمغان بیاورد.
 3. درک پرایس اکشن و قدرت های بازار: سایمونز بر درک پرایس اکشن تأکید دارد. او استفاده از ابزارهای تحلیلی، نمودارها، شاخص‌ها و الگوهای قیمتی را از بایدهای تریدری می‌داند.

الگوی صبر در ترید: استانلی دراکن میلر (Stanley Druckenmiller)

سومین تریدری که در لیست ما قرار دارد استانلی دراکن میلر (Stanley Druckenmiller) امریکایی است. وی مدیریت یکی از شرکت‌های چند میلیارد دلاری در فارکس را بر عهده دارد و در حال حاضر یکی از بهترین تریدرهای جهان است. پیش از اینکه وی مستقلا شرکت سرمایه گذاری خود را راه اندازی کند بهترین معامله‌گر در تیم جورج سوروس بوده است.

استانلی نیز در معامله بسیار بزرگ سال 1992 و فروش پوند انگلستان سهیم بود. وی یکی از بزرگترین سخنرانان در رویدادهای بزرگ بین‌المللی مثل نشست‌های جهانی اقتصاد و کنفرانس‌های بزرگ است. وقتی دراکن میلر صحبت می‌کند تمام سرمایه گذاران سرا پا و با جان دل به سخنان وی گوش می‌سپارند.

استانلی بهترین تریدر فارکس 2024

جالب است که در سخنرانی‌های وی، درست مانند سایر تریدرهای بزرگ جهان تأکید بر سه اصل خودنمایی می‌کند:

 1. آموزش تحلیل،
 2. مدیریت ریسک،
 3. صبر و حوصله برای یافتن موقعیت های خوب معاملاتی،
 4. قدرت تصمیم گیری سریع بر اساس داده ها.

بیل لیپشوتس (Bill Lipschutz)، بزرگترین شکست خورده اما میلیارد فارکس!

تریدر حرفه‌ای بعدی لیست ما بیل لیپشوتس (Bill Lipschutz) است. بیل لیپشوتس دارای تجربه‌ای چشمگیر در بازارهای مالی است. او بیش از سه دهه در زمینه معاملات مالی فعالیت کرده است و در طی این مدت، تجربیات زیادی در مورد رفتار بازارها و روند قیمت‌ها کسب کرده است.

بهترین تریدر فارکس 2024

بیل به این مشهور است که موفق می‌شود 12.000 دلار امریکا را به 250.000 دلار تبدیل کند و سپس تمام سرمایه خود را از دست می‌دهد. جالب است بدانید که وی تمام پولش را تنها در یک ترید از دست داد!

بیل بعد از این شکست تلخ درس بسیار گران‌بهایی درباره مدیریت ریسک می‌آموزد و سپس به دانشگاه می‌رود تا در دوره MBA تحصیل کند. پس از گذراندن این دوره، به برادران سلیمان می‌پیوندد و شرکتی در راستای معاملات ارزی تاسیس می‌کند. بعد از آن بیل به تنهایی و برای خودش شرکت مدیریت سرمایه گذاری Hathersage را راه اندازی کرد.

بر اساس داده های نشریات موفقیت، تخمین زده شده است که درآمد او تا به امروز در حدود 300 میلیون دلار در سال است.

بروس کاونر (Bruce Kovner): میلیاردری که از صفر شروع کرد

آخرین نابغه ترید فارکس در لیست ما بروس کاونر (Bruce Kovner) است. بروس در سال 1945 دیده به جهان گشود و الان یکی از بهترین مدیران موسسات و صندوق‌های مالی بین‌المللی است. وی وقتی جوانی 32 ساله بود، شرکت Caxton را تاسیس کرد.

بهترین تریدر فارکس در سال 2024

 

کاونر پولدار نبود؛ شاید تعجب کنید سرمایه‌ی اولیه وی توسط اعتباری که در کارت اعتباری اش بود تأمین شد. به زبانی ساده وی با کردیت کارت خود توانست این مبلغ ناچیز اولیه را فراهم کند. همان طور که می‌دانید بانک‌ها و مؤسسات مالی به اشخاص حقیقی و حقوقی کارت اعتباری یا Credit card می‌دهند و دارنده می‌تواند تا سقف معینی که توسط بانک تعیین می شود خرید کند و بهای آن را بعداً بپردازد.

بروس در یک معامله قرارداد آتی مقداری لوبیا خرید و با این معامله 20.000 دلار امریکا به جیب زد. امروزه صندوق Caxton با بیش از 14 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت یکی از موفق ترین صندوق‌های سرمایه گذاری در جهان است.

فراموش نکنید که معامله گران بسیار زیاد دیگری نیز وجود دارند که موفق شده‌اند قله‌های وال استریت را فتح کنند. نکته‌ای که برای ما و شما مهم است این است که وجه تمایز این تریدرهای بزرگ را با بقیه معامله گران بدانیم.

رمز موفقیت بهترین تریدرهای جهان

یادتان باشد هیچ قرص، آمپول یا دوای جادویی وجود ندارد که این نوابغ میلیارد دلاری استفاده کرده باشند و شما از آن بی خبر باشید. یادتان باشد که مارکت درست مثل یک اقیانوس است و تریدرها موج سوار. این موج سواری نیاز به کمی استعداد، تعادل، صبر، استفاده از ابزار مناسب، روانشناسی و غیره دارد.

حال سوال اینجاست که کدام انسان عاقل است که درون یک دریای طوفانی و پر از کوسه‌های خطرناک موج سواری کند؟!

اولین رمز مشترک بین تمام تریدرهای جهان کسب دانش و آگاهی و شروع به یادگیری است. در واقع دانش، کلید موفقیت در هر زمینه و درست نقطه مقابل جهل و نادانی است. منظور کلی ما از یادگیری و آموزش دیدن، تحلیل تکنیکال، تحلیل فاندامنتال و روانشناسی مارکت است.

در ادامه به توضیح نکات طلایی می‌پردازیم که چکیده تجربه اکثر تریدرهای حرفه‌ای و موفق بازار است. بعد از یادگیری گام اول زمان به کارگیری و استفاده از علم و دانشی است که کسب کرده‌اید. شما باید یک حساب مجازی و غیر واقعی با یک بروکر خوب و قابل اعتماد که تمام مجوزهای لازم را در اختیار دارد باز کنید.

مطالعه این مطلب پیشنهاد می شود: 5 نکته سرمایه گذاری که هر تریدر فارکسی باید آن را بداند

بزرگترین مهارت بهترین تریدرهای جهان: ترید نه قمار!

فراموش نکنید که بازار فارکس جای قمار کردن نیست!

معامله گران موفق هرگز به صرف اینکه فقط معامله‌ای کرده باشند، وارد بازار نمی‌شوند. اگر فرصت معاملاتی مطابق با استراتژی‌شان پیدا کنند، ترید می‌کنند در غیر این صورت هرگز وارد مارکت نمی‌شوند.

 

یکی از بزرگترین مهارت‌هایی که تریدرهای موفق یاد گرفته‌اند این است که آنها به خوبی می‌دانند ضرر کردن بخش بزرگی از مارکت است. ولی تفاوت آنها با تازه کارها در این است که حرفه‌ای‌ها یاد گرفته‌اند چطور ضررهایشان را کم و سودهایشان را زیاد کنند.

 

یکی از بزرگترین تفاوت‌های معامله گران موفق و ماهر بالا بردن دانش و آگاهی از طریق یادگیری تحلیل تحلیل تکنیکال فارکس، تحلیل فاندامنتال فارکس و  است.

یادتان باشد این افراد موفق به دنیا نمی‌آیند؛ بلکه آنها شروع به آموزش مهارت‌هایی می‌کنند که دیگران حاضر نیستند بهای یادگیری آنها را بپردازند. شما هم می‌توانید با قرار گرفتن در مسیر درست به یک تریدر موفق تبدیل شوید. 

چگونه به بهترین تریدر تبدیل شویم؟ (توصیه بزرگترین تریدرهای جهان)

بی شک هر تریدی برای پولدار شدن وارد بازار فارکس می‌شود، ولی فقط تعداد بسیار اندکی هستند که این مسیر را با تمام چالش های پیش رویش با موفقیت طی می‌کنند.

بسیاری از معامله گران حرفه ای بازار بر این باورند که برای تبدیل شدن به یک تریدر موفق و سودده باید یک سری عادت های خوب را در خودمان پرورش دهیم. 

بهترین تریدرهای جهان در سال 2022

به خاطر داشته باشید که برای موفق شدن در هر کاری باید آموزش دید، زحمت کشید و از شکست‌ها درس گرفت و ناامید نشد. در این قسمت شما را با قوانین معامله گری بهترین تریدرهای جهان آشنا کنیم. فراموش نکنید که این اصول و قانون ها فقط زمانی برای شما کار می کنند که همه آنها را با هم انجام دهید.

1- خودشناسی

هزاران سال پیش سردر معبد دلفی در یونان باستان با این جمله بسیار زیبا و گرانقدر مزین شده بود: خودت را بشناس.

این راهکار یا توصیه ارزشمند در جاهای بسیاری کاربرد دارد به خصوص در بازارهای مالی. در واقع می توان از آن به عنوان یک پیش مرحله نام برد یعنی قبل از رسیدن به مرحله اول شما باید سعی کنید خودتان را خوب بشناسید.

مطالعه این مطلب پیشنهاد می‌شود: روانشناسی بازار فارکس

قبل از حرکت از مرحله نوآموزی به مسیر حرفه ای شدن باید تیپ شخصیتی معاملاتی خودتان را بشناسید؛ آیا قصد دارید در این بازار اسکالپ کنید یا دوست دارید یک معامله گر روزانه باشید که تا پایان شب تمام پوزیشن های خود را بسته است.

آیا دوست دارید یک تردید میان مدت باشید یا بلند مدت که هفته ها و ماه ها پوزیشن هایش باز است؟ آیا یک فرد ریسک پذیر هستید یا ریسک گریز؟ چقدر از سرمایه شما آزاد است و می توانید آن را بدون نگرانی وارد بازارهای مالی کنید؟ چقدر می‌توانید برای تریدهایتان زمان بگذارید؛ تمام وقت، پاره وقت و یا چیزی بین این دو؟

چقدر بازده در سال نیاز شما را برآورده می‌کند؟ آیا معامله‌گر صبوری هستید یا تحمل اضطراب‌های ناشی از تریدهای روزانه را ندارید؟ آیا شخص فعالی هستید و یا در تصمیم‌گیری‌هایتان زیاد تعلل می‌کنید؟ 

اینها فقط شمه ای از پایه ای ترین نکات خودشناسی در بازارهای مالی است که برای ترقی و پیشرفت باید پاسخ تمام شان را پیدا کنید.

2- آموزش صحیح 

شما باید حداقل به تحلیل تکنیکال و فاندامنتال کاملاً مسلط باشید! اولین گامی که باید برای موفق شدن در این وادی بردارید آموزش دیدن است؛ آن هم نه هر آموزشی، بلکه یک آموزش درست و حسابی! برای این کار راه های بسیار زیادی مانند: کتاب خواندن، معلم خصوصی یا شرکت در سمینار، کلاسهای آموزشی یا خریدن بسته های آموزشی ارزشمند. شما باید یکی از آنها را انتخاب کنید! آموزش های شما شامل: تحلیل تکنیکال، تحلیل بنیادی، روانشناسی مارکت، ارتباط بین بازارها، مدیریت ریسک، نحوه عملکرد بازارهای مالی، نحوه انتخاب یک بروکر معتبر و غیره می شود. 

3- داشتن یک استراتژی معاملاتی

پس از پیمودن گام اول و دوم، حال باید یک استراتژی مناسب شخص خودتان داشته باشید. استراتژی شما باید تمام این موارد را پوشش دهد: چه نوع شخصیتی دارید؛ آیا اهل ریسک هستید یا خیر؟ 

تریدرهای حرفه ای یک سیستم معاملاتی مناسب با شخصیتشان دارند. برای مثال اینکه چه نوع تریدری می‌خواهید باشید: اسکالپر و کوتاه مدت، میان مدت و یا سرمایه گذار بلند مدت. اینکه چه زمانی، با چه پوزیشن سایزی وارد معامله شوید، سود یا زیان شما به چه حدی رسید از معامله خارج شوید، همه و همه استراتژی شما را می‌سازد.

 

مهم ترین عادت بهترین تریدرهای جهان: استراتژی شخصی

از آنجایی که فارکس یک شغل بدون مدیر است، امکان اینکه شما خیلی از اصول بازار را زیر پا بگذارید بسیار زیاد است. بهترین تریدرهای جهان نه تنها استراتژی خاص و شخصی خودشان را دارند، بلکه همیشه به آن استراتژی پایبند هستند. 

 

با این اطلاعات باید بتوانید برای خودتان یک پلن و یا نقشه معاملاتی درست و حسابی طرح ریزی کنید. این پلن معاملاتی می تواند شامل: نقطه ورود، نقطه خروج، مدیریت سرمایه و غیره باشد. به خاطر داشته باشید که بازارهای مالی به کسانی سود می رساند که قوانین آن را رعایت کنند.

4- انتخاب یک بروکر معتبر و باز کردن یک حساب دمو

گام مهم بعدی این است که بتوانید بر اساس منطقه جغرافیایی که زندگی می کنید یک بروکر معتبر انتخاب کنید و برای شروع کار یک حساب معاملاتی دمو یا مجازی باز کنید. سپس نوبت آزمایش کردن پلن معاملاتی است که در گام قبلی طراحی کرده اید.

مطالعه این مطلب پیشنهاد می‌شود: بهترین بروکر برای ایرانیان

5- داشتن یک ژورنال معاملاتی

تریدینگ ژورنال شخصی خود را داشته باشید و هر روز آمار تریدهای خود را در آن وارد کنید؛

حرفه‌ای‌های بازار واقع‌بین و مسئولیت‌پذیر هستند و اکثر آنها یک ژورنال معاملاتی برای ثبت تمام تریدهایشان دارند تا بتوانند الگوهای مخربشان را کشف کرده و از انجام اشتباهات تکراری، خودداری کنند.

حال که تا اینجای کار خوب پیش رفته اید نوبت طراحی یک ژورنال معاملاتی است. منظور از ژورنال یک دفترچه درست و حسابی برای یادداشت کردن دلایل تریدهای تان است. به عنوان مثال چه شد که فلان پوزیشن را باز کردید؛ آیا در حال گرفتن انتقام بودید یا طبق پلن معاملاتی تان عمل کردید؟ آیا دلیل ضرر کردنتان ترید بیش از حد و افراطی بود یا خیر و مسایلی از این قبیل.

6- باز کردن یک حساب واقعی

اگر تمام گام های قبلی را درست برداشته باشید و حداقل 6 ماهی برآیند معاملات شما سودده بوده باشد نوبت باز کردن یک حساب معاملاتی واقعی نزد یک بروکر است. به خاطر داشته باشید که درک تمام نکات و قوانین بالا و به کارگیری همه آنها با هم می تواند شما را تبدیل به یک تریدر موفق و سودده کند.

یادتان باشد که در ابتدای این قسمت به شما گفتیم: کارایی این قوانین با هم است و بکارگیری برخی و حذف بعضی دیگر شما را به جایی نمی رساند.

7- مدیریت ریسک

اصول مدیریت ریسک در ترید را به درستی رعایت کنید.

تمام معامله گران حرفه‌ای یک دستورالعمل بسیار ساده دارند که خودشان را ملزم به اجرای آن می‌کنند. آنها تمام ریسک‌هایشان را مدیریت می‌کنند، برای تمام معاملاتشان حد ضرر می‌گذارند و هرگز با بیشتر از 2 تا 3 درصد سرمایه‌شان وارد معامله‌ای نمی‌شوند. آنها نحوه استفاده از اهرم یا لورج‌ها را خوب می‌دانند و هرگز تمام سرمایه‌شان را به خطر نمی‌اندازند.

اگر تجربه سومین تریدر حرفه‌ای ما؛ استانلی را به یاد داشته باشید می‌دانید که ایشان تمام سرمایه خود را به خاطر نگذاشتن حد ضرر از دست داد. 

8- داشتن نظم و انضباط

بعد از مشاهده نتایج آزمون و خطاها در فضای غیر واقعی، نوبت داشتن نظم و انضباط در معامله‌هایتان است. اینکه دید شما به بازار فارکس چیست، در نحوه تریدهای شما بسیار اهمیت دارد. آیا فارکس را مثل قمار کردن می‌بینید و یا واقعا قصد دارید یک تریدر حرفه‌ای باشید؟ 

9- چک کردن تقویم اقتصای فارکس

قبل از ترید حتماً تقویم اقتصادی را چک کنید. اخبار مهم همیشه روند بازار را تغییر داده‌اند. نشست‌های بانک مرکزی آمریکا، انتشار گزارش های تاثیرگذار در بازار فارکس، همه و همه در قویم اقتصادی فارکس لیست می‌شوند.

10- ترید در وقت مناسب

در بهترین ساعت‌های فارکس ترید کنید. در این ساعت‌ها به علت حجم معاملات بالا، نوسانات زیادی وجود دارد و امکان دست یابی به هدف شما بالاست.

11- صبور بودن

یکی از مهارت‌های بزرگ معامله گری صبر کردن است. چه بسیارند معامله گرانی که به شدت عجول هستند و هنوز معامله‌شان به ثمر نرسیده از پوزیشنی که در سود است خارج می‌شوند. این گروه از معامله گران که بسیار هم زیاد هستند همان افرادی هستند که اگر گیاهی بکارند، هر روز خاک اطراف آن گیاه را زیر و رو می‌کنند و با تعجب از عدم رشد گیاه، در آخر از انجام آن کار منصرف می‌شوند.

12- مدیریت احساسات

یکی دیگر از مهارت‌های بزرگ معامله گران موفق احساساتی عمل نکردن است. بازارهای مالی به خصوص مارکت فارکس جای تریدرهای احساساتی نیست. اگر شما به عنوان یک معامله‌گر حرفه‌ای استراتژی خودتان را داشته باشید هرگز با نوسانات بازار به هم نمی‌ریزید.

نتیجه گیری

اگر قصد دارید مثل بهترین تریدرهای فارکس در این بازار ماندگار شوید، اگر فارکس را به چشم یک ماشین قمار و پول‌سازی که قرار است شما را یک شبه ثروتمند کند نگاه نمی‌کنید، پیام واضح و شفاف این مقاله را که حاصل ساعت‌ها تلاش تیم کارشناسان دنیای ترید و سال‌ها تجربه معامله گران حرفه‌ای جهان است، به خوبی دریافت کرده‌اید.

حال که با برخی از بهترین تریدرهای حرفه‌ای و قسمت مهمی از رموز پولدار شدن آنها آشنا شدید، زمان آن است که بروید و این تجارب ارزنده را امتحان کنید.

مطمئن باشید با بکارگیری اصول ساده‌ای که مطالعه کردید، زندگی مالی شما عوض خواهد شد. فراموش نکنید که افرادی که جزو 5 تریدر برتر دنیا هستند، از ابتدا موفق به دنیا نیامده‌اند؛ بلکه با تمرین و تکرار خودشان را تبدیل به افرادی حرفه‌ای کرده‌اند.

ارسال دیدگاه


14 دیدگاه

مطالب مرتبط