آخرین اخبار ارز شیبا + نمودار و قیمت لحظه‌ای SHIB
اخبار ارز دیجیتال

آخرین اخبار ارز شیبا + نمودار و قیمت لحظه‌ای SHIB

شیبا اینو (SHIB) یکی از سه میم کوین بسیار محبوب است که به محض راه‌اندازی در تابستان 2020، قاتل دوج کوین نام گرفت. این ارز رشد سریعی را تجربه کرد و اکنون در لیست 20 ارز بزرگ از لحاظ ارزش بازار جای دارد. شیبا اینو جامعه بسیار بزرگی دارد و اخیراً فالوورهای توییترش از مرز 3 میلیون نفر عبور کرده است. نفوذ SHIB در دنیای واقعی روز به روز بیشتر می شود: amc بزرگترین سینمای زنجیره ای جهان، بازار رابین هود، شرکت‌های بزرگ آمریکایی و ... نمونه‌هایی از گسترش نفوذ این ارز در زندگی روزمره ما هستند. ما در بخش ارز دیجیتال وب سایت دنیای ترید، مهم ترین اخبار روز شیبا را انعکاس می‌دهیم. با دنبال کردن صفحه ثابت اخبار شیبا اینو، از آخرین اتفاقات SHIB با خبر شوید تا بتوانید به موقع در پوزیشن خرید یا فروش قرار گیرید.

شما همچنین می توانید نمودار، قیمت لحظه ای، جدول رنک و ارزش بازار شیبا اینو را در بالای این صفحه ملاحظه فرمایید.

آخرین اخبار شیبا (5 اسفند 1401) | 🔥کاهش نرخ توکن سوزی در آستانه راه اندازی شیباریوم 

امروز نرخ توکن سوزی شیبا نسبت به روز گذشته، بسیار کاهش یافت. در مجموع، توکن سوزی امروز 20 درصد کمتر از توکن سوزی روز گذشته بود.

اما گمانه زنی‌ها حاکی از آن است که این کاهش چشمگیر نرخ توکن سوزی به علت نوسانات اخیر قیمت است. از 9 فوریه تاکنون، قیمت ارز SHIB چندین افزایش و کاهش عمیق را تجربه کرده است که در مجموع، به رشد تقریبی  10 درصدی منتهی شده است.

همچنین راه اندازی شیباریوم (shibarium) در این هفته توسط بسیاری از رسانه‌های ارز دیجیتال، به عنوان یکی از اصلی ترین علت‌های کاهش نرخ توکن سوزی گزارش شده است.

گفتنی است راه‌اندازی بلاکچین شیباریوم به عنوان نقطه‌ی عطفی در نقشه‌ی راه شیبا اینو تعریف شده است. انتشار نسخه‌ی بتا شبکه شیباریوم به طور رسمی توسط شیتوشی، توسعه دهنده اصلی شیبا اعلام شده است، اما هنوز قطعیت این رویداد موضوع مورد بحث میان اعضای جامعه‌ی شیبا اینو است. طبق نقشه‌ی راه شیبا  اینو، قرار بود نسخه‌ی بتا شیباریوم تا پایان سال 2022 فعال شود. اما این رونمایی به تأخیر افتاد.

در صورت راه‌اندازی این شبکه یک افزایش قیمت برای شیبا اینو پیش بینی می‌شود.

 

سوالات متداول (FAQ)

 شیبا اینو (Shiba Inu) چیست؟

شیبا اینو با علامت اختصاری SHIB یک توکن ERC-۲۰ مبتنی بر اتریوم است؛ این ارز دیجیتال، بلاک‌چین اختصاصی ندارد و به‌عنوان یک توکن روی بلاک‌چین اتریوم راه‌اندازی شده است. SHIBA یکی از ارزان‌ترین ارز‌های دیجیتال است و به همین دلیل، خرید و سرمایه‌گذاری در آن برای اکثر افراد امکان‌پذیر است. به طور کلی رمزارزها ازجنبه‌های مختلفی، به گروه‌های گوناگونی طبقه‌بندی می‌شوند. می‌توان از میان این دسته بندی‌ها به آلت کوین‌ها، استیبل کوین‌ها و میم کوین‌ها (Meme Coin) اشاره کرد. باید بدانید که شیبا یک میم کوین است.

میم کوین چیست؟

میم کوین‌ها با الهام‌گیری از شوخی‌های تصویری در فضای مجازی با تاثیر از اینفلوئنسرها ایجاد شدند. چهار سال پس از ظهور بیت کوین، قیمت این رمزارز به بالای هزار دلار رسید و بحث ارز‌های دیجیتال کاملا جدی دنبال می‌شد. توسعه‌دهندگان بر این باور بودند که موضوع کریپتو، بیش از حد جدی گرفته شده‌ است و نگاه به رمزارز‌ها صرفا به عنوان پول اشتباه است. همین دلیل کافی بود تا میم کوین‌ها متولد شوند.

شیبا اینو در لغت به چه معناست؟

 شیبا اینو نام یک نژاد ژاپنی سگ است. سگ شیبا اینو به خاطر داشتن چهره بانمک و خندان خود، خارج از دنیای ارزهای دیجیتال و در فضای مجازی شهرت و محبوبیت ویژه‌ای پیدا کرده و به یک میم اینترنتی تبدیل شده است که از آن برای ابراز احساسات در رویارویی با یک اتفاق عجیب استفاده می‌کنند.

با توضیحات ذکر شده و با به بهره‌گیری از نام و تصویر این سگ، شیبا اینو به عنوان یک «میم‌ کوین» شناخته می‌شود. 

از کدام صرافی شیبا بخریم؟

خرید و فروش شیبا در حال حاضر به وسیله صرافی‌های خارجی و ایرانی امکان‌پذیر است. تقریباً تمام صرافی‌های ایرانی ارز شیبا را در لیست خود قرار داده‌اند. در لیست زیر، بهترین صرافی‌های مناسب برای ایرانیان به منظور خرید شیبا را مشاهده می‌کنید.

  1. CoinEx
  2. KuCoin
  3. Bitfinex
  4. Gate.io
  5. Kraken
  6. Huobi Global

کیف پول‌های ارز دیجیتال شیبا اینو

  1. Trust Wallet
  2. MetaMask

آینده SHIB: پیش بینی قیمت شیبا اینو

تمامی سایت‌های پیش‌بینی قیمت، تا پایان سال 2022 و همچنین تا 5 سال آینده برای شیبا رشد مثبت پیش‌بینی می‌کنند. در زیر پیش‌بینی عددی مهم‌ترین سایت‌های ارز دیجیتال را ببینید:

وب سایت پرایس پردیکشن (Price prediction): با توجه به پیش‌بینی قیمت شیبا اینو و تحلیل تکنیکال آن، در سال 2022 انتظار می‌رود قیمت SHIB از سطح متوسط 0.00001359 دلار عبور کند. حداقل ارزش مورد انتظار شیبا اینو تا پایان سال جاری باید 0.00001307 دلار باشد. علاوه بر این SHIB می‌تواند به حداکثر سطح قیمتی 0.00001501 دلار برسد.

وب سایت ولت اینوستر (walletinvestor): از نظر وب سایت ولت اینوستر، SHIB می‌تواند یک گزینه سرمایه‌گذاری سودآور باشد. بر اساس پیش‌بینی‌های این وب سایت، افزایش قیمت در بلندمدت انتظار می‌رود و پیش‌بینی قیمت برای سال 2027، 0.000121 دلار آمریکا است. با سرمایه‌گذاری 5 ساله، انتظار می‌رود این مبلغ حدود +916.81٪ افزایش قیمت پیدا کند.