راهنمای قدم به قدم تبدیل نات کوین به ریال از ربات تا حساب بانکی
اخبار ارز دیجیتال

راهنمای قدم به قدم تبدیل نات کوین به ریال از ربات تا حساب بانکی

حالا که نات کوین در بیش از 50 صرافی ایرانی و خارجی لیست شده، خرید و فروش آن به راحتی در دسترس است. اگر در این مدت این بازی محبوب تلگرامی را انجام می‌دادید، حالا وقت دریافت پاداش است. شما به راحتی می‌توانید با اجرای دستورالعملی که اینجا آمده، در کمتر از چند دقیقه نات کوین‌های خود را از ربات تلگرامی به یک صرافی ارز دیجیتال انتقال بدهید و سپس تبدیل به ریال کنید. 

راهنمای مرحله به مرحله فروش نات کوین

نات کوین در تاریخ 11 می (22 اردیبهشت) با فعال شدن دکمه‌ی Claim به صورت مستقیم برای همه‌ی اعضا قابل برداشت شده است. روز 16 می (27 اردیبهشت) بزرگترین صرافی جهان، صرافی بایننس این ارز را برای اولین بار در لیست ارزهای خود قرار داد و به طور رسمی خرید و فروش نات کوین آغاز شد. در حال حاضر بیشتر صرافی‌های معتبر، از جمله صرافی‌های ایرانی این ارز را لیست کرده‌اند و شما می توانید با انجام چند کار ساده، نات کوین‌های خود را به فروش برسانید.

برای نقد کردن نات کوین مراحل زیر را انجام دهید:

1. زدن دکمه Claim در ربات تلگرام 

به ربات نات کوین بروید و روی دکمه‌ی Claim کلیک کنید.

مرحله اول فروش نات کوین - زدن دکمه CLAIM در ربات

2. دانلود و نصب اپلیکیشن کیف پول تون کیپر 

بعد از زدن دکمه‌ی claim، اگر کیف پول تون کیپر را روی گوشی خود نصب دارید، از این مرحله صرفنظر کنید و به مرحله‌ی 3 بروید. اما اگر تا کنون کیف پول تون کیپر را روی گوشی خود نصب نکردید، گزینه‌ی "Create a wallet" را انتخاب کنید. 

مرحله دوم فروش نات کوین - Create a wallet

با انتخاب گزینه‌ی " Create a wallet" مرورگر اینترنت باز می‌شود و شما مطابق شکل زیر، به وبسایت تون کیپر، کیف پول رسمی تلگرام منتقل می‌شوید. در این صفحه پایین بیایید تا دکمه‌های دانلود اپلیکیشن کیف پول را ببینید. بسته به این که گوشی شما اندروید است یا iOS، یکی از برنامه‌ها را برای دانلود انتخاب کنید.

مرحله سوم فروش نات کوین - دانلود اپلیکیشن کیف پول تون کیپر

3- اتصال تون کیپر به ربات نات کوین

پس از دانلود و نصب کیف پول تون کیپر، به ربات نات کوین بازگردید، کیف پول خود را به ربات وصل کنید. برای این کار، مطابق شکل زیر، روی "Connect wallet" بزنید.

اکنون از لیستی که ظاهر می‌شود، گزینه ton keeper را انتخاب کنید.

 • ⚠️ مراقب باشید گزینه آبی بالا "open Wallet in Telegram" را انتخاب نکنید. ایران تحریم است و بنابراین، نمی‌توانید از این گزینه استفاده کنید.

حالا به طور خودکار به ربات نات کوین  باز می‌گردید. در اینجا مطابق شکل زیر، موجودی ما نمایش داده می‌شود. اکنون برای مشاهده‌ی گزینه‌های در دسترس برای برداشت نات کوین، روی آیکون فلش رو به بالا بزنید.

4- تبدیل ارز نات کوین به ریال

پس از زدن فلش، 4 گزینه‌ی زیر ظاهر می‌شود که عبارتند از:

 1. Level up to earn more: (استیک 30 روزه نات کوین برای سود بیشتر) با انتخاب این گزینه موجودی نات کوین شما به مدت 30 روز قفل می‌شود و در ازای آن، پاداش دریافت می‌کنید.
 2. گزینه 2 که قبل از لیست شدن نات کوین فعال بود، اکنون با گزینه‌ی "On-chain Transfer " جایگزین شده و مخصوص انتقال نات کوین از کیف پول به صرافی است. 

اگر قصد نگه داشتن و سرمایه گذاری در نات کوین را دارید، می‌توانید آن را در همان کیف پول تون کیپر ذخیره داشته باشید. اما اگر قصد فروش و نقد کردن این ارز را دارید، می‌توانید آن‌ها به یک صرافی ایرانی انتقال بدهید.

در حال حاضر صرافی‌های زیر، سه صرافی برتری هستند که این ارز را پوشش می‌دهند. بنابراین باید در یکی از این صرافی‌ها حساب باز کنید.

 • صرافی بیت پین 
 • صرافی بیت 24
 • صرافی رمزینکس 

لینک ثبت نام در صرافی بیت پین

پس از افتتاح حساب و اتصال کارت بانکی به صرافی ایرانی، به راحتی می‌توانید نات کوین را به ریال تبدیل کنید.

برای تبدیل نات کوین به ریال تنها یک مرحله باقیست. شما می‌توانید 

لازم به ذکر است، برای انجام تراکنش تبدیل یا فروش باید منتظر باشید. این طبیعی است که روزهای اول پس از لیست شدن، شبکه‌ی تون شلوغ باشد و تراکنش‌ها انجام نشود.

چگونه ووچر نات کوین خود را به توکن NOT تبدیل کنم؟

قابل توجه آن دسته از کاربران که در گذشته ووچرهای نات کوین را خریداری کرده‌اند، اکنون شما می‌توانید در خود ربات نات کوین مطابق تصاویر زیر، ووچرهای خود را به نات کوین تبدیل کنید:

در ربات ابتدا علامت + را لمس کنید.

در مرحله بعدی، مطابق تصویر زیر، با زدن دکمه‌ی Redeem، ووچرها را به فروش بگذارید.


سوالات متداول (FAQ) در مورد خرید و فروش نات کوین

در این قسمت به تمامی سوالات شما در زمینه خرید و فروش نات کوین پاسخ داده شده. در صورت داشتن سوالات بیشتر در قسمت دیدگاه‌ها در پایین صفحه مطرح کنید.

تاریخ های راه اندازی توکن نات کوین

نات کوین در روز 16 می (27 اردیبهشت) در لیست بزرگترین صرافی جهان، بایننس جای گرفت. در حال حاضر بیشتر صرافی‌های معتبر ایرانی و خارجی لیست شده.

نات کوین در کدام صرافی خارجی معتبر لیست شده؟

نات کوین در بیش از 45 صرافی بزرگ و معتبر لیست شده. برخی از این صرافی‌ها عبارتند از:

 • بایننس
 • کوکوین
 • بینگ ایکس
 • کوینکس

لینک ثبت نام در صرافی بینگ ایکس

نات کوین در کدامیک از صرافی‌های ایرانی لیست شده؟

نات کوین در چندین صرافی ایرانی لیست شده. معتبرترین این صرافی‌ها عبارتند از:

 • رمزینکس
 • بیت پین
 • بیت 24

نات کوین چگونه به فروش می رسد؟

در حال حاضر نات کوین در صرافی‌های بینگ ایکس و کوینکس لیست شده. همچنین صرافی‌های ایرانی نیز این ارز را در لیست خود قرار داده‌اند. برای فروش کافیست یکی از کارهای زیر را یه انتخاب خود انجام دهید:

 1. نات کوین‌های خود را در کیف پول تون کیپر به توم کوین تبدیل کنید و سپس تون کوین را به معتبرترین صرافی ایرانی یعنی نوبیتکس انتقال دهید. اگر در صرافی نوبیتکس خساب دارید، این بهترین انتخاب است.
 2. نات کوین‌های خود را مستقیماً به یکی از صرافی‌هایی که این ارز را پوشش می‌دهند، انتقال دهید و در آنجا مستقیما به تومان تبدیل کنید. اگر در یکی از صرافی‌هایی که نات کوین را لیست کرده‌اند حساب دارید، این بهترین انتخاب است.

آموزش انتقال ارز از کیف پول به نوبیتکس

و اما سخن پایانی...

این راهنمای صفر تا صد برای افرادی است که در این مدت نات کوین های خود را استخراج کرده‌اند، اما با ارز دیجیتال آشنایی ندارند و نمی‌دانند چطور این نات کوین های استخراجی را به تومان تبدیل کنند. اگر در ارز دیجیتال وارد هستید هم در این راهنما پاسخ پرسش‌های خود را پیدا می‌کنید. در صورت هر گونه سوال در بخش "دیدگاه ها" پایین صفحه ثبت کنید. مطمئن باشید تک تک سوالات شما پاسخ داده می شود.

 1.  

صرافی های ارز دیجیتال

صرافی لینک
صرافی بیت 24 ثبت نام
صرافی تبدیل ثبت نام
صرافی اکسیر ثبت نام
صرافی والکس ثبت نام
صرافی بینگ ایکس ثبت نام
صرافی بیت پین ثبت نام