آخرین خبر بیت کوین: بیت کوین بخریم یا بفروشیم؟ (آپدیت جدید)
اخبار ارز دیجیتال

آخرین خبر بیت کوین: بیت کوین بخریم یا بفروشیم؟ (آپدیت جدید)

بیت کوین پادشاه ارزهای دیجیتال است و اخبار آن به عنوان بزرگترین محرک بازار ارز دیجیتال در نظر گرفته می‌شود. پیش از ترید، حتماً آخرین اخبار BTC را در این صفحه دنبال کنید.

آخرین خبر بیت کوین: آخرین وضعیت بیت کوین پس از حمله ایران به اسرائیل (26 فروردین 1403)

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شنبه شب با صدور اطلاعیه‌ای از انهدام اهداف نظامی مهم ارتش اسرائیل با شلیک ده‌ها فروند پهپاد و موشک خبر داد. در این اطلاعیه به آمریکا برای هر گونه تحرک نظامی هشدار داده شده.

طبق گزارش وال استریت ژورنال 200 موشک به سمت اسرائیل شلیک شده و بسیاری از آن قبل از رسیدن به خاک اسرائیل منهدم شده.

این اولین بار است که ایران مستقیماً به خاک اسرائیل حمله می کند.

این حمله در پاسخ به حمله موشکی به سفارت ایران در دمشق صورت گرفته.

تتر در صرافی نوبیتکس در واکنش به حمله، یک کندل صعودی پر قدرت زد و 73 هزار تومان را لمس کرد.

در حال حاضر قیمت دلار در 70 هزار تومان معامله می شود.

بیت کوین در واکنش به این حمله، به پایین ترین سطح در ماه گذشته در قیمت 62 هزار و 300 سقوط کرد.

نمودار بیت کوین

اونس طلای جهانی هنوز واکنشی به این موضوع نشان نداده و در حال اصلاح است. قیمت فعلی طلا: 2344.23

لینک نمودار اونس جهانی طلا

اکنون که روزشمار هاوینگ بیت کوین آغاز شده، باید منتظر رفتار بعدی بیت کوین بود.

برای دریافت اخبار لحظه ای بیت کوین و ارزهای دیجیتال، حساب تلگرامی دنیای ترید را دنبال کنید.

 

💡در حال حاضر، عرضه در گردش غیرفعال بیت کوین به 70 درصد رسیده است. این یعنی سرمایه گذاران تمایل به خرید و هولد بلند مدت بیت کوین دارند. بر اساس داده‌های گلس‌نود، 75 درصد از عرضه در گردش در کیف پول دارندگان بلند مدت قرار دارد.

 

 


اعلام نتیجه‌ی تصمیم در مورد صدور مجوز برای ETF بیت کوین: آیا جهشی جدید در راه است؟ (20 مرداد)

کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) در آستانه‌ی اعلام نهایی تصمیم در مورد صدور مجوز برای ETF بیت کوین است، حرکتی که بازار ارزهای دیجیتال به شدت منتظر آن بود.

به گزارش دنیای ترید، به نقل از رسانه‌ی ارز دیجیتال U.TODAY،  جیمز سیفارت (James Seyffart)، تحلیلگر ETF، معتقد است که به احتمال زیاد، تصمیم کمیسیون بورس آمریکا در مورد صدور مجوز صندوق ETF بیت کوین برای مؤسسه‌مالی آرک 21 شرز (ARK 21Shares) احتمالاً تا پایان روز کاری یکشنبه منتشر خواهد شد. بنابراین احتمالاً در این روز شاهد نوسانات زیاد در بازار ارزهای دیجیتال خواهیم بود.

در حال حاضر، موسسات مالی بزرگی مانند بلاک راک (BlackRock)، ویزدام تری (Wisdomtree)، ون اک (Van Eck) و بیت وایز (Bitwise) به دنبال دریافت مجوز برای ETF بیت کوین مربوطه خود هستند. روزهای آتی به ویژه برای ARK 21Shares بسیار مهم خواهد بود که پیش از رقبا اقدام کرده و موعد ضرب العجل دوم آن رسیده است.

با این حال، مسیر صدور مجوز برای صندوق ETF بیت کوین بدون مانع نیست. نگرانی‌های مربوط به دستکاری بازار، نقدینگی و حمایت از حقوق سرمایه گذار می تواند مسیر صدور مجوز برای برخی از این ETF های پیشنهادی را طولانی و پر پیچ و خم کند.

در صورت صدور مجوز برای ETF بیت کوین انتظار جهش قیمت در پادشاه ارزهای دیجیتال را داریم.

بیت کوین در بازار خرچنگ (اخبار 28 تیر)

عملکرد فعلی قیمت و داده‌های بازار معاملات مشتقه نشان می‌دهد که بیت‌کوین در بازار خرچنگ قرار دارد؛ این یعنی که قیمت در محدوده‌ی کوچکی نوسان می‌کند و برای مدت طولانی در فاز تثبیت باقی می‌ماند. تحلیلگران اعتقاد دارند، یک فشار قوی از سطح 32000 دلار می‌تواند صعود دیگری را برای بیت کوین رقم بزند.

از منظر ساختار هفتگی بازار بیت کوین، سطح 30000 دلار یک نقطه محوری مهم است که در چرخه قبلی بازار صعودی به عنوان حمایت عمل کرده است. شکست و تثبیت قیمت بالای این سطح، باعث جهش قیمت به سمت 37 هزار دلار می‌شود.

پیش بینی رشد انفجاری بیت کوین در گزارش سه ماهه دوم BTC

 آیا بیت کوین در حال آماده شدن برای یک جهش دیگر است؟ شرکت تحلیل آنچین Reflexivity Research، گزارش عملکرد سه ماهه‌ی دوم بیت کوین را منتشر کرد. در این گزارش عملکرد رشد سالانه (YTD) بیت کوین با طلا، شاخص S&P500 و نزدک به شرح زیر مقایسه شد:

  • 🔶 رشد سالانه بیت کوین : 85 % 👌
  • 🔶 رشد سالانه طلا: 5%
  • 🔶 رشد سالانه شاخص S&P500: حدود 16%
  • 🔶 رشد سالانه شاخص نزدک: 40%
  •  

همچنین عملکرد امسال بیت‌کوین (BTC) با چرخه‌های 4 ساله قبلی نیز مقایسه شد.

عملکرد قیمت بیت کوین طی 4 چرخه قبلی

همان طور که در نمودار بالا مشخص است، بیت کوین از عملکرد 3 چرخه‌ی قبلی مدل سازی می‌کند و به احتمال زیاد در این چرخه نیز، عملکردی مشابه ارائه دهد.

عملکرد قیمت از بالاترین سطح چرخه

این نمودار نیز می‌تواند گواهی بر تشابه چرخه‌های قیمت بیت کوین باشد.

بررسی داده‌های آنچین نشان می‌دهند بیت کوین در حال ورود اولیه به یک بازار صعودی دیگر است.

تحلیلگران پیش بینی می‌کنند با سرکوب‌های نظارتی اخیر، جریان نقدینگی از آلت کوین‌ها خارج و وارد بیت کوین شود. دلایل این پیشبینی دو مورد زیر است:

اولین دلیل، صعودی شدن نمودار شاخص دامیننس بیت کوین قید شده که در نمودار زیر قابل مشاهده است.

نمودار دامیننس بیت کوین

دومین دلیل، علاقه بیش از حد به بیت کوین در بازار فیوچرز  و معاملات پرپچوال بیت کوین است. این علاقه در نمودار مقایسه‌ی دامیننس حجم معاملات پرپچوال بیت کوین و اتریوم کاملاً قابل مشاهده است.

 نمودار مقایسه‌ی دامیننس حجم معاملات پرپچوال بیت کوین و اتریوم

این واگرایی به وضوح برتری را به بیت کوین می‌دهد. بنابراین انتظار می‌رود حجم نقدینگی از آلت کوین‌ها به سوی بیت کوین روانه شود و احتمالاً یک بیت سیزن به وجود بیاید.

چه زمانی وقت سرمایه گذاری در بیت کوین فرا می‌رسد؟

 بیت‌کوین در حال حاضر دو رویداد مهم را در سال جاری پشت سر گذاشته:

  1. بحران بانکی پیرامون بانک سیلیکون ولی (SVB) در ماه مارس؛
  2. درخواست  BlackRock برای ثبت یک صندوق ETF بیت کوین اسپات در ماه ژوئن.
  • ✅ در سه ماهه‌ی دوم سال 2023، تعداد آدرس‌های بیت‌کوین با موجودی بیش از 1 BTC، برای اولین بار از مرز 1 میلیون عبور کرد و این شبکه تقریباً 2 تریلیون دلار تراکنش انجام داد.
  • ✅ کتیبه‌های اوردینال بیت کوین رشد انفجاری را تجربه کردند و در حال حاضر، به مرز 15 میلیون رسیده که سوددهی 56 میلیون دلاری به ماینران بیت کوین را دربرداشته است.

نمودار رشد کتیبه های اوردینال بیت کوین

در مجموع، دریافت تأییدیه‌ی هر یک از صندوق‌های ETF از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار، یک کاتالیزگر مهم برای افزایش قیمت بیت کوین خواهد بود. با این وجود، کارشناسان ارز دیجیتال اعتقاد دارند هنوز احتمال وقوع یک رویداد قوی سیاه بالاست. به نظر می‌رسد بازار در حال تجربه‌ی دوره‌های اولیه برای آغاز این چرخه‌ی گاوی فعلی است. به احتمال زیاد، قیمت یک بار دیگر مشابه مارس 2020، قبل از صعود یک ریزش قابل توجه را تجربه کند که فرصت سرمایه گذاری در بیت کوین خواهد بود.

اخبار بیت کوین (3 تیر) مهم ترین اتفاق در تاریخ بیت کوین 🚀

 کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) روز گذشته اولین صندوق ETF اهرمی بیت کوین را تأیید کرد. 🚀

صندوق ETF آتی بیت کوین با اهرم 2X، موسوم به BITX قرار است روز سه شنبه 27 ژوئن، در صرافی BZX شیکاگو راه اندازی شود. این صرافی رگوله و مورد تأیید کمیسیون بورس و اوراق بهادار است.

این اولین صندوق تأیید شده توسط SEC است و به عنوان نقطه‌ی عطفی در پذیرش رسمی بیت کوین، باعث شد پادشاه ارزهای دیجیتال مجدداً سطح 30 هزار دلار رو آزمایش کند.

 واضح است که به علت تحریم ایران، امکان سرمایه‌گذاری در این صندوق برای ایرانیان وجود ندارد؛ اما این موضوع اصلاً مهم نیست.

 مهم تأثیر مثبت این رویداد بر بازار ارزهای دیجیتال است که در اولین اقدام، باعث پامپ 5 درصدی بیت کوین شد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

نمودار تحلیل تکنیکال جفت ارز بیت کوین به تتر (BTCUSDT) - تایم فریم روزانه - منبع : TradingView

در صورت شکست سطح 30 هزار دلار، سطح مقاومت بعدی 33 هزار دلار خواهد بود. سطوح مقاومت در نمودار بالا مشخص شده است.

اخبار بیت کوین (29 خرداد)- بلک راک خواستار تأیید فوری صندوق ETF بیت کوین  شد: SEC زیر فشار!

همانطور که در اخبار 27 خرداد درج شد، چندی است BlackRock بزرگترین شرکت سرمایه‌داری جهان، درخواست تأیید یک صندوق ETF  بیت کوین را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا مطرح کرده است.

در تازه‌ترین خبرهای بیت کوین، بلک راک خواستار تأیید فوری صندوق ای تی اف بیت کوین شد.

 

  روند معمول تایید ETF می تواند تا 240 روز طول بکشد، اما با درخواست فوری  BlackRock، این روند سریع‌تر و در عرض یک ماه طی می‌شود. درخواست تأیید فوری بلک راک به منزله‌ی گسترش به رسمیت شناختن بیت کوین به عنوان یک دارایی قابل سرمایه گذاری و ادغام آن در بازارهای مالی سنتی است.

 

در اقدامی پیشگامانه، بلک راک، بزرگترین شرکت مدیریت دارایی جهان، رسماً از کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) درخواست کرده است تا فرآیند تأیید صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) را تسریع بخشد. این پیشرفت به عنوان یک تحول مهم در فشار برای پذیرش جریان اصلی ارزهای دیجیتال است و نشان دهنده‌ی علاقه روبه‌رشد سرمایه گذاران نهادی به دارایی‌های دیجیتال است.

یک صندوق ETF بیت‌کوین اسپات فرصتی را در اختیار سرمایه‌گذاران ناآشنا با ارز دیجیتال برای آغاز آشنایی با بیت کوین، بدون نیاز به نگهداری مستقیم رمزارز قرار می‌دهد.

اثرات مهم تأیید صندوقETF  بیت کوین

اگر صندوق ETF  بیت کوین در کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا تأیید شود، فصلی جدید برای پذیرش بیت کوین توسط نهادهای مالی بزرگ آغاز می‌شود.

 تأیید فوری SEC نشان دهنده‌ی یک نقطه‌ی عطف بزرگ در بلوغ بازار ارزهای دیجیتال خواهد بود؛ زیرا سرمایه‌گذاران نهادی بیشتری را مشتاق پذیرش بیت‌کوین به عنوان یک گزینه سرمایه‌گذاری رسمی و پربازده می‌کند.

با تأیید SEC، این صندوق برای معامله در لیست صرافی‌های مجاز ارز دیجیتال قرار می‌گیرد. این صندوق عملکردی مشابه صندوق‌های ETF  سنتی دارد و یک نقطه ورود مناسب به بازار ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود.

توجه به این نکته مهم است که SEC بررسی کامل ETF پیشنهادی را برای اطمینان از انطباق با استانداردهای نظارتی و حمایت از سرمایه گذاران انجام خواهد داد. در حالی که هنوز نتیجه نامشخص است.

تأیید بالقوه یک ETF بیت کوین اسپات می‌تواند فرصت‌های جدیدی را برای سرمایه گذاران خرده فروشی و نهادی ایجاد کند و یک راه حل آسان برای مشارکت در بازار ارزهای دیجیتال ارائه دهد. با این حال، سرمایه گذاران باید احتیاط کنند و قبل از تصمیم‌گیری برای سرمایه گذاری، با در نظر گرفتن ریسک‌های ذاتی و نوسانات مرتبط با ارزهای دیجیتال، تحقیقات کاملی انجام دهند.


اخبار بیت کوین (20 اردیبهشت): جنجال توکن‌های BRC-20

این روزها همه جا در مورد ازدحام اخیر شبکه‌ی بیت کوین صحبت می‌شود. شبکه‌های لایه یک مانند لایت کوین به علت همین ازدحام، به عنوان جایگزین بیت کوین مورد استقبال کاربران قرار گرفته است.

اخیراً کارشناسان یکی از دلایل این ازدحام را جنجال توکن‌های استاندارد جدید BRC-20 مبتنی بر شبکه‌ی بیت کوین دانسته‌اند. BRC-20 یک استاندارد جدید توکن است که امکان ایجاد و انتقال توکن در پروتکل Ordinals، با استفاده از شبکه بیت کوین را برای کاربران فراهم می‌کند. 

محبوبیت فزاینده‌ی توکن‌های BRC-20، کارمزد تراکنش‌های بیت کوین را به بالاترین سطح از می 2021 رساند. همچنین باعث شد صرافی بزرگ بایننس، به طور موقت برداشت از طریق بیت کوین را از اوایل دوشنبه متوقف کند.


اخبار بیت کوین (15 اردیبهشت): جهش تراکنش های بیت کوین در ماه می

صدای بلند رکود اقتصادی در ایالات متحده از هر طرف به گوش می‌رسد، به همین علت افزایش نرخ بهره در آخرین جلسه فدرال رزرو تأثیری بر قیمت بیت کوین نداشت. واکنش قیمت صعود بیشتر بود.

به استناد داده‌های درون زنجیره‌ای منتشره توسط گلسنود، تعداد تراکنش‌های روزانه بیت‌کوین (BTC) در ابتدای ماه می افزایش یافته و به بالاترین رقم تاریخی یعنی 682 هزار رسید. رافائل شولتز کرافت (Schultze-Kraft)، یکی از بنیانگذاران گلسنود، این افزایش را قابل توجه توصیف کرد؛ زیرا همانطور که در نمودار زیر مشخص است، بیش از دو برابر خط پایه‌ی سال 2022 است که در حدود 250 هزار تراکنش در روز، ثابت مانده بود.

نمودار نرخ تراکنش های روزانه بیت کویننمودار نرخ تراکنش های روزانه بیت کوین - منبع: glassnode

Taproot چیست و چرا پذیرش آن در حال افزایش است؟

تیپ روت یک ارتقاء پیشنهادی برای شبکه‌ی بیت کوین است که برای بهبود حریم خصوصی و افزایش کارایی این بلاکچین طراحی شده. این فناوری چندین تراکنش BTC را در یک خروجی واحد ترکیب می‌کند و می تواند با استفاده از یک امضای دیجیتال تأیید شود. این امر باعث کوچک‌تر و ارزان‌تر شدن تراکنش‌ها می‌شود که می‌تواند از یک سو حفظ حریم خصوصی را تضمین کند و از سوی دیگر کارمزد تراکنش و بار شبکه را کاهش دهد.

مهم‌ترین بخش افزایش حجم تراکنش‌ها، به استفاده از معاملات تیپ روت (Taproot) اختصاص داشته است. بر اساس داده‌های گلسنود، این تراکنش‌ها در 30 آوریل، 37.5 درصد از حجم کلی تراکنش‌ها را به خود اختصاص دادند و در تاریخ 1 می، این میزان به 60 درصد از کل تراکنش‌های بیت‌کوین افزایش یافت.

نمودار نرخ پذیرش تیپ روت - منبع: glassnode (خط آبی نشانگر میزان استفاده و خط نارنجی نشان‌دهنده‌ی نرخ پذیرش است)

Taproot اولین بار در سال 2018 پیشنهاد شد، اما مدتی طول کشید تا جامعه‌ی بیت کوین در مورد اجرای آن به اجماع برسد. با این حال، پس از فعال‌سازی اخیر این فناوری در بلاکچین بیت کوین، با پذیرش انبوه از سوی کاربران و کسب‌وکارها مواجه شده است.

صرافی های ارز دیجیتال

صرافی لینک
صرافی بیت 24 ثبت نام
صرافی تبدیل ثبت نام
صرافی اکسیر ثبت نام
صرافی والکس ثبت نام
صرافی بینگ ایکس ثبت نام
صرافی بیت پین ثبت نام