صرافی هوبی گلوبال چیست؟ معرفی،آموزش ثبت نام و بررسی امنیت Huobi
ارز دیجیتال

صرافی هوبی گلوبال چیست؟ معرفی،آموزش ثبت نام و بررسی امنیت Huobi

در این مقاله از سلسله مقالات ارز دیجیتال دنیای ترید به معرفی صرافی هوبی گلوبال می‌پردازیم. این صرافی یکی از صرافی‌های محبوب ارز دیجیتال است. در ادامه شما را با ویژگی‌های مختلف این صرافی، مزایا و معایب آن، توکن بومی و کارمزدها آشنا می‌کنیم. امکانات این صرافی را بشناسید و آموزش تصویری و قدم به قدم نحوه ثبت نام در صرافی هوبی و همچنین احراز هویت در صرافی هوبی گلوبال را بخوانید.

صرافی هوبی گلوبال

صرافی huobi global در سال 2013 در چین تأسیس شد. اما دفتر مرکزی آن در سیشل آفریقا قرار دارد. بنیانگذار این صرافی شخصی به نام لیون لی (Leon LI) است و دفاتر اصلی آن اکنون در هنگ کنگ، کره جنوبی، ژاپن و ایالت متحده فعالیت می‌کنند. این صرافی رتبه 2 را از نظر گسترش و حجم معاملات دارد. بنابراین می‌تواند گزینه خوبی برای خرید و فروش سریع و نقدشوندگی بالا به شمار آید.

یکی از نقاط قوت این صرافی پوشش بیش از 300 جفت ارز دیجیتال است و این امر کاربران زیادی را بویژه از آمریکا به سوی این صرافی جذب کرده است؛ بطوریکه در ماه مارس ۲۰۱۸، ارزش معاملات روزانه این صرافی در آمریکا، رقمی بالغ بر ۱ میلیارد دلار بوده است.

صرافی هوبی برای ایرانیان: منطقه جغرافیایی ایران در محدوده پوشش صرافی هوبی گلوبال قرار ندارد. بنابراین نمی توان با IP ایران مراحل احراز هویت را انجام داد و همچنین مدارک ایرانی در این صرافی پذیرفته نمی‌شود. با اینحال می‌توان بدون احراز هویت، با استفاده از VPS یا VPN به طور محدود، از امکانات این صرافی استفاده کرد. به تعبیر دیگر صرافی huobi تحریم است.

حداقل موجودی حساب فعالیت

100 تتر یا 0,001 بیت کوین

اهرم یا لورج

ندارد

کمیسیون

ندارد

محصولات معاملاتی

جفت ارزهای دیجیتال (348 ارز دیجیتال) – جفت ارزهای فیات (57 ارز فیات)

مارجین کال

ندارد

انواع معاملات

اسپات، مارجین، فیوچرز و بازار معاملات مشتقه

سایت صرافی هیوبی گلوبال

https://www.huobi.com

        صرافی huobi برای کدام کشور است؟

چین؛ اما در حال حاضر دفتر این مجموعه در آفریقا است.

مشکلات صرافی هیوبی

یکی از بزرگترین مزایای صرافی هیوبی گلوبال، تنوع محصولات معاملاتی و میزان بالایی از ارزهای دیجیتالی است که این صرافی پوشش می‌دهد. همچنین این صرافی یکی از موانع سر راه معامله‌گران مبتدی را از میان برداشته و آستانه معامله را بسیار پایین قرار داده است. این صرافی با ارائه 5 لایه امنیتی، مناسب برای ورود سرمایه‌های معامله‌گران حرفه‌ای است. 

نکته دیگر اینکه، پلتفرم این صرافی مقدار زیادی از ابزارها و شاخص ها را در اختیار معامله‌گران می‌گذارد تا دید روشنی از بازار و محصولی خاص به دست بیاورند.

به موازات این مزایا، بزرگترین نقص این صرافی نزد ایرانیان، رگوله نبودن و تحریم ایران است. ایرانیان مقیم ایران قادر نیستند از این صرافی استفاده کنند و از طرفی ایرانیان خارج از کشور نیز، به علت رگوله نبودن، نمی‌توانند با اطمینان کامل دارایی‌های خود را به این صرافی بسپارند. با اینحال، با نگاهی به تجربه کاربران، نارضایتی خاصی در فضای مجازی از این صرافی به چشم نمی خورد.

در جدول زیر خلاصه ای از مزایا و معایب این صرافی را برمی‌شماریم.

مزایا و معایب صرافی ارز دیجیتال هوبی گلوبال

 

توکن بومی صرافی هیوبی گلوبال چیست؟

HT نام توکن بومی صرافی هیوبی گلوبال است. این توکن روی شبکه اتریوم با مجموع عرضه محدود 500 میلیون عرضه شده است. توکن Huobi واحد بومی صرافی Huobi Global است که برای بهبود عملکرد داخلی و ایجاد انگیزه های تشویقی مانند دسترسی VIP ، تخفیف کارمزد معاملات، دادن حق رأی به کاربران برای درخواست لیست سکه های جدید استفاده می شود و همانطور که در نمودار زیر مشاهده می‌فرمایید رشد قابل قبولی در برابر دلار آمریکا داشته است.

توکن بومی صرافی هوبی گلوبال در برابر دلار آمریکا

کارمزد صرافی هوبی

صرافی هوبی گلوبال برای واریز و برداشت، کارمزدی دریافت نمی کند. کارمزدهای این صرافی منصفانه و استاندارد بوده و صرافی برای دارندگان HT، توکن اختصاصی صرافی تخفیف در نظر گرفته است.

کارمزد در صرافی هوبی گلوبال

 

جدول کارمزد معامله گران عادی

درست مشابه تمامی صرافی های دیگر، در این صرافی نیز، کارمزد سفارش گذار و سفارش بردار با یکدیگر تفاوت دارد.

در جدول زیر لیست کامل کارمزد سفارش گذار و سفارش بردار ارائه شده است. این جدول می‌تواند برای معامله‌گران حرفه‌ای مناسب باشد.

#

حجم معاملات یکماهه

کارمزد سفارش گذار و سفارش بردار

سطح

احراز هر دو شرایط الزامی است

سفارش گذار

سفارش بردار

1

≥1,000 BTC

≥2,000 HT

0.0362%

0.0462%

2


≥1,500 BTC

≥2,000 HT

0.0294%

0.0420%

3

≥5,000 BTC

≥2,000 HT

0.0294%

0.0378%

4


≥10,000 BTC

≥2,000 HT

0.0252%

0.0336%

5


≥15,000 BTC

≥2,000 HT

0.0224%

0.0308%

6


≥20,000 BTC

≥2,000HT


0.0210%

0.0294%

7

≥40,000 BTC

≥2,000HT


0.0210%

0.0252%

8


≥80,000 BTC

≥2,000HT


0.0126%

0.0252%

9

≥150,000 BTC

≥2,000HT

0.0097%

0.0193%

جدول کارمزد معامله گران حرفه ای

کارمزد صرافی هوبی گلوبال در مقایسه با دیگر صرافی ها

با مقایسه کارمزد هوبی گلوبال با صرافی‌های بزرگ، در می‌یابیم که کارمزد این صرافی بسیار پایین و رقابتی است. بطوریکه کارمزد این صرافی در مقایسه با صرافی جمینی و کوین بیس 250 درصد پایین تر است. تنها صرافی که از لحاظ کارمزد معاملاتی می‌تواند جزو رقبای هوبی محسوب شود، صرافی بزرگ بایننس است.

کارمزد صرافی هوبی گلوبال در مقایسه با دیگر صرافی ها

امنیت در صرافی هوبی گلوبال

صرافی ارزهای دیجیتالی بزرگی مانند Huobi Global به میلیون ها مشتری در سراسر جهان سرویس دهی دارد، بنابراین هدف جذابی برای هکرها محسوب می‌شود. به همین علت، Huobi دارای چندین لایه امنیتی است.

 • قابلیت ذخیره آفلاین دارایی های دیجیتال در کیف پول سرد
 • پیامک و ایمیل اعلام ورود به حساب کاربری
 • تإیید دو مرحله ای یا (2FA)

بر خلاف بیشتر صرافی های ارز دیجیتال، هرگز هکری موفق نشده صرافی Huobi را هک و اطلاعات شخصی یا دارایی مشتریان را به سرقت ببرد.

مطالعه مقاله دانلود صرافی هوبی پیشنهاد میشود.

صرافی هوبی برای ایرانیان

محدودیت قید شده در سایت رسمی هوبی گلوبال تنها منحصر به دو کشور ایالات متحده آمریکا و ژاپن است. لیکن سایت هوبی گلوبال در ایران،  با vpn باز می شود. سایت کوین دسک اما، در گزارشی که به محدودیت جغرافیایی صرافی هوبی گلوبال پرداخته بود، نام دوازده کشور از جمله ایران را به عنوان کشورهایی نام می برد که این صرافی در آنجا ارائه خدمات ندارد. سایر کشورها عبارتند از:

 کره شمالی، ایالات متحده آمریکا، کریمه،ژاپن، کانادا، هنگ کنگ،کوبا، سودان، ونزوئلا، سوریه و کریمه

بنابراین در صورتیکه ساکن این کشورها باشید، حتی اگر با ترفندهای مختلف موفق به ایجاد حساب و گذراندن مراحل احراز هویت شوید، هر لحظه ممکن است حساب شما بلوکه شود.

مطالعه مقاله صرافی ftx پیشنهاد میشود.

هیچ اطلاعاتی در مورد اینکه آیا این صرافی مورد تأیید نهادهای نظارتی است یا خیر در دسترس نیست و با جستجو در سایت نهاد نظارتی بین المللی انگلستان FCA، نام این شرکت در میان صرافی های رگوله یافت نشد.

صرافی هوبی گلوبال به علت رگوله نبودن، به طور مثال در ژاپن و ایالات متحده آمریکا اجازه فعالیت ندارد. لیکن این صرافی از سال تأسیس خود، 2013 به بیش از 1 میلیون مشتری از سراسر جهان سرویس دهی داشته و شکایت فراگیری از کاربران در فضای مجازی وجود ندارد.

آیا صرافی هیوبی برای ایرانیان مناسب است؟

ایرانیان می توانند بون احراز هویت و تنها با یک ثبت نام ساده موارد زیر را انجام دهند:

 • انتقال ارز، واریز بدون محدودیت و برداشت روزانه تا سقف 0.06 بیت کوین
 • سهمیه معاملات همتا به همتا (P2P) تا سقف 156 دلار
 • معاملات مشتقه (استاپ لاس، تیک پرافیت) امکان پذیر نیست.

اگر با این محدودیت ها مشکلی ندارید و فقط می خواهید به صورت اسپات ترید کنید، در این صرافی ثبت نام کنید.

 

مطالعه مقاله صرافی کوکوین پیشنهاد میشود.

 

و اما سخن پایانی

در پایان باید گفت صرافی Huobi از بدو تأسیس در سال 2013، یک صرافی پیشرو در زمینه ارزهای دیجیتال به حساب آمده و با استقبال کاربران مواجه شده است. این صرافی دارای ویژگی ها و خدمات عالی، سطح امنیت مناسب، برنامه تلفن همراه و کارمزد معاملاتی رقابتی است.

صرافی هوبی گلوبال با رابط کاربری زیبا، مقدار ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده و انواع جفت ارزهای معاملاتی، بیشتر مناسب معامله گران آلت کوین بوده و همچنین انتخاب مناسبی برای تریدرهایی است که به دنبال نقد شوندگی بالا در یک پلتفرم امن و پر کاربر هستند.

به عنوان حرف آخر، دنیای ترید به عنوان رسانه ارز دیجیتال و فارکس تصمیم گرفته که جهت افزایش آگاهی تمامی علاقه مندان به دنیای کریپتوکارنسی دوره آموزشی مناسبی فراهم کند. در این خصوص شما عزیزان می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص صرافی‌های ارز دیجیتال، اصطلاحات مهم ارز دیجیتال، مطالب کاربردی و پایه‌ای بر روی عبارت آموزش رایگان ارز دیجیتال کلیک کنید و سرفصل‌های این دوره را به صورت کاملا رایگان مطالعه کنید.

به اشتراک گذاری این مطلب!

donyaye-trade.com

ارسال دیدگاه


15 دیدگاه

  • comments

   حسن صفی زاده
   ، 10 آبان 1400

   باسلام وتشکرازسایت خوبتون یه سوال دارم می خواستم ازصرافی هوبی برداشت کنم ولی اجازه نمی ده ،پیام میده که احراز هویت بایدبشی،بهترین کاری که می تونم انجام بدم چیه؟ به پولم میرسم؟

  • comments

   کارشناس وبسایت دنیای ترید ، 11 آبان 1400

   دوست عزیز سلام؛ نگران نباشید؛ دارایی‌های شما از دست نخواهد رفت. این صرافی به‌تازگی محدودیت برداشت روزانه را تا سقف 0.006 بیت‌کوین کاهش داده است. بنابراین هنگام برداشت دقت کنید که کمتر از این مبلغ را وارد کنید. درصورت رفع نشدن مشکل نیز، اگر مشاهده فرمودین که دارایی شما اصطلاحا بلوکه شده است، می‌توانید با پشتیبانی صرافی درمیان بگذارید. قطعا دارایی شما به شما برگردانده می‌شود. تنها دقت کنید که در مکاتبه با پشتیبانی صادقانه صحبت کنید و در صورت لزوم عنوان کنید که در ابتدا قوانین آن‌ها را مطالعه نکرده بودید. جالب است بدانید محدودیتی که بیان شد، هر روز ساعت 16:00 به وقت جهانی (UTC) به روز می‌شود.