توجه: سیگنال های دنیای ترید بر اساس اظهارات مراجع و کارشناسان معتبر بین‌المللی جمع‌آوری و تدوین می‌شوند. اما توجه داشته باشید که معاملات در این بازار همواره با ریسک همراه بوده و تحلیل‌ها، حتی اگر توسط بهترین کارشناسان ارائه شوند، هیچگاه تضمین‌کننده سودآوری نیستند. لذا مسئولیت استفاده از این تحلیل‌ها بر عهده شما بوده و میزان مفید بودن این مطالب نیز به سطح دانش شما از تحلیل بنیادی و تکنیکال وابسته است، جهت افزایش دانش‌تان میتوانید به صفحه آموزش ارز دیجیتال رایگان مراجعه کنید.

تحلیل ادا + نمودار تحلیل تکنیکال و بنیادی و سیگنال روز ada

Nov 20-2021 ساعت 06:18

سیگنال ارز دیجیتال آدا کاردانو (ADA)؛ 27 آبان 1400

کاردانو طی هفته‌های گذشته در یک روند نزولی قرار داشته است. در حال حاضر به نظر می‌رسد که کف کانال صعودی بزرگ‌تر خود قرار دارد. آدا اکنون در ناحیه بیش‌فروش خود قرار دارد و فیبوناچی نیز ناحیه‌ای مناسب را برای ورود نشان می‌دهد. با توجه به شرایط تکنیکالی این ساعات آدا کاردانو، ورود به موقعیت خرید روی این ارز دیجیتال، می‌تواند ریسک به ریوارد مناسبی برای ما به همراه داشته باشد.

نوع سیگنال: Long - از اهرم پیشنهادی کمتر از 10 در این معامله استفاده کنید؛  حداکثر 2 درصد از سرمایه را وارد معامله کنید!

نقطه ورود [Entry Price]: 1.749 1.815

حد سود [Take Profit]: 2.306

حد ضرر [Stop Loss]: 1.67

نسبت سود به ضرر [Risk Reward Ratio]: 3.4

ناحیه قیمتی 1.749 تا 1.815 را می‌توان قوی‌ترین ناحیه حمایتی فعلی برای آدا کاردانو در نظر گرفت. مدت زیادی است که آدا در ناحیه انباشت به سر می‌برد و اگر بیت‌کوین به مقداری ثبات برسد، احتمال رشد آدا نیز بیشتر خواهد بود. اندیکاتور‌ها و اسیلاتورها اشباع فروش را نشان می‌دهند و به نظر می‌رسد که باید تنها منتظر واکنش به سطوح فیبوی مهم ماند.

.

سیگنال ارز دیجیتال آدا کاردانو (ADA)؛ 5 آذر 1400

آدا کاردانو از ابتدای ماه سپتامبر که سقف کانال صعودی خود را تاچ کرد در یک روند کوتاه‌مدت نزولی بوده است. کاردانو در روزهای اخیر به کف این کانال صعودی نزدیک شده و در حال تلاش برای بازگشت از سطح مقاومت داینامیک این کانال است. آخرین باری که کاردانو یک حرکت پارابولیک را از کف کانال آغاز کرد، 45 روز طول کشید تا به سقف کانال برسد. باتوجه به همین نکته، احتمالا بار دیگر در هفتم ژانویه 2022 شاهد تحرک قیمتی کاردانو در سقف کانال صعودی‌اش خواهیم بود. براساس تحلیل ما، کاردانو به‌طور بالقوه توان افزایشی 131 درصدی را از سطوح فعلی داراست.

نوع سیگنال: Long - از اهرم پیشنهادی کمتر از 10 در این معامله استفاده کنید؛  حداکثر 2 درصد از سرمایه را وارد معامله کنید!

نقطه ورود [Entry Price]: 1.56

حد سود [Take Profit]: 3.88

حد ضرر [Stop Loss]: 1.17

نسبت سود به ضرر [Risk Reward Ratio]: 6.06

به‌نظر می‌رسد که Stochastic RSI در حال شکل دادن یک Double Bottom قبل از صعود مجدد باشد. RSI نیز به‌نظر آماده تشکیل یک Double Bottom قبل از شروع یک مومنتوم رو به بالا می‌باشد. شاخص Volume Profile نیز بیش‌ترین میزان مقاومت را در سطوح فعلی می‌داند که برای کاردانو نکته‌ای مثبت به‌شمار می‌رود. حجم معاملات نیز، علی‌رغم کاهش اخیر به نظر آماده افزایش می‌رسد. ابر ایچیموکو هم ظاهری مشابه آخرین حرکت صعودی دارد.

.

سیگنال ارز دیجیتال آدا کاردانو (ADA)؛ 24 آذر 1400

ارز دیجیتال کاردانو بیش از یک ماه است که در کانالی نزولی قرار گرفته که در تایم‌فریم چهار ساعته به‌وضوح قابل مشاهده است. پس از لمس کف این کانال نزولی و حالا نزدیک شدن به میدلاین این کانال، انتظار کاهش دوباره قیمت را تا سطوح یک دلار دلاریم. بازار به‌صورت کلی سنتیمنت مثبتی ندارد و ترجیح ما برای این بازه زمانی از بازار، ورود به پوزیشن‌های سل است.

نوع سیگنال: Short - از اهرم پیشنهادی کمتر از 10 در این معامله استفاده کنید؛  حداکثر 2 درصد از سرمایه را وارد معامله کنید!

نقطه ورود [Entry Price]1.35339

حد سود [Take Profit]0.97931

حد ضرر [Stop Loss]: 1.47716

نسبت سود به ضرر [Risk Reward Ratio]3.02

اندیکاتور RSI هنوز زیر سطح 50 حرکت می‌کند و حجم‌های قابل‌توجه مربوط به تحرکات قیمتی منفی بازار هستند. باندهای بولینگر وارد یک فشردگی شده‌اند که انتظار تغییر روند به سمت پایین را تداعی می‌کند. سناریوی مقابل پوزیشن سل ما، می‌تواند صعود قیمت و تثبیت آن تا بالای سطح 1.5 دلار باشد. البته تا زمانی که این اتفاق نیافتاده باشد، انتظار تغییر روند به روند صودی را نخواهیم داشت.

.

سیگنال ارز دیجیتال آدا کاردانو (ADA)؛ 3 دی 1400

از آدا کاردانو در روز‌های گذشته شاهد یک بولیش دایورجنس بودیم که به خوبی قیمت به آن واکنش داد و به تبع آن آدا توانست بعد از بیش از یک ماه از کانال نزولی خود خارج شود. خروج قیمت از مثلث نزولی در تایم‌فریم چهار ساعته به خوبی مشخص است. قیمت به تازگی پیوت R2 هفتگی را شکست اما نتوانست خود را بالای آن تثبیت کند. پس از اطمینان از شکست انتظار کاهش قیمت تا سطح پیوت R1 هفتگی را خواهیم داشت که دور از دسترس به‌نظر نمی‌رسد.

نوع سیگنال: Short - از اهرم پیشنهادی کمتر از 10 در این معامله استفاده کنید؛  حداکثر 2 درصد از سرمایه را وارد معامله کنید!

نقطه ورود [Entry Price]1.43023

حد سود [Take Profit]1.37942

حد ضرر [Stop Loss]: 1.44717

نسبت سود به ضرر [Risk Reward Ratio]3.00

در طی روز گذشته شاهد شکل‌گیری یک سطح حمایتی در اطراف قیمت 1.44 دلار بودیم که قیمت نتوانست خود را روی آن حفظ کند. باندهای بولینگر نیز در تایم فریم یک ساعته وارد فشردگی شده‌اند که نشان از خروج از روند سایدوی می‌دهند.

.

سیگنال ارز دیجیتال آدا کاردانو (ADA)؛ 26 دی 1400

اخبار جدیدی از برنامه‌ها و توسعه‌های جدید اکوسیستم کاردانو به‌گوش می‌رسد. صرافی غیرمتمرکز ساندی‌سوآپ نیز در روزهای آتی بر بستر کاردانو راه‌اندازی خواهد شد که تاثیری 8 درصدی بر قیمت این رمزارز داشت. از ماه سپتامبر سال 2021 آدا در روندی نزولی قرار داشته که اکنون می‌توان آن را یک فالینگ وج در نظر گرفت که قیمت را برای بازگشت به اوج تاریخی آماده می‌کند. در همین میان حجم معاملات این ارز دیجیتال نیز روندی نزولی داشته و تغییر روند در آن قابل مشاهده نیست.

نوع سیگنال: Long - از اهرم پیشنهادی کمتر از 10 در این معامله استفاده کنید؛  حداکثر 2 درصد از سرمایه را وارد معامله کنید!

نقطه ورود [Entry Price]1.11

حد سود [Take Profit]2.96

حد ضرر [Stop Loss]: 0.85

نسبت سود به ضرر [Risk Reward Ratio]6.86

با در نظر داشتن احتمال افت دوباره قیمت بیت‌کوین تا محدوده 39 هزار دلار، می‌توانیم خود را برای ورود به یک پوزیشن لانگ آماده کنیم. حمایت استاتیک 1 دلاری به نظر قوی‌ترین حمایت تاریخی آدا و مناسب‌ترین نقطه برای ورود به‌شمار می‌رود. RSI در منطقه 55 است و بولینگر نیز از خود فشردگی نشان می‌دهد که می‌تواند سیگنالی برای جنبشی جدید باشد.

.

سیگنال ارز دیجیتال آدا کاردانو (ADA)؛ 19 اسفند 1400

تحلیل آدا کاردانو در چارت روزانه چیزی جز یک فالینگ وج به ما ارائه نمی‌دهد. در روزهای گذشته شاهد کاهش حجم و مومنتوم بیریش نیز در بازار بوده‌ایم. در حال حاضر شرایط بیت‌کوین را نیز نباید نادیده گرفت که در حوالی 37 هزار دلار حمایت خود را پیدا کرده و امکان بازگشت از همین نواحی محتمل است. با توجه به تحلیل کاردانو که بالاتر گفته شد و در ادامه به جزییات آن اشاره خواهیم کرد، در صورت بازگشت قیمتی اولین مقاومت سر راه کاردانو محدوده 0.98 تا یک دلار خواهد بود و در صورت شکست شاهد کاردانوی 1.1 دلاری خواهیم بود.

نوع سیگنال: Long - از اهرم پیشنهادی کمتر از 10 در این معامله استفاده کنید؛  حداکثر 2 درصد از سرمایه را وارد معامله کنید!

نقطه ورود [Entry Price]0.80

حد سود [Take Profit]1.11

حد ضرر [Stop Loss]: 0.70

نسبت سود به ضرر [Risk Reward Ratio]3.0

پرایس اکشن فعلی قیمت کاردانو در نواحی باند پایینی بولینگر در حال شکل‌گیری است و کندل استیک‌ها و ساختار چارت تشکیل یک الگوی دابل باتم را تداعی می‌کنند. والیوم همچنان رو به کاهش است که در ادامه به ضرر خرس‌ها خواهد بود.

.

سیگنال ارز دیجیتال آدا کاردانو (ADA)؛ 17 فروردین 1401

در حال حاضر برای رفتار قیمتی کوتاه مدت آدا کاردانو یک سناریوی نزولی مشاهده می‌کنیم. این سناریو یک الگوی نزولی سر و شانه با هدف 1 دلار است سطحی که یک حمایت قوی نیز به‌شمار می‌رود. رسیدن قیمت به 1 دلار مقاومت قبلی را به حمایت تبدیل می کند که نشانه ای قوی از روند صعودی است. هنگامی که قیمت از 1 دلار جهش کند، بسیار حیاتی است که به بالای 1.28 دلار برسد و بالاتر از اولین سطح حمایت تبدیل شده به مقاومت خود را تثبیت کند، که اتفاقاً سطح 78.6% فیبوناچی اصلاحی نیز می‌باشد.

نوع سیگنال: SHORT - از اهرم پیشنهادی کمتر از 10 در این معامله استفاده کنید؛  حداکثر 2 درصد از سرمایه را وارد معامله کنید!

نقطه ورود [Entry Price]1.13

حد سود [Take Profit]: 1.0

حد ضرر [Stop Loss]: 1.175

نسبت سود به ضرر [Risk Reward Ratio]3.0

اندیکاتور RSI بسیار خنثی است و در زمان نوشتن این مطلب در حدود 50 نوسان می‌کند. این یک نشانه عالی است زیرا بازار این پتانسیل را دارد که به هر دو سمت حرکت کند بدون اینکه با محدودیت‌های بیش فروش یا بیش‌ خرید مواجه شود، با این حال بسیار قریب‌الوقوع است که با توجه به تمام اطلاعات نزولی آشکار در پرایس اکشن کاردانو، قیمت حرکتی نزولی داشته باشد.

.

سیگنال ارز دیجیتال آدا کاردانو (ADA)؛ 31 فروردین 1401

در حال حاضر برخلاف ماه‌های گذشته در رفتار قیمتی کوتاه مدت آدا کاردانو یک سناریوی صعودی مشاهده می‌کنیم. در چارت روزانه آدا کاردانو، دو ناحیه تقاضای مهم در حوالی 0.75 دلار و 0.35 دلار وجود دارد که در هفته‌های گذشته قیمت به اولین سطح ما یعنی 0.75 دلار واکنش نشان داده و بعد از آن مشغول ثبت کفی بالاتر (Higher Low) از کف قبلی بوده است که می‌تواند نشانه‌ای از تغییر روند در حرکت بلند مدت قیمت کاردانو باشد.

نوع سیگنال: LONG - از اهرم پیشنهادی کمتر از 10 در این معامله استفاده کنید؛  حداکثر 2 درصد از سرمایه را وارد معامله کنید!

نقطه ورود [Entry Price]0.887

حد سود [Take Profit]: 2.2

حد ضرر [Stop Loss]: 0.7

نسبت سود به ضرر [Risk Reward Ratio]7

در روزهای گذشته میانگین متحرک پنجاه روزه نیز در حال کراس میانگین متحرک‌ها بلندتر خود بوده و نوار میانگین متحرک‌ها در حال گرفتن شکلی صعودی به خود هستند. حجم معاملات در زمان واکنش به سطح 0.75 دلاری نیز رو به افزایش بوده که می‌تواند تاییدی بر روایت صعودی ما از آینده قیمت این ارز دیجیتال باشد.

.

سیگنال رایگان ارز کاردانو (ADA) [7/2/2022]

فردا هارد فورک واسیل (vasil) در شبکه کاردانو اجرا می‌شود. بی‌شک، ماه جولای، ماه کاردانو و ارتقای واسیل است که انتظار می‌رود «بهبود گسترده‌ی عملکرد» را در شبکه کاردانو به ارمغان آورد. ارتقای واسیل هارد فورکی شامل چهار پیشنهاد بهبود کاردانو (CIP) است.

سرتیتر مهم‌ترین اخبار بنیادین کاردانو در این هفته

 • 2 جولای: تیم توسعه کاردانو خبر از راه‌اندازی استیبل کوین الگوریتمی کاردانو پس از هارد فورک واسیل داد. این استیبل کوین که جد (Djed) نام دارد، با همکاری شبکه COTI توسعه یافته است.
 • 2 جولای: پروژه‌ی کاتالیزگر در کاردانو اجرا شد. این پروژه مجموعه‌ای از آزمایش‌هاست که برای ایجاد بالاترین سطح نوآوری در شبکه، طراحی شده و به جامعه اجازه می‌دهد پروژه‌های خاصی را برای ارتقای شبکه انتخاب کنند. در این پروژه برای توسعه‌دهندگان وام در نظر گرفته شده است.
 • 2 جولای: کاردانو از لحاظ مارکت کپ، پس از ریپل در رتبه‌ی 8 قرار دارد.
 • 2 جولای: کاردانو در لیست 50 ارز با بهترین عملکرد در سه ماهه‌ی گذشته سایت بلاکچین سنتر (blockchaincenter)، در جایگاه 18 قرار دارد و از ارزهای خوبی مانند اتریوم، سولانا، ریپل، شیبا، ایپ کوین و ایاس پیشی گرفته است.
 • 30 ژوئن: کاردانو در لیست صرافی نت کوینز (Netcoins) یکی از بزرگترین صرافی‌های کانادا قرار گرفت.
 • 30 ژوئن: صرافی غیرمتمرکز آداسواپ (AdaSwap)، 24 ساعت پس از راه‌اندازی تست نت خود، بیش از 33 هزار تراکنش را ثبت کرد.

برای مشاهده مشروح اخبار کاردانو اینجا کلیک کنید.

تحلیل فاندامنتال  کل بازار ارز دیجیتال

خبر بسیار مهم امروز احتمال ورشکستگی صرافی کوکوین است.

شش ماهه‌ی اول سال 2022 برای بازار ارز دیجیتال چیزی جز فاجعه نبود. با کاهش مرگ و میر در اثر کرونا، سیاست‌های انقباضی فدرال رزرو و بانک‌های جهانی آغاز شد. ورود تهاجمی فدرال رزرو برای کاهش تورم، در کنار عدم تأیید صندوق ETF بیت کوین، موجب تشدید احساسات منفی در بازار ارز دیجیتال شد. اکنون شش ماهه‌ی دوم با افزایش قیمت دلار آغاز شد که تأثیر بدی بر بازار ارز دیجیتال خواهد داشت.

اما نکته مثبت، آغاز برنامه‌ی جامع اروپا برای کاهش قیمت انرژی است. از آنجایی که انرژی، نقش بسیار مهمی در شاخص CPI دارد، پیاده‌سازی این برنامه، می‌تواند اثر مثبتی روی بازار ارز دیجیتال داشته باشد.

اما از سوی دیگر، از روز گذشته، افزایش دامیننس تتر و USDC در کنار کاهش دامیننس بیت کوین را داریم که خبر خوبی برای بیت کوین در روز جاری و روز آتی نیست؛ زیرا نشان می‌دهد که جریان نقدینگی در حال خروج از BTC به سوی آلت‌کوین‌هاست.

تحلیل تکنیکال ارز کاردانو

جفت ارز ADAUSDT در شش ماه گذشته، 67.77 درصد از ارزش خود را از دست داده است. قیمت ADA نسبت به هفته‌ی گذشته، 10.86 و نسبت به روز گذشته، 1.47 درصد ریزش داشته است.

از 25 ژوئن، جفت ارز کاردانو به تتر همچنان با ریزش سنگین مواجه است. با وجود انتشار خبر اجرای هارد فورک واسیل در روز آتی، بازار تاکنون هیچ عکس العمل مثبتی نشان نداده است، به نظر می‌رسد این خبر تأثیر روانی خود را قبل‌تر بر کاردانو گذاشته است. اکنون جفت ارز ADAUSDT در منطقه 0.44 معامله می‌شود. منطقه 0.40-0.44 یکی از سطوح حمایت کلیدی کاردانو است که از ماه فوریه 2021 قیمت از این سطح پایین‌تر نرفته است. کاهش حجم معاملات نشان‌دهنده‌ی تردید در بازار است.

عوامل تکنیکال دال بر نزولی بودن بازار کاردانو:

 • کراس رو به پایین در RSI
 • حرکت قیمت زیر SMA 50 و 200
 • حرکت قیمت زیر هر چهار EMA

از یک سو، اندیکاتورها و عوامل فاندامنتال، بخصوص احتمال ورشکستگی صرافی کوکوین، احتمال ادامه‌ی روند نزولی را  تأیید می‌کنند؛ از سوی دیگر، شبکه‌ی کاردانو هارد فورک واسیل را در پیش دارد و با توجه به کراس رو به بالای مکدی با خط سیگنال خود، احتمال روند صعودی نیز می‌رود. بنابراین اکنون شرایط بازار برای ترید فیوچرز مناسب نیست و خرید پله‌ای در سطوح زیر پیشنهاد می‌شود.

سیگنال رایگان کاردانو (ADA)

استراتژی: خرید پله‌ای ارز کاردانو در سطوح زیر

 • 0.438
 • 0.4215
 • 0.4030

.

سیگنال رایگان ارز کاردانو (ADA) [7/14/2022]

تحلیل فاندامنتال، تکنیکال و سیگنال رایگان کاردانو امروز، خبر از تداوم ریزش دارد. پوزیشن شورت است و ترید خلاف جهت روند، دربردارنده‌ی ریسک است.

تحلیل فاندامنتال ارز کاردانو

انتشار گزارش CPI در روز چهارشنبه، خبر خوبی برای بازار ارز دیجیتال در برنداشت. در حال حاضر، عوامل بنیادین حاکی از احتمال ازسرگیری روند نزولی پر قدرت در کل بازار ارزهای دیجیتال است. اکنون بازار انتظار ورود تهاجمی بانک فدرال رزرو و افزایش نرخ بهره را دارد؛ بنابراین به احتمال زیاد، پوزیشن‌ها در چند روز آتی فروش خواهند بود.

بررسی سایر عوامل فاندامنتال

نتیجه در کاردانو

انتشار گزارش CPI و احتمال افزایش نرخ بهره‌ی بانک فدرال رزرو

منفی (نزولی)??

کاهش 1.88 درصدی قیمت در 24 ساعت گذشته

منفی (نزولی)?

مشاهده چندین باگ در تست نت واسیل و احتمال تأخیر در اجرای ارتقای واسیل

خنثی (سایدوی) ⚫

راه‌اندازی پلاگین جدید پرداخت با کاردانو

مثبت (صعودی)✔️

تساوی پوزیشن‌های لانگ و شورت در 24 ساعت گذشته، منبع: کوین گلس

خنثی (سایدوی)⚫

افزایش قدرت بیت کوین، اتر، لایت کوین نسبت به دلار، منبع: فینویز

مثبت (صعودی)✔️

افزایش قیمت بیت کوین + کاهش دامیننس بیت کوین + کاهش دامیننس تتر

مثبت (صعودی)✔️

نتیجه کلی

نزولی یا سایدوی

 

سیگنال رایگان ارز کاردانو (ADA)

نوع سیگنال: شورت

اهرم : x5

یکی از اصول مدیریت ریسک این است که فقط 1 درصد موجودی خود را درگیر یک پوزیشن کنید.

نقاط ورود [Entry Price]: 0.4564

حد سود [Take Profit]: 0.3887

حد ضرر [Stop Loss]: 0.4790

نسبت سود به ضرر  [Risk Reward Ratio]:3

تحلیل تکنیکال کاردانو

با توجه به داده‌های سایت بلاکچین سنتر (Blockchaincenter)، ارز کاردانو در سه ماهه‌ی گذشته، یکی از 12 ارز برتر از لحاظ عملکرد میان آلتکوین‌ها (به استثنای استیبل کوین‌ها) بوده است. با این‌حال، در سه ماهه‌ی گذشته، ارز آدا 53.3 درصد از قیمت خود را از دست داده است. همچنین کاردانو در هفته‌ی گذشته نیز 7 درصد ریزش را ثبت کرده است. اکنون ارز ADA در یک کانال نزولی حرکت می‌کند و انتظار داریم در دو روز آتی نیز این روند ادامه یابد.

تحلیل کاردانونمودار روزانه‌ی ارز کاردانو

مطابق خطوط رسم شده در نمودار روزانه‌ی ارز کاردانو، در مسیر تداوم روند نزولی، احتمال استراحت و روند صعودی کوتاه‌مدت وجود دارد. خلاف روند ترید نکنید.

.

سیگنال ارز دیجیتال کاردانو (ADA) [8/1/2022]

در 5 روز گذشته، ارز کاردانو در رالی صعودی به سر برده است. آیا روند صعودی ارز کاردانو ادامه خواهد یافت؟ آینده‌ی ارز کاردانو در هفته‌ی جاری چه خواهد بود؟ در ادامه، در تحلیل فاندامنتال و تکنیکال ارز کاردانو، به سناریوهای احتمالی اشاره شده است. با توجه به محتمل‌ترین سناریو، سیگنال رایگان ارز کاردانو ارائه شده است.

تحلیل فاندامنتال ارز کاردانو

نکات کلیدی فاندامنتال در تحلیل ارز کاردانو:

امروز قدرت دلار بیشتر از بیت کوین، همچنین ضریب همبستگی کاردانو با بیت کوین بسیار بالا (0.9) است. بنابراین حرکت تطبیقی کاردانو با بیت کوین وجود دارد.

روز گذشته (یکشنبه 30 جولای)، ارز ریپل در رالی صعودی، جایگاه پنجم را از ارز کاردانو گرفت. سپس کاردانو در روند نزولی، جایگاه ششم را نیز به استیبل‌کوین صرافی بایننس (BUSD) واگذار کرد.

تاریخچه قیمت ارز کاردانو

اطلاعات قیمت کاردانو در زمان نگارش تحلیل در جدول زیر قید شده است.

اطلاعات قیمت کاردانو در زمان نگارش تحلیل

7 روزه

14 روزه

30 روزه

یکساله

-0.8%

13.9%

13.2%

-61.5%

سیگنال ارز کاردانو (ADA)

نوع سیگنال: لانگ

اهرم : x5

یکی از اصول مدیریت ریسک این است که فقط 1 درصد موجودی خود را درگیر یک پوزیشن کنید.

نقاط ورود [Entry Price]: 0.5025 - 0.5161

حد سود [Take Profit]

0.5359

0.5555

حد ضرر [Stop Loss]: 0.4950

نسبت سود به ضرر  [Risk Reward Ratio]: 4.55

تحلیل تکنیکال کاردانو (ADA)

در 5 روز گذشته، قیمت کاردانو در رالی صعودی بوده است.

روز گذشته، قیمت بالاتر از سطح مقاومت 0.51 usdt بسته شد. این امر، احتمال افزایش 25 درصدی قیمت ارز کاردانو را به وجود می‌آورد.

قیمت پس از این صعود 5 روزه، برای خروج از منطقه‌ی اشباع خرید، تا سطح حمایت داینامیک خود در 0.5043 کاهش یافته است. این سطح، محل تلاقی سطح حمایت داینامیک با سطح فیبوی 50 درجه رسم شده از کف 0.4504 تا سقف 0.5566 است. به نظر می‌رسد این سطح از قدرت کافی برای بازگرداندن قیمت برخوردار باشد.

تحلیل کاردانو

در صورت شکست این سطح حمایت، احتمال استراحت تا سطح حمایت داینامیک 0.5331 وجود دارد.

با توجه به پرایس اکشن کاردانو، این سناریوهای پیش رو در تصویر زیر نمایش داده شده است.

سطوح مقاومت کاردانو در هفته جاری

0.5359

0.5555

0.5957

سطوح حمایت کاردانو

0.4934

04800

.

سیگنال ارز دیجیتال کاردانو (ADA) [8/2/2022]

جهت تحلیل کاردانو لازم است به فاندامنتال و تکنیکال این ارز دقت کنیم. در ادامه این موضوع رو به صورت تخصصی بررسی خواهیم کرد.

تحلیل فاندامنتال ارز کاردانو

 اخبار فاندامنتال زیر، دال بر روند نزولی در ارز کاردانو است.

 • از 30 جولای، بیت کوین در روند نزولی قرار دارد و همگام با بیت کوین بازار آلت‌کوین‌ها نیز نزولی است.
 • اخبار فاندامنتال امروز، حاکی از تداوم ریزش ارزهای دیجیتال امروز و چند روز آتی است. اخباری مانند افزایش تنش میان امریکا و چین، همچنین هک 200 میلیون دلاری بریج نوماد (Nomad).

تحلیل ارز کاردانو (ADA)

نوع سیگنال: شورت

اهرم : x5

یکی از اصول مدیریت ریسک این است که فقط 1 درصد موجودی خود را درگیر یک پوزیشن کنید.

نقاط ورود [Entry Price]: 0.5014

حد سود [Take Profit]:

0.4909

0.4820

حد ضرر [Stop Loss]: 0.5062

نسبت سود به ضرر  [Risk Reward Ratio]: 4.04

در چند روز گذشته، کاردانو در یک کانال نزولی حرکت کرده است. اکنون با برخورد قیمت با سقف کانال نزولی، انتظار ریزش تا سطوح حمایت ذکر شده وجود دارد.

تحلیل کاردانو

نمودار یکساعته ارز کاردانو - منبع TradingView

.

تحلیل ارز کاردانو (ADA) امروز [2022/16/08]

خریداران و فروشندگان بیت‌کوین در منطقه‌ی 23 هزار دلار در نبرد هستند. اخبار خاصی در سطح اقتصاد کلان وجود ندارد، همچنین به دلیل نبود کاتالیزگر، ممکن است در کوتاه مدت، شاهد روند خاصی نباشیم یا روند نزولی بر بازار غالب شود.

تحلیل تکنیکال کاردانو در نمودار روزانه

در نمودار روزانه‌ی کاردانو، میانگین متحرک نمایی 20 و 50 روزه در تاریخ 9 آگوست، با یکدیگر کراس داشته‌اند که یک علامت صعودی بوده و قدرت را در اختیار خریداران قرار داده است.

در 14 آگوست، قیمت ارز کاردانو (ADA)، به بالای سطح مقاومت 0.57 usdt، واقع در میانگین متحرک نمایی 100 روزه رسید، اما خریداران موفق به حفظ قیمت نشدند. این نشان می‌دهد که فروشندگان در سطوح بالاتر فعال هستند.

تحلیل کاردانونمودار روزانه ADA/USDT. منبع: TradingView

قیمت در 15 آگوست، کاهش یافت و زیر خط مقاومت داینامیک در 0.56 usdt بسته شد. با شکست سطح 0.55 usdt، خریداران تلاش خواهند کرد تا حرکت صعودی را از سر بگیرند و جفت ارز ADA/USDT را به 0.63 دلار و سپس به 0.70 دلار برسانند. بنابراین در صورتیکه قیمت در تایم روزانه، بالای خط مقاومت استایک در 0.55 usdt بسته شود، می‌توان روی ادامه‌ی روند صعودی حساب کرد.

تحلیل تکنیکال کاردانو در نمودار یکساعته

در حال حاضر، کشمکشی که بین خریداران و فروشندگان بیت کوین حاکم است، یک بلاتکلیفی در بازار ارزهای مارکت کپ بالا بوجود آورده است. این حالت در نمودار یکساعته‌ی کاردانو و حرکت سایدوی آن در منطقه‌ی 0.54 الی 0.56 آشکار شده است.

تحلیل کاردانونمودار یکساعته‌ی ADA/USDT. منبع: TradingView

با توجه به کاهش حجم خرید و روند سایدوی در چند ساعت گذشته، به نظر می‌رسد بازار منتظر تعیین روند در بیت‌کوین است. در صورت ریزش بیت‌کوین، ارز کاردانو تحت تأثیر قرار خواهد گرفت. بنابراین تا تعیین تکلیف بیت کوین، سقف و کف این کانال می‌تواند به عنوان تارگت در نظر گرفته شود.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، این جفت ارز می‌تواند به SMA 50 روزه (0.51 دلار) کاهش یابد.

.

سیگنال ارز دیجیتال کاردانو (ADA) [8/25/2022]

در حال حاضر بازار ارز دیجیتال روند سایدوی دارد و به نظر می‌رسد پس از ریزش 18 الی 20 آگوست، در نبود کاتالیزگر، بازار در حال استراحت و بلاتکلیفی است. پیش‌بینی می‌شود پس از برگزاری نشست سالانه‌ی جکسون هول، بازار روند بگیرد. به نظر می‌رسد گرایش غالب، پس از این جلسه، از سرگیری حرکت نزولی باشد.

تحلیل فاندامنتال بازار ارز دیجیتال: بازار در آستانه سمپوزیوم جکسون هول

بازار کریپتو در روز سه‌شنبه شاهد خوش‌بینی محتاطانه‌ای پیش از نشست کلیدی سالانه بانک‌های مرکزی جهانی موسوم به "سمپوزیوم جکسون هول" بود که باعث افزایش قیمت هر دو ارز میجر: بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) در 24 ساعت گذشته شد.

سمپوزیوم جکسون هول قرار است امروز در وایومینگ آمریکا برگزار شود و انتظار می‌رود جروم پاول، رئیس فدرال رزرو و مرد کلیدی اقتصاد امریکا، فردا سخنرانی دقیقی درباره‌ی چشم انداز اقتصادی داشته باشد. برخی از کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که پاول بار دیگر، موضع جنگ طلبانه‌تری در مورد سیاست پولی اتخاذ خواهد کرد.

از جمله کسانی که در مورد سیاست شاهینی پاول هشدار داده‌اند، دیوید دوونگ (David Duong)، رئیس تحقیقات نهادی در صرافی کوین‌بیس است که در تحلیل اخیر بازار نوشت:

"جایگاه فدرال رزرو به خودی خود، انتظارات برای ادامه‌ی افزایش نرخ بهره در ایالات متحده را القا می‌کند. پاول به احتمال زیاد سعی خواهد کرد رویکرد سنجیده‌تری را در وایومینگ اتخاذ و تأکید کند که چرخه‌ی سخت‌گیری هنوز به پایان نرسیده است."

 قیمت بیت‌کوین اطراف سطح مقاومت 21512 در حال تثبیت است. با اینحال کارشناسان اعتقاد دارند با افزایش نرخ بهره و قدرت دلار، بیت کوین احتمالاً طی چند هفته‌ی آتی، سطوح حمایت 20830 دلار و 19230 دلار را  آزمایش کند.

تحلیل فاندامنتال کاردانو

ضریب همبستگی 0.9 ارز کاردانو با بیت کوین، حاکی از پیروی این ارز از بیت کوین است. پس از ریزش گسترده 18 الی 20 آگوست، ADA همچنان در محدوده‌ی 0.4370 الی 0.4715 usdt در حال رنج زدن است و به نظر نمی‌رسد پیشرفت هارد فورک، تغییری در رکود فعلی کاردانو ایجاد کند.  

تحلیل تکنیکال کاردانو در تایم فریم 4 ساعته

در حال حاضر، پس از یک ریزش کلی در ارز کاردانو که موجب سقوط 16.4 درصدی ADA طی یک هفته‌ی گذشته شده است، بازار در حال استراحت است.

قاعده‌ی کلی در تحلیل تکنیکال این است که در زمانی که قیمت در حال رنج زدن در محدوده‌ی خاصی است، فقط زمانی‌که برخوردهای منظمی از قیمت در الگوی مستطیل مشاهده شود، باز کردن پوزیشن به صرفه و سودده است. در غیر اینصورت باید تا زمان بیرون رفتن قیمت از حالت سایدوی منتظر ماند.

نمودار روزانه کاردانونمودار روزانه کاردانو به تتر, منبع تریدینگ ویو

در مورد کاردانو، در تایم 4 ساعته، اگر قیمت از محدوده‌ی 0.4370 الی 0.4715 به سمت بالا یا پایین خارج شود، (بطوریکه دو کندل کامل بالا یا پایین این سطوح بسته شود)، می‌توان با ریسک کمتری وارد پوزیشن شد.

سطوح مقاومت ارز کاردانو

در صورتیکه سطح مقاومت 0.4715 شکسته و دو کندل بالای این سطح بسته شود، سطوح مقاومت بعدی می‌تواند موارد زیر باشد:

0.4906

0.5070

0.5482

0.5733

سطوح حمایت ارز کاردانو

در صورتیکه سطح حمایت 0.4370 شکسته و دو کندل پایین این سطح بسته شود، سطح حمایت بعدی می‌تواند قیمت 0.3985 باشد.

.

تحلیل تکنیکال ادا امروز [9/19/2022]

ارز آدا اولین روز هفته را با رشد مثبت آغاز کرده است. در نمودار روزانه‌ی ارز کاردانو، با برخورد قیمت به کف اندیکاتور بولینگر باند، یک بازگشت مشاهده می‌شود. 

تحلیل کاردانو

نمودار روزانه‌ی جفت ارز ada/usdt - منبع تریدینگ ویو

در زمان نگارش این مطلب، ارز کاردانو در قیمت 0.44 معامله می‌شود. سطح حمایت حدود حمایت 0.4 دلار است. در کوتاه مدت، کاردانو در محدوده 0.60 دلار و 0.40 usdt تثبیت شده است.

تحلیل فاندامنتال ارز کاردانو

چهارشنبه یک نشست 2 روزه فدرال رزرو و احتمال افزایش 75 واحدی نرخ بهره را داریم. بازار ارز دیجیتال با ریزش‌های اخیر، خود را آماده این افزایش نرخ بهره کرده است. اما اگر فدرال رزرو خلاف نظرسنجی‌ها تصمیم به افزایش 100 واحدی نرخ بهره بگیرد، قطعاً دلار قوی‌تر و یک موج ریزشی دیگر در  ارز دیجیتال خواهیم داشت.  

از سوی دیگر به گزارش سایت سنتیمنت (santiment)، در هفته‌ی گذشته، توجهات بر ارز آدا حدود 35 درصد افزایش یافته است.

هارد فورک واسیل بالاخره، پس از حدود 2 ماه و نیم تأخیر، قرار است روز پنجشنبه، 22 سپتامبر راه‌اندازی شود. می‌توان انتظار افزایش قیمت در ADA را داشت؛ زیرا این بروزرسانی وعده‌ی افزایش سرعت و مقیاس پذیری و همچنین کاهش کارمزد را داده است. پیشبینی می‌شود با جذب کاربران بیشتر، یک افزایش قیمت نسبتاً خوب را برای ارز کاردانو شاهد باشیم.

⚠️ در حال حاضر ریسک معامله‌ی فیوچرز بالاست. زیرا قیمت در کانال نزولی حرکت می‌کند، بیشتر اندیکاتورها سیگنال نزولی می‌دهند. این سیگنال، تنها بر اساس احتمال افزایش قیمت در امروز و دو روز آتی طبق تحلیل فاندامنتال داده شده است.

تحلیل کاردانو (ADA)

نوع سیگنال: لانگ

اهرم : x2

یکی از اصول مدیریت ریسک این است که فقط 1 درصد موجودی خود را درگیر یک پوزیشن کنید.

نقاط ورود [Entry Price]: 0.4435

حد سود [Take Profit]: 0.4623

حد ضرر [Stop Loss]: 0.4377

نسبت سود به ضرر  [Risk Reward Ratio]3.24

تحلیل تکنیکال ارز کاردانو 

اکثر شاخص‌های تکنیکال سیگنال نزولی می‌دهند.

تحلیل ارز دیجیتال کاردانونمودار ارز کاردانو - تایم فریم یکساعته - منبع تریدینگ ویو

⚠️ قیمت زیر میانگین‌های متحرک نمایی 20، 50، 100 و 200 روزه‌ی خود حرکت می‌کند.

⚠️  در تایم فریم 4 ساعته، RSI 14 هنوز زیر خط سیگنال و زیر منطقه 50 است.

⚠️  ADX ضعیف و حدود 14.5 است.

⚠️ افت مومنتوم داریم.

⚠️ مک دی در منطقه نزولی است.

⚠️ فقدان نوسان در بولینگر باند نشان‌دهنده‌ی ادامه‌ی حرکت ساید وی است.

نتیجه : زمان مناسب برای سرمایه‌گذاری و خرید ارز کاردانو با معامله اسپات نیست. در تایم فریم روزانه، RSI زیر 40 است و کندل‌ها در محدوده‌ی پایین‌تر بولینگر باند در حال شکل‌گیری هستند که نشان دهنده‌ی ادامه‌ی روند نزولی یا ایجاد یک روند سایدوی است. اگر پس از هارد فورک واسیل، کاهش قیمت داشته باشیم، احتمالاً می‌توانیم در کف‌های بهتری ارز کاردانو را بخریم.

.

سیگنال سایر ارزهای دیجیتال


ارسال دیدگاه


0 دیدگاه