توجه: سیگنال های دنیای ترید بر اساس اظهارات مراجع و کارشناسان معتبر بین‌المللی جمع‌آوری و تدوین می‌شوند. اما توجه داشته باشید که معاملات در این بازار همواره با ریسک همراه بوده و تحلیل‌ها، حتی اگر توسط بهترین کارشناسان ارائه شوند، هیچگاه تضمین‌کننده سودآوری نیستند. لذا مسئولیت استفاده از این تحلیل‌ها بر عهده شما بوده و میزان مفید بودن این مطالب نیز به سطح دانش شما از تحلیل بنیادی و تکنیکال وابسته است، جهت افزایش دانش‌تان میتوانید به صفحه آموزش ارز دیجیتال رایگان مراجعه کنید.

در ضمن، پیشنهاد میشود جهت مطلع شدن از نوسانات و قدرت بیت کوین به صفحه دامیننس بیت کوین مراجعه کنید.

سیگنال بیت کوین + تحلیل بنیادی و تکنیکال BTC (آخرین آپدیت)

Feb 07-2023 ساعت 09:20

سیگنال بیت کوین 13 بهمن 1401

بیت کوین طبق پیش بینی ما پیش رفت ولی کمی زودتر در محدوده 242250 دلار تا محدوده 22300 اصلاح کرد، به دلیل اینکه بسیاری از هولدرها میخواستند قبل از جلسه FOMC از بازار خارج شوند بیت کوین دچار اصلاح زودتر از موعد شد، در مقابل جلسه فدرال رزرو طبق پیش بینی های انجام شده پیش رفت و بیت کوین توانست روند صعود خود را حفظ کند.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

در تایم فریم یک ساعته بیت کوین همانطور که مشاهده می کنید در یک کانال صعودی با شیب کم در حال نزدیک شدن به محدوده 25000 دلار است. قوی ترین حمایت بیت کوین در این تایم فریم 21500 و قوی ترین مقاومت آن 25000 دلار است.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

در تایم فریم روزانه، بیت کوین توانسته است خط روند نزولی خود را بشکند و بر اساس میانگین های متحرک می توان گفت که 22200 و 21200 بر اساس خطوط میانگین 20 روزه و 200 روزه جدی ترین محدوده های حمایتی بیت کوین هستند. بر طبق چارت، جدی ترین مقاومت بیت کوین هم 25000 دلار می باشد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

تحلیل تکنیکال دامیننس بیت کوین

تحلیل تکنیکال دامیننس بیت کوین

همانطور که در عکس مشاهده می کنید، دامیننس بیت کوین مید لاین کانال خود را به راحتی شکسته است. در حال حاضر در حال پولبک زدن به سطح میدلاین شکسته شده است. این ریزش چون با صعود بیت کوین همراه شده است، می تواند فرصت مناسبی برای سود گرفتن از آلت کوین ها باشد.

تحلیل دامیننس تتر

تحلیل دامیننس تتر

دامیننس تتر در یک روند نزولی قرار گرفته است. بعد از شکست خط روند صعودی این شاخص، بیت کوین توانست به روند صعودی خود برگردد، در صورتی که دامیننس تتر بتواند به سطوح پایین تر 5.68% و 5.27% برسد احتمال رسیدن بیت کوین به26600 و 28500 دور از دسترس نیست.

تحلیل شاخص توتال2

تحلیل تکنیکال توتال 2

این شاخص که بیانگر روند آلت کوین های بزرگ بازار است، توانسته از یک فشردگی خارج شود که همانطور که مشاهده می کنید یک گارد نسبتا صعودی به خود گرفته است. در صورتی که روند بیت کوین صعودی باشد احتمالا آلت کوین های بزرگ بازار بتوانند صعود های خوبی را تجربه کنند.

تحلیل شاخص DXY

تحلیل شاخص دلار آمریکا DXY

در شب گذشته جلسه FOMC برگزار شد و مقدار افزایش نرخ بهره برابر 0.25 درصد اعلام شد. با توجه به روند مثبت اقتصاد آمریکا این عدد قابل پیش بینی بود و یکی از دلایل رشد بیت کوین از ابتدای سال 2023 دقیقا همین عامل بوده است. مهم ترین بخش اخبار دیشب سخنان اقای پاول بود، با اینکه اقای پاول سعی داشت طوری القا کند که وضعیت آمریکا به حالت قبل برنگشته است، ولی معامله گران این استنباط را از سخنان آقای پاول برداشت نکردند و بازارهای ریسکی صعودی شدند. در مجموع می توان امیدوار بود که روند بیت کوین در کوتاه مدت صعودی بماند.

 

 

 

.

سیگنال بیت کوین در تاریخ 6 بهمن 1401

بیت کوین از ابتدای سال جدید میلادی روند صعودی بسیار خوبی را شروع کرده است. از ابتدای ژانویه بیت کوین توانسته است 18 کندل سبز ثبت کند که این روند صعودی باعث شده است توجه سرمایه گذاران سازمانی و بزرگ را به خود جلب کند. بیت کوین توانسته است EMA200 و خط روند داینامیک نزولی خود را پر قدرت پشت سر بگذارد و می توان گفت که هم اکنون در ابتدای یک روند صعودی متوسط قرار دارد.

تحلیل بیت کوین

همانطور که در شکل مشخص است، EMA50 توانسته است EMA100 را به سمت بالا بشکند و EMA20 هم در حال شکسته شدن EMA200 می باشد. با توجه به اینکه این میانگین های متحرک در تایم فریم روزانه هستند، می توان پیش بینی یک روند صعودی نسبتا خوب را در روزهای آینده خواهیم داشت.

تحلیل بیت کوین

در ادامه مسیر صعودی بیت کوین، دو محدوده استاتیکی پر قدرت وجود دارد، 24800 تا 25200 و 28600 تا 30000 دو محدوده بسیار پرقدرتی هستند که احتمال اصلاح در این نواحی بسیار بالا است.EMA200 که میانگین متحرک 200 روزه بیت کوین هم است به عنوان حمایتی معتبر محسوب می شود.در حال حاضر EMA200 در محدوده 21000 تا 21200 قرار دارد.

با توجه به روندی که بیت کوین به خود گرفته است، احتمال صعود بیت کوین تا 25000 دور از دسترس نیست، اما در این محدوده به اصلاح زمانی و احتمال کمی اصلاح قیمتی دست می زند که فرصت خرید برای رسیدن قیمت به 30 هزار دلار است.

تحلیل دامیننس بیت کوین

دامیننس بیت کوین توانسته، میدلاین کانال خود را به سمت بالا بشکند. هم اکنون یک روند صعودی قدرتمند را شروع کرده است. این روند صعودی دامیننس بیت کوین می تواند روند صعودی آلت کوین ها را کندتر کند، سعی کنید قبل از خرید یک آلت کوین شاخص دامیننس بیت کوین را حتما چک کنید.

Puell

یکی از معیارها برای شناسایی چرخه‌های بیتکوین، معیار Puell Multiple است که بر اساس توانایی ماینرها برای استخراج بیتکوین محاسبه می‌شود. این معیار در میان مدت و بلندمدت به تغییرات بازار واکنش قوی‌تری نشان می‌دهد. با مشاهده نمونه سالانه این معیار می‌توان در میان‌مدت تا بلندمدت دیدگاه بهتری نسبت به مراحل بازار داشت و کف قیمتی، اواسط چرخه و سقف قیمتی را بهتر بررسی کرد.
این معیار اخیراً از ناحیه فاز نزولی خود عبور کرده است و این حرکت یکی از مراحل اولیه برای ورود به فاز جدید بازار شناخته می‌شود.البته برای اینکه مشخص شود دقیقاً در کدام مرحله از این چرخه قرار داریم، به حرکات قیمتی بیشتری نیاز داریم. با این حال حرکت صعودی و گذر از ناحیه فاز خرسی در این معیار به این معناست که احتمالاً از عمیق‌ترین مرحله فاز خرسی عبور کرده‌ایم.

چرخه بازارهای مالی

بنظر می رسد بیت کوین در حال حاضر در فاز انباشت باشد. در صورتی که قصد سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال را دارد باید به سمت مطالعه بر روی پروژه های قدرتمند بروید و هولد بلند مدت خود را آغاز کنید.

 

.

سیگنال معاملاتی ارز دیجیتال بیت‌کوین (BTC)؛ 19 آبان 1400

به‌نظر می‌رسد که بیت‌کوین به EMA23 و فیبوی 0.236 واکنش نشان داده است. ورود سنگین گاوها و بازگشت قیمت به بالای 66 هزار دلار را شاهدیم. با ATH زدن بیت‌کوین تارگت‌های احتمالی ما سطوح فیبو هستند. رفتارهای قیمتی بار دیگر صعودی شده‌اند و آلت‌کوین‌ها نیز در وضعیتی مشابه‌اند. شکست به زیر 67 هزار دلار ممکن است قیمت را تا 63 هزار دلار بکشد.

ساختار زیر در تمامی سیگنال‌ها ثابت است:

نوع سیگنال: Long - از اهرم پیشنهادی کمتر از 5 در این معامله استفاده کنید؛ حداکثر 5 درصد از سرمایه را وارد معامله کنید!

نقاط ورود [Entry Price]: 66,869 - 67,000

حد سود [Take Profit]: 73,414

حد ضرر [Stop Loss]: 64,220

نسبت سود به ضرر [Risk Reward Ratio]: 3.14

اندیکاتور RSI در نمودار روزانه به حوالی 70 نزدیک شده است. اگر خریداران همچنان بازار را در دست داشته باشند تحرکات شارپ قیمتی دور از انتظار نخواهد بود. در نمودار روزانه، اندیکاتور مکدی (MACD) نیز تعاملی مثبت را به نمایش گذاشته است. با نگاهی گذرا به بولینگر بندز نیز متوجه می‌شویم که پس از مدتی ناحیه رنج، قیمت میل به تحرکی جدید دارد.

.

سیگنال ارز دیجیتال بیت‌کوین (BTC)؛ 27 آبان 1400

بیت‌کوین در روزهای گذشته موفق به حفظ سطح حمایتی 63 هزار دلاری خود نشد. تنها مقاومت پیش‌ روی بیت‌کوین سطح 58 هزار دلار به‌نظر می‌رسید که در این ساعات شاهد بازگشت قیمت از آن سطح هستیم. پرایس اکشن نزولی و سریع بیت‌کوین بین این دو سطح مهم باعث به خون کشیده شدن بازار آلت‌کوین‌ها شد. مارکت در شرایط بسیار خوبی به‌نظر نمی‌رسد بنابراین پیشنهاد ما ورود به معاملات با حجمی کمتر از معمول است. پیش‌بینی می‌کنیم شاهد مدتی نوسان بین دو سطح مهم 58 و 63 هزار دلاری، در روزهای آینده باشیم. این سیگنال تا 29 آبان معتبر است.

نوع سیگنال: Long - از اهرم پیشنهادی کمتر از 5 در این معامله استفاده کنید؛ حداکثر 2 درصد از سرمایه را وارد معامله کنید!

نقطه ورود [Entry Price]: 60,320

حد سود [Take Profit]: 63,157

حد ضرر [Stop Loss]: 59,377

نسبت سود به ضرر [Risk Reward Ratio]: 3.01

خریدارها در حال تلاش برای بازگرداندن و تثبیت قیمت بیت‌کوین به بالای 60 هزار دلار هستند. در کوتاه‌مدت پیش‌بینی می‌کنیم که در این تلاش موفق باشند. در حال حاضر، بیت‌کوین در حال تست کردن EMA50 در تایم‌فریم روزانه است. EMA50 همیشه در طول بولران‌ها شاخص خوبی برای عملکرد بیت‌کوین بوده است. با توجه به همه شرایط گفته شده، انتظار کوتاه مدت ما؛ صعودی مختصر تا سطح 63 هزار دلاری‌ست.

.

سیگنال ارز دیجیتال بیت‌کوین (BTC)؛ 30 آبان 1400

با اینکه تحلیل‌های طولانی مدت ما از بیت‌کوین بولیش بوده، این ارز دیجیتال اما، سطح مهم 63 هزار دلاری را از دست داده است. در حال حاضر، نظر ما در مورد شرایط تکنیکالی بیت‌کوین حداقل برای کوتاه تا بلند مدت، بریش (نزولی) است. بعد از شکست از سطح 63 هزار دلاری، بیت‌کوین سطح 56 هزار دلاری را برای بازگشت انتخاب کرد. بازگشت از این سطح منطقی به‌نظر می‌رسید و همین اتفاق نیز افتاد.

نوع سیگنال: SHORT - از اهرم پیشنهادی کمتر از 10 در این معامله استفاده کنید؛  حداکثر 5 درصد از سرمایه را وارد معامله کنید!

نقطه ورود [Entry Price]: 58,580.41

حد سود [Take Profit]: 52,899.71

حد ضرر [Stop Loss]: 60,629.16

نسبت سود به ضرر [Risk Reward Ratio]: 2.77

حالا اما، بیت‌کوین در یک ناحیه مقاومتی معامله می‌شود و در نزدیکی‌های یک سل‌زون قدرتمند به تحرک قیمتی می‌پردازد. انتظار یک حرکت روبه‌پایین دیگر را نیز خواهیم داشت. تارگت میان‌مدت ما نیز، حوالی قیمت 52 هزار دلار می‌تواند باشد. تنها حرکت بیت‌کوین به بالای سطح قیمتی 61.5 هزار دلار می‌تواند نظر ما را نسبت به بریش بودن بازار این ارز دیجیتال بزرگ عوض کند.

.

سیگنال ارز دیجیتال بیت‌کوین (BTC)؛ 22 آذر 1400

می‌توان گفت که مدت زیادی از شکست روند صعودی میان‌مدت بیت‌کوین گذشته و حالا پوزیشن‌های شورت جذابیت بیشتری برای ورود پیدا کرده‌اند. اخبار فاندامنتال جالبی نیز برای بیت‌کوین به‌گوش نمی‌رسد. افزایش نرخ بهره یکی از این اخبار بود که بازار واکنش خوبی به آن نشان نداد و کندل روزانه‌ای به عمق ده هزار دلار را مشاهده کردیم.

نوع سیگنال: SHORT - از اهرم پیشنهادی کمتر از 10 در این معامله استفاده کنید؛  حداکثر 2 درصد از سرمایه را وارد معامله کنید!

نقطه ورود [Entry Price]: 47,214.26

حد سود [Take Profit]: 44,830.00

حد ضرر [Stop Loss]: 48,010.00

نسبت سود به ضرر [Risk Reward Ratio]: 3.00

اندیکاتور RSI زیر سطح 50 حرکت می‌کند. اندیکاتور مکدی MACD نیز منفی‌ست و زیر سیگنال لاین قابل مشاهده است. ترکیب این دو نیز منفی به‌نظر می‌رسد. بیت‌کوین در تایم‌فریم پایین و نیم‌ساعته نیز زیر میانگین متحرک‌های ساده به تحرک قیمتی می‌پردازد. سناریوی دیگر که در مقابل پوزیشن شورت فعلی ما قرار دارد، صعود و تثبیت به بالای 48760 می‌باشد که تارگت‌های صعودی تا 50 و 51 هزار دلار به ما خواهد داد.

.

سیگنال ارز دیجیتال بیت‌کوین (BTC)؛ 26 آذر 1400

از اوایل ماه دسامبر میلادی، بیت‌کوین را می‌توانیم در کانالی بیریش و نزولی از تایم‌فریم یک ساعته ببینیم. حالا با تاچ کردن سطح پایینی این کانال در ساعات گذشته، شانس رسیدن به سقف این کانال را در ساعات آتی خواهیم داشت.

نوع سیگنال: Long - از اهرم پیشنهادی کمتر از 10 در این معامله استفاده کنید؛  حداکثر 5 درصد از سرمایه را وارد معامله کنید!

نقطه ورود [Entry Price]: 46,410.2

حد سود [Take Profit]: 48,821.4

حد ضرر [Stop Loss]: 45,590.7

نسبت سود به ضرر [Risk Reward Ratio]: 2.94

برای تایید هرچه بیشتر این بازگشت قیمتی به سمت سقف این کانال صعودی، می‌توانیم نگاهی به RSI در تایم‌فریم یک ساعته بیاندازیم که چند باری ناحیه بیش‌فروش را لمس کرده است. ترکیب کانال ما با این RSI می‌تواند به ما سیگنالی از رشد کوتاه‌مدت بیت‌کوین تا سقف محلی را بدهد. تارگت ما در این معامله، اطراف سقف کانال نزولی می‌باشد که در نقاط ارائه شده برای شما مشخص شده است.

.

سیگنال ارز دیجیتال بیت‌کوین (BTC)؛ 3 دی 1400

داده‌های آنچین نشان از یک دامپ دیگر در بازار را می‌دهند از آن[ا که تراز مثبت صرافی‌ها هنوز اثر خود را نشان نداده پس انتظار خواهیم داشت که در چند روز آینده ریزشی دیگر را در بازار شاهد باشیم. در تایم‌فریم روزانه، دو EMA پنجاه‌تایی و صدتایی در سطح 52,800 به یکدیگر نزدیک شده‌اند و در تایم‌فریم 4 ساعته نیز مقاومتی آشکار را در قیمت 52,800 می‌توان مشاهده کرد. پس سطح قیمتی 52,800 را باید به دقت تحت نظر داشته باشیم.

نوع سیگنال: Short - از اهرم پیشنهادی کمتر از 10 در این معامله استفاده کنید؛  حداکثر 5 درصد از سرمایه را وارد معامله کنید!

نقطه ورود [Entry Price]: 52,728

حد سود [Take Profit]: 46,250

حد ضرر [Stop Loss]: 54,141

نسبت سود به ضرر [Risk Reward Ratio]: 4.58

استاپ‌لاس پوزیشن خود را می‌توانیم در 53,900 قرار دهیم زیرا سطح 53,500 در گذشته حمایت مستحکمی بوده است. نقطه حد سود ما نیز، در محدوده 46,500 تا 44,500 قرار خواهد گرفت. از زاویه دیگر، سطح 44 هزار دلاری ناحیه حمایتی بسیار مستحکمی‌ست، پس انتظار داریم تا وال‌های بازار از 545 هزار دلار دامپ خود را شروع کنند. براساس تحلیل ما از میانگین‌ متحرک‌های نمایی، سطح 52,600 تا 52,800 می‌تواند نقطه ورود خوبی برای یک پوزیشن شورت باشد.

.

سیگنال ارز دیجیتال بیت‌کوین (BTC)؛ 6 دی 1400

به‌تازگی شکست قیمت به بالای سطح 50,800 و EMA200 را شاهد بودیم. در یکی دو روز گذشته نیز کاهشی تا زیر این سطح را داشتیم که ساعات زیادی به‌طول نیانجامید. ایده کلی ما برای بیت‌کوین هنوز صعودی‌ست و آنهم به علت لاین S/R ما در قیمت 49,500 است. باتوجه به قدرت ناحیه ساپلای در اطراف قیمت 51,900 تصمیم به ورود به یک معامله شورت را گرفتیم.

نوع سیگنال: Short - از اهرم پیشنهادی کمتر از 10 در این معامله استفاده کنید؛  حداکثر 5 درصد از سرمایه را وارد معامله کنید!

نقطه ورود [Entry Price]: 51,945

حد سود [Take Profit]: 47,899

حد ضرر [Stop Loss]: 53,457

نسبت سود به ضرر [Risk Reward Ratio]: 3.00

قیمت در حال حاضر در اطراف ناحیه ساپلای و عرضه 52 هزار دلاری به‌سر می‌برد. اگر بار دیگر از این ناحیه شاهد ریجکت بیت‌کوین باشیم، می‌توانیم انتظار ریزش تا S/R در قیمت 48 هزار دلار را نیز داشته باشیم. با توجه به دیتای آنچین و نسبت اهرم در این روز‌ها که در بالاترین حد خود در دو سال گذشته است، بازار نیاز به تسویه این معاملات دارد. در صورت تثبیت قیمت بالای 52 هزار دلار سناریوی نزولی ما دیگر معتبر نخواهد بود.

.

سیگنال ارز دیجیتال بیت‌کوین (BTC)؛ 19 اسفند 1400

بیت‌کوین در تایم‌فریم یک ساعته در یک تریدینگ رنج به‌نظر می‌رسد. از ابتدای مارچ به‌نظر می‌رسد که یک فلت تاپ تراینگل یا مثلث صعودی تشکیل شده باشد. با شکست خط روند داینامیک صعودی که از ابتدای مارچ در تایم‌فریم یک ساعته تشکیل شده انتظار کاهش قیمت را تا سطوح 34,500 دلار خواهیم داشت.

نوع سیگنال: Short - از اهرم پیشنهادی کمتر از 10 در این معامله استفاده کنید؛  حداکثر 5 درصد از سرمایه را وارد معامله کنید!

نقطه ورود [Entry Price]: 39,635

حد سود [Take Profit]: 34,500

حد ضرر [Stop Loss]: 41,493

نسبت سود به ضرر [Risk Reward Ratio]: 2.47

اندیکاتور سوپرترند در تایم‌فریم یک ساعته بیت‌کوین را در یک روند نزولی نشان می‌دهد. RSI همچنان به روند نزولی خود ادامه می‌دهد و اردر بلاک در ناحیه 40 هزار دلار در مقابل افزایش قیمت مقاومت نشان می‌دهد. قیمت در چارت یک ساعته به تازگی با باند میانی اندیکاتور بولینگر که یک میانگین متحرک ساده است برخورد کرده و شواهدی از تغییر روند نزولی کوتاه مدت نشان نمی‌دهد.

.

سیگنال ارز دیجیتال بیت‌کوین (BTC)؛ 17 فروردین 1400

بیت‌کوین در تایم‌فریم یک ساعته مدتی‌ست که دچار فشردگی شده است. از 28 مارچ یک سطح مقاومت داینامیک را در مقابل خود می‌بینید که با شکست آن انتظار افزایش قیمت تا 47 هزار دلار را خواهیم داشت. از منظر فاندامنتال نیز شاخص NVT مجددا یک واگرایی بولیش از خود ثبت کرده که ما را نسبت به شرایط بیت‌کوین در ماه آپریل امیدوار می‌کند.

نوع سیگنال: LONG - از اهرم پیشنهادی کمتر از 10 در این معامله استفاده کنید؛  حداکثر 5 درصد از سرمایه را وارد معامله کنید!

نقطه ورود [Entry Price]: 46,980

حد سود [Take Profit]: 48,904

حد ضرر [Stop Loss]: 46,219

نسبت سود به ضرر [Risk Reward Ratio]: 2.53

قیمت در حال حاضر زیر میانگین متحرک‌های مهم حرکت می‌کند، RSI در محدوده 40 قرار دارد و باند بولینگر به‌وسیله باند پایینی قیمت را لمس کرده است. حجم معاملات نیز در روزها اخیر نزولی بوده که می‌تواند یکی از دلایل  رنج زدن بازار در این مدت باشد. با توجه پرایس اکشن بیت‌کوین و شرایط فاندامنتالی این ارز انتظار می‌رود تا آپریلی صعودی را پشت سر بگذاریم.

.

سیگنال ارز دیجیتال بیت‌کوین (BTC)؛ 27 خرداد 1401

پس از سقوط شدید بیت کوین و از دست رفتن ناحیه 28 هزار دلاری تا سطح 20 هزار دلاری، این ارز دیجیتال در حال تشکیل کف در کمی بالاتر از سقف تاریخی 2017 خود بوده است. مهم‌ترین ناحیه حمایتی حال و حاضر برای بیت‌کوین را می‌توان محدوده 20130 تا 20300 دلار در نظر گرفت و در صورت از دست رفتن این سطح، می‌توانیم انتظار ریزش تا قیمت‌های 19800، 18100 و 17700 را داشته باشیم. در مورد علت ریزش شدید بیت کوین می‌توان به داده‌های تورمی منتشر شده امریکا (CPI) اشاره کرد، که انتظار افزایش نرخ بهره را در معامله‌گران افزایش داد و این انتظار با افزایش 75 واحدی نرخ بهره به واقعیت تبدیل شد. با سخنان جروم در مورد اینکه افزایش نرخ بهره در همین محدوده‌ها باقی خواهد ماند، انتظار می‌رود تا در ناحیه 18 تا 20 هزار دلار شاهد کف سازی و شروع روندی اصلاحی رو به بالا باشیم.

نوع سیگنال:  - از اهرم پیشنهادی کمتر از 10 در این معامله استفاده کنید؛  حداکثر 5 درصد از سرمایه را وارد معامله کنید!

نقطه ورود [Entry Price]: 20,452

حد سود [Take Profit]: 22,568

حد ضرر [Stop Loss]: 20,029

نسبت سود به ضرر [Risk Reward Ratio]: 5

اندیکاتور RSI پس از ماه‌ها به سطوحی رسیده که بیش فروش را نشان می‌دهد و یادآور بزرگ‌ترین ریزش‌های تاریخی بیت‌کوین شده است. روند نزولی دچار ضعف شده و در صورت تایید قدرتمند از ناحیه 20 هزار دلار می‌توانیم شاهد استراحت بازار رو به بالا باشیم.

.

سیگنال ارز دیجیتال بیت‌کوین (BTC)؛ 30 خرداد 1401

در هفته گذشته پس از فشار لیکویید و کال مارجین شدن بسیاری از هج فاندهای معتبر در فضای ارزهای دیجیتال، فشار فروش بیت‌کوین نیز شدت یافت و در یک کانال نزولی الیوتی شروع به حرکت کرد. تحلیل تکنیکال بیت کوین از نمودار فعلی، نوسان قیمت در یک ناحیه PRZ در حوالی 20,800 را به ما نشان می‌دهد که می‌تواند با یک فشار فروش از سوی معامله‌گران مواجه شود. افزایش قیمت اخیر بیت کوین می‌تواند پولبک به این سطح تلقی شود و موقعیت شورت سل را برای ما فراهم کند.

نوع سیگنال: SHORT - از اهرم پیشنهادی کمتر از 10 در این معامله استفاده کنید؛  حداکثر 5 درصد از سرمایه را وارد معامله کنید!

نقطه ورود [Entry Price]: 20,712

حد سود [Take Profit]: 16,985

حد ضرر [Stop Loss]: 21,693

نسبت سود به ضرر [Risk Reward Ratio]: 3.8

در تایم فریم 15 دقیقه همچنین، می‌توان شکل‌گیری یک کنج صعودی را مشاهده کرد. در صورت عمل کردن تارگت‌های نزولی این کنج صعودی یا رایزینگ وج، می‌توان انتظار کاهش قیمت تا ناحیه 18 هزار دلار را داشت. وضعیت RSI نیز در تایم فریم یک ساعته مناسب ادامه روند به نظر نمی‌رسد. واگرایی این اندیکاتور به‌خوبی قابل مشاهده است که می‌تواند احتمال وقوع سناریوی نزولی را برای ما تشدید کند.

.

سیگنال ارز دیجیتال بیت‌کوین (BTC)؛ 8 تیر 1401

با ریزش اخیر قیمت بیت‌کوین علی رغم وجود انباشت طبق داده‌های آنچین، دو سناریو برای حرکت بعدی قیمت بیت کوین می‌توان متصور بود. بیشترین حجم سفارشات در صرافی ها برای بیت کوین متعلق به ناحیه مهم 19700 دلاری می باشد. دو سناریوی صعودی و نزولی ما برای ترید بیت کوین از این قرار خواهند بود: اگر در تایم فریم 30 دقیقه زیر ناحیه 19850 دلاری تثبیت بگیریم انتظار کاهش قیمت تا 19400 و 18830 را خواهیم داشت.

نوع سیگنال: LONG - از اهرم پیشنهادی کمتر از 10 در این معامله استفاده کنید؛  حداکثر 5 درصد از سرمایه را وارد معامله کنید!

نقطه ورود [Entry Price]: 19,879

حد سود [Take Profit]: 20,924

حد ضرر [Stop Loss]: 19,652

نسبت سود به ضرر [Risk Reward Ratio]: 5

در سناریوی صعودی با شرط رقم خوردن پولبک، اگر بالای 20400 تثبیت داشته باشیم، انتظار افزایشی تا ناحیه 20900 و 21430 را خواهیم داشت. با توجه به ادامه دار بودن روند انباشت، می‌توانیم سهم احتمال سناریوی صعودی را بیشتر در نظر بگیریم.

.

سیگنال ارز دیجیتال بیت‌کوین (BTC)؛ 10 تیر 1401

روز گذشته پس از ریزش بیت‌کوین تا ناحیه 18500 دلار، شاهد یک چولبک سریع و شارپ بودیم. به نظر می‌رسد که خرس‌ها هنوز در ناحیه 20500 و 20650 فعال هستند. یک روند ماژور نزولی در ساعات اخیر شکل گرفته که مقاومت 20400 دلاری را بر سر راه صعود بیت‌کوین قرار می‌دهد. در صورت عدم تثبیت قیمت بیت‌کوین بالای 20500، انتظار ادامه ریزش را از بیت‌کوین خواهیم داشت.

نوع سیگنال: LONG - از اهرم پیشنهادی کمتر از 10 در این معامله استفاده کنید؛  حداکثر 5 درصد از سرمایه را وارد معامله کنید!

نقطه ورود [Entry Price]: 18,315

حد سود [Take Profit]: 22,639

حد ضرر [Stop Loss]: 17,456

نسبت سود به ضرر [Risk Reward Ratio]: 5

اندیکاتور مکدی در حال حاضر در ناحیه بولیش در حال کسب مومنتوم است و اندیکاتور RSI نیز به بالای 50 صعود کرده. حمایت اصلی بیت‌کوین همچنان ناحیه 18 هزار دلار تا 18600 را به ما نشان می‌دهد و در صورت وقوع سناریوی صعودی باید شاهد واکنشی مثبت نسبت به این سطح باشیم.

.

سیگنال سایر ارزهای دیجیتال


ارسال دیدگاه


7 دیدگاه