توجه: سیگنال های دنیای ترید بر اساس اظهارات مراجع و کارشناسان معتبر بین‌المللی جمع‌آوری و تدوین می‌شوند. اما توجه داشته باشید که معاملات در این بازار همواره با ریسک همراه بوده و تحلیل‌ها، حتی اگر توسط بهترین کارشناسان ارائه شوند، هیچگاه تضمین‌کننده سودآوری نیستند. لذا مسئولیت استفاده از این تحلیل‌ها  بر عهده شما بوده و میزان مفید بودن این مطالب نیز به سطح دانش شما از تحلیل بنیادی و تکنیکال وابسته است، جهت افزایش دانش‌تان میتوانید به صفحه آموزش ارز دیجیتال رایگان مراجعه کنید.

تحلیل سولانا + تحلیل تکنیکال و بنیادی SOL و سیگنال خرید و فروش

Dec 14-2022 ساعت 18:15

تحلیل تکنیکال ا‌رز سولانا امروز

در نمودار جفت  ارز sol/usdt، تایم فریم چهار ساعته، یک روند کوتاه مدت صعودی شکل گرفته است. در 24 ساعت گذشته، خریداران بر فروشندگان غلبه داشته‌اند.

قیمت سولانا پس از شکست خط روند نزولی کوتاه مدت و EMA  100 روزه‌ی خود، بالای این سطح تثبیت شده است و اکنون تارگت بعدی می‌تواند، تلاقی R2 پیوت هفتگی و خط مقاومت استاتیک در قیمت  14.81 دلار باشد.

نمودار سولانا- تایم فریم 4 ساعته

تداوم این جریان کوتاه مدت توسط اندیکاتورها تأیید می‌شود:

حرکت  RSI بالای منطقه‌ی 50، بالای مووینگ 14
سیگنال مثبت از اندیکاتور DMI
سیگنال مثبت از مکدی

به علت برخورد قیمت با خط مقاومت استاتیک در تایم فریم یکساعته، امکان بازگشت قیمت و فیلد شدن سیگنال وجود دارد. بنابراین با رعایت نکات مدیریت ریسک وارد این معامله شوید.

سیگنال ارز سولانا

پوزیشن: لانگ

اهرم: 3x

یکی از اصول مدیریت ریسک این است که فقط 1 الی 5 درصد موجودی خود را درگیر یک پوزیشن کنید.

نقاط ورود  [Entry Price]: 13.90
حد سود  [Take Profit]:
14.81
15.8
حد ضرر [Stop Loss] : 13.64
نسبت سود به ضرر[Risk Reward Ratio]: 3.5
 

حمایت و مقاومت سولانا

سطوح حمایت سولانا موارد زیر هستند:

13.89
13.60
13.39
سطوح مقاومت سولانا موارد زیر هستند:
14.80
15.80

.

تحلیل سولانا (SOL) [11/18/2022]

مدت یکسال است که روند میجر در ارز سولانا، نزولی است. اکنون قیمت سولانا به یکی از کلیدی‌ترین کف‌های تاریخی خود، یعنی  13 دلار رسیده است. این کف ماه مارس 2021، کف ماقبل آخر است. بنابراین احتمالاً شاهد نبرد خریداران و فروشندگان در این قیمت خواهیم بود. در صورت از دست رفتن این سطح حمایت، ارز سولانا وارد فاز خطرناکی خواهد شد و احتمالاً در سراشیبی سقوط به سرعت قیمت خود را از دست خواهد داد.

نمودار سولانا در تایم فریم هفتگینمودار جفت ارز solusdt - تایم فریم روزانه- منبع: TradingView

همانطور که در نمودار بالا ملاحظه می‌کنید، یک الگوی هد اند شولدر عظیم در نمودار هفتگی ارز سولانا شکل گرفته و قیمت را به کف ماقبل آخر خود رسانده است. 

در حال حاضر، ارز سولانا با منفی 17.47 درصد کاهش هفتگی و منفی 2.63 درصد کاهش روزانه، زیر فشار فروش سنگینی قرار دارد.

تحلیل فاندامنتال ارز سولانا

علت اصلی ریزش سولانا، ورشکستگی صرافی  FTX است. تأثیر بد صرافی ftx با نگاه به تقویم آزادسازی سهام سولانای دو صرافی FTX و آلامدا بسیار جدی به نظر می‌رسد. بنیاد سولانا برای کاهش این اثر منفی، تدابیری را پیشنهاد داده و در جامعه به رأی گذاشته است. اما در حال حاضر ریزش همچنان ادامه دارد.

اما خبر فاندامنتال دیگر اینکه، روز گذشته، صرافی بایننس اعلام کرد به طور موقت سپرده‌های تتر (USDT) و استیبل کوین اصلی USD Coin (USDC) را که بر روی بلاک چین سولانا اجرا می شود، به حالت تعلیق درآورده است. هفته گذشته، Crypto.com نیز اعلام کرد پشتیبانی USDC و USDT را در Solana غیرفعال می‌کند. در پی این اتفاق، تتر در حساب توییتر خود، از یک سواپ زنجیره‌ای، برای تبدیل مبلغ یک میلیارد تتر سولانا به تتر اتریوم سخن گفت.

توییت تتر در مورد سواپ زنجیره ایاین اقدام تتر به منظور تأمین موجودی USDT مورد نیاز معامله‌گران در شرایط تعلیق تراکنش تتر زنجیره‌ی سولانا بود. تبدیل تتر سولانا به تتر اتریومی خود یکی از علت‌های ادامه‌ی ریزش در بازار سولانا است.

برای مطالعه‌ی مشروح اخبار بنیادین ارز SOL و اقدامات بنیاد سولانا به علت ریزش ارز سولانا مراجعه شود.

 تحلیل تکنیکال ارز سولانا

قیمت فعلی سولانا 13.18 دلار است که 95 درصد از بالاترین قیمت خود؛ یعنی 256 دلار فاصله دارد. این ارز با حجم معاملات 24 ساعته 2.7 میلیارد دلار معامله می شود. قیمت سولانا در هفت روز گذشته 24.44 درصد کاهش یافته است. این ارز در سایت CoinMarketCap با ارزش بازار 4.79 میلیارد دلار، به رتبه‌ی 16 تنزل یافت. 

عوامل زیر در تایم فریم روزانه‌ی نمودار سولانا، نشان‌دهنده‌ی ادامه‌ی روند نزولی است:

حرکت قیمت زیر میانگین متحرک نمایی 20، 50، 100 و 200 روزه؛

حرکت قیمت در منطقه‌ی اشباع فروش اندیکاتور RSI،

نمودار ارز سولانا در تایم فریم روزانهنمودار جفت ارز solusdt - تایم فریم روزانه- منبع: TradingView

اما باید توجه داشت که ارز سولانا به کف ماقبل تاریخی خود رسیده، اکنون در روند سایدوی قرار دارد و حجم معاملات پایین است. بنابراین امکان ادامه یافتن روند سایدوی یا کاهش قیمت وجود دارد. با اینکه بیشتر پوزیشن‌ها شورت است، اما پایین بودن سطح اندیکاتور adx نشان می‌دهد که روندی در بازار ارز سولانا به چشم نمی‌خورد. به همین دلیل، گام‌های این ارز در نمودار کوچک خواهد بود. در حال حاضر، باز کردن هیچ پوزیشنی پیشنهاد نمی شود.

.

تحلیل سولانا (SOL) [11/6/2022]

در هفته‌های اخیر، دو پروتکل غیرمتمرکز منگو مارکتز (Mango Markets) و سولند (Solend) در سولانا مورد حمله‌ی هکری قرار گرفته‌اند.

با وجود خبرهای حمله و هک، قیمت سولانا همچنان در حال رشد است، زیرا به قدری اخبار مثبت پرقدرت بوده که موجب نادیده گرفتن اخبار منفی شده است.

تحلیل فاندامنتال سولانا: اخبار مثبت سولانا چیست؟

اولین خبر مثبت سولانا، مربوط به همکاری با غول شبکه‌های اجتماعی یعنی اینستاگرام است. اینستاگرام به‌طور رسمی، تبدیل به فروشگاه nft شده است. شرکت متا ابزاری برای مینت و فروش توکن‌های غیرمثلی، به نام End to End Toolkit طراحی کرده و قرار است ابتدا آن را در شبکه‌ی سولانا تست کند.

دومین خبر مهم فاندامنتالی، همکاری گوگل با سولانا است. قرار است سرویس خدمات ابری گوگل تبدیل به اعتبارسنج شبکه‌ی سولانا شود. به این معنی که کاربران معمولی می‌توانند تبدیل به یکی از اعتبارسنجان شبکه‌ی سولانا شوند.

تحلیل فاندامنتال سولانا: اخبار منفی سولانا چیست؟

و اما هک‌های پی در پی پروژه‌های راه‌اندازی شده در سولانا از اصلی‌ترین اخبار منفی سولانا هستند که به هیچ عنوان، قابل چشم‌پوشی نیست.

 به استناد داده‌های دیفای لاما، ارزش کلی دارایی‌های قفل‌شده (TVL) در سولانا، با یک کاهش 90 درصدی نسبت به سال گذشته، به 940 میلیون دلار رسیده است. در ماه‌های اخیر، فعالیت‌های آنچین سولانا و حجم معاملات این زنجیره نیز کاهش یافته است.

اگر در زنجیره‌های لایه 1 مانند سولانا، روند کاهش نقدینگی ادامه یابد، در آینده، حملات مشابه حملات سولند و مانگو مارکتز که از نوع حملات اوراکل قیمت هستند، محتمل است.

سرمایه‌گذاران در پروتکل‌های راه‌اندازی شده در زنجیره‌ی سولانا باید از خطرات فعلی آگاه باشند. اگرچه همه‌ی پروتکل‌ها آسیب‌پذیر نیستند، اما در حال حاضر، سرمایه‌گذاری در پروتکل‌های دیفای موجود در زنجیره‌ی سولانا پیشنهاد نمی‌شود.

سیگنال ارز سولانا (SOL)

نوع سیگنال: لانگ (خرید)

اهرم : X5

یکی از اصول مدیریت ریسک این است که فقط 10 درصد موجودی خود را درگیر یک پوزیشن کنید.

نقاط ورود [Entry Price]: 34.60

حد سود [Take Profit]:

37.28

38.73

حد ضرر [Stop Loss]: 33.80

نسبت سود به ضرر [Risk Reward Ratio]: حداقل 3.3، حداکثر 5.16

تحلیل تکنیکال ارز سولانا در تایم فریم هفتگی

با وجود اخبار مثبت فاندامنتالی، انتظار یک جهش 30 درصدی می‌رفت. اما با وجود اخبار منفی در هفته‌ی اخیر، قدرت صعود سولانا را کاهش داد.

در تایم فریم روزانه، قیمت SOL صعودی به نظر می‌رسد؛ زیرا قیمت با حجم بالا، از کانال نزولی خارج شده و موفق به بازپس‌گیری سطح حمایت کلیدی 30 دلار شد که در چند روز گذشته از دست داده بود.

تحلیل تکنیکال سولانا در تایک فریم روزانهنمودار روزانه‌ی سولانه به تتر- تایم فریم روزانه - منبع: تریدینگ ویو

اکنون در منطقه‌ی ‌مقاومتی 35 الی 45 دلار، استراحت سولانا را به صورت یک روند اصلاحی شاهد هستیم. ممکن است این اصلاح یک پولبک به سطح کانال باشد و بنابراین قیمت پیش از صعود تا 33.25 پایین بیاید.

تحلیل تکنیکال سولانا در تایم فریم 4 ساعته

قیمت پس از یک صعودی، وارد منطقه‌ی اشباع خرید در RSI شده و پس از یک روند اصلاحی و کاهش تا سطح فیبوناچی 23.6 درصد، از منطقه‌ی اشباع خرید خارج شده است.

نمودار سولانا - تایم فریم 4 ساعتهنمودار سولانا به تتر- تایم فریم 4 ساعته، منبع: تریدینگ ویو

انتظار داریم قیمت در EMA 20 روزه‌ی خود، واقع در عدد رند 34.60 حمایت شود. با این‌حال، ممکن است همانند رفتار قیمت در هفته‌های گذشته، استراحت عمیق‌تری روی نمودار رقم بخورد.

سطوح حمایت ارز سولانا

33.5 دلار

30 دلار

25 دلار

سطوح مقاومت ارز سولانا

38.3 دلار

42.3 دلار

45 دلار

.

تحلیل رایگان ارز سولانا (SOL) [9/23/2022]

در نمودار سولانا، تایم فریم 4 ساعته، خط روند نزولی 10 روزه شکسته شده، سولانا در منطقه‌ی بالای بولینگر باند در حال معامله است، اندیکاتور RSI در تایم یک روزه با SMA 14 روزه خود تلاقی دارد که سیگنال صعودی است. این تلاقی در تایم فریم پایین‌تر (4 ساعته) کراس اور است که فرضیه‌ی صعودی بودن سولانا را قوت می‌بخشد.

در تایم 4 ساعته، قیمت با سطح مقاومت 33 دلار، واقع در EMA 100 روزه برخورد کرده است. در تایم فریم 1 ساعته، RSI در منطقه‌ی فوقانی، در سطح 62 قرار دارد. به نظر می‌رسد امروز بازار دست خریداران است.

نمودار سولانا- تایم فریم یکساعته

نمودار سولانا - تایم فریم یکساعته - منبع: تریدینگ ویو

انتظار می‌رود تا ساعاتی دیگر سطح مقاومت 33.41 و سپس 33.76 دلار پیشروی کند.

سیگنال ارز سولانا (SOL)

نوع سیگنال: لانگ (خرید)

اهرم : X5

یکی از اصول مدیریت ریسک این است که فقط 1 درصد موجودی خود را درگیر یک پوزیشن کنید.

نقاط ورود [Entry Price]: 32.87

حد سود [Take Profit]:

33.41

33.76

حد ضرر [Stop Loss]: 32.61

نسبت سود به ضرر [Risk Reward Ratio]: 3.42

.

تحلیل رایگان ارز سولانا (SOL) [9/22/2022]

در نمودار روزانه‌ی جفت ارز سولانا به تتر (sol/usdt) یک روند نزولی پرقدرت مشاهده می‌شود. تا زمانی که سطح مقاومت واقع در 36.62 usdt شکسته نشده، بازار سولانا در دست فروشندگان خواهد بود. با این‌حال، از آنجایی که قیمت به یکی از سطوح حمایتی کلیدی رسیده که از 20 ژوئن معتبر بوده، اعتبار این سطح بالاست و احتمال بهبود قیمت یا ایجاد یک روند سایدوی وجود دارد. بنابراین روند در دراز مدت نزولی و در کوتاه‌مدت امکان روند سایدوی یا صعودی وجود دارد.

اگر نگاهی به نمودار سولانا در تایم فریم یکساعته‌ داشته باشیم، اکنون قیمت سطح 32.03 دلار را شکسته و به آن پول بک زده. بنابراین امکان پیشروی قیمت تا سطح مقاومت بعدی واقع در 32.7 usdt وجود دارد؛ زیرا در تایم یکساعته، سه مووینگ 20، 50 و 100 شکسته شده و با توجه به قرار گرفتن RSI در سطح 60.44، سولانا می‌تواند تا مووینگ 200 روزه، واقع در قیمت 32.55 پیشروی کند. اما در تایم 15 دقیقه، خروج از منطقه‌ی اشباع خرید و تقاطع رو به پایین در RSI را داریم. 

نمودار سولانا- تایم فریم 15 دقیقه

نمودار سولانا- تایم فریم 15 دقیقه- منبع نریدینگ ویو

به احتمال زیاد، قیمت پس از تقاطع با EMA 200 روزه، تا سطح حمایت بعدی در قیمت 31.75 ریزش کند. با از دست رفتن این سطح، قیمت سولانا می‌تواند تا 31.43 usdt نیز کاهش یابد. از آنجایی که یک فیک بریک اوت در روز گذشته داریم، مدیریت ریسک را رعایت کنید.

سیگنال ارز سولانا (SOL)

نوع سیگنال: شورت (فروش)

اهرم : X5

یکی از اصول مدیریت ریسک این است که فقط 1 درصد موجودی خود را درگیر یک پوزیشن کنید.

نقاط ورود [Entry Price]: 32.58

حد سود [Take Profit]:

32.03

31.75

31.43

حد ضرر [Stop Loss]: 32.88

نسبت سود به ضرر [Risk Reward Ratio]: 4.3

.

تحلیل رایگان سولانا (SOL) [9/16/2022]

در نمودار جفت ارز سولانا به تتر، تمام عوامل حاکی از روند نزولی قوی است.

در نمودار یک روزه ارز سولانا، اندیکاتور مومنتوم، به زیر صفر بازگشته است، همچنین کراس نزولی قیمت با مووینگ 20 را داریم.

در نمودار چهار ساعته، تقاطع قیمت سولانا با میانگین ساده 50 و 100 روزه و ریزش قیمت، همچنین مکدی در منطقه نزولی و حرکت خط سیگنال مکدی زیر میانگین متحرک 12 روزه نشان از ادامه روند نزولی دارد.

نمودار ارز سولانا - تایم فریم 4 ساعتهنمودار جفت ارز sol/usdt - صرافی بایننس- منبع تریدینگ ویو

به احتمال زیاد قیمت در ناحیه‌ی حمایتی 31.18 الی 30 usdt حمایت شود. این ناحیه‌ی حمایتی از 19 ژوئن تاکنون (به مدت 2 ماه) معتبر بوده است. در صورت شکست این سطح حمایت، نزول تا سطح بعدی حمایت واقع در 27 دلار پیش خواهد رفت.

سیگنال ارز سولانا (SOL)

نوع سیگنال: شورت (فروش)

اهرم : X5

یکی از اصول مدیریت ریسک این است که فقط 1 درصد موجودی خود را درگیر یک پوزیشن کنید.

نقاط ورود [Entry Price]: 32.31

حد سود [Take Profit]:

31.17

30.78

حد ضرر [Stop Loss]: 32.66

نسبت سود به ضرر [Risk Reward Ratio]: 4.3

.

تحلیل سولانا (SOL) [8/17/2022]

پوزیشن پیشنهادی برای سولانا فروش است. در ادامه به تحلیل فاندامنتال و تکنیکال جفت ارز سولانا به تتر (SOL/USDT) توجه کنید. در این تحلیل علت احتمال روند نزولی در ارز سولانا ذکر شده است.

تحلیل فاندامنتال ارز سولانا (SOL)

امروز چهارشنبه 17 اوت 2022، قرار است اعضای کمیته بازار آزاد فدرال رزرو امریکا (FOMC) صورتجلسه نشست 26 و 27 ماه ژوئیه را اعلام کنند. افزایش نرخ بهره قطعی است، فقط نمی‌دانیم که آیا مقامات فدرال رزرو به یک افزایش 50 واحدی رضایت می‌دهند و یا نرخ بهره را 75 واحد افزایش خواهند داد.

تحلیل فاندامنتال، در کوتاه مدت، یک ریزش قطعی برای بازار ارز دیجیتال پیش‌بینی می‌کند.

تحلیل تکنیکال ارز سولانا (SOL)

قیمت ارز سولانا در دو ماه گذشته، 75 درصد افزایش یافته است. بسیاری از کارشناسان ادامه‌ی روند صعودی را محتمل می‌دانند و حرکت بیت کوین در کانال صعودی را علتی این پیش‌بینی معرفی می‌کنند. این در حالیست که برخی دیگر این افزایش قیمت را چیزی جز بول ترپ (bull trap) یا تله‌ی گاوی نمی‌دانند. استدلال دسته‌ی دوم، شکل‌گیری الگوی کنج نزولی در نمودار چهارساعته‌ی بیت کوین است.

ضریب همبستگی ارز سولانا با بیت کوین 0.98 درصد است، بنابراین با توجه به احتمال ریزش بیت کوین به زیر 20 هزار دلار، امکان ریزش سولانا نیز وجود دارد. در صورت ریزش بیت کوین تا سطح 19 هزار دلار، سولانا تا سطح 31.5 دلار سقوط خواهد کرد.

بنابراین کفه‌ی سنگین روی پوزیشن‌ شورت است، اگر بیت کوین سطح حمایت داینامیک 23400 و 22800 را دست دهد، پوزیشن شورت تأیید می‌شود.

سطوح حمایت سولانا (SOL)

در صورت از دست رفتن سطح حمایت داینامیک سولانا ( 39.44 دلار)،  سطوح حمایت بعدی، سه سطح زیر است:

نمودار 4 ساعته سولانانمودار 4 ساعته سولانا به تتر (SOLUSDT) - منبع Trading-view

34.97

31.71

26.39

این سطوح می‌توانند تارگت‌های ما در پوزیشن شورت باشند.

.

سیگنال رایگان ارز سولانا (Sol) [8/13/2022]

در تحلیل تکنیکال قبلی در مورد شرایط کلی بازار سولانا صحبت شد. روز گذشته، ارز سولانا از سطح مقاومت 44.82 دلار عبور کرد و مثلث متقارن روی نمودار روزانه‌ی سولانا در حال تکمیل است. به نظر می‌رسد در صورت ادامه‌ی روند فعلی و مثبت ماندن جو بازار، قیمت از مقاومت 49.7 دلار عبور و سطح 59.3 را آزمایش کند. اکنون قیمت با سطح مقاومت 48.3 usdt برخورد کرده و احتمال پول بک وجود دارد.

نمودار روزانه جفت ارز سولانه به تترتحلیل تکنیکال قیمت سولانا روند صعودی قوی را برای بازار امروز تأیید می‌کند؛ زیرا قیمت در 24 ساعت گذشته، حرکت صعودی را پوشش داده است. فشار خرید، قیمت سولانا را تا 48.4 usdt رساند. میانگین متحرک نمایی 100 روزه در 49.6 دلار سطح مقاومت و مقصد بعدی قیمت سولانا است.

سیگنال ارز سولانا (SOL)

نوع سیگنال: لانگ

اهرم :2X

یکی از اصول مدیریت ریسک این است که فقط 1 درصد موجودی خود را درگیر یک پوزیشن کنید.

نقاط ورود [Entry Price]: 44.94

حد سود [Take Profit]: 49.70

حد ضرر [Stop Loss]: 43.72

نسبت سود به ضرر  [Risk Reward Ratio]: 3.9

⚠️نکته‌ای که باید در ورود به پوزیشن لانگ به آن توجه کرد، وضعیت بیت کوین است. مادامیکه قیمت بیت کوین از سطح مقاومت 24.400 هزار دلار عبور نکرده، احتمال وارونه شدن قیمت و ریزش آلت کوین‌ها وجود دارد و ریسک پوزیشن لانگ بالاست.

.

سیگنال رایگان ارز سولانا (Sol) [8/13/2022]

آخرین وضعیت بازار ارزهای دیجیتال، یک آلت سیزن بالقوه را به نمایش می‌گذارد. دامیننس بیت‌کوین ریزشی و قیمت بیت کوین صعودی است. این نشان می‌دهد که در حال حاضر، جریان نقدینگی در حال خروج از بیت‌کوین به سوی آلت‌کوین‌هاست و این نکته که دامیننس تتر نزولی، دامیننس آدرز و دامیننس توتال صعودی است، این فرضیه را تأیید می‌کند. اگر برای گرفتن پوزیشن لانگ در جفت ارز سولانا به تتر (SOLUSDT) عجله دارید، تحلیل امروز ارز سولانا را بخوانید.

تحلیل فاندامنتال ارز سولانا

تحلیل فاندامنتال سولانا در درجه‌ی اول به بیت کوین گره خورده است. با کاهش دامیننس بیت کوین، شاهد سرخوشی در بازار آلت کوین‌ها هستیم. اما این روند تا کی ادامه خواهد داشت؟

دامیننس بیت کوین کف 41 درصد را از دست داده است و به سوی کف بعدی در 40 درصد در حرکت است.

نمودار دامیننس بیت کویننمودار دامیننس بیت کوین - منبع TradingView

این کف یکی از کف‌های بسیار مستحکم است که از فوریه‌ی 2018 تاکنون معتبر بوده و در طی چهارسال، بارها دامیننس بیت کوین را به بالا بازگردانده است. بنابراین اولین نتیجه اینکه، با رسیدن دامیننس بیت کوین به مرز 40، به احتمال بسیار قوی، جریان نقدینگی وارونه و از آلت‌کوین‌ها به سمت بیت کوین سرازیر می‌شود. بنابراین می‌توان دو نتیجه‌ی مهم گرفت:

  • اکنون در کف‌های بیت کوین قرار داریم و احتمالاً به زودی شاهد افزایش قیمت بیت کوین خواهیم بود.
  • اکنون زمان مناسبی برای پوزیشن لانگ در جفت ارزهای سولانا به تتر و سولانا به دلار نیست. زیرا با شتاب‌‌گیری افزایش قیمت بیت کوین، احتمال روند نزولی و فیلد شدن پوزیشن بالاست. این امر به وضوح در نمودار روزانه‌ی سولانا به تتر خودنمایی می‌کند. زیرا فشار خرید و حجم معاملات به وضوح کاهش یافته و آرایش کندل‌ها نشان‌دهنده‌ی بلاتکلیفی در بازار سولاناست.

از سوی دیگر، باگ قدیمی سولانا در مسئله‌ی کتابخانه امری است که مجدداً در اخبار ارز سولانا پیش کشیده شده و احتمال دارد احساسات منفی در بازار بوجود بیاورد. نقص امنیت کتابخانه موضوعی جدی است که برای جلوگیری از بروز مشکلات امنیتی در اپلیکیشن‌ها باید برطرف شود، اما با توجه به انواع مسائل فنی و آخرین خرابی شبکه، واضح است که اکوسیستم مملو از باگ‌ها و مشکلات فنی و مشکلات دیگری است که سولانا را از گرفتن جای شبکه‌هایی مانند اتریوم باز می دارد.

بنابراین از لحاظ تحلیل فاندامنتال، به نظر نمی رسد، سولانا موفق به شکست سطح 45 usdt شود. 

تحلیل تکنیکال ارز سولانا

در نمودار روزانه‌ی ارز سولانا، الگوی مثلث افزایشی شکل گرفته است که در صورت شکست سطح مقاومت آن (ضلع بالایی)، قیمت حداقل تا 59 دلار بالا می‌رود. اما این مثلث فشردگی لازم و برخوردهای مناسبی ندارد و به اندازه‌ی کافی معتبر نیست. قیمت به سطح مقاومت مهمی (45 usdt) رسیده که در یکماه گذشته، طی سه تلاش شکسته نشده است. بنابراین در صورت برخورد قیمت با این سطح، احتمال ریزش مجدد وجود دارد.

تحلیل تکنیکال و نمودار روزانه سولانا به تترنمودار روزانه جفت ارز سولانا به تتر (SOLUSDT) - منبع TradingView

در حال حاضر، در تایم فریم روزانه‌ی سولانا به تتر، RSI بالای خط سیگنال خود و بالای منطقه‌ی 50 در حرکت است، مووینگ 20 و 50 شکسته، اما کاهش حجم معاملات، احتمال استراحت قیمت را قوت می‌بخشد. اکنون دو سناریو پیش روی جفت ارز سولانا به تتر (SOL/USDT) قرار دارد.

  • اگر سطح 44.9 دلار شکسته شود و در تایم فریم روزانه، یک کندل صعودی کامل (یا در تایم فریم 4 ساعته، حداقل 3 کندل پرقدرت صعودی)، بالای این سطح بسته شود، مقصد بعدی قیمت، سطح 58.96 دلار است.
  • در صورت بازگشت قیمت از سطح مقاومت، انتظار می‌رود، ابتدا سطح حمایت 42 دلار، واقع در میانگین متحرک نمایی 100 روزه و سپس سطح حمایت داینامیک در قیمت 40 دلار، جلوی ریزش بیشتر قیمت را بگیرد.

از لحاظ تکنیکال امکان رشد قیمت سولانا وجود دارد، اما به علت ریسکی بودن پوزیشن، تا تعیین تکلیف قیمت با سطح مقاومت 45 usdt و خروج بازار سولانا از بلاتکلیفی، ریسک ورود به پوزیشن لانگ بالاست.

.

سیگنال رایگان ارز سولانا (Sol) [7/20/2022]

امروز به وضوح قدرت بیت کوین از دلار بیشتر است. با توجه به کاهش دامیننس تتر، افزایش دامیننس و قیمت بیت کوین، به نظر می‌رسد نقدینگی‌ها در حال تزریق به بازار بیت کوین هستند. در نتیجه، به احتمال زیاد، در دو روز آینده، btc بیش از هر ارز دیگری سودده خواهد بود. اما در مورد سیگنال ارز سولانا که با همبستگی 0.87  با بیت کوین،  اکنون در کنار btc در حال ریکاوری قیمت است، باید گفت که امروز بیشتر پوزیشن‌های ارز سولانا لانگ هستند.

سیگنال ارز سولانا (SOL)

نوع سیگنال: لانگ

اهرم : x5

یکی از اصول مدیریت ریسک این است که فقط 1 درصد موجودی خود را درگیر یک پوزیشن کنید.

نقاط ورود [Entry Price]:

44.72

45.19

48.44

حد سود [Take Profit]:

48.44

54.43

حد ضرر [Stop Loss]: 43.11

نسبت سود به ضرر  [Risk Reward Ratio]: 6.03

تحلیل تکنیکال ارز سولانا (Sol)

به نظر می‌رسد SOLUSDT در روند صعودی بسیار پر قدرتی قرار دارد. خریداران سولانا بی‌وقفه در حال پیشروی هستند و اکنون با شکست سطح مقاومت 44.63 هیچ مانعی برای دستیابی به سطح 48.32 وجود ندارد.

تحلیل تکنیکال و سیگنال ارز سولانا (SOL)نمودار 4 ساعته‌ی ارز سولانا (SOL)- منبع: TradingView

در صورت شکست این سطح، مقصد بعدی، 50.56 و 54.57 است. در منطقه‌ی 54 دلار مقاومتی قوی وجود دارد که ممکن است تا مدتی جلوی پیشروی قیمت را بگیرد.

احتیاط: در حال حاضر، سولانا در منطقه‌ی اشباع خرید قرار دارد و اندیکاتورها سیگنال اصلاح کوتاه مدت را می‌دهند.

شایان ذکر است تداوم پیشروی قیمت، بسیار به شرایط کلی و تصمیمات آتی فدرال رزرو بستگی دارد.

.

سیگنال ارز دیجیتال سولانا (SOL) [7/18/2022]

امروز اخبار بنیادین تأثیرگذاری در بازار ارز دیجیتال نداریم. در نمودار روزانه بیت کوین، خریداران دست برنده را دارند و تا رسیدن به سطح مقاومت 22 هزار تلاش خواهند کرد.

سولانا نیز که امروز، با بیت کوین ضریب همبستگی 0.8 درصدی دارد، از این ارز تبعیت خواهد کرد.

سیگنال ارز سولانا (SOL) 

نوع سیگنال: لانگ

اهرم : x5

یکی از اصول مدیریت ریسک این است که فقط 1 درصد موجودی خود را درگیر یک پوزیشن کنید.

نقاط ورود [Entry Price]: 38.74

حد سود [Take Profit]: 41.89

حد ضرر [Stop Loss]: 37.92

نسبت سود به ضرر  [Risk Reward Ratio]: 3.84

تحلیل تکنیکال ارز سولانا (SOLUSDT)

در نمودار یکساعته‌ی سولانا، جفت ارز SOLUSDT با کف کانال صعودی برخورد کرده است.  اسیلاتور RSI استوک استیک، در منطقه‌ی اشباع فروش قرار دارد. تا زمانی که قیمت بالاتر از سطح حمایت واقع در 38.43 USDT است، به احتمال زیاد، معامله‌گران با استراتژی معاملاتی تهاجمی خود، پوزیشن‌های لانگ باز می‌کنند.

تحلیل تکنیکال ارز سولانا-نمودار یکساعته SOL

تلاقی قیمت با سطح حمایت در 39.31 USDT سیگنالی است مبنی بر اینکه معاملات معکوس خواهند شد و روند کوتاه مدت می تواند به سرعت صعودی شود. سپس خریداران از سطح مقاومت بعدی واقع در 42.67 USDT به عنوان هدف استفاده خواهند کرد. عبور از این سطح، انگیزه‌ی مهمی برای خریداران به منظور تصاحب سطح 78.72 USDT خواهد داد.

اگر حمایت 38.43 USDT شکسته و سه کندل نزولی زیر آن بسته شود، این نشانه‌ای از احتمال ادامه‌ی استراحت کوتاه مدت قیمت خواهد بود.

.

سیگنال رایگان ارز سولانا (SOL) [7/17/2022]

در نمودار روزانه‌ی جفت ارز SOL/USDT، خط روند نزولی شکسته شده است. اکنون سولانا در یک روند صعودی بسیار قوی قرار دارد. اما در کوتاه مدت، نشانه‌هایی از تمام شدن انرژی خریداران به چشم می‌خورد. در تایم یک ساعته، RSI در منطقه‌ی بیش خرید قرار دارد و ممکن است با یک نزول کوتاه مدت، معامله‌گران زیادی استاپ هانت شوند. با این حال، می توان برای یک تارگت نزدیک، روی حضور خریداران حساب کرد.

سیگنال ارز سولانا  (SOL)

نوع سیگنال: لانگ

اهرم : x5

یکی از اصول مدیریت ریسک این است که فقط 1 درصد موجودی خود را درگیر یک پوزیشن کنید.

نقاط ورود [Entry Price]: 39.65

حد سود [Take Profit]: 41.35

حد ضرر [Stop Loss]: 39.12

نسبت سود به ضرر  [Risk Reward Ratio]: 3.21

سیگنال ارز سولانانمودار یکساعته ارز سولانا- منبع TradingView

عبور از اولین سطح مقاومت، که شکست سطح مقاومت داینامیک در قیمت 37.3 دلار بود، می تواند نشانه ای از یک افزایش قیمت جدید تا سطح مقاومت بعدی، واقع در سقف کانال صعودی سولانا در قیمت 41.32 باشد. سپس تارگت بعدی خریداران سطح مقاومت بعدی در قیمت 44.72 دلار خواهد بود.

احتیاط کنید. ممکن است قیمت برای ورود به مرحله تثبیت، افت کوتاه مدت داشته باشد. شما همچنین می‌توانید پس از اتمام استراحت، در قیمت 38.57، معامله‌ی لانگ با تارگت 41.98 باز کنید.

.

سیگنال رایگان ارز سولانا (SOL) [7/12/2022]

از لحاظ بنیادین، به احتمال زیاد، در 48 ساعت آینده، برای بیشتر آلت‌کوین‌ها، از جمله سولانا، سناریوی ریزش را خواهیم داشت.

تحلیل بنیادین ارز سولانا (SOL)

بازار ارز دیجیتال در انتظار اخبار CPI روز چهارشنبه به سر می‌برد. از آنجایی که پیشبینی‌ها برای نتایج شاخص CPI، همچنان ادامه تورم است، تأثیر انتظار ریزش در بازار، از هم‌اکنون اثرات خود را آغاز کرده است. تجمیع پنج عامل بنیادین زیر در دو روز گذشته، نشان از روند خرسی قوی در روزهای آتی دارد:

- افزایش قدرت دلار

- کاهش قیمت بیت کوین

- کاهش دامیننس بیت کوین

- کاهش دامیننس توتال

- افزایش دامیننس تتر

سیگنال رایگان ارز سولانا  (SOL)

نوع سیگنال: شورت

استراتژی: فروش پله‌ای، در صورت تداوم روند نزولی و از دست رفتن سطوح حمایت.

اهرم : x5

یکی از اصول مدیریت ریسک این است که فقط 1 درصد موجودی خود را درگیر یک پوزیشن کنید.

نقاط ورود [Entry Price]:

35.32

33.66

32.34

حد سود [Take Profit]:

 33.62

32.32

29.11

حد ضرر [Stop Loss]:

36.13

34.20

32.92

نسبت سود به ضرر  [Risk Reward Ratio]:

2.02

2.48

5.57

تحلیل تکنیکال ارز سولانا

درحال حاضر، جفت ارز SOL/USDT  بخشی از یک روند نزولی بسیار قوی است.

سیگنال رایگان ارز سولانا

نمودار چهارساعته جفت ارز سولانا به تتر (solusdt)، منبع: تریدینگ ویو

به استناد داده‌های سایت کوین گلس (coinglass) در 24 ساعت گذشته، پوزیشن‌های خرید و فروش در صرافی‌های بزرگ یکسان هستند و ارز سولانا در وضعیت خنثی قرار دارد. بنابراین امکان دارد، در 24 ساعت آتی، در ارز سولانا، روند سایدوی مشاهده شود و یا این ارز دچار افت نسبتاً اندکی شود؛ اما احتمال تداوم روند نزولی نیز به شدت قوی است. سطح حمایت بعدی سولانا، قیمت 35.12 است، در صورت از دست رفتن این سطح، هدف نزولی بعدی منطقه 32.3 است . در صورت شکست نزولی این حمایت، حرکت نزولی تا سطح حمایت بعدی در منطقه 29 دلار ادامه می‌یابد.

قطعاً باید برای استراحت‌های مابین سطوح حمایت آماده باشید. شما می‌توانید از این استراحت‌ها به عنوان فرصت برای ورود به پوزیشن فروش به صورت پله‌ای استفاده کنید؛ روند نزولی است؛ بنابراین ترید خلاف جهت روند برای کسب سود از استراحت‌های کوتاه مدت، دربردارنده‌ی ریسک زیاد است.

عوامل تکنیکال  تأیید کننده‌ی روند نزولی سولانا در اندیکاتورها

-  حرکت قیمت سولانا زیر مووینگ اورج ها

-  RSI: زیر 14

-  شکست نزولی سطح پیوت هفتگی

-  قیمت در منطقه بیش فروش

سطوح حمایت ارز سولانا برای استراتژی فروش پله ای

-  34.9

-  32.3

-  29

.

سیگنال ارز دیجیتال سولانا (SOL)  [7/05/2022]

در سیگنال قبلی، شرایط تکنیکال و فاندامنتال جفت ارز سولانا به تتر (SOLUSDT) شرح داده شد.

اکنون که سطح مقاومت 35.24 شکسته شده، قیمت می‌تواند تا خط روند نزولی رسم شده در تایم یکساعته صعود کند.

سیگنال ارز سولانا (SOL)

نوع سیگنال: لانگ

اهرم : x5

یکی از اصول مدیریت ریسک این است که فقط 1 درصد موجودی خود را درگیر یک پوزیشن کنید.

نقاط ورود [Entry Price]: 35.25

حد سود [Take Profit]:39.14

حد ضرر [Stop Loss]: 34.37

نسبت سود به ضرر  [Risk Reward Ratio]: 4.42

 

سیگنال سولانا لانگنمودار جفت ارز SOLUSDT تایم 1 ساعته، منبع تریدینگ ویو

در قیمت 39.14، سولانا با سطح مقاومت مستحکم واقع در خط روند نزولی تایم روزانه روبروست. در صورت شکستن این خط و بسته شدن 3 کندل بالای آن در تایم 1 ساعته، قیمت به رشد خود ادامه می‌دهد.

.

سیگنال ارز دیجیتال سولانا (SOL)  [7/05/2022]

تحلیل وضعیت بازار ارز دیجیتال

بیت کوین اولین روز هفته را مثبت آغاز کرد. امروز نمای کلی بازار به صورت سبز یکپارچه درآمده. در 24 ساعت گذشته، BTC با رشد مثبت 4.18 درصد، مجدداً سطح 20 هزار دلار را پس گرفت. اما فروشندگان وارد صحنه شدند، به همین علت، اکنون مجدداً بیت کوین زیر سطح 20 هزار دلار و قیمت 19991 دلار معامله می‌شود.

اخبار فاندامنتال سولانا

در پایان ماه ژوئن، سه پروتکل QUIC/Stake Weighted QoS/Local Fee Markets روی شبکه‌ی سولانا راه‌اندازی شدند. پروژه‌ی اول برای کاهش کارمزد شبکه است، در مورد پروژه‌ی دوم توضیحات تکمیلی در بروزرسانی‌های آتی ارائه می‌شود. اما پروژه‌ی سوم، QUIC، پروتکلی برای تطبیق و بهینه‌سازی دریافت داده‌ها، قبلاً در شبکه‌ی آزمایشی تست شده بود. شاید بهبود عملکرد و اعتبارسنجی به همراه کاهش خرابی شبکه، تأثیر مطلوبی بر شهرت سولانا داشته باشد و بتواند مجدداً اعتماد کاربران را جلب کند.

تحلیل تکنیکال سولانا (SOL)

سولانا (SOL) از 27 ژوئن، 20 درصد از ارزش خود را از دست داده است. کاهش شدید هفتگی موجب شد سولانا بدترین عملکرد را میان 10 ارز برتر داشته باشد. ارزش بازار سولانا با 2.7 میلیارد دلار کاهش، به مرز 11.3 میلیارد دلار رسید. اکنون سولانا در جایگاه هفتم از لحاظ ارزش بازار قرار دارد.

در حال حاضر، سولانا یک افزایش 4.88 درصدی در 24 ساعت گذشته داشته است. در چند روز گذشته، قیمت سولانا (SOL) در تایم 4 ساعته، زیر میانگین متحرک نمایی (EMA) 20 روزه معامله شده است، اما فروشندگان نتوانستند از این فرصت استفاده کنند و این نشان دهنده‌ی کمبود فروشندگان در سطوح پایین تر است. امروز سولانا میانگین متوسط نمایی 20 روزه را شکست و اکنون EMA 50 روزه را به عنوان سطح مقاومت پیش روی خود دارد.  

سناریوی صعودی برای سولانا (SOL)

اگر جفت ارز  SOL/USDT بالای میانگین متحرک نمایی 50 روزه و بالای سطح مقاومت 35.14 بسته شود، به احتمال زیاد تا سطح SMA 50 روزه (40 دلار) صعود خواهد کرد. شکستن سطح 40 دلار و بسته شدن قیمت، بالای این سطح مقاومت، می تواند درها را برای افزایش احتمالی به سطح روانی 50 دلار باز کند.

سطوح مقاومت سولانا

سطوح مقاومت سولانا در 3 روز آتی

35.14

38.68

40

42.56

50

سناریوی نزولی برای سولانا (SOL)

در صورتیکه قیمت نتواند سطح حمایت کانال صعودی خود را شکسته و بالای آن بسته شود، یک استراحت کوتاه مدت تا سطح 33 دلار خواهیم داشت.

بنابراین تا بسته شدن کندل بعدی در تایم 4 ساعته، ورود به پوزیشن پیشنهاد نمی‌شود. شکست یا عدم شکست سطح 35.24 عامل تعیین کننده برای ورود به پوزیشن است که احتمالاً تا 8 ساعت آینده مشخص می‌شود. 

 

 

.

سیگنال سایر ارزهای دیجیتال


ارسال دیدگاه


0 دیدگاه