رویدادهای فارکس دوشنبه 21 شهریور
اخبار فارکس

رویدادهای فارکس دوشنبه 21 شهریور

بر اساس آخرین اخبار فارکس، امروز دوشنبه 12 سپتامبر 2022 اولین روز فعالیت مارکت فارکس در این هفته میلادی است و به نظر می رسد بازار فارکس تا بدین لحظه روز آرامی را سپری کرده است. دلیل آن هم این است که ظاهرا معامله گران قصد ندارند دست به تریدهای بزرگ بزنند.

شاخص دلار امریکا که روز جمعه چیزی در حدود 0.63%- از سودهای خود را از دست داد امروز و در این لحظه توانسته تا پایین قیمت مهم 108 نفوذ کند. این منطقه، سطح مهم 50 درصد فیبوناچی در تایم فریم روزانه شاخص دلار است. ضمنا بد نیست بدانید که امروز شاخص دلار با یک گپ نزولی کار خود را آغاز کرد.

شاخص های آتی سهام نیویورک در این لحظه بدون تغییر می باشند و نرخ بازده اوراق قرضه ده ساله خزانه داری قرمز شده و در این لحظه اطراف 3.31% در حال معامله شدن است.

اگر منتظر رویدادهای مهم تقویم اقتصادی فارکس هستید باید به شما بگویم که امروز قرار نیست هیچ خبر مهمی از تقویم اقتصادی مارکت را سورپرایز کند. در نتیجه محرک های امروز مارکت به احتمال قوی منوط به اظهارات مقامات بانک مرکزی اروپا (ECB) و بازار اوراق قرضه خزانه داری خواهد بود.

ولی فراموش نکنید که فردا قرار است راس ساعت 17 به وقت ایران گزارش مهم تورم مصرف کننده امریکا یا شاخص cpi اعلام شود. این شاخص، معیار بسیار مهمی برای سنجش تورم امریکا توسط معامله گران و مقامات فدرال رزرو محسوب می شود.

قبل از اینکه هفته گذشته به پایان برسد، تنی چند از مقامات بانک مرکزی امریکا از جمله کریستوفر والر اعلام کردند که ما آماده حمایت از یک افزایش نرخ بهره دیگر در نشست بعدی فدرال رزرو هستیم. ولی متاسفانه این خبر نتوانست روی شاخص دلار تاثیر مثبتی بگذارد.

بد نیست بدانید که ابزار پیش بینی کننده گروه CME نشان می دهد که 90 درصد مشارکت کنندگان در مارکت منتظر یک افزایش نرخ بهره 75 واحدی دیگر برای نشست بعدی سران بانک مرکزی امریکا هستند.

وضعیت جفت ارزهای اصلی فارکس

بد نیست نگاهی به وضعیت جفت ارزهای اصلی در این لحظه بیندازیم. گاوهای جفت ارز پر طرفدار یورو به دلار امریکا موفق شده اند به دنبال صعود روز جمعه، امروز هم با شتاب بسیار خوبی به سمت بالا حرکت کنند. خریداران یورو یو اس دی حتی توانسته اند از میانگین متحرک نمایی 50 روزه هم عبور کنند.

جفت ارز EURUSD در این لحظه اطراف 1.0182 در حال معامله شدن می باشد. یکی از دلایل این قوی تر شدن، اظهارات شاهینی (منظور سیاست انقباضی است) اخیر مقامات ECB  و حمایت از یک افزایش 75 واحدی نرخ بهره دیگر برای ماه اکتبر است.

جفت ارز GBPUSD نیز موفق شده به دنبال صعود روز جمعه گذشته، امروز با قدرت هرچه تمام تر به سمت بالا حرکت کند. از نقطه نظر تکنیکالی جفت ارز پوند به دلار توانسته حتی خط روند نزولی خود را در تایم روزانه بشکند.

گاوهای جفت ارز USDJPY نیز موفق شده اند پس از اصلاح تا اطراف 141.50، خودشان را دوباره به سمت بالا بکشند. جفت ارز دلار به ین در حال حاضر اطراف قیمت 142.75 در حال معامله شدن می باشد.

طلا نیز موفق شد هفته گذشته را با یک برتری نسبی به پایان برساند. قیمت حال حاضر طلا 1725 دلار در هر اونس است.