آموزش احراز هویت در صرافی بیتفینکس (Bitfinex)
ارز دیجیتال

آموزش احراز هویت در صرافی بیتفینکس (Bitfinex)

صرافی بیتفینکس کاربران زیادی از سراسر جهان دارد. طبق گزارشات سایت معتبر بیت کوینیتی (bitcoinity) سهم بازار (market share) صرافی بیتفینکس در صنعت ارز دیجیتال 46.96 درصد است. این یعنی نزدیک به 50 درصد از کل معاملات ارز دیجیتال در پلتفرم این صرافی انجام می شود و این نشان از جایگاه خوب صرافی بیتفینکس و تسلط آن بر بازار ارزهای دیجیتال دارد.

 بیتفینکس یک صرافی متمرکز است. در نتیجه مانند تمامی صرافی های متمرکز، خدمات کامل خود را فقط در دسترس کاربران احراز هویت شده قرار می دهد. Bitfinex یکبار در گذشته هدف حمله سایبری قرار گرفت. به همین علت، اکنون فاکتور امنیت در این صرافی بسیار تقویت شده است.

مسائل امنیتی، مبارزه با پولشویی و مقررات مبارزه با تأمین مالی تروریسم (CTF) از دلایلی هستند که صرافی بیتفینکس برای احراز هویت در سایت خود قید کرده است. اما از آنجایی که تعداد کاربران بیتفینکس زیاد است، در این صرافی با یک حساب ایمیل می توان ثبت نام و ایجاد حساب سطح پایه کرد و بدون احراز هویت، از امکانات اصلی این صرافی مانند واریز و برداشت و معاملات ارزهای دیجیتال بهره برد.

محدودیت جغرافیایی صرافی بیتفینکس: آیا Bitfinex برای ایرانیان گزینه مناسبی است؟

صرافی بیتفینکس در مناطق خاصی محدودیت جغرافیایی تعیین کرده است. ساکنین این مناطق در صورت اقامت در سایر مناطق آزاد، می‌توانند از امکانات صرافی استفاده کنند.

مناطق اعمال محدودیت شده شامل آمریکا، ایران، کوبا، کره شمالی، ایران، سوریه و کریمه هستند.

اما آیا این یعنی دسترسی ایرانیان به بیتفینکس قطع است؟

پاسخ منفی است. زیرا ایرانیان می توانند با استفاده از vpn به بیتفینکس دسترسی پیدا کنند. اما محدودیت جغرافیایی مانع از احراز هویت ساکنین ایران در این صرافی می شود و ممکن است علاوه بر ایجاد حس بی اعتمادی نزد معامله گر، موجب تأمین نبودن امنیت وجوه تریدر شود. به عنوان مثال اگر مشکلی ایجاد شود، در اولین قدم ممکن است صرافی احراز هویت درخواست کند.

اما این مشکل در بیشتر صرافی های متمرکز مانند بایننس و FTX نیز وجود دارد و در مقایسه با این صرافی ها بیتفینکس جایگاه بهتری دارد. زیرا تنها کاری که بدون احراز هویت نمی توان در این صرافی انجام داد، واریز و برداشت ارز فیات مانند یورو، دلار و پوند و استیبل کوین مانند تتر است. تریدر می تواند تمامی ارزهای دیجیتال را بدون احراز هویت و بدون محدودیت واریز و برداشت کند. و بسیاری از صرافی ها با احراز هویت نیز این دسترسی ها را در اختیار تریدر قرار نمی دهند.

در زیر جدول خدمات بیتفینکس با ثبت نام ایمیلی در مقابل دسترسی کامل از طریق احراز هویت مقایسه شده است.

میزان دسترسی به صرافی بیتفینکس (Bitfinex) بدون احراز هویت

جدول خدمات بیتفینکس با ثبت نام ایمیلی ساده مخصوص معامله گران مقیم ایران

ویژگی ها

معاملات ارزهای دیجیتال و مارجین تریدینگ

دارد

معاملات فرابورس (OTC)

دارد

معاملات مشتقه

ندارد

معاملات اهرمی

دارد

استفاده از ابزار مدیریت وام Lending Pro بیتفینکس

دارد

استفاده از سیستم همتا به همتای وام از سایر کاربران

ندارد

افزایش پوزیشن معاملاتی

ندارد

انتقال ارز دیجیتال (واریز و برداشت)

دارد

واریز و برداشت تتر و سایر استیبل کوین ها

ندارد

انتقال بانکی (واریز و برداشت) با ارزهای فیات

ندارد

برداشت  بدون محدودیت

دارد

استفاده از اپلیکیشن شبکه اجتماعی و اخبار مهم بیتفینکس

ندارد

شرکت در مسابقات

ندارد

خرید کارت هدیه بیت کوینی اختصاصی بیترکس

ندارد

پاداش های سهام گذاری

دارد

استفاده از Bitfinex Pay ویجت قبول پرداخت یکپارچه

ندارد

بهره بردن از تخفیفات وام همتا به همتا مخصوص دارندگان توکن بومی صرافی UNUS SED LEO تا سقف 5 درصد

ندارد

احراز هویت در صرافی Bitfinex- نسخه تحت وب

در صورت تمایل به واریز یا برداشت ارزهای فیات (به عنوان مثال دلار آمریکا)، برای معامله ارزهای خاص و استیبل کوین به عنوان مثال توکن های LEO ،  (Tether USDt) و یا دسترسی به گزینه‌های تجاری پیشرفته، نیاز به دسترسی به سطوح بالاتر و در نتیجه احراز هویت است.

برای ایجاد سطح پایه 2، 10 الی 30 دقیقه زمان لازم است، دسترسی به سطح متوسط یا پیشرفته 2 تا 3 روز کاری طول می‌کشد.

اگر ساکن ایران هستید و قصد دارید در یک صرافی احراز هویت شوید، بیتفینکس گزینه خوبی برای شما نیست. زیرا به علت محدودیت جغرافیایی، ساکنین ایران مجاز به احراز هویت در این صرافی نیستند.

جهت آشنایی با صرافی مناسب ایرانیان مقاله بهترین صرافی خارجی برای ایرانیان را مطالعه کنید.

اگر در یکی از کشورهای خارج از لیست محدودیت جغرافیایی ساکن هستید، برای احراز هویت مراحل زیر را طی کنید.

مدارک مورد نیاز برای احراز هویت در صرافی بیتفینکس

  • حداقل سن 21 سال؛
  • شماره تلفن، آدرس ایمیل و محل سکونت معتبر؛
  • اسکن مدرک شناسایی معتبر عکس‌دار مانند کارت ملی، گواهینامه رانندگی (تنها یک مدرک کافی است)؛
  • یک عکس سلفی با در دست داشتن کارت شناسایی (کارت شناسایی باید با مدرک اسکن شده یکسان باشد) و یک صفحه حاوی نوشته “Bitfinex”؛
  • در صورت تمایل به واریز ارز فیات، اظهارنامه بانکی که نام شما در آن به عنوان صاحب حساب قید شده باشد. واریزهای بانکی شما به Bitfinex باید از همین حساب بانکی انجام می‌شود.
  • یک مدرک برای اثبات آدرس.

یکی از مدارک زیر برای اعتبار سنجی صحت آدرس کافی است:

یکی از قبوض (آب ، گاز ، تلفن همراه ، اینترنت و غیره) ؛ نامه یک اداره دولتی؛ صورت مالیات؛ صورتحساب بیمه؛ صورتحساب کارت اعتباری؛ گواهی معتبر از دفتر اسناد رسمی.

برای احراز هویت، باید از صفحه نخست وارد حساب کاربری خود در صرافی بیت فینکس شوید.

گزینه “individual”را برای حساب شخصی انتخاب کنید.

یکی از سطوح را انتخاب و مراحل احراز هویت را تکمیل کنید.

سخن پایانی

احراز هویت یکی از مهم ترین گام هایی است که تریدر برای افزایش امنیت حساب خود، علاوه بر سایر گام ها مانند تأیید دو مرحله ای باید به انجام برساند. بسیاری از تریدرها ترجیح می دهند در پلتفرمی به معامله بپردازند که به آن ها اجازه احراز هویت می دهد. اما گاهی مزایای یک صرافی به حدی زیاد است که تریدر ترجیح می دهد به این مطلب بی اعتنایی کند و با مدیریت ریسک، بدون احراز هویت به ترید در پلتفرم های خارجی بپردازد.

اگر ساکن ایران باشید در مورد صرافی بیتفینکس با مزایایی از جمله جامعه بزرگ بیتفینکس، نقدشوندگی بالا، پوشش بیشتر ارزهای دیجیتال، امنیت مثال زدنی آن و در عوض عدم امکان احراز هویت مواجه هستید. اکنون تصمیم با شماست که بیتفینکس را انتخاب کنید یا به دنبال صرافی دیگری باشید که به شما امکان احراز هویت می دهد.

donyaye-trade.com

ارسال دیدگاه


0 دیدگاه