ارزیابی نتایج گزارش NFP
اخبار فارکس

ارزیابی نتایج گزارش NFP

امروز سه شنبه 9 اوت 2022، دومین روز کاری مارکت فارکس در این هفته میلادی است. همانطور که در جریان بودید قرار بود جمعه گذشته راس ساعت 17 اداره آمار کار ایالات متحده گزارش حقوق و دستمزدهای بخش غیر کشاورزی خود را که موسوم به گزارش کار یا همان NFP است را، منتشر کند.

یک بار دیگر ایالات متحده امریکا نشان داد که کت تن چه کسی است و پادشاه کیست.

قرار بود گزارش NFP نشان دهد که امریکایی ها توانسته اند در ماه ژوئیه 250.000 نفر شغل ایجاد کنند. ولی در کمال تعجب و ناباوری نسبت به رقم پیش بینی شده مذکور، گزارش NFP رقم 528.000 نفر را اعلام کرد. این رقم، دو برابر رقم پیش بینی شده توسط کارشناسان اقتصادی بود.

حال، این داده نشان دهنده این است که بازار کار امریکا بسیار داغ و سوزان می باشد و تنها چیزی که می تواند تاج را از سر دلار امریکا بردارد، کاهش تورم در امریکا است.

ولی همینطور که مطلع هستید، لقب دیگری که به گزارش NFP داده اند، "همه با هم در یک گزارش" است. این اصطلاح بدین منظور است که در کنار داده های مشاغل، چند گزارش دیگر با هم منتشر خواهد شد.

یکی از این گزارشات، گزارش رشد دستمزدها است که این گزارش نیز جدای از سرعت استخدام ها در امریکا، رشد چشمگیری را به ثبت رساند. رشد دستمزدها نسبت به ماه قبل 0.5% افزایش داشت که نسبت به پیش بینی 0.3% بهتر از آب درآمد.

مطالعه این مقاله پیشنهاد میشود: بهترین بروکر فارکس

ضمنا رشد دستمزدها به طور سالانه 5.2% صعود کرد که این نیز نسبت به پیش بینی 4.9%، بهتر از آب درآمد. تنها گزارشی که کاهشی بود، نرخ مشارکت ها بود که با 0.1% کاهش، 62.1% اعلام شد.

حال و با انتشار گزارش جمعه گذشته، ایالات متحده تا رسیدن به رقم بازار کار قبل از شروع همه گیری، فقط 32.000 نفر عقب می باشد.

نکته ای که برای تریدرها بسیار حائز اهمیت است این است که گزارش روز جمعه توانست ترس از رکود را حداقل برای الان، از بین ببرد و این گمانه که فدرال رزرو در نشست ماه سپتامبر می تواند سومین دوز 75 واحدی نرخ های بهره را اعمال کند، افزایش بدهد.

حال و بر اساس ابزار پیش بینی کننده گروه CME، شانس اینکه مقامات فدرال رزرو در ماه سپتامبر نرخ های بهره را 75 واحد دیگر افزایش دهند، از رقم قبل از انتشار گزارش NFP که فقط 40% بود به 60% افزایش پیدا کرد.

بر اساس گزارش مشاغل امروز، افزایش انتظارات از فدرال رزرو بالاتر رفت و این مساله به معنی قوی تر شدن دلار امریکا است ولی آیا این موضوع ماندگار خواهد بود؟

اولا که نباید فراموش کنیم که واکنش های اولیه نسبت به گزارش NFP معمولا خیلی سریع قبل از پایان هفته کاری، وارونه خواهند شد ولی در مورد این گزارش بعید می دانیم که این اتفاق رقم بخورد.

ولی با این وجود تیم کارشناسان بخش فارکس دنیای ترید بعید می دانند که دلار به این راحتی دستاورد روز جمعه خود را از دست بدهد.

فراموش نکنید که اخبار خوب برای بازار سهام، اخبار بدی خواهند بود چرا که سرمایه گذاران پس از این گزارش، در حال ارزیابی مجدد یک افزایش نرخ بهره 75 واحدی دیگر هستند که این مساله به نفع استاک مارکت و ارزهای دیجیتال یا همان کریپتوها نیست.

با این حال بازارها یک گرایش یا عادت جدید و یا قدیمی به مساله خرید در کف دارند که این موضوع هم می تواند دستخوش تغییر شود.

یک اقتصاد قوی در ایالات متحده امریکا، به معنی درآمد بیشتر شرکت ها نیز می باشد.

حال، شاید برای شما این سوال مهم به وجود آید که با توجه به گزارش خوب مشاغل، باید منتظر وقوع چه چیزهایی باشیم و نگاه مان باید به کجا معطوف شود؟

گزارش مهم بعدی که باید بررسی شود، شاخص قیمت مصرف کننده یا همان CPI است که مقیاسی برای سنجش تورم در ایالات متحده می باشد.

بدون شک کاهش قیمت بنزین باعث کاهش شاخص تورمی CPI شده ولی درباره شاخص اصلی تورم یا همان Core CPI که بدون احتساب خوراکی و انرژی ها است چطور؟

پاسخ میلیون دلاری این است: اگر تورم اصلی یا خالص کاهش یابد، این موضوع تمام روایت ها را از بین خواهد برد چرا که دلار امریکا سقوط می کند و بازار سهام و کریپتو کارنسی ها رشد خواهند کرد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط