امکان دانلود این فایل فقط با IP ایران وجود دارد. اگر از فیلترشکن استفاده میکنید، آن را خاموش کرده و مجدد امتحان کنید. .
اندیکاتور dmi چیست؟ معرفی اندیکاتور واگرایی در تریدینگ ویو
ابزارها و اندیکاتورها

اندیکاتور dmi چیست؟ معرفی اندیکاتور واگرایی در تریدینگ ویو

احتمالا بارها پیش آمده که وقت زیادی را صرف پیدا کردن واگرایی­ها روی نمودار کرده­اید. DMI واگرایی­ها را بین بیش از 15 اندیکاتور برای شما جست جو می­کند و به شما سیگنال خرید و فروش می­دهد. اما همانطور که باید بدانید، واگرایی­ها به تنهایی برای تصمیم گیری در بازار مناسب نیستند. پس اگر قصد استفاده ازین اندیکاتور را دارید حتما از ابزارهای دیگر در کنارش بهره­مند شوید.

 

این اندیکاتور چگونه کار می­کند؟

  • روی هر کندل، واگرایی بین پیوت فعلی و 16 پیوت قبلی را برای اندیکاتورهای مختلف بررسی می کند.
  • واگرایی را در اندیکاتورهای انتخاب شده جست و جو می کند: RSI ، MACD ، MACD هیستوگرام، استوکستیک، CCI، مومنتوم، OBV ، VWMACD ، CMF و هر اندیکاتور خارجی دیگری که مایل باشید!
  • اندیکاتور ما، هر کدام از 16 نقطه پیوت قبلی موجود، بین 100 کندل گذشته را برای پیدا کردن واگرایی­های زیر جست و جو می­کند.

- واگرایی­های معمولی مثبت

- واگرایی­های معمولی منفی

- واگرایی­های مثبت مخفی

- واگرایی­های منفی مخفی

  • برای واگرایی های مثبت ابتدا بررسی می کند که آیا قیمت بسته شدن کندل فعلی از آخرین قیمت بسته شدن بیشتر است و یا مقدار اندیکاتور بالاتر از مقدار قبلی است، سپس شروع به جستجو واگرایی می­کند.
  • برای واگرایی های منفی ابتدا بررسی می کند که آیا قیمت بسته شدن کندل فعلی از آخرین قیمت بسته شدن کمتر است و یا مقدار شاخص کمتر از مقدار قبلی است، سپس جستجوی واگرایی را شروع می­کند.

 

نحوه پیاده سازی این اندیکاتور روی تریدینگ ویو:

  1. ابتدا اسکریپت این اندیکاتور را از لینکی که برای شما قرار داده­ایم دانلود و سپس محتوای متنی آن را به طور کامل Copy کنید.
  2. به تریدینگ ویو بروید، در نوار پایینی روی دکمه Pine Editor [1] کلیک کنید و محتوای از قبل کپی شده را در باکس [2] زیر آن، Paste کنید.
  3. سپس روی دکمه Add To Chart [3] کلیک کنید.


2 دیدگاه

ارسال دیدگاه


مطالب مرتبط