بررسی قدرت روند را به دستان ADX بسپارید
ابزارها و اندیکاتورها

بررسی قدرت روند را به دستان ADX بسپارید

معامله در جهت یک روند قوی، ریسک را کاهش و پتانسیل کسب سود را افزایش می دهد. از شاخص میانگین جهت دار (ADX) برای تعیین زمان قوی بودن کانال قیمتی استفاده می شود. در بسیاری از اوقات، این اندیکاتور بهترین شاخص برای تعیین روند است. به هر حال، ترند یا روند ممکن است دوست شما باشد یا نباشد، اما مطمئناً به شما کمک می کند دوستان خود را بشناسید. در این یادداشت قصد معرفی ADX، یکی از قدرتمندترین اندیکاتورها را داریم.

ADX برای تعیین کمیت قدرت روند استفاده می شود. محاسبات ADX براساس میانگین متحرک یک دامنه قیمتی در بازه زمانی ای مشخص است. تنظیمات پیش فرض 14 کندل است، اگرچه از دوره های زمانی دیگر نیز می توانید استفاده کنید. ADX را می توان در هر چهارچوب معاملاتی مانند سهام ، صندوق های سرمایه گذاری مشترک، وجوه قابل معامله در بورس و معاملات آتی استفاده کرد.

ADX به صورت یک خط منفرد با مقادیر مختلف از صفر تا 100 رسم شده است. ADX جهت دار نیست؛ به این صورت که قدرت روند را ثبت می کند چه قیمت رو به بالا باشد، چه اینکه رو به پایین . این اندیکاتور همزمان به همراه دو خط اصلی از شاخص میانگین جهت دار (DMI) در یک پنجره رسم می شود. لازم به ذکر است که ADX از  DMI مشتق می شود.

برای درک بهتر عملکردی از اندیکاتور ADX را در عکس زیر مشاهده می کنید:


به اشتراک گذاری این مطلب!

4 دیدگاه

ارسال دیدگاه


مطالب مرتبط